Постанова № 9809685, 13.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-7669/10/0570
Номер документу
9809685
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 р. справа № 2а-7669/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріМалій С.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь»

про стягнення заборгованості перед бюджетом

за участі представника:

від позивача: Гришакової Н.Є.,

В С Т А Н О В И В:

Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» про стягнення податкової заборгованості, мотивуючи вимоги тим, що у відповідача станом на 17.03.2010 року існує заборгованість з податку на додану вартість та залишку несплаченої пені в загальному розмірі 170,32 грн. Позивач просить суд стягнути з відповідача вказану заборгованість.

Представник позивача в судовому засіданні надала пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві, просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився, був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи про що свідчить копія друкованого видання з зазначенням необхідної інформації. Від нього не надходило заяв про відкладення розгляду справи. Причини неявки представника відповідача в судове засідання суду не відомі.

Суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» про стягнення заборгованості перед бюджетом обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач, Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція м.Маріуполя є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Донсталь» зареєстрований юридичною особою державним реєстратором Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області 26.10.2004 року, взято на облік Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя 19.06.2003 року за №188, здійснює діяльність на підставі статуту.

Відповідач станом на 17.03.2010 року має заборгованість перед бюджетом у розмірі 170,32 грн. з податку на додану вартість (з урахуванням часткового погашення боргу) та залишку несплаченої пені.

Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України „Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до ст. 67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування”, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідач має податкову заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 169,01 грн.

Згідно п. 1.6 ст. 1 Закону України „Про податок на додану вартість”, податкове зобов'язання - загальна сума податку, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді, визначена згідно з цим Законом.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону України „Про систему оподаткування”, податок на додану вартість є загальнодержавним податком.

Відповідно до п.п.4.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Судом встановлено, що позивачем була проведена невиїзна документальна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» з питань несвоєчасного надання підприємством податкової звітності з податку на додану вартість за квітень 2009 року. За результатами перевірки працівниками податкового органу був складений акт від 28.07.2009 року №676/15-114-1 та встановлено що декларація з податку на додану вартість за квітень 2009 року у встановлений законом 20-денний строк фактично надана не була.

В даному випадку ставиться питання про стягнення з відповідача на користь державного бюджету України штрафних санкцій, які у відповідності до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» накладаються на платника податків за порушення податкового законодавства у розмірах, визначених цією статтею.

Як передбачено п. 17.3 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Судом встановлено, що відповідачем були порушені вимоги п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині несвоєчасності подання до податкової інспекції податкової звітності.

Такі порушення податкового законодавства є підставою для накладення на відповідача штрафних санкцій відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Судом встановлено, що винесене податкове повідомлення-рішення №007161540/0 від 29.07.2009 року на суму 170,00 грн. було направлено рекомендованим листом, проте повернуто відділенням звязку через сплив терміну зберігання.

Згідно п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

За таких підстав, було складено Акт №272/15-114-2 про неможливість вручення податкового повідомлення, яке розміщено на дошці податкових оголошень 03.09.2009 року.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку. Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 цього Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 вказаного Закону, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, оскільки днем отримання податкового повідомлення вважається день його розміщення на дошці податкових оголошень і воно не було оскаржене відповідачем, тому цей же день вважається днем узгодження податкового зобовязання і воно визначається сумою податкового боргу відповідача.

Згідно витягу з особового рахунку, враховуючи сплату податкового зобовязання в розмірі 1,00 грн., а також попередній залишок заборгованості з пені в розмірі 1,27 грн., сума боргу склала 170,27 грн.

Крім того, судом встановлено, що відповідач має заборгованість з несплаченої пені у сумі 0,05 грн.

Згідно з п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу по податковому зобовязанню нараховується пеня.

Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив узгоджені суми податкових зобовязань з податку на додану вартість, позивачем у відповідності до п.п.16.1.1 п.16.1 ст.16 Закону України на суму боргу нарахована пеня в загальному розмірі 0,05 грн.

Відповідно до вимог законодавства, а саме п.6.2.3 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу були направлені перша №1/255 від 22.07.2008 року на суму 97,93 грн. (повернутий за закінченням терміну зберігання та 22.01.2010 року складено акт про неможливість вручення поштового відправлення та розміщено на дошці податкових оголошень) та друга №2/89 від 26.02.2010 року на суму 170,32 грн. податкові вимоги.

У відповідності до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» про стягнення заборгованості у розмірі 170,32 грн.

Згідно вимог ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції м.Маріуполя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» про стягнення заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донсталь» заборгованість в розмірі 170 (сто сімдесят) грн. 32 коп. на користь Державного бюджету на р/р №31119029700052 у ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 14010100.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 13 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 18 травня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.