Постанова № 9809681, 18.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2010
Номер справи
2а-7859/10/0570
Номер документу
9809681
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2010 р. справа № 2а-7859/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Шинкарьової І.В.

при секретаріМалій С.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом

Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька

до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

про стягнення заборгованості перед бюджетом

за участі представника:

від позивача: Стасенка О.В. за дов.

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька звернулась до суду з позовом до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом. Свої вимоги позивач мотивував тим, що 29.05.2009 року працівниками Державної податкової інспекції у Калінінському районі проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу відповідача. За результатами перевірки були встановлені порушення Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Позивачем було складено акт №0242/05/63/23/НОМЕР_1 від 29.05.2009 року та на підставі зазначеного акту було винесено рішення №0000522342 від 05.06.2009 року, згідно яких до відповідача були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 1831,00 грн. До теперішнього часу заборгованість в розмірі 1831,00 не сплачена. Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій у встановлені строки не виконав, в звязку з чим просять стягнути з відповідача зазначену суму фінансових санкцій.

Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення, аналогічні обставинам, викладеним в позовній заяві. Просив суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не зявився, про час та місце судового засідання був повідомлений, причин неявки суду не повідомив. Заяв про відкладення розгляду справи від нього не надходило. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КАС України, - суд відкладає розгляд справи у разі неприбуття у судове засідання сторони, про яких немає відомостей, що їм вручені повістки. Оскільки, є відомості про те, що відповідач повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, то неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Позивач Державна податкова інспекція у Калінінському районі м.Донецька є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

Відповідач субєкт підприємницької діяльності фізична особа ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця 19.04.2000 року виконавчим комітетом Калінінської районної ради, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи та має ідентифікаційний код НОМЕР_1.

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами.

В судовому засіданні встановлено, що працівниками Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька проведена перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, про що складений акт №0242/05/63/23/НОМЕР_1 від 29.05.2009 року.

Працівниками Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька здійснено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу кіоску, яка належить відповідачу та розташована за адресою: пр.Ілліча, 92, м.Донецьк.

Перевіркою встановлено порушення п.1,2,13 ст.3, Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг».

Рішенням Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 05.06.2009 року №0000522342 за порушення п.1,2,13 ст.3 Закону України № 265/95- ВР від 06.07.1995р. у редакції № 1776-III від 01.06.2000 року «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію у розмірі 1831,00 грн.

Відповідно до статті 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Статтею 16 даного Закону визначено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону, а відповідно до частини 4 вказаної статті планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.

Відповідно до положення пунктів 1,2,13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідальність за порушення п.1,2 ст.3 Закону передбачена п. 1 ст. 17 цього Закону, а саме: у разі непроведення розрахункових операцій через РРО до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінсанкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів.

Відповідальність за порушення п. 13 ст.3 Закону передбачена ст. 22 цього Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Так, ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» визначено, що контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Рішенням Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька від 05.06.2009 року №0000522342 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у відповідності до п. 1 ст. 17, 22 Закону України «Про застосування реєстратора розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 1831,00 грн. і на відповідача покладений обовязок сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у зазначеному розмірі до державного бюджету, про що письмово повідомити у 3-денний строк після сплати фінансових санкцій.

Згідно п.1 ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно п.4 ст.18 Закону, у разі порушення встановленого цим Законом порядку виконання операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, до уповноважених банків та суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють свою діяльність на підставі агентських угод з уповноваженими банками, за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах, зокрема, п'ятикратного розміру суми, на яку виявлено незбіг, - у разі перевищення суми готівкових коштів або іноземної валюти на місці проведення операцій над сумою коштів, яка зазначена у фіскальному звіті.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Як встановлено в судовому засіданні, зазначене рішення у передбачений законодавством 30-денний строк виконане в повному обсязі відповідачем не було, в звязку з чим сума фінансових санкцій, у вигляді залишку несплаченої заборгованості в розмірі 1831,00 грн., підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Судом встановлено, що податковий борг складає 1831,00 грн. і має бути стягнутий з відповідача.

З урахуванням викладених обставин суд задовольняє позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 19, 20, 51, 69, 70, 71, 72, 86, 94, 121, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м.Донецька до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом задовольнити повністю.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 на користь Державного бюджету суму штрафних санкцій у розмірі 1831 (одна тисяча вісімсот тридцять одна) грн. 00 коп. на р/р №31111104700005 в ГУДКУ у Донецькій області, ЄДРПОУ 34687090, код платежу 21080900, МФО 834016.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 травня 2010 року в присутності представника позивача. Постанова у повному обсязі складена 25 травня 2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шинкарьова І.В.