Рішення № 98140836, 02.07.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2021
Номер справи
200/5141/21
Номер документу
98140836
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2021 р. Справа№200/5141/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зеленова А.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії -

В С Т А Н О В И В:

28 квітня 2021 року на адресу суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якій просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо незарахування ОСОБА_1 до страхового стажу періоду її роботи на ТОВ “Мінова Україна” код ЄДРПОУ 35833631 з 1 лютого 2019 року по 31 січня 2020 року включно, та заробітної плати (доходу) за цей період для врахування до пенсії згідно відомостей, внесених до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоду її роботи з 1 лютого 2019 року по 31 січня 2020 року включно на ТОВ “Мінова Україна” код ЄДРПОУ 35833631 та заробітної плати (доходу) за цей період для врахування до пенсії згідно відомостей, внесених до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 17.11.2016 по 31.01.2020 вона працювала на посаді економіст-фінансист у ТОВ «Мінова Україна» з оплатою праці згідно штатного розкладу. Наказом №7 від 31.01.2020, була звільнена у зв`язку зі скороченням штату працівників, відповідно до п.1ст.40 КЗпП України.

12.03.2020 ОСОБА_1 звернулася на три адреси органів Пенсійного фонду України, в тому числі і до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, з проханням зарахувати період роботи на ТОВ «Мінова Україна» код ЄДРПОУ 35833631 з 01.02.2019 по 31.01.2020 (цілий рік) до її страхового стажу, тому що він в подальшому істотно впливатиме на її право отримувати пенсію та її розмір, і що вона, як застрахована особа, не несе відповідальності за неналежне виконання своїх обов`язків страхувальником - ТОВ «Мінова Україна». До страхового стажу позивача органами Пенсійного фонду України не враховано період роботи з 01.02.2019 по 31.01.2020 на ТОВ «Мінова Україна» код ЄДРПОУ 35833631.

Листом №1868-2104/Є-05/8-0500/20 від 31.03.2020 Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, розглянувши звернення позивача, повідомило, що станом на 27.03.2020 згідно даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, наявна інформація на ОСОБА_1 по страхувальнику ТОВ «Мінова Україна» за означений в заяві період з січня 2019 року по січень 2020 року. Проте період з лютого 2019 року по січень 2020 року не врахований до страхового стажу, оскільки відсутнє підтвердження щодо сплати єдиного соціального внеску.

Вважає дії відповідача стосовно відмови в зарахуванні періоду роботи з 01.02.2019 по 31.01.2020 на ТОВ «Мінова Україна» до страхового стажу протиправними та такими, що порушують її права та законі інтереси.

Просить суд задовольнити позов.

У строк, встановлений судом, через відділ документообігу та архівної роботи суду від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов ОСОБА_1 , в якому відповідач заперечив проти задоволення заявлених вимог позивача. Свою позицію відповідач вмотивовував наступним. Реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб. Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування,затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1, зареєстрованої в Мінюсті 08.07.2014 за №785/25562 (далі – Положення №10-1).

Пунктом 4 розділу І «Загальні положення» Положення №10-1 визначено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.

Реєстр застрахованих осіб забезпечує облік застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування (пункт 5 розділу І «Загальні положення» Положення № 10-1).

Згідно з пунктом 1 розділу IV «Дані облікової картки реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення №10-1 Реєстр застрахованих осіб складається з облікових карток, які включають дані, визначені частиною третьою статті 20 Закону та частиною третьою статті 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 3 розділу IV «Дані облікової картки реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення № 10-1 визначено, що відомості до реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником (абзац перший пункту 4 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення № 10-1).

Згідно з абзацами другим, третім пункту 4 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення №10-1 у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили. Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

Спірні відносини стосуються права позивача на одержання пенсії у майбутньому, так як позивач на сьогодні не є пенсіонером у розумінні діючого пенсійного законодавства. Просить суд відмовити у задоволенні позову/а.с.43-44/.

У відповіді на відзив позивач зазначає, що вона як застрахована особа не може нести відповідальність за неналежне виконання своїх обов`язків (в даному випадку, несплату страхових внесків) страхувальником - ТОВ «Мінова Україна» код ЄДРПОУ 3583363 1, на якому вона працювала з 17.11.2016 по 31.01.2020 включно. Вважає, що відсутні спірні відносини, що стосуються її права на одержання пенсії у майбутньому.

В її позовній заяві не зазначено, що вона є пенсіонером, у розумінні діючого пенсійного законодавства. В позові вона просить, щоб їй врахували рік роботи до страхового стажу. Просить суд задовольнити позов/а.с.54-56/.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 30 квітня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи/а.с.36-38/.

28 травня 2021 року до суду надійшов відзив на позовну заяву /а.с.43-44/.

2 червня 2021 року до суду надійшла відповідь на відзив /а.с.54-56/.

Ухвалою суду від 15 червня 2021 року зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати суду довідку про застраховану особу за формою ок-5 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.63/.

2 липня 2021 року відповідачем виконано ухвалу суду від 15 червня 2021 року та надано довідку про застраховану особу за формою ок-5 відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с.67-73/.

Відповідно статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

За приписами частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи, що судом відмовлено у задоволенні клопотання відповідача щодо розгляду справи в порядку загального позовного провадження, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Позивач, ОСОБА_1 є громадянкою України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий Красноармійським МРВ УМВС України17 вересня 2005року), РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 /а.с.11-13/.

Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010) є суб`єктом владних повноважень, органом виконавчої влади, основним завданням яких, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).

З 17.11.2016 по 31.01.2020 ОСОБА_1 працювала на посаді економіст-фінансист в ТОВ «Мінова Україна» з оплатою праці згідно штатного розкладу /а.с.15-19/.

Наказом №7 від 31.01.2020, була звільнена у зв`язку зі скороченням штату працівників, відповідно до п.1ст.40 КЗпП України /а.с.14/.

Як вбачається із індивідуальних відомостей про застраховану особу Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за формою ОК-5, ТОВ «Мінова Україна» (код ЄДРПОУ 35833631) з 01.02.2019 по 31.01.2020 не було сплачено страхових внесків за ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) /а.с.68-73/.

12 березня 2021 року ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області із заявою про зарахування до її страхового стажу період робити на ТОВ «Мінова Україна» (код ЄДРПОУ 35833631) з 01.02.2019 по 31.01.2020 згідно відомостей, внесених до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування у зв`язку з тим, що вона як застрахована особа не несе відповідальності за неналежне виконання своїх обов`язків страхувальником - ТОВ «Мінова Україна» /а.с.20-23/.

Листом від 31 березня 2021 року за вих.№1868-2104/є-05/8-0500/20 на 27.03.2020 позивача повідомлено, що згідно даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування наявна інформація на ОСОБА_1 по страхувальнику ТОВ «Мінова Україна» за означений в заяві період з січня 2019 року по січень 2020 року. Проте, період з лютого 2019 року по січень 2020 року не врахований до страхового стажу, оскільки відсутнє підтвердження щодо сплати єдиного соціального внеску.

Відповідно до Закону України від 04.07.2013 №406-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з проведенням адміністративної реформи» функції адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з жовтня 2013 року передані до органів Державної податкової служби, зокрема суми нарахованого єдиного внеску, а також забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю його сплати.

Також повідомляємо що згідно п.2 ст. 6 Закону України №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування»: «Платник єдиного внеску зобов`язаний подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування».

Для з`ясування питання щодо сплати страхових внесків за вищевказаний період позивачу запропоновано звернутися до Державної податкової служби України в Донецькій області/а.с.25/.

Позивач не погоджується з діями відповідача, щодо незарахування їй до страхового стажу періоду її роботи на ТОВ “Мінова Україна” код ЄДРПОУ 35833631 з 1 лютого 2019 року по 31 січня 2020 року включно, та заробітної плати (доходу) за цей період для врахування до пенсії згідно відомостей, внесених до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, у зв`язку із чим звернулася до суду із даним позовом.

Надаючи правову оцінку правовідносинам суд виходив з наступного.

Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Законом України “Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 9 липня 2003 року (далі – Закон №1058-IV) визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону №1058-IV).

Відповідно до ст. 1 Закону № 1058-ІV страховий стаж - це період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом, і за який сплачено страхові внески.

Згідно зі ст. 24 Закону № 1058-ІV страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

За приписами ст. 113 Закону №1058-ІV держава створює умови для функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування і гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів осіб стосовно здійснення пенсійних виплат.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-IV (далі - Закон №2464-IV) встановлено, що платник єдиного внеску зобов`язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Відповідно до ст. 4 Закону №2464-IV платниками єдиного внеску є, зокрема, роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Відповідно до ст. 26 Закону №2464-IV посадові особи платників єдиного внеску несуть адміністративну відповідальність, зокрема, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати єдиного внеску.

Таким чином, обов`язок щодо сплати єдиного внеску покладено саме на ТОВ «Мінова Україна», яке здійснило нарахування цього внеску та утримання його із заробітної плати позивача.

Вказаний висновок узгоджується з висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 24 травня 2018 року у справі №490/12392/16-а, від 01 листопада 2018 року у справі № 199/1852/15-а.

Разом з цим, суд звертає увагу на наступне.

Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 №10-1, зареєстрованої в Мінюсті 08.07.2014 за №785/25562 (далі – Положення №10-1).

Пунктом 4 розділу І «Загальні положення» Положення №10-1 визначено, що Реєстр застрахованих осіб формує та веде Пенсійний фонд України, який є володільцем даних Реєстру застрахованих осіб.

Реєстр застрахованих осіб забезпечує облік застрахованих осіб у системі загальнообов`язкового державного соціального страхування та їх ідентифікацію; накопичення, зберігання та автоматизовану обробку інформації про страховий стаж та заробітну плату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію), про набуття застрахованими особами права на отримання страхових виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування; нарахування та облік виплат за окремими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування (пункт 5 розділу І «Загальні положення» Положення № 10-1).

Згідно з пунктом 1 розділу IV «Дані облікової картки реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення №10-1 Реєстр застрахованих осіб складається з облікових карток, які включають дані, визначені частиною третьою статті 20 Закону та частиною третьою статті 21 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Пунктом 3 розділу IV «Дані облікової картки реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення № 10-1 визначено, що відомості до реєстру застрахованих осіб, зміни, уточнення до них вносяться в електронній формі в автоматичному режимі на підставі: звітності, що подається страхувальниками до Пенсійного фонду України, відомостей центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У разі припинення страхувальника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться на підставі відомостей, поданих правонаступником (абзац перший пункту 4 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення № 10-1).

Згідно з абзацами другим, третім пункту 4 розділу IV «Дані облікової картки Реєстру застрахованих осіб, зміни та уточнення до них» Положення №10-1 у разі припинення або зняття з обліку у фіскальних органах страхувальника без визначення правонаступника зміни та уточнення до відомостей Реєстру застрахованих осіб вносяться відповідно до рішення суду, що набрало законної сили. Внесення змін до відомостей про застраховану особу в Реєстрі застрахованих осіб відповідно до рішення суду, що набрало законної сили, здійснюється територіальними органами Пенсійного фонду України на підставі наказу керівника відповідного органу у десятиденний строк після надходження (надання особою) рішення суду.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

«Ефективний засіб правого захисту» у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату, винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.

Суд зазначає, що ключовим правовим питанням у цій справі, щодо якого фактично виник спір, є право позивача на зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періоду роботи з 1 лютого 2019 року по 31 січня 2020 року включно на ТОВ “Мінова Україна” код ЄДРПОУ 35833631 та заробітної плати (доходу) за цей період для врахування до пенсії згідно відомостей, внесених до її персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку та Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка не досягла пенсійного віку та не є отримувачем пенсії, а відповідачем не приймалося відповідне рішення щодо відмови позивачу до зарахування відповідного періоду роботи до страхового стажу при призначенні пенсії.

Відтак, спору щодо обмеження прав ОСОБА_1 на час звернення у цій справі до суду не існувало.

ГУ ПФУ в Донецькій області ще не ухвалювало рішення про відмову у призначенні позивачу пенсії з мотивів відсутності сплати страхових внесків роботодавцем, а тому відсутні підстави вважати, що права позивача у зазначеній частині будуть порушені.

Оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що можливо/ймовірно будуть порушені у майбутньому, у задоволенні позовних вимог слід відмовити, як передчасних.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відмовою позивачу в задоволенні позову понесені ним судові витрати, пов`язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються.

Згідно з ч. 3 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (пл. Соборна, 3, м. Слов`янськ, 84122, ЄДРПОУ 13486010) про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії – відмовити повністю.

Рішення прийнято в порядку спрощеного позовного провадження 2 липня 2021 року. Повний текст рішення виготовлено та підписано 6 липня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.С. Зеленов