
м. Лиман Справа № 236/1969/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 липня 2021 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Сердюк Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Державного агенства рибного господарства у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в м.Слов`янськ Донецької області, громадянин України, який не працює, зареєстрований та фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1
за ч. 4 ст.85 КУпАП, розглянуті у присутності порушника, якому роз`яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, -
В С Т А Н О В И Л А:
17.05.2021 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №003948 від 03.04.2021року, ОСОБА_1 03.04.2021 року о 06 годині 30 хвилин, здійснював лов на річці Сіверський Донець, поблизу с.Щурове Лиманського району Донецької області, забороненими знаряддями лову-раколовками, в кількості вісім шт., нічого не спіймав, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст.85 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 4 ст.85 КУпАП визнається грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) , тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
Під час розгляду справи про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколі обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати, пояснив що був необізнаний у незаконності придбаних знарядь лову.
Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №003948 від 03.04.2021 року, що складений правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, поясненнями ОСОБА_1 в протоколі та наданими в судовому засіданні.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 85 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи.
Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на порушника за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, враховую характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, який вперше притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням мети адміністративного стягнення, враховуючи особу правопорушника, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 4 ст.85 КУпАП, в зв`язку з малозначністю вчиненого правопорушення.
На підставі вище викладеного, керуючись ст. 22, 283-284 КУпАП,
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП, в зв`язку з малозначністю правопорушення, обмежившись усним зауваженням, провадження у справі закрити.
Раколовки в кількості 8 (вісім) штук, які зберігаються у Відділі ОВБР"Рибоохоронного патруля" згідно квитанції № 122 від 03.04.2021 року- конфіскувати та знищити.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення через Краснолиманський міський суд Донецької області в Донецький апеляційний суд, шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -