Ухвала суду № 98113784, 29.06.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
1340/4394/18
Номер документу
98113784
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/4394/18

У Х В А Л А

про витребування доказів

29 червня 2021 року м. Львів

10 год. 54 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Качур Р.П., за участю секретаря судового засідання Гулкевича В.О., представника позивача Хоп`яка В.З., представниці відповідача Кухар Н.М. розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача про витребування доказів в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» до Головного управління ДФС у Львівській області, Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області про стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість -

УСТАНОВИВ:

У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа № 1340/4394/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» до Головного управління ДФС у Львівській області, Управління державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області про стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019, залишеним без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.10.2019, позов задоволено повністю: стягнено з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року, 3962,00 грн за квітень 2014 року, 12876,00 грн за травень 2014 року, 32698,00 грн за червень 2014 року, 33940,00 грн за липень 2014 року.

Постановою Верховного Суду від 03.12.2020 рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.10.2019 в частині задоволення позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» про стягнення з Державного бюджету України сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року та у розмірі 33940,00 грн за липень 2014 року скасовано; у позові Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» про стягнення з Державного бюджету України сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року та у розмірі 33940,00 грн за липень 2014 року відмовлено; в іншій частині рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.10.2019 залишено без змін.

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду від відповідача-1 надійшла заява про поворот виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18 (вх. № 33009 від 11.05.2021), у якій просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» кошти в розмірі 1061297 на користь Державного бюджету України.

Ухвалою від 12.05.2021 заяву призначено до розгляду в судовому засіданні з повідомленням сторін; зобов`язано Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області надати суду належним чином засвідчений документ на підтвердження факту того, що суму, присуджену до стягнення за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18, стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія».

На адресу суду від Управління Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області надійшли пояснення (вх. № 39879 від 03.06.2021), у якому останнє повідомило, що не має можливості надати суду документ на підтвердження факту того, що суму, присуджену до стягнення за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18, стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія», оскільки такою інформацією не володіє. Разом з цим, зазначило, що відповідно до Порядку взаємодії органів Державної фіскальної служби України та органів Державної казначейської служби України у процесі судового розгляду та виконання рішень суду про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, або стягнення митних платежів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 343 від 09.03.2016, виконавчий лист № 1340/4394/18 разом з копіями рішення Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 та постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.10.2019 у справі № 1340/4394/18, які надійшли до Управління 16.12.2019, направлено до Головного управління ДКСУ у Львівській області для подальшої процедури стягнення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, як це передбачено Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 30.01.2013.

У судовому засіданні, яке відбулося 29.06.2021, представниця відповідача подала клопотання про витребування доказів, у якому на підставі пояснень відповідача-2 просила витребувати у Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області документи, які підтверджують, що суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року та 33940,00 грн за липень 2014 року стягнуті з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18.

Представник позивача при вирішенні клопотання про витребування доказів поклався на розсуд суду.

При вирішенні поданого клопотання суд виходив з такого.

Частиною 4 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі.

Відповідно до положень статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Частиною 3 ст. 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

В силу дії норм ч.ч. 5-6 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги.

Відповідно до ч. 3 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Відповідно до ч. 5 ст. 380 КАС України до заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, списано установою банку або майно вилучено державним виконавцем.

Відповідно до п. 23 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 30.01.2013, стягувач, на користь якого прийняті судові рішення про бюджетне відшкодування податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість державного бюджету з відшкодування такого податку, подає документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцем реєстрації стягувача в органі державної фіскальної служби.

Орган Казначейства надсилає після надходження зазначених документів до органу державної фіскальної служби запит щодо визначення розміру залишку невідшкодованих з державного бюджету сум податку на додану вартість та/або пені, нарахованої на заборгованість бюджету з відшкодування такого податку.

У разі коли на дату надходження виконавчого документа або у процесі його виконання розмір такого залишку зменшився, орган державної фіскальної служби узгоджує протягом п`яти робочих днів зазначений розмір із стягувачем, про що повідомляє органу Казначейства за встановленою формою.

Після закінчення строку узгодження розміру зазначеного залишку орган Казначейства передає виконавчий документ та інші документи, необхідні для його виконання, до Казначейства.

Казначейство здійснює в порядку черговості надходження виконавчих документів безспірне списання коштів державного бюджету в розмірі, встановленому судом або узгодженому органом державної фіскальної служби із стягувачем, та перераховує такі кошти на рахунок стягувача, зазначений у виконавчому документі або його заяві про виконання рішення про стягнення коштів.

Ураховуючи інформацію, надану Управлінням Державної казначейської служби України у Галицькому районі м. Львова Львівської області у надісланих до суду поясненнях, та з метою з`ясування достовірності викладених відповідачем у заяві про поворот виконання рішення суду обставин суд доходить висновку про необхідність витребування від Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області документів, які підтверджують, що суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року та 33940,00 грн за липень 2014 року стягнуті з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18, тому клопотання відповідача слід задовольнити.

Керуючись ст.ст. 72, 80, 181, 243, 248, 256, 293, 294 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання відповідача про витребування доказів задовольнити.

2. Витребувати від Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області (79005 м. Львів вул. К.Левицького 18; код за ЄДРПОУ 38008294) документи, які підтверджують, що суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в розмірі 1027327,00 грн за лютий 2011 року та 33940,00 грн за липень 2014 року стягнуті з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівська ізоляторна компанія» за рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 25.06.2019 у справі № 1340/4394/18.

Витребувані докази надіслати на адресу Львівського окружного адміністративного суду протягом п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

У випадку неможливості надання таких доказів - надати обґрунтовані пояснення разом із доказами на їх підтвердження.

Відповідно до ч. 6-9 ст. 80 КАС України суд роз`яснює, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали (ч. 7 ст. 80 КАС України).

У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду.

3. Копію ухвали надіслати учасникам справи та Головному управлінню Державної казначейської служби України у Львівській області.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали виготовлено та підписано 02.07.2021.

Суддя Р.П. Качур