Рішення № 98116557, 06.07.2021, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2021
Номер справи
560/2380/21
Номер документу
98116557
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/2380/21

РІШЕННЯ

іменем України

06 липня 2021 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Фелонюк Д.Л. розглянув адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити дії.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в переведенні, призначенні й виплаті для ОСОБА_1 пенсії по інвалідності 2-ї групи державного службовця відповідно до ч.9 ст.37 Закону України "Про державну службу" (3723-ХІІ);

- визнати незаконним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області за №968120140035 від 22.01.2021 року про відмову ОСОБА_1 в переведенні, призначенні й виплаті пенсії державного службовця по 2-й групі інвалідності;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області перевести, призначити, здійснити нарахування й виплачувати ОСОБА_1 з 14.01.2021 року пенсію державного службовця відповідно до ч.9 ст.37 Закону України від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ "Про державну службу" у розмірі 60 відсотків від заробітку згідно довідок за №№32, 33 від 17 червня 2020 року виданих Грицівською селищною радою Шепетівського району, №№317, 376 від 18.06.2020 року виданих Полонським трудовим архівом з урахуванням виплачених сум;

- постанову суду в межах суми платежу за один місяць звернути до негайного виконання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що йому з 25.01.2016 призначено пенсію по 2 групі інвалідності за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування". При цьому станом на 01.05.2016 він перебував на службі в органах місцевого самоврядування і стаж становив 10 років 1 місяць. Після повторного встановлення 2 групи інвалідності, відповідач продовжив виплату вказаної пенсії.

Позивач 14.01.2021 в чергове звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області з заявою про переведення на пенсію державного службовця по 2 групі інвалідності відповідно до частини 9 статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII "Про державну службу" (далі - Закон №3723-ХІІ) в редакції від 16.12.1993. Проте отримав протиправну відмову.

Позивач вважає, що додані ним до заяви довідки відповідають затвердженій формі, а тому, відсутні підстави для їх неврахування.

До суду надійшов відзив, в якому відповідач просить відмовити в задоволенні позовної заяви. Зазначає, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120140035 від 22.01.2021 правомірно відмовлено ОСОБА_1 у переведенні на пенсію по інвалідності згідно з Законом України "Про державну службу".

Звертає увагу на те, що довідки від 17.06.2020 №32, від 17.06.2020 №33, від 18.02.2020 №317 та від 18.06.2020 №376 видані не за встановленою формою та не відповідають вимогам Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 (далі - Порядок №622).

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 09.03.2021 відкрито провадження в цій справі та вирішено її розглянути за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06.07.2021 у задоволенні клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про розгляд справи з викликом (повідомленням) сторін відмовлено.

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

ОСОБА_1 з 25.01.2016 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Позивач 20.11.2019 звернувся до відповідача щодо визначення права на пенсію державного службовця відповідно до частини 9 статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 12.12.2019 №С-2072-П-02.26-04 позивача повідомлено про відсутність підстав для переведення позивача на пенсію по інвалідності відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

ОСОБА_1 21.01.2020 звернувся до відповідача з заявою про переведення на пенсію державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Листом від 26.02.2020 №775-536/С-03/8-2200/20 відповідач повідомив позивача про відсутність підстав для переведення позивача на пенсію по інвалідності відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.05.2020 у справі №560/2222/20, яке залишене без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 03.12.2020, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково. Визнано у листі Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області С-2072-П-02.26-04 від 12.12.2019 протиправним висновок щодо відсутності підстав для призначення ОСОБА_1 пенсії по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу". Визнано протиправним вирішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області заяви ОСОБА_1 від 21.01.2020 листом від 26.02.2020 № 775-536/С-03/08-2200/20, а також висновок щодо відсутності підстав для призначення ОСОБА_1 пенсії по інвалідності державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу". Визнано протиправним не зарахування Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області періодів роботи ОСОБА_1 з 20.04.2006 по 31.12.2019 в органах місцевого самоврядування на відповідних посадах. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області зарахувати періоди роботи ОСОБА_1 з 20.04.2006 по 31.12.2019 в органах місцевого самоврядування на відповідних посадах до стажу державної служби. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 21.01.2020 (вх. №536/С-2200-20 від 28.01.2020) про призначення (переведення) пенсії державного службовця, після подання ОСОБА_1 довідки про суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, яка подається для призначення пенсії державними службовцями, та прийняти відповідне рішення. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Позивач звернувся до відповідача з заявою від 14.01.2021 про переведення на пенсію по інвалідності відповідно до статті 37 Закону №3723-XII. До заяви додано довідки Грицівської селищної ради від 17.06.2020 №33 та №32, архівні витяги трудового архіву Полонської міської ради від 18.06.2020 №317 та №376.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120140035 від 22.01.2021 відмовлено ОСОБА_1 у переведенні на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII) з врахуванням наданих довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 17.06.2020 №32, №33 та від 18.06.2020 №317, №376, оскільки вони видані не за встановленою формою та не відповідають вимогам Порядку №622.

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 19.02.2021 №2200-0304-8/10030 ОСОБА_1 повідомлено про вказане рішення.

Позивач, вважаючи порушеними його права, звернувся з позовом до суду.

IV. ЗАКОНОДАВСТВО ТА ОЦІНКА СУДУ

Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписом пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом №3723-XII.

У ході реформування системи державного управління 10.12.2015 прийнято новий закон, який регулює відносини, що виникають у зв`язку з вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, а саме, Закон №889-VIIІ.

З 01.05.2016 Закон №889-VIII набув чинності, а положення Закону №3723-XII втратили чинність, в тому числі норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців (крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII).

Відповідно до частини 1 статті 37 Закону №3723-XII на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Отже, законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ. Так, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Згідно з пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII пенсія державного службовця згідно статті 37 Закону №3723-XII призначається: державним службовцям, які на день набрання чинності Закону №889-VIII обіймали посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України; особам, які на день набуття чинності Закону №889-VIII мають не менше 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону №3723-XII та актами Кабінету Міністрів України.

Водночас, приписами частини 9 статті 37 Закону №3723-XII визначено, що пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною 1 цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів І або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно цього Закону, призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

Тобто обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону №3723-ХІІ і Прикінцевих положень Закону №889-VІІІ.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.05.2020 у справі №560/2222/20, яке набрало законної сили 03.12.2020, встановлено, що "… трудовий стаж позивача на державній службі станом на 01.05.2016, який, як встановлено судом у цій справі, слід зарахувати до спеціального стажу позивача, складає понад 10 років (з 20.04.2006 по 01.05.2016). Також, ОСОБА_1 є особою з інвалідністю ІІ групи.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 є інвалідом ІІ групи, має стаж на посаді державної служби понад 10 років, перед зверненням за призначенням пенсії працював на посаді, віднесеній до посад державних службовців, суд приходить до висновку, що позивач має право на призначення пенсії по інвалідності згідно з ст. 37 Закону № 3723-XII, а тому відповідно наявні правові підстави для переведення позивача з пенсії по інвалідності, призначеної їй відповідно до Закону № 1058-IV, на пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до Закону № 3723-XII.".

Тобто, вказаним рішенням суду встановлено, що ОСОБА_1 має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом (частина 4 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України).

На виконання зазначеного рішення суду відповідач зарахував періоди роботи ОСОБА_1 з 20.04.2006 по 31.12.2019 в органах місцевого самоврядування на відповідних посадах до стажу державної служби.

При цьому відповідач зазначає, що призначення пенсії на виконання цього рішення можливе при наданні довідок за встановленою формою про посадовий оклад, надбавку за ранг, надбавку за вислугу років станом на січень 2020 року, надбавки за інтенсивність праці, премії, інші виплати за період з 01.05.2016 по 31.12.2019.

Щодо цих доводів суд зазначає та враховує наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" затверджено Порядок №622.

Пунктом 4 Порядку №622 встановлено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Положеннями пунктів 5, 6 Порядку №622 встановлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048 (далі - Постанова №3-1), затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям.

Водночас, як встановив суд, архівні витяги трудового архіву Полонської міської ради від 18.06.2020 №317 та від 18.06.2020 №376 видані не за встановленою формою.

Крім того, довідка Грицівської селищної ради від 17.06.2020 №33 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) видана станом на 15.06.2020. Проте ОСОБА_1 з заявою про переведення звернувся до пенсійного органу 21.01.2020. Тому, з урахуванням наведених норм пункту 4 Порядку №622, довідка за встановленою формою повинна бути надана станом на січень 2020 року.

Зі змісту вказаних норм пункту 4 Порядку №622 слідує, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Так, довідка Грицівської селищної ради від 17.06.2020 №32 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) повинна бути видана за період з 01.05.2016 по 31.12.2019, а не за період з 01.11.2017 по 31.05.2020, як зазначено у ній.

Суд зазначає, що саме невідповідність довідок вимогам законодавства стала підставою для прийняття Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області рішення №968120140035 від 22.01.2021. Інших обставин, за яких ОСОБА_1 було б відмовлено в переведенні, призначенні й виплаті пенсії по інвалідності 2-ї групи державного службовця відповідно до частини 9 статті 37 Закону №3723-ХІІ, відповідач не зазначив. Не встановлено таких і судом.

Разом з тим, правомірність довідки та/чи її відповідність встановленій формі та/або змісту не є умовою, з дотриманням якої законодавство пов`язує збереження в особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ.

Крім того, наявність в ОСОБА_1 права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ встановлено рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.05.2020 у справі №560/2222/20, яке набрало законної сили.

Враховуючи викладене, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, відмовляючи ОСОБА_1 у переведенні з пенсії по інвалідності за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по інвалідності державного службовця за статтею 37 Закону №3723-ХІІ, діяло протиправно, чим порушило права позивача.

Також відповідач не довів правомірності спірного рішення.

Як наслідок наявні правові підстави для задоволення позовних вимог зобов`язального характеру.

Відповідно до частини 3 статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Оскільки позивач звернувся до пенсійного органу 14.01.2021, нарахування та виплата пенсії повинна проводитись саме з дня звернення із відповідною заявою, тобто з 14.01.2021.

Також суд звертає увагу на те, що за змістом рішення Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 по зразковій справі №822/524/18 належним способом захисту прав позивача в таких типових справах є зобов`язання пенсійного органу призначити та здійснити нарахування і виплату позивачу пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-XII у розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у відповідній довідці.

Як наслідок, слід зобов`язати відповідача призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 14.01.2021 пенсію державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII в розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у довідках Грицівської селищної ради від 17.06.2020 №33 та від 17.06.2020 №32, а також в архівних витягах трудового архіву Полонської міської ради від 18.06.2020 №317 та від 18.06.2020 №376, з урахуванням виплачених сум пенсії.

За нормами частин 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, наявні правові підстави для задоволення позовних вимог.

Щодо клопотання позивача про допуск до негайного виконання рішення суду у межах суми стягнень за один місяць, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються рішення, зокрема, про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

Оскільки цим рішенням вирішувались зобов`язальні вимоги, відсутні підстави для допуску до негайного виконання рішення суду.

Враховуючи положення статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, а також звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до вимог пункту 9 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір, судові витрати не розподіляються.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в призначенні, здійсненні нарахування та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (3723-ХІІ).

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №968120140035 від 22.01.2021.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити, здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 14.01.2021 пенсії державного службовця по інвалідності ІІ групи відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII в розмірі 60 відсотків від заробітку, зазначеного у довідках Грицівської селищної ради від 17.06.2020 №33 та від 17.06.2020 №32, а також в архівних витягах трудового архіву Полонської міської ради від 18.06.2020 №317 та від 18.06.2020 №376, з урахуванням виплачених сум пенсії.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 (с. Сасанівка, Шепетівський район, Хмельницька область, 30526 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена 10, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 21318350) Головуючий суддя Д.Л. Фелонюк