Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
354/941/21
Номер документу
98108328
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 354/941/21

Провадження № 3/354/765/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2021 року м. Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №1 (м.Яремче) Надвірнянського РВП ГУНП в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Королівства ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ), не працюючого, жителя АДРЕСА_1 ),

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) вчинив порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, за наступних обставин.

02.07.2021 року о 15 год. 25 хв. громадянин ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), керуючи транспортним засобом марки Volkswagen Jetta, номерний знак НОМЕР_1 в с.Микуличин по вул.Грушевського, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, неподалік селищної ради, не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та допустив зіткнення з транспортним засобом ВАЗ 21104, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який зупинився попереду. В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) порушив вимоги п.12.1, 13.1 Правил Дорожнього руху України.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав, та суду пояснив, що відволікся від керування транспортним засобом та не встиг своєчасно відреагувати на зміну дорожньої обстановки, коли водій автомобіля, що рухався попереду загальмував.

Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи – ст. 280 КУпАП.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Положеннями ст.252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )у вчиненні інкримінованого правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 №458308 від 02.07.2021 року, з якого вбачається, що 02.07.2021 року о 15 год. 25 хв. громадянин ОСОБА_5 ( ОСОБА_6 ) ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), керуючи транспортним засобом марки Volkswagen Jetta, номерний знак НОМЕР_1 в с.Микуличин по вул.Грушевського, неподалік селищної ради, Надвірнянського району, Івано-Франківської області, не врахував дорожню обстановку, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та допустив зіткнення з транспортним засобом ВАЗ 21104, реєстраційний номер НОМЕР_2 , який зупинився попереду; схемою місця ДТП від 02.07.2021 року, на якій зафіксовано місце розташування транспортних засобів після ДТП та вказано, що в результаті ДТП транспортний засіб марки Volkswagen Jetta, номерний знак НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_7 , отримав пошкодження передньої центральної частини, транспортний засіб марки ВАЗ21104, номерний знак НОМЕР_2 , який належить ОСОБА_8 отримав пошкодження задньої центральної частини; письмовими поясненнями ОСОБА_8 від 02.07.2021 року, згідно яких, 02.07.2021 року він рухався в сторону ТК «Буковель» в табір Едельвейс на своєму автомобілі ВАЗ 2110, квімкнув вказівник лівого повороту, здійснюючи поворот призупинився пропустити зустрічний транспорт і відчув різкий удар ззаді, вийшов і побачив автомобіль Фольксваген Джетта, реєстраційний номер НОМЕР_3 , який вдарив лівою стороною передньої частини автомобіля в заднюю частину його автомобіля; копією паспорта громадянина Королівства ОСОБА_3 ( ОСОБА_4 ) № НОМЕР_4 на ім"я ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ).

Відповідно до ст.16 КУпАП іноземці і особи без громадянства, які перебувають на території України, підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах з громадянами України.

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, тобто - порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

Накладаючи адміністративне стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, визнання ним своєї вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в користь держави судовий збір у сумі 454 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 16, 27, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в користь держави судовий збір в сумі 454(чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 коп. (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя: Т.Л. Ваврійчук