Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
"02" червня 2010 р. № 2а- 2743/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Шляхова О.М.,
за участі секретаря Чмутова К.А.,
представника позивача - Лисенко М.В. (довіреність № 1784/10/10-018 від 10.12.2009р.),
відповідача - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харкова до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,- ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_2 заборгованість у сумі 3877,60 грн.
В обґрунтування позову вказано, що 20.01.2010 р. фахівцями ДПА у Харківській області проведена планова перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності закусочної, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Наріманова, 1-А ТП «АС» та належить ФОП ОСОБА_2, юридична адреса: АДРЕСА_1.
За результатами перевірки було складено акт № 287/20/40/25/НОМЕР_1 від 20.01.2010р., в якому зафіксовані порушення пункти 1,2,9,12,13 ст. 3, ЗУ від 06.07.1995р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг":
1.Не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документа встановленої форми, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму покупки 24,00 грн;
2.Не ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання, а саме відсутні первинні документи, які підтверджують облік товарів на загальну суму 1133,00 грн.;
3.Не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, а саме відсутній фіскальний звітний чек № 1803;
4.Не забезпечено виконання щоденного друку фіскального звітного чеку, а саме фіскальний звітний чек за 16.12.09р. надруковано 17.12.09р.
5. Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми, зазначеній в денному звіті РРО на 162,32 грн.
Відповідальність за вищевказане передбачена пунктом 9, ст. 3, п. 1,4 ст. 17, ст. 21 ЗУ від 06.07.1995р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами, внесеними ЗУ від 21.12.2000р. №2156-111.
На підставі акту перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Харкова було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 15.02.2010 року № 0000602310 на суму 3877,60 грн.
На момент подачі позову до суду сума заборгованості складає 3877,60 грн., відповідачем вказана сума не сплачена.
В судовому засіданні представник ДПІ у Ленінському районі м. Харкова заявив про уточнення позовних вимог, а саме про те, що належним відповідачем по справі є: ОСОБА_2 та повідомив про те, що відповідачем було погашено частину боргу у сумі 800,00 грн. та згідно облікової картки у відповідача існує переплата у сумі 6 грн. 63 коп., просив суд стягнути з ФОП ОСОБА_2 заборгованість у розмірі 3070, 97 грн. Про уточнення позовних вимог надав письмову заяву через канцелярію суду.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, 27 травня 2010 року через канцелярію суду надав письмові заперечення, в якому просив зменшити суму заборгованості вказані в адміністративному позові на суму 800,00 грн. у зв»язку з її сплатою, а також на суму 2266,00 грн. у зв»язку з тим, що документи на ТМЦ існували і знаходилися на місті їх реалізації та не були взяті до уваги перевіряючими.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію суб»єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 зареєстрований Виконкомом Ленінської районної ради 18.09.1995 року та згідно матеріалів справи перебуває на обліку, як платник податків у Державній податковій інспекції Ленінського району м. Харкова.
Фахівцями ДПА у Харківській області проведена планова перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності закусочної, яка розташована за адресою: м. Харків, вул. Наріманова, 1-А ТП «АС» та належить ФОП ОСОБА_2, місце проживання: АДРЕСА_1
За результатами перевірки було складено акт № 287/20/40/25/НОМЕР_1 від 20.01.2010р., в якому зафіксовані порушення пункти 1,2,9,12,13 ст. 3, Закону України від 06.07.1995р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами, внесеними ЗУ від 21.12.2000р. №2156-111.
1.Не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукування відповідного розрахункового документа встановленої форми, що підтверджує виконання розрахункової операції на суму покупки 24,00 грн.;
2.Не ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарів за місцем їх реалізації та зберігання, а саме відсутні первинні документи, які підтверджують облік товарів на загальну суму 1133,00 грн.;
3.Не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків, а саме відсутній фіскальний звітний чек № 1803;
4.Не забезпечено виконання щоденного друку фіскального звітного чеку, а саме фіскальний звітний чек за 16.12.09р. надруковано 17.12.09р.
5.Невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми, зазначеній в денному звіті РРО на 162,32 грн..
На підставі акту перевірки начальником ДПІ у Ленінському районі м. Харкова прийнято рішення про стягнення коштів та винесено податкове повідомлення-рішення № 0000602310 від 15 лютого 2010р. на суму 3877,60 грн., яке отримано за дорученням ОСОБА_3
У відповідності до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до ст. 2, 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII зі змінами та доповненнями платники податків зобовязані сплачувати податки і збори до бюджетів та до державних цільових фондів у порядку та на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Відповідно до п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями на органи державної податкової інспекції покладено обовязок здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Згідно до ч.1 ст. 15 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року № 1776-111 із змінами, внесеними Законом України від 21.12.2000р. №2156-111 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Згідно до ст. 16 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року № 1776-111 із змінами, внесеними Законом України від 21.12.2000р. №2156-111 контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планова перевірка здійснюється органами, уповноваженими законом нараховувати або стягувати податки і збори (обов'язкові платежі) з осіб, що використовують спрощену систему оподаткування згідно з пунктами 5 - 9 статті 9 цього Закону. Така перевірка здійснюється не частіше одного разу за наслідками звітного календарного року, але не раніше строків, визначених законодавством для подання річного податкового звіту (декларації) такими особами з такого податку. Будь-яке податкове або адміністративне нарахування, здійснене з порушенням цього правила, вважається незаконним та не підлягає виконанню.
Згідно до п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу» від 4 грудня 1990 року N 509-XII зі змінами та доповненнями, Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі п.11 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” та ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 року № 1776-111 до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3877,60 грн. за порушення п. 1,2,9,12,13 ст. 3, ЗУ від 01.06.2000р. №1776-Ш "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами, внесеними Законом України від 21.12.2000р. №2156-111.
Відповідно до положень п.1.7. ст. 1 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Згідно п.1.6. ст. 1 Закону України № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», примусове стягнення - це звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Згідно до п. п. 3.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 від 21.12.2000 року активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Встановлено, що винесене Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Харкова податкове повідомлення-рішення № 0000602310 від 15 лютого 2010р. на суму 3877,60 грн., відповідачем не оскаржувались у порядку передбаченому законодавством, зокрема Положенням «Про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби» №29 від 11.12.1996 року або до суду.
На час розгляду справи відповідачем частково сплачена сума заборгованості у сумі 800,00 грн., про що свідчить копія квитанції від 02.03.2010 року, яка знаходиться в матеріалах справи, та згідно облікової картки платника існує переплата у розмірі 6 грн. 63 коп.
Отже, сума заборгованості складає 3070 грн. 97 коп., відповідачем не сплачена.
Суд, проаналізувавши положення ст. 71 КАС України прийшов до висновку, що відповідач доказів щодо спростування вимог позивача суду не надав.
Суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову та стягнення заборгованості з відповідача у сумі 3070 грн. 97 коп.
Відповідно ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 4, 7, 86, 71, 94, ч.1 ст. 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Харкова до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задовольнити у повному обсязі..
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (р/р НОМЕР_2 ХФ ВАТ «Укрпромбанк», МФО 350686, код ЄДРПОУ НОМЕР_3) на користь Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції за порушення законодавства України у розмірі 3070,97 грн. (три тисячі сімдесят гривень дев"яносто сім копійок) на розрахунковий рахунок 31115104700006, одержувач УДК у Ленінському районі м. Харкова код отримувача 24134120 в установі банку ГУДК у Харківській області, МФО 851011, код платежу 3021080900. <сума стягнення (цифрами) >
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 04 червня 2010 року.
Суддя Шляхова О.М.