
Справа № 355/454/21
Провадження № 3/355/272/21
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2021 року
Суддя Баришівського районного суду Київської області Червонописький В.С., розглянувши матеріали, які надійшли з Батальйону патрульної поліції в м. Бориспіль Управління патрульної поліції у Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України
відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в :
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 003835 вказано, що 07.04.2021 о 00 год. 38 хв. на 77км автодороги Київ-Харків Броварського району Київської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем «Man TGL 7.150» д.н.з. НОМЕР_1 , який не пройшов обов`язковий технічний контроль, будучи притягнутий до адміністративної відповідальності постановою ЕАН №3633890 від 05.01.2021 за ч. 3 ст. 121 КУпАП чим порушив вимоги п.31.3 «б» Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 4 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, повідомлявся про судове засідання належним чином. 29.06.2021 на адресу Баришівського районного суду Київської області надійшло клопотання від адвоката Онищука М.А. про закриття провадження по справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 121 КУпАП, оскільки транспортний засіб 18.08.2020 пройшов первинну державну реєстрацію, за яким конструктивні дані відповідають екологічному рівню Євро-5, окрім цього, 09.04.2021 проведено перевірку технічного стану транспортного засобу «Man TGL 7.150», д.н.з НОМЕР_1 , за яким визнано технічно справним транспортний засіб, про що складено протокол №00798-00449-21.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до п.31.3.б Правил дорожнього руху вказано, що забороняється експлуатувати транспортні засоби згідно із законодавством якщо вони не пройшли обов`язковий технічний контроль (для транспортних засобів, що підлягають такому контролю).
Згідно ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» вказано, що транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов`язковому технічному контролю відповідно до цієї статті.
Обов`язковому технічному контролю не підлягають:
1) легкові автомобілі усіх типів, марок і моделей, причепи (напівпричепи) до них (крім таксі та автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоцикли, мопеди, мотоколяски та інші прирівняні до них транспортні засоби - незалежно від строку експлуатації;
2) легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
У відповідності до пп..3 п. 3 Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів періодичність проходження обов`язкового технічного контролю становить: для вантажних автомобілів вантажопідйомністю більше 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації – щороку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.3 ст. 121 КУпАП, оскільки транспортний засіб «Man TGL 7.150» д.н.з. НОМЕР_1 своєчасно не прошов обов`язків технічний контроль, про що винесено постанову серії ЕАН 363890 ( а.с. 4). Дана постанова не оскаржувалася та направилася до виконання за №1564 від 04.02.2021. Наданий протокол перевірки технічного стану транспортного засобу № 00798-00449-21 складений після вчинення адміністративного правопорушення, а посилання на те, що транспортний засіб пройшов первинну реєстрацію на території України, за якою конструктивні дані відповідають екологічному рівню Євро-5 не підтверджено технічною документацією.
Варто відзначити, що транспортний засіб Man TGL 7.150» д.н.з. НОМЕР_1 належить ОСОБА_2 , який наданий ОСОБА_1 для користування. Відповідно до Порядку проведення обов`язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів технічний контроль транспортного засобу проводиться за вимогою власника. ОСОБА_1 після складення постанови про адміністративне правопорушення серії ЕАН 393890 не звернувся до власника з метою проведення технічного контролю транспортного засобу та продовжив його використання.
Відповідно до ст.33 КУпАП адміністративне стягнення накладається з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеня його вини, обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП.
При накладенні стягнення, враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, данні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, з метою дотримання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, вважаю за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 гривень.
Керуючись ст. ст. 124,283,284,294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 121 КУпАП та призначити йому стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 ( три) місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. судового збору на користь держави на рахунок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанову судді може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду через Баришівський районний суд Київської області.
Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути опротестовано прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя В.С.Червонописький