Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"03" червня 2010 р. № 2а- 3922/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Шляхова О.М.,
за участі секретаря Чмутова К.А.,
без участі представників сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Грушівського комунального підприємства про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Куп»янська об»єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить суд стягнути за рахунок активів Грушівського комунального підприємства суму податкового боргу у розмірі 5657,09 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Грушівське комунальне підприємство має узгоджені податкові зобов»язання, не сплачені у встановлений строк на загальну суму 5657,09 грн., перелік податків та зборів (обов»язкових платежів), обов»язок платників податків своєчасно та в повному обсязі їх сплачувати та відповідальність платників податків передбачені ст.ст. 9, 11,13-15 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991р. №1251, зі змінами та доповненнями.
Представник позивача в судове засідання не з»явився, однак через канцелярію суду надано клопотання про розгляд справи без участі Куп»янської ОДПІ у Харківській області та зазначено, що Куп»янська ОДПІ підтримує позовні вимоги у повному обсязі та наполягає на їх задоволенні.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи та відзив на позов не надав. Згідно зі ст. 35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Судом встановлено, що Грушівське комунальне підприємство зареєстроване Куп»янською райдержадміністрацією Харківської області 07.08.2010 року за № 04058739100010081 та взятий на податковий облік до Куп»янської ОДПІ Харківської області 29.08.2000 р. за № 2000_135.
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і у розмірах, встановлених законом.
Згідно до п.п. 1, 2 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, зі змінами та доповненнями, визначено функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій, відповідно до яких Куп»янська ОДПІ Харківської області здійснює контроль за дотриманням законодавства про податки, інші платежі, забезпечує правильність обчислення та своєчасність надходження цих податків.
Згідно зі статтею 9 Закону України "Про систему оподаткування" №77/97-ВР від 18.02.1997 року, платники податків, зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни і це зобов'язання припиняється їх сплатою.
08 вересня 2009 року Куп»янською ОДПІ у Харківській області було складено акт № 1199/23-30841501 “Про результати позапланової виїзної перевірки Грушівського комунального підприємства з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006р. по 30.06.2009р.
Перевіркою встановлено, що відповідачем, в порушення: пп. 4.1.1п. 4.1 ст.4, 5.2.1 п. 5.2, пп. 5.6.1 п.5.6, пп 5.7.1 п. 5.7 ст. 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР із змінами та доповненнями.
Вищевказані порушення призвели до заниження податку на прибуток за період з 01.10.2006р. по 30.06.2009р. всього на суму 3598 грн., у тому числі занижено податок на прибуток за ІІ квартал 2007 року податок в сумі 883 грн., за ІІІ квартал 2007 року на 257 грн., за ІУ квартал 2007 року на 988 грн., за І квартал 2008 року на 287 грн., за ІІІ квартал 2008 року на 1732 грн., за І квартал 2009 року на 1384 грн., за ІІ квартал 2009 року на 1153 грн. та завищення податку на прибуток за І квартал 2007 року на 1229 грн., за ІІ квартал 2008 року на 15 грн., за ІУ квартал 2008 року на 1852 грн.
За результатами перевірки позивачем визначено відповідачу суму податкового зобовязання по податку на прибуток підприємств, згідно корінця податкового повідомлення-рішення № 0000322310/0 від 17.09.2009 року, на загальну суму 6555,00 грн., з яких сума за основним платежем 3598,00 грн., фінансова санкція - 2957,00 грн..
Зазначене податкове повідомлення-рішення отримано головою ліквідаційної комісії Грушівського комунального підприємства Гордієнко В.О. 17.09.2009 року.
Відповідно до ст. 10, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” до функцій державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій відноситься здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
В п.п. 3 п. 1 ст. 14 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, зазначено, що податок на прибуток відноситься до загальнодержавних податків і зборів.
Відповідно до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами.
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідальність за несплату узгодженої суми податкового зобов'язання протягом граничних строків передбачена п.п. 17 п. 17.1 ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Відповідно до положень п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
Куп»янською ОДПІ Харківської області була виставлена перша податкова вимога про сплату податкового боргу платника податків за узгодженими податковими зобов'язаннями № 1/99 від 30.09.2009 року на загальну суму 6547,00 грн., у тому числі за основним платежем 3590,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 2957,55 грн., яка була отримана відповідачем 30.09.2009 року.
04.11.2009 року Куп»янською ОДПІ Харківської області була виставлена друга податкова вимога № 2/110 на загальну суму податкового боргу за узгодженими податковими зобов'язаннями у розмірі 6547,00 грн., у тому числі за основним платежем 3590,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 2957,00 грн., яка 04.11.2009 року була отримана відповідачем.
Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.
Порядок сплати податку на прибуток підприємств, регулюється Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року № 334/94-ВР.
Начальником Куп»янської ОДПІ Харківської області 04 грудня 2009 року було винесено рішення № 20 про стягнення коштів та продаж інших активів, що перебувають у власності (повному господарському віданні) платника податків Грушівське комунальне підприємство, а також тих активів, права власності, на які він набуде у майбутньому, в рахунок погашення узгодженої суми податкового боргу цього платника податків.
Крім того, 20 січня 2010 року Куп»янською ОДПІ Харківської області було складено акт № 31/15-30841501 «Про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобов»язань до бюджету» на підставі якого винесено податкове повідомлення рішення № 0000111500/0 від 25 січня 2010 року у розмірі 80,00 грн., яке було отримане відповідачем 25.01.2010 року.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Сума податкового боргу відповідача є узгодженою в порядку, визначеному Законом України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, відповідачем не оскаржена, тому підлягає стягненню з відповідача на користь Державного бюджету України у розмірі 5657,09 грн..
З урахуванням наведеного, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Куп"янської об"єднаної державної податкової інспекції Харківської області до Грушівського комунального підприємства про звернення стягнення на активи в рахунок погашення податкового боргу задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Грушевського комунального підприємства (р/р 26000226235001 АТ «УкрСиббанк», МФО 351005, код ЄДРПОУ 30841501) суму податкового боргу у розмірі 5657,09 грн. (п"ять тисяч шістсот п"ятдесят сім гривень дев"ять копійок) на р/р 00000000000329, код отримувача 24134515, МФО 851011, банк ГУДКУ в Харківській області, *;;101;30841501, податок на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності. <сума стягнення (цифрами) >
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 07 червня 2010 року.
Суддя Шляхова О.М.