ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-752/10/1970
"28" квітня 2010 р.
Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Данилевич Н.А.
при секретарі Лавренюк О.М.
за участю:
прокурора Свачій М.І. (Посвідчення №63)
представника позивача Сампара Г.М. (Доручення від 11.01.2010р.)
розглянувши у судовому засіданні справу за позовом прокурора Борщівського району в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку до відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»про стягнення штрафних санкцій на суму 17000грн, суд-,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Борщівського району в інтересах держави в особі Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку, надалі позивач, звернувся в суд з позовом до ВАТ «Борщівський райпостач», надалі відповідач, про стягнення штрафних санкцій на суму 17000грн.
Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем станом на день подання позовної заяви рахується заборгованість перед Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Тернопільського територіального управління Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку із сплати штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів на суму 17000грн.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача надали пояснення, які повністю співпадають з позицією, яка викладена в позовній заяві. Просять позов задоволити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час та місце розгляду даної справи повідомлявся належним чином.
Оцінивши зібрані по справі докази та дослідивши норми чинного законодавства, заслухавши обґрунтування представника позивача та думку прокурора, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи з наступного.
Статтею 8 п.10. ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
Судом встановлено, що відповідач в порушення вимог п.3.глави 3 розділу 4 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591 не розкрив регулярну квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Положенням про розкриття інформації затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591 пунком 3 глави 3 розділу 4 встановлено, що особи, зазначені у підпунктах 3.1, 3.4-3.8 пункту 3 глави 1 цього розділу, зобов'язані розкрити квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом, квартальну інформацію за четвертий квартал - не пізніше 20 лютого року, наступного за звітним роком.
Постановою від 18.08.2009р. позивачем порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів.
Згідно акту №150-ТЕ про правопорушення на ринку цінних паперів від 31.08.2009р. відповідач порушено вимоги пунком 3 глави 3 розділу 4 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006р. № 1591 не розкрив регулярну квартальну інформацію у строк не пізніше 25 числа місяця, натупного за звітним кварталом.
За таких обставин, відповідно до ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
Постановою №150 - ТЕ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 09.09.2009р. до відповідача за вище зазначене правопорушення застосовано санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000грн.
Вище вказаною Постановою № 150 - ТЕ відповідача було зобовязано у 15 денний термін з моменту отримання даної постанови перерахувати суму штрафу в дохід Державного бюджету України. Постанову №150 ТЕ надіслану відповідачеві супровідним листом від 09.09.2009р. №02/1452, відповідачем залишено без виконання. На даний час постанова не оскаржена і не скасована у встановленому законом порядку.
Доказів на підтвердження протилежного відповідачем не подано, а судом не здобуто.
У відповідності до ст. 6 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку звертається до суду з позовами, у звязку з порушенням законодавства України про цінні папери.
Відповідно до ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не оскаржені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.6, 50, 70, 71, 86, 128, 158, 163, КАС України, ст.11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», суд
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити повністю. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Борщівський райпостач»(код ЄДРПОУ 00907361) 17000грн. ( сімнадцять тисяч) грн. штрафних санкцій в дохід Державного бюджету України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження
Головуючий суддяДанилевич Н.А.
копія вірна
СуддяДанилевич Н.А.