Ухвала суду № 98117482, 05.07.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
640/17867/21
Номер документу
98117482
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

05 липня 2021 року м. Київ № 640/17867/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1 до Військової частини 3018 Полковника Військової частини 3018 Мішакіна Миколи Головного управління Національної гвардії України про визнання протиправними дій, скасування наказів, зобов`язання вчинити певні дії В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Військової частини 3018, Полковника Військової частини 3018 Мішакіна Миколи та Головного управління Національної гвардії України, в якому просить:

2.1) визнати протиправними дії т.в.о. командира військової частини 3018 Національної гвардії України (смт. Гостомель) полковника Миколи Мішакіна стосовно накладення на ОСОБА_1 05 серпня 2020 року дисциплінарне стягнення у вигляді догани;

2.2) визнати протиправними дії т.в.о. командира військової частини 3018 Національної гвардії України (смт. Гостомель) полковника Миколи Мішакіна стосовно зменшення ОСОБА_1 розміру премії з 165% до 81,49% за липень 2020 року;

2.3) скасувати пункт 2 резулятивної частини наказу № 585 від 05.08.2020 року т.в.о. командира військової частини 3018 Національної гвардії України в частині оголошення ОСОБА_1 догани;

2.4) скасувати наказ № 587 від 06.08.2020 року т.в.о. командира військової частини 3018 Національної гвардії України в частині зменшення ОСОБА_1 розміру премії з 165% до 81,49% за липень 2020 року;

2.5) зобов`язати Військову частині 3018 Національної гвардії України донарахувати та виплату ОСОБА_1 премію у розмірі 83,51%, не виплачену у повному обсязі за липень 2020 року;

2.6) зобов`язати військову частину 3018 Національної гвардії України включити до грошового атестату та довідки про додаткові види грошового забезпечення за липень 2020 року щомісячну премію у розмірі 165 %;

2.7) зобов`язати військову частину 3018 Національної гвардії України підготувати та надати до Головного управління Національної гвардії України оновлену довідку про розмір мого грошового забезпечення, з зазначенням додаткових видів грошового забезпечення, які повинні враховуватись для розрахунку пенсій, у тому числі щомісячну премію за липень 2020 року у розмірі 165 %, для розрахунку пенсії за вислугу років з 03.11.2020 року;

2.8) зобов`язати Головне управління Національної гвардії України в особі Командувача Національної гвардії України надати до Головного управління пенсійного фонду України в м. Києві оновлену Довідку про розмір мого грошового забезпечення, з зазначенням додаткових видів грошового забезпечення, у тому числі щомісячну премію за липень 2020 року у розмірі 165 %, які повинні враховуватись для розрахунку пенсій з 03.11.2020 року;

2.9) зобов`язати військову частину 3018 Національної гвардії України провести перерахунок грошового забезпечення та грошової допомоги при звільненні з військової служби, з урахуванням щомісячної премії за липень 2020 року у розмірі 165%;

2.10) зобов`язати військову частину 3018 Національної гвардії України провести перерахунок грошової компенсації додаткової відпустки учасника бойових дій за 2017 - 2020 роки, з урахуванням щомісячної премії за липень 2020 року у розмірі 165 %.

Свій позов ОСОБА_1 подав в електронній формі, разом з відсканованими копіями документів (додатків).

Відповідно до ч. 1 і 2 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу.

Зокрема, ч. 5 ст. 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи.

Ознайомившись з текстом поданої позовної заяви суд встановив, що позивач не зазначив на титульній сторінці позову посаду та повне ім`я відповідача 2 (а саме не вказав прізвище такої особи).

Відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви, що оформлена у письмовій формі, додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

При цьому, в силу норм ч. 7 і 8 ст. 44 КАС України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Також відповідно до ч. 9 зазначеної статті Кодексу, у випадку подання до суду документів в електронній формі учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.

Оглянувши надіслані разом з позовом ОСОБА_1 сканкопії документів, що скріплені його електронним підписом, суд встановив, що всупереч вимог ч. 9 ст. 44 КАС України позивач не подав до суду докази надсилання ним листами з описом вкладення на поштові адреси відповідачів копій позовної заяви з додатками.

Крім того, суд звертає увагу позивача на зміст ч. 6 ст. 161 КАС України, якою передбачено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

За правилами ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

В абзаці першому ч. 2 ст. 122 КАС України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Водночас частиною 5 цієї ж статті Кодексу визначено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Зі змісту позовної заяви суд встановив, що спірні правовідносини, про якій у ній описано, виникли між сторонами під час проходження ОСОБА_1 публічної (військової) служби. Таким чином, для звернення до адміністративного суду з метою вирішення таких спірних правовідносин має застосовуватись не загальний строк (6 місяців), а спеціальний строк встановлений ч. 5 ст. 122 КАС України, - тобто, 1 місяць, що обчислюється з дня, коли особа (позивач) дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

На стор. 4, 13 позовної заяви ОСОБА_1 зазначив, що про порушення свого права він дізнався 07.04.2021. Зокрема, 07.04.2021 разом із листом військової частини вих. №18/12/5-В-26-719 від 31.03.2021 ОСОБА_1 отримав витяг з оскаржуваного наказу від 06.08.2020 №587 з питань преміювання військовослужбовців військової частині за липень 2020 року, копії рапорту начальника відділення бойового управління підполковника Руденка В. від 05.08.2020 та рішення на виплату премії військовослужбовцям відділення бойового управління військової частини за липень 2020 року, а також положення про преміювання військовослужбовців військової частини. За наслідками ознайомлення з отриманими документами ОСОБА_1 дійшов висновку, що зі сторони командування військової частини по відношенню до нього були вчинені протиправні дії щодо зменшення розміру належної до виплати ОСОБА_1 премії за липень 2020 року.

Разом з тим, цю позовну заяву ОСОБА_1 подав до суду 28.06.2021 (тобто, з пропуском місячного строку звернення до суду), та без заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із цим позовом в частині вимог у пп. 2.2, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 і 2.10 прохальної частини позову.

Відповідно до норм ч. 1 ст. 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 44, 160, 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України; доказів надсилання позивачем листами з описом вкладення на поштові адреси відповідачів копій позовної заяви з додатками; заяви про поновлення строку звернення до суду із цим позовом в частині позовних вимог у пп. 2.2, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9 і 2.10 прохальної частини позову, разом із документальними доказами поважності причин пропуску такого процесуального строку.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивачу про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Скочок