
Справа № 364/530/21
Провадження № 3/364/196/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.07.2021 року, суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від відділення поліції № 4 Білоцерківського районного управління поліції ГУНП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , 19.06.2021 року близько 07:30 години в АДРЕСА_2 вчинив дрібне хуліганство відносно громадянки ОСОБА_2 , а саме виражався нецензурними словами та намагався затіяти бійку з останньою, на зауваження не реагував. Своїми діями вчинив правопорушення передбачене ст. 173 КУпАП.
Прокурор, залучений до справи з огляду на рішення Європейського суду з прав людини від 20.09.2016 року у справі «Карелін проти Росії» щодо визнання порушення статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод в частині неупередженості суду через відсутність сторони звинувачення у справі про адміністративне правопорушення, а також з огляду на повноваження прокурора, визначені статтею 250 КУпАП, не з`явився.
В суді ОСОБА_1 свою вину визнав, розкаювався у скоєному, просив вибачення у ОСОБА_2 , ствердив обставини вчинення правопорушення викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, вказав, що зробить відповідні висновки для себе та більше вчиняти подібного не буде.
Потерпіла ОСОБА_2 ствердила обставини вчинення правопорушення,. Вирішення питання відповідаоьності ОСОБА_1 поклала на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Згідно зі ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Винність ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, окрім визнання вини та показань потерпілої наданих у судовому засіданні, стверджується дослідженими матеріалами адміністративної справи, зокрема:
- обставинами, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 207861 від 19.06.2021 року;
- заявою та письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 19.06.2021 року;
- поясненнями свідка ОСОБА_3 від 19.06.2021року.
Дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ст. 173 КУпАП, як дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Відповідно до п.1 ст. 34 КУпАП обставиною, що пом`якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, визнається щире розкаяння винної та вчинення правопорушення неповнолітнім.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення передбачених ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
Визначаючи вид адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, дані, що характеризують особу правопорушника, який вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, що стверджено довідкою ІПС «АРМОР», щиро розкаюється у вчиненому, обіцяв суду не допускати в подальшому подібних правопорушень. Враховуючи, що правопорушник не працює та не має коштів, що унеможливлює сплату штрафу, одночасно з огляду на наявність однієї пом`якшуючої відповідальність обставини та відсутність обтяжуючих обставин - приходжу до переконання, що на правопорушника ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк передбачений санкцією статті, тому що саме такий вид стягнення зможе забезпечити виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, виправлення, а також запобігти вчиненню нових правопорушень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути судовий збір у розмірі, визначеному Законом України « Про судовий збір».
Враховуючи, що факт скоєння правопорушення знайшов своє підтвердження у суді, керуючись ст. 40-1, ст. 173 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Накласти на громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративне стягнення у виді 60 ( шістдесят ) годин громадських робіт .
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , - 454,00 грн судового збору в дохід держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ : 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Володарський районний Київської області суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Г. Л. Моргун
Постанова набрала законної сили "_____"____ 20 ____ року.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.