
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2021 року ЛуцькСправа № 140/4016/21
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представників відповідача Гусака І.Я., Рогатюк Я.В.,
третьої особи Шаєвської В.Р.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької районної державної адміністрації Волинської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправним та скасування наказу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) звернулася в суд з адміністративним позовом до Луцької районної державної адміністрації Волинської області (далі – відповідач, Луцька РДА), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування наказу від 08.04.2021 року №67-ос «Про визначення переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 брала участь у конкурсі на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації.
09.04.2021 року з офіційного сайту Національного агентства України з питань Державної служби (НАДС), а також з офіційного сайту Луцької районної державної адміністрації позивачу стало відомо, що відповідно до інформації про переможця конкурсу на посаду державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької РДА, переможцем конкурсного відбору на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької РДА визначено ОСОБА_2 , із загальною кількістю балів - 14,5.
Позивач вважає вказані результати конкурсу необґрунтованими, а тому просить їх визнати протиправним та скасувати.
В уточнених позовних вимогах ОСОБА_1 просила визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 08.04.2021 року №67-ос про визначення переможця конкурсу.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю з підстав, наведених у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представники відповідача в судовому засіданні просили відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позов.
Третя особа в судовому засіданні щодо позовних вимог заперечила.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, враховуючи наступне.
Частина 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) визначає, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Судом встановлено, що 17.03.2021 року на офіційному сайті НАДС наказом керівника апарату Луцької РДА №14 було оголошено конкурс на посаду державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та екології Луцької РДА.
ОСОБА_1 29.03.2021 року було подано заяву на участь у конкурсі.
На електрону адресу позивачу було надіслано лист Луцької РДА від 29.03.2021 року № 602/28/2-21 відповідно до якого повідомлено, що тестування на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та екології райдержадміністрації, категорії «Б» відбудеться 31.03.2021 року о 10:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .
За результатом проведеного тестування ОСОБА_1 набрала 37 балів, виконала ситуаційні завдання та з нею проведена співбесіда.
Як зазначила позивач, 06.04.2021 року за допомогою телефонного дзвінка її повідомили, що вона набрала 12 балів та посідає 4 місце у рейтингу. Наступного дня на її електронну адресу надійшов лист підтвердження від Луцької РДА, відповідно до якого конкурсна комісія для зайняття вакантних посад державних службовців категорій «Б» і «В» в апараті та структурних підрозділах районної державної адміністрації без статусу юридичної особи публічного права райдержадміністрації повідомляє, що за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади державного службовця категорії «Б» начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації, який відбувся 31 березня 2021 року, Ви набрали 12 балів і стали за загальним рейтингом кандидатів четвертою.
Наказом Луцької районної державної адміністрації Волинської області від 08.04.2021 року №67-ос «Про визначення переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації визначено ОСОБА_2 переможцем конкурсу, із загальною кількістю балів – 14,5.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях визначає Закон України «Про державну службу».
Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну службу», Державна служба здійснюється з дотриманням таких принципів:
1) верховенства права - забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина відповідно до Конституції України, що визначають зміст та спрямованість діяльності державного службовця під час виконання завдань і функцій держави;
2) законності - обов`язок державного службовця діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
3) професіоналізму - компетентне, об`єктивне і неупереджене виконання посадових обов`язків, постійне підвищення державним службовцем рівня своєї професійної компетентності, вільне володіння державною мовою і, за потреби, регіональною мовою або мовою національних меншин, визначеною відповідно до закону;
4) патріотизму - відданість та вірне служіння Українському народові;
5) доброчесності - спрямованість дій державного службовця на захист публічних інтересів та відмова державного службовця від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих йому повноважень;
6) ефективності - раціональне і результативне використання ресурсів для досягнення цілей державної політики;
7) забезпечення рівного доступу до державної служби - заборона всіх Форм та проявів дискримінації, відсутність необґрунтованих обмежень або надання необґрунтованих переваг певним категоріям громадян під час вступу на державну службу та її проходження:
8) політичної неупередженості - недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних політичних поглядів під час виконання посадових обов`язків;
9) прозорості - відкритість інформації про діяльність державного службовця, крім випадків, визначених Конституцією та законами України;
10) стабільності - призначення державних службовців безстроково, крім випадків, визначених законом, незалежність персонального складу державної служби від змін політичного керівництва держави та державних органів.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 22 Закону України «Про державну службу» з метою добору осіб, здатних професійно виконувати посадові обов`язки, проводиться конкурс на зайняття вакантної посади державної служби (далі - конкурс) відповідно до Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби (далі - Порядок проведення конкурсу), що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Проведення конкурсу здійснюється з урахуванням рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень кандидатів на зайняття вакантної посади.
Особливості проведення конкурсу державних службовців на посади в органах судової влади визначаються законом.
Порядок проведення конкурсу визначає:
1) умови проведення конкурсу;
2) вимоги щодо оприлюднення інформації про вакантну посаду державної служби та оголошення про проведення конкурсу;
3) склад, порядок формування та повноваження конкурсної комісії;
4) порядок прийняття та розгляду документів для участі в конкурсі;
5) порядок проведення тестування, співбесіди, інших видів оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби;
6) методи оцінювання кандидатів на зайняття вакантних посад державної служби.
Порядок проведення конкурсу на зайняття посад державної служби затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246.
Згідно з пунктом 3 Порядку конкурс проводиться з дотриманням принципів:
1) забезпечення рівного доступу;
2) політичної неупередженості;
3) законності;
4) довіри суспільства;
5) недискримінації;
6) прозорості;
7) доброчесності;
8) надійності та відповідності методів тестування;
9) узгодженості застосування методів тестування;
10) ефективного і справедливого процесу відбору.
Пунктом 5 Порядку визначено, що рішення про оголошення конкурсу на зайняття посади категорій «Б» і «В» приймає керівник державної служби в державному органі (далі - керівник державної служби).
Згідно з пунктом 6 Порядку конкурс проводиться такими етапами:
1) прийняття рішення про оголошення конкурсу;
2) оприлюднення оголошення про проведення конкурсу;
3) прийняття та розгляд інформації від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі;
4) проведення тестування та визначення його результатів;
5) розв`язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів (у разі визначення Комісією або конкурсною комісією необхідності розв`язання ситуаційних завдань);
6) проведення співбесіди та визначення її результатів;
7) складення загального рейтингу кандидатів;
8) визначення суб`єктом призначення або керівником державної служби переможця (переможців) конкурсу;
9) оприлюднення результатів конкурсу.
Як встановлено судом, 17.03.2021 року на офіційному сайті НАДС Луцькою РДА було оголошено конкурс на посаду державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та екології Луцької райдержадміністрації Волинської області. Мною було подано заяву на участь у конкурсі.
Листом Луцької РДА від 29.03.2021 року № 602/28/2-21 ОСОБА_1 повідомлено на електронну пошту, що тестування на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування, архітектури, інфраструктури та екології райдержадміністрації, категорії «Б» відбудеться 31.03.2021 року о 10:00 год. за адресою: АДРЕСА_1 .
31.03.2021на вказаний час та дату позивач з`явилася на вищевказане тестування. О 10:00 год., розпочалося тестування, одночасно 5-ти кандидатів на вищезгадану посаду. Усі етапи конкурсу були проведені цього ж дня.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про державну службу» зазначено, що конкурс на зайняття посади державної служби категорії «А» проводить Комісія.
Конкурс на зайняття посад державної служби категорії «Б» або «В» проводить конкурсна комісія, утворена суб`єктом призначення у державному органі.
За рішенням Комісії або конкурсної комісії для проведення оцінки відповідності професійних компетентностей кандидата встановленим вимогам до її роботи можуть залучатися державні службовці, у тому числі з інших державних органів, науковці та експерти у відповідній сфері.
При проведені конкурсу окрім конкурсної комісії, яка складалась з працівників Луцької РДА, був присутній в якості експерта голова Волинського осередку Національної Спілки архітекторів України ОСОБА_3 .
Процедуру проведення конкурсу на зайняття вакантної посади державної служби визначено постановою Кабінету міністрів України від 25.03.2016 № 246 (далі - Постанова), відповідно до вимог припису чистини 1 статті 22 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон).
Відповідно з підпунктами 4-7 пункту 6 Постанови, конкурс, для визначення комісією рейтингу кандидатів повинен проводитись, зокрема, у такій послідовності:
1) проведення тестування та визначення його результатів;
2) розв`язання ситуаційних завдань та визначення їх результатів;
3) проведення співбесіди та визначення її результатів;
4) складення загального рейтингу кандидатів.
Як вбачається з матеріалів справи, на тестуванні ОСОБА_1 набрала 37 балів із 40, за що отримала максимальний бал (це 2 бали).
Розв`язання ситуаційних завдань проводиться з метою з`ясування спроможності кандидатів використовувати свої знання та досвід під час виконання посадових обов`язків шляхом оцінки відповідності компетентностей та професійних знань кандидата встановленим вимогам, зокрема на знання спеціального законодавства, що пов`язані із завданнями та змістом роботи державного службовця відповідно до посадової інструкції (п. 41 Постанови).
Співбесіда проводиться з метою оцінки відповідності професійної компетентності кандидата встановленим вимогам.
Статтею 20 Закону визначено, що до осіб, які претендують на вступ на державну службу керівником державної служби встановлюються вимоги до їхньої професійної компетентності, які складаються із загальних та спеціальних вимог.
Згідно п. 2 Постанови, вимоги до професійної компетентності кандидата на зайняття посади включають:
- кваліфікаційні вимоги;
- вимоги до компетентності;
- вимоги до професійних знань.
Перелік рекомендованих вимог до компетентності осіб, які претендують на вступ на державну службу (38 вимог), визначені додатком 2 наказу Національного агентства України з питань державної служби від 15.01.2021 №4-21, (далі - Наказ) «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо окремих питань визначення спеціальних вимог до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорій «Б» і «В», та підготовки умов проведення конкурсу».
Також згідно п. 12, 13 розділу II Методичних рекомендацій щодо окремих питань визначення спеціальних вимог до осіб, які претендують на зайняття посад державної служби категорій «Б» і «В», та підготовки умов проведення конкурсу (далі-Методичні рекомендації), затверджених Наказом, визначенні вимоги до компетентності та професійних знань кандидата повинні бути оцінені за результатами розв`язання ситуаційних завдань та/або під час проведення співбесіди.
Наказом керівника апарату районної державної адміністрації від 17 березня 2021 року № 14 було визначено умови проведення конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології Луцької районної державної адміністрації.
Даним наказом для кандидатів були встановлені вимоги до компетентності:
- лідерство;
- ініціативність;
- аналітичні здібності;
- відповідальність.
А також, вимоги до професійних знань:
- знання законодавства;
- знання законодавства у сфері.
У зведених відомостях середніх балів, наданих Луцькою райдержадміністрацією, в оцінюванні ситуаційного завдання № 1 та співбесіди зазначено, що кандидатів було оцінено на відповідність таким вимогам, як лідерство, ініціативність, аналітичні здібності та відповідальність.
Також як вбачається з матеріалів справи, ситуаційні завдання ОСОБА_1 були виконані в повному обсязі, як і іншими кандидатами та виставлені членами комісії відповідні бали.
Після ситуаційних завдань, а також після перерви розпочався наступний етап конкурсу - співбесіда.
Як зазначає позивачка, практично всі питання, які їй задавались, були задані ОСОБА_4 .
З протоколу засідання комісії № 5 від 02.04.2021 року вбачається, що за результатами співбесіди всім кандидатам членами комісії були виставлені середні бали та визначено остаточні результати конкурсу, а також складено рейтинг: ОСОБА_2 14,5 бала, ОСОБА_5 13 балів, ОСОБА_6 12,75 бала, ОСОБА_1 12 балів, ОСОБА_7 11,25 бала.
Згідно п. 40, 49, 53 Постанови, про дату і час проведення розв`язання ситуаційних завдань (у разі їх розв`язання) та/або співбесіди кандидатів інформують на попередньому етапі конкурсу або не пізніше ніж за один робочий день до початку проходження відповідного етапу конкурсу одним із доступних способів, обраним кандидатом, зокрема засобами телекомунікаційного зв`язку.
Згідно п. 16 Постанови залучені до роботи Комісії або конкурсної комісії особи запрошуються адміністратором не пізніше ніж за 48 годин до початку проведення засідання відповідної комісії.
Відповідно до листа Луцької РДА від 30.03.2021 № 619/27/2-21 голові Волинського осередку Національної Спілки архітекторів України ОСОБА_8 , про проведення конкурсу 31.03.2021р. було повідомлено у встановленому порядку.
Згідно з п. 47 та п. 53 Постанови, остаточною оцінкою у балах за кожною вимогою під час розв`язання ситуаційного завдання та співбесіди є середнє арифметичне значення індивідуальних балів, виставлених членами конкурсної комісії та залученими до роботи відповідної комісії особами.
Згідно п. 56 Постанови, загальна кількість балів кандидатів визначається шляхом додавання середніх балів, виставлених у зведеній відомості середніх балів за кожною окремою вимогою до професійної компетентності, та балів за результатами тестування.
Рейтинг кандидата, який успішно пройшов конкурс, залежить від загальної кількості набраних ним балів.
Згідно ст. 14 Закону України «Про архітектурну діяльність», конкурси на заміщення посади головних архітекторів проводяться за участю місцевих організацій Національної спілки архітекторів України. Для забезпечення виконання цієї вимоги конкурсною комісією було залучено голову Волинської обласної організації Національної спілки архітекторів України гр. ОСОБА_4 .
Також відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону, рішення конкурсної комісії оформляється протоколом.
Відповідно з п. 106 «Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади» (далі - Інструкція) затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55, у протоколах фіксується інформація про хід ведення засідань, прийняття в установах рішень комісіями, колегіями, дорадчими органами, робочими групами тощо. Протокол складається на підставі записів, зроблених безпосередньо під час засідань, поданих текстів та тез доповідей і виступів. довідок, проектів рішень тощо.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Відповідно до п. 67 Постанови кандидат як учасник конкурсу має право оскаржити рішення конкурсної комісії відповідно до ст. 28 Закону України «Про державну службу».
В клопотанні відповідача від 08.06.2021 року до суду були додані відомості про результати співбесіди проведеної залученим комісію до своєї роботи ОСОБА_4 щодо 5 кандидатів на вакантну посаду та відомості про результати розв`язання ситуаційних завдань даними особами які, як вбачається з оглянутого судом протоколу №5 від 02.03.2021 року засідання конкурсної комісії, не враховувались комісією при визначенні остаточних результатів конкурсу та складення загального рейтингу кандидатів.
В судовому засіданні представник відповідача підтвердила, що комісію не було враховано відомості про визначення балів за кожною вимогою під час розв`язання ситуаційного завдання та співбесіди залученого до роботи комісії архітектора і відомості про результати оцінювання ОСОБА_4 ситуаційного завдання та співбесіди кандидатів не були взяті до остаточного підрахунку, так як така норма права, що запрошена особа на рівні з членами комісії виставляє бали, була введена змінами до даної ПКМУ лише 18.11.2020 року і про наявність її комісія не знала.
Відповідач у клопотанні від 08.06.2021 року подає порівняльний загальний рейтинг кандидатів з врахуванням роботи в комісії експерта ОСОБА_4 , де вбачається, що у випадку врахування оцінок експерта переможцем є ОСОБА_2 14,2 бала, друге місце – ОСОБА_5 12,8 бала, а третє місце ділить позивачка ОСОБА_1 12,2 бала та ОСОБА_6 12,2 бала.
Відповідно до п. 57 ПКМУ №246 з метою допущення до наступного етапу конкурсу комісія визначає 3 кандидатури, які набрали найбільшу загальну кількість балів відповідно до загального рейтингу кандидатів. У разі коли третій та наступні кандидати у загальному рейтингу мають однакову загальну кількість балів, третя кандидатура для визначення переможця конкурсу обирається шляхом відкритого голосування на засіданні комісії після обговорення професійної компетентності кандидатів з одинаковими балами.
Однак, як вбачається з протоколу №5 засідання конкурсної комісії від 25.04.2021 року, таке питання на засіданні комісії не обговорювалось і не вирішувалось.
Допитаний в якості свідка в судовому засіданні ОСОБА_4 підтвердив, що він являється в.о. голови Волинської обласної спілки архітекторів і у відповідності до статті 14 профільного Закону був запрошений комісію, як представник від спілки при проведенні конкурсу на заняття вакантної посади начальника відділу архітектури Луцької РДА і йому, як і іншим членам комісії були видані бланки відомостей про оцінювання кандидатів під час співбесіди та розв`язання ситуаційних завдань, в яких він виставив власноручно відповідні бали кандидатам та поставив свій підпис під ними. Відомості відразу передав голові комісії. Чому комісія не врахувала проведеного ним оцінювання кандидатів під час складання загального рейтингу кандидатів, пояснити не може.
Таким чином згідно зведеної відомості середні балів у підрахунку остаточної кількості балів отриманих конкурсантами при розв`язанні ситуаційного завдання та співбесіди не були враховані бали залученої до комісії особи ОСОБА_4 , чим порушено пункти 47, 53 ПКМУ №246.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що Луцькою районною державною адміністрацією, як суб`єктом призначення в даному випадку, допущені вищевказані порушення вимог процедури проведення конкурсу, що призвело до прийняття рішення Конкурсною комісією за п. 6 Протоколу №5 від 02.04.2021 року та рекомендації керівнику апарату для проведення співбесіди і визначення переможця серед наступних осіб: ОСОБА_2 (І), ОСОБА_5 (ІІ), ОСОБА_6 (ІІІ).
Згідно вимог статті 28 Закону України «Про державну службу» рішенням конкурсної комісії визначаються кандидатури на заняття посад державної служби, які набрали найбільшу загальну кількість балів за результатами складання загального рейтингу кандидатів (не більше трьох на одну посаду) для вибору керівником державної служби переможця конкурсу.
Як встановлено судом позивачка ОСОБА_1 набравши 12,2 бала за результатами загального рейтингу кандидатів з врахуванням оцінок залученого до роботи комісії експерта посіла третє рейтингове місце разом з ОСОБА_6 і у випадку визначення її третім переможцем після обговорення компетенції між двома кандидатами, які отримали однакову кількість балів її кандидатура, могла бути подана для вибору керівником апарату переможця кандидатур.
Враховуючи викладене, відповідачем порушено вимоги статті 28 Закону України «Про державну службу», що призвело до винесення керівником державної служби Луцької РДА наказу про визначення переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації, де позивачка участь в співбесіді та виборі керівником державної служби переможця конкурсу участі не брала.
Таким чином позовні вимоги про визнання протиправним та скасування наказу про визначення переможця конкурсу знайшли своє документальне підтвердження під час судового розгляду справи тому, що підлягають задоволенню.
З огляду на вищевикладене, зважаючи на частину 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, суд дійшов висновку, що Луцькою РДА не доведено правомірності проведення конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації, в результаті чого винесено протиправний наказ від 08.04.2021 року №67-ос.
Отже, наказ від 08.04.2021 року №67-ос «Про визначення переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації», прийнятий Луцькою РДА не на підставі, що визначені Конституцією та законами України, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно з частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Луцької РДА на користь позивача слід стягнути судовий збір в сумі 908 грн., сплачений відповідно до квитанції від 16.04.2021 року.
Керуючись статтями 243, 245, 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України та на підставі Закону України «Про державну службу», суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати наказ керівника апарату Луцької районної державної адміністрації Волинської області від 08.04.2021 року №67-ос «Про визначення переможця конкурсу на зайняття посади державної служби категорії «Б» - начальника відділу містобудування та архітектури, інфраструктури, екології райдержадміністрації».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Луцької районної державної адміністрації Волинської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 908 грн. (дев`ятсот вісім гривень).
Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статями 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).
Відповідач: Луцька районна державна адміністрація Волинської області (43001, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ковельська, 53, ідентифікаційний код 04051425).
Головуючий-суддя С.Ф. Костюкевич
Повне рішення суду складено 06.07.2021 року.