Рішення № 98112217, 05.07.2021, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
280/3459/21
Номер документу
98112217
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 року Справа № 280/3459/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання Стовбур А.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області (70530, Запорізька область, Запорізький район, смт.Комишуваха, вул.Б.Хмельницького, буд.49; код ЄДРПОУ 24912390)

до заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України начальник 1 –го відділу (боротьби з організованими злочинними групами та злочинними організаціями) полковника поліції ОСОБА_1 (69005, м.Запоріжжя, вул.Матросова, буд.29),

Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Академіка Богомольця, буд.10; код ЄДРПОУ 43305056)

про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області (далі – позивач, Комишуваська селищна рада) до заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України начальник 1–го відділу (боротьби з організованими злочинними групами та злочинними організаціями) полковника поліції ОСОБА_1 (далі – відповідач 1), Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (далі – відповідач 2, Департамент стратегічних розслідувань), в якому позивач просить суд визнати протиправними дії відповідача 1 по проведенню перевірки та витребуванню копій документів та інформації (лист від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021 щодо позивача з метою аналізу дотримання позивачем вимог антикорупційного законодавства.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що головою Комишуваської селищної ради отриманий запит відповідача 1, в якому пропонується надати: документи щодо діяльності постійно діючих депутатських комісій, які функціонують у громаді, з наданням документів, які визначають їх склад та регламентують їхню діяльність і повноваження; протоколи засідань постійних комісій, рішення сесій, розпорядження голови з документами, які стали підставою для їх винесення; договори про закупівлю товарів, робіт та послуг з додатками та додатковими угодами, актами приймання виконаних робіт, документи на підставі яких здійснюються оплати за вказаними договорами. Позивач вважає вказаний запит протиправним, оскільки повноваженнями щодо направлення такого запиту наділено лише Національне агентство з питань запобігання корупції, яке має право вимагати інформацію, документи, пояснення, ініціювати проведення перевірок для виявлення корупційних правопорушень. При цьому, у Департаменту стратегічних розслідувань відсутнє повноваження щодо проведення перевірки дотримання законодавства про запобігання корупції за зверненнями фізичної чи юридичної особи про факт (можливе вчинення) певною особою корупційного правопорушення. Відповідно норм Положення про Національну поліцію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 №877 (далі – Положення №877), Національна поліція для виконання покладених на неї завдань має право одержувати в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань. При цьому, частиною 2 статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Ця стаття розміщена в розділі IV КУпАП, який має назву «Провадження у справах про адміністративне правопорушення». Тобто збирати докази можна лише в конкретній уже порушеній адміністративній справі, а не взагалі. Визначальним у даному випадку є наявність факту вчинення адміністративного правопорушення конкретною особою, в той час як вказані положення законодавства не наділяють органи Національної поліції України повноваженнями щодо витребування будь-якої інформації чи документів з метою перевірки дотримання особами вимог законодавства та можливого виявлення (чи не виявлення) порушень, які можуть містити ознаки адміністративного правопорушення. Просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 05.05.2021 відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

31.05.2021 відповідач 2 подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог та з посиланням на норми Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 №1700-VII (далі – Закон №1700-VII), Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі – Закон №580-VIII), Положення №877, Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України, затвердженого наказом Національної поліції України від 23.10.2019 №1077 (далі – Положення №1077), Положення про Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, затвердженого наказом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 06.11.2019 №17 (далі – Положення №17), вказує, що Департамент стратегічних розслідувань та Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань, зокрема, наділені функціями моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону №1700-VII, збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією. Так, Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань надіслало до Комишувської селищної ради лист від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021 про те, що останнім проводяться заходи за зверненням народного депутата ОСОБА_2 з метою підтвердження або спростування інформації про вчинення посадовими особами Комишуваської селищної ради правопорушень, пов`язаних з корупцією, відповідальність за які передбачена статтею 172-7 КУпАП. Звертає увагу, що Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань не ініціювало та не проводило перевірки дотримання позивачем вимог антикорупційного законодавства, а, виконуючи свій обов`язок щодо моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті Закону №1700-VII, здійснило заходи з відпрацювання інформації про можливу наявність в діяннях посадових осіб Комишуваської селищної ради складу правопорушень, пов`язаних з корупцією, тобто вчинило дії, спрямовані на збір та аналіз інформації з метою підтвердження або спростування вірогідних порушень антикорупційного законодавства, заявлених у зверненні народного депутата України ОСОБА_2 . Також наголошує на тому, що сам факт надіслання запиту з метою встановлення інформації про наявність або відсутність в діях позивача складу адміністративного правопорушення не є таким, що підтверджує порушення прав, свобод та законних інтересів позивача та не створює для нього будь-яких негативних наслідків. В даному випадку протокол про адміністративне правопорушення не складався, відповідно, і як такої справи про адміністративне правопорушення наразі не має. На підставі викладеного просить у задоволенні позову відмовити.

07.06.2021 відповідач 1 подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позовних вимог з аналогічних підстав, наведених у відзиві на позовну заяву відповідача 2. Просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 17.06.2021 у задоволенні клопотання відповідача 1 про залишення позовної заяви без руху відмовлено.

Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд встановив такі обставини.

31.03.2021 до Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань надійшов лист Запорізької обласної прокуратури №23-129 вих-21 від 30.03.2021, яким направлено копію депутатського звернення народного депутата України ОСОБА_2 для розгляду у частині можливого порушення вимог антикорупційного законодавства України при прийнятті рішень про надання права на реалізацію питної води депутатом Комишуваської селищної ради ОСОБА_3

01.04.2021 на адресу Комишуваської селищної ради надійшов лист відповідача 1 «Про надання інформації» від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021 за змістом якого Управлінням стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань як спеціально уповноваженим суб`єктом у сфері протидії корупції, за зверненням народного депутата України ОСОБА_2 проводяться заходи з відпрацювання інформації про можливу наявність в діяннях посадових осіб Комишуваської селищної об`єднаної територіальної громади Запорізького району Запорізької області складу правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених статтею 172-7 КУпАП. У зв`язку з наведеним, з посиланням на норми Закону №1700-VII, Закону №580-VIII, КУпАП, Положення №877, відповідач 1 просив надати для ознайомлення: документи щодо діяльності постійно діючих депутатських комісій, які функціонують у громаді, з наданням документів, які визначають їх склад та регламентують їхню діяльність і повноваження; протоколи засідань постійних комісій, рішення сесій, розпорядження голови з документами, які стали підставою для їх винесення; договори про закупівлю товарів, робіт та послуг з додатками та додатковими угодами, актами приймання виконаних робіт, документи, на підставі яких здійснюються оплати за вказаними договорами. Інформацію просив надати в день отримання запиту, за період з 01.01.2019 по теперішній час.

Вважаючи протиправними дії заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України начальник 1 –го відділу (боротьби з організованими злочинними групами та злочинними організаціями) полковника поліції ОСОБА_1 по проведенню перевірки та витребуванню копій документів та інформації на підставі запиту «Про надання інформації» від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає таке.

Правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень визначає Закон №1700-VII.

Статтею 1 Закону №1700-VII встановлено, що спеціально уповноважені суб`єкти у сфері протидії корупції - органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції.

Відповідно до статті 11 Закону №1700-VII виключно Національному агентству з питань запобігання корупції належать повноваження зокрема щодо: проведення аналізу стану запобігання та протидії корупції в Україні, діяльності державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування у сфері запобігання та протидії корупції; здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Положеннями статті 12 Закону №1700-VII визначено, що для виконання своїх повноважень, у тому числі й зазначених вище, Національному агентству з питань запобігання корупції надано ряд прав, зокрема:

одержувати в установленому законом порядку за письмовими запитами від державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, суб`єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, громадян та їх об`єднань інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;

проводити перевірки організації роботи із запобігання і виявлення корупції в державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, юридичних особах публічного права та юридичних особах, зазначених у частині другій статті 62 цього Закону, зокрема щодо підготовки та виконання антикорупційних програм, створення та функціонування внутрішніх і регулярних каналів повідомлення про можливі факти корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону, захисту викривачів.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Законом №580-VIII.

Відповідно до статті 1 Закону №580-VIII Національна поліція України - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Статтею 3 цього Закону №580-VIII встановлено, що у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 23 Закону №580-VIII поліція відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, здійснює превентивну та профілактичну діяльність, спрямовану на запобігання вчиненню правопорушень, вживає заходів з метою виявлення кримінальних, адміністративних правопорушень, припиняє виявлені кримінальні та адміністративні правопорушення, здійснює оперативно-розшукову діяльність відповідно до закону.

Таким чином, з вищенаведеної норми слідує, що на поліцію покладено обов`язок вживати заходів з метою виявлення, зокрема, адміністративних правопорушень та заходів для їх усунення.

Згідно з підпунктом 2 пункту 6 Положення №877, Національна поліція для виконання покладених на неї завдань має право одержувати в установленому законодавством порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на неї завдань.

У складі Національної поліції України органом, що здійснює протидію корупції, на сьогодні є Департамент стратегічних розслідувань

Відповідно до пункту 1 розділу І Положення №1077 Департамент стратегічних розслідувань є міжрегіональним територіальним органом у складі кримінальної поліції Національної поліції України, який бере участь у реалізації державної політики з питань боротьби з організованою злочинністю та згідно із законодавством України здійснює оперативно-розшукову діяльність.

Відповідно до пункту 3 розділу II Положення №1077 до основних завдань Департаменту стратегічних розслідувань належить, зокрема, протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України.

Департамент стратегічних розслідувань відповідно до підпунктів 25-27 пункту 1 розділу III Положення №1077, з метою реалізації зазначеного вище завдання здійснює, зокрема:

моніторинг та аналіз стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону №1700-VII;

збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією;

складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов`язаних з корупцією, та направлення їх до суду в установленому законодавством порядку.

До прав Департаменту стратегічних розслідувань, згідно з підпунктом 3 пункту 1 розділу IV Положення №1077, належить: відповідно до компетенції в установленому порядку одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього функцій.

Відповідно до пункту 1 розділу І Положення №17 Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань є структурним (відокремленим) підрозділом Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За змістом підпункту 3 пункту 1 розділу II Положення №17 до основних завдань Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань належить протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України.

Відповідно до підпунктів 22-24 пункту 1 розділу III Положення №17 Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань на території обслуговування відповідно до покладених на нього завдань здійснює, зокрема:

моніторинг та аналіз стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»;

збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією;

складання в межах компетенції протоколів про правопорушення, пов`язані з корупцією, та направлення їх до суду в установленому законодавством порядку.

Крім того, з метою виконання покладених на Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань функцій, відповідно до підпункту 3 пункту 1 розділу IV Положення №17, останнє має право в установленому порядку одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали.

Аналіз вищенаведених положень дає підстави для висновку, що Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань, посадовою особою якого є відповідач 1, наділене функціями моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону №1700-VII, збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією. При цьому, одержання від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформації, документів і матеріалів, необхідних для виконання покладених на Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань, функцій, належить до прав Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань.

Як встановлено судом, 01.04.2021 на адресу Комишуваської селищної ради надійшов лист відповідача 1 «Про надання інформації» від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021 за змістом якого Управлінням стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань як спеціально уповноваженим суб`єктом у сфері протидії корупції, за зверненням народного депутата України ОСОБА_2 проводяться заходи з відпрацювання інформації про можливу наявність в діяннях посадових осіб Комишуваської селищної об`єднаної територіальної громади Запорізького району Запорізької області складу правопорушень, пов`язаних з корупцією, передбачених статтею 172-7 КУпАП. У зв`язку з наведеним, відповідач 1 просив голову Комишуваської селищної ради об`єднаної територіальної громади надати для ознайомлення інформацію за період з 01.01.2019 по теперішній час, а саме: документи щодо діяльності постійно діючих депутатських комісій, які функціонують у громаді, з наданням документів, які визначають їх склад та регламентують їхню діяльність і повноваження; протоколи засідань постійних комісій, рішення сесій, розпорядження голови з документами, які стали підставою для їх винесення; договори про закупівлю товарів, робіт та послуг з додатками та додатковими угодами, актами приймання виконаних робіт, документи на підставі яких здійснюються оплати за вказаними договорами.

Вищенаведене свідчить про те, що відповідач 1 не ініціював та не проводив перевірки дотримання позивачем вимог антикорупційного законодавства, що належить до повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції, а, виконуючи свої функціональні обов`язки щодо моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства особами, на яких поширюється дія статті 3 Закону №1700-VII, та збирання доказів про вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією, направив на адресу позивача лист-запит від 31.03.2021 №2нд/55/107/02-2021 з метою підтвердження або спростування порушених у зверненні народного депутата України ОСОБА_2 , тобто відповідачем 1 вчинено інші дії, спрямовані на встановлення в діях депутатів, посадових осіб Комишуваської селищної ради складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

За таких обставин, суд доходить до висновку, що відповідач 1 у спірних правовідносинах діяв у межах повноважень і у спосіб, передбачений чинним законодавством.

Твердження позивача про те, що відповідачі можуть збирати докази лише в конкретній порушеній справі про адміністративне правопорушення, судом відхиляються, оскільки наведене суперечить вищенаведеним нормам Закону №580-VIII, Положення №1077, Положення №17, згідно яких, на Департамент стратегічних розслідувань та Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань покладено обов`язок вживати заходів з метою виявлення, зокрема, адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією.

З приводу посилань позивача на те, що тільки Національному агентству з питань запобігання корупції надано право одержувати в установленому законом порядку за письмовим запитом документи для ознайомлення, зазначені у запиті відповідача 1, суд зазначає, що нормами статті 1 Закону №1700-VII не визначений виключний статус Національного агентства з питань запобігання корупції, як єдиного органу, який уповноважений вживати заходи з питань запобігання корупції. Тобто, на усі зазначені у вказаній статті органи (органи прокуратури, органи Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції) покладені відповідні обов`язки.

Наведене повністю узгоджується із правовою позицією, викладеною Верховним Судом у постанові від 30.01.2020 у справі №816/2042/18.

В контексті вищенаведеного суд також звертає увагу на те, що сам факт надіслання відповідачем запиту з метою отримання інформації про наявність або відсутність в діях посадових осіб, депутатів Комишувашської селищної ради, ознак корупційного правопорушення, не є таким, що підтверджує порушення прав позивача та не створює для нього будь-яких негативних наслідків.

Суд акцентує увагу на тому, що адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин, тобто для задоволення позову адміністративний суд повинен установити, що у зв`язку з прийняттям суб`єктом владних повноважень рішення чи вчиненням ним дій (допущенням бездіяльності), які оспорюються, порушуються права, свободи чи охоронювані законом інтереси особи.

Вирішуючи спір, суд повинен пересвідчитись у належності особі, яка звернулась за судовим захистом, відповідного права або охоронюваного законом інтересу (чи є така особа належним позивачем у справі - наявність права на позов у матеріальному розумінні), а також встановити, чи є відповідне право або інтерес порушеним (встановити факт порушення). Тобто, порушення або оспорювання прав та інтересів особи, яка звертається до суду за їх захистом, є обов`язковими.

За положеннями статей 1, 10 Закону України «Про місцеве самоврядування» представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення.

Сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Суд зазначає, що позивачем не доведено того, що дії відповідача 1, які пов`язані із витребуванням інформації і доказів з метою встановлення наявності або відсутність в діях посадових осіб, депутатів Комишувашської селищної ради порушень, пов`язаних з вчиненням корупційних правопорушень та правопорушень, пов`язаних з корупцією, призвели до порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.

За правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 15.08.2020 у справі №1340/4630/18, відсутність порушеного права чи невідповідність обраного позивачем способу його захисту способам, визначеним законодавством, встановлюється при розгляді справи по суті, і є підставою для прийняття судом рішення про відмову в позові.

Підсумовуючи все вищевикладене у сукупності, суд доходить до висновку, що позов Комишуваської селищної ради є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.

Згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (справа «Серявін проти України», § 58, рішення від 10 лютого 2010 року).

Частиною 1, 2 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Приписами статті 90 КАС України встановлено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Враховуючи висновки суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Комишуваської селищної ради Запорізького району Запорізької області (70530, Запорізька область, Запорізький район, смт.Комишуваха, вул.Б.Хмельницького, буд.49; код ЄДРПОУ 24912390) до заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України начальник 1–го відділу (боротьби з організованими злочинними групами та злочинними організаціями) полковника поліції Топольскова Миколи Сергійовича (69005, м.Запоріжжя, вул.Матросова, буд.29), Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Академіка Богомольця, буд.10; код ЄДРПОУ 43305056) про визнання дій протиправними, - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснюється.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне судове рішення складено 05.07.2021.

Суддя М.О. Семененко