Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 червня 2010 року Справа № 2а-905/10/0370 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
при секретарі Ковальчуку С. В.,
за участю представника позивача Сургент Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку <Список >адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до Олицького споживчого товариства про стягнення фінансових санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (надалі - Регіональне управління) звернулося з адміністративним позовом до Олицького споживчого товариства (надалі - Олицьке СП) про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000,0 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Регіональним управлінням 25 вересня 2009 року проведено перевірку з питань дотримання податкового законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів Олицьким СП в його господарській одиниці - магазині, що знаходиться за адресою: Ківерцівський район, с. Носовичі, вул. Шевченка, 30. За результатами перевірки встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронно-касовий апарат (ЕККА), не внесений у ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що є порушенням вимог статті 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Даний факт відображено в акті перевірки. У відповідача наявна ліцензія серії АВ №946102 з терміном дії з 01.11.2008 по 01.11.2009, у якій зазначена для використання книга обліку розрахункових операцій (КОРО). Водночас під час контрольної закупки пляшки горілки "Руська Преміум "Хлібний колос" 0,5 л 40% об. спирту та пачки сигарет "Козак" на загальну суму 18,90 грн. продавцем застосовано реєстратор-розрахункових операцій (РРО) "МІНІ - 500.02 МЕ" зав. № ПБ 57014752 та видано фіcкальний чек № 7495 від 25 вересня 2009 року на суму покупки. Зазначений РРО використовується відповідачем з 12 грудня 2008 року, однак вартість реалізованих напоїв встановити не виявилося можливим, оскільки по фіскальних звітах реалізація алкогольних напоїв не читалася, а на вимогу пред'явити контрольні стрічки відповідач не відреагував.
Позивачем на підставі матеріалів перевірки було прийнято рішення №030535-32 від 02 листопада 2009 року про застосування за фактом реалізації алкогольних напоїв через ЕККА, не внесений у ліцензію, фінансових санкцій у вигляді штрафу у сумі 1000,0 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалось. Фінансові санкції в добровільному порядку не сплачені. Просить їх стягнути з відповідача у повній сумі.
В судовому засіданні представник позивача адміністративний позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити та стягнути з відповідача фінансові санкції у сумі 1000,0 грн. Суду додатково пояснив, що ліцензія відповідачу була видана на КОРО, що дозволяє проводити розрахункові операції з продажу товарів без заcтосування РРО з використанням розрахункових книжок та КОРО. Якщо суб'єкт підприємницької діяльності у межах дії ліцензії, у якій вказана КОРО, почав використовувати РРО, то у такому випадку йому достатньо звернутися до Регіонального управління із заявою про видачу додатка до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, у якому буде зазначено ЕККА, додавши довідку податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів, що знаходяться у місці торгівлі. Олицьке СП таких дій не вчинило.
Відповідач в судове засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, про що свідчить розписка представкника відповідача, вручена у судовому засіданні 12.05.2010 року (а.с.28). Причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за відсутності його представника не заявив. Суд прийшов до висновку про можливий розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до переконання, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що посадовими особами Регіонального управління на підставі наказу №104 від 23.09.2009 року та направлення №10 від 23.09.2009 року проведено перевірку з питань дотримання податкового законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів Олицьким СП у його магазині, що знаходиться за адресою: Ківерцівський район, с. Носовичі, вул. Шевченка, 30 (а.с.5, 7). За результатами перевірки складено акт №9/32-01/01743588 від 25 вересня 2009 року (а.с.9-10), в якому зазначено, що відповідачем порушено вимоги статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 рокуN 481/95-BP “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” із змінами та доповненнями (далі - Закон N 481/95-BP). Із актом ознайомлений продавець магазину, про що свідчить його підпис на аркуші 4 акта. Перевіркою встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, який не внесено у ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.
Так, 25 вересня 2009 року під час перевірки було реалізовано одну пляшку горілки «Руська Преміум "Хлібний колос», 0,5 л, 40% об.спирту за ціною 16,00 грн. через ЕККА «MINI-500,02 МЕ», заводський № ПБ 57014752, фіскальний №0305000720, що не внесений в ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, реєстраційний №80305-64-18032, бланк АВ 946102, зареєстрований 21.10.08, термін дії з 01.11.08 року до 01.11.09 року (а.с.14).
Факт реалізації алкогольного напою 25.09.2009 року підтверджується фіскальним звітним чеком № 7495 (а.с.10) та письмовим поясненням продавця магазину (а.с.6).
Таким чином, субєктом господарської діяльності - Олицьким СП порушено вимоги статті 15 Закону N 481/95-BP.
Ліцензія видається за заявою суб'єкта господарювання, до якої додається копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа. Для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додається довідка податкової служби про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі. У заяві повинно бути зазначено вид господарської діяльності, на провадження якого суб'єкт господарювання має намір одержати ліцензію (імпорт, експорт, оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями додатково зазначаються перелік електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також адреса місця торгівлі. У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб'єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.
У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб'єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.
Вказане свідчить, що відповідач не вжив заходів на виконання зазначених вимог ст.15 Закону №481/95-ВР у зв'язку із використанням ЕККА.
Статтею 17 Закону №481/95-ВР визначено, що до суб'єктів господарювання у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Вартість усіх реалізованих алкогольних напоїв через РРО "МІНІ-500.02 МЕ" заводський № ПБ 57014752 встановити не можливо, оскільки по Z-звітах реалізація алкогольних напоїв не читається, а контрольно-касові стрічки суб'єкт підприємницької діяльності у вказані в акті терміни не надав. Відповідач не відреагував на лист Регіонального управління від 09.10.2009 року № 2046/321-205, яким пропонувалося надати контрольні стрічки.
Позивачем на підставі матеріалів перевірки та в межах його повноважень було прийнято рішення №030535-32 від 02 листопада 2009 року (а.с.12) про застосування за факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії, фінансових санкцій у вигляді штрафу у мінімальному розмірі, визначеному Законом - 1000,0 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій Олицьким СП отримано, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 05.11. 2009 року (а.с.13). У встановленому законом порядку вказане рішення відповідач не оскаржив та не виконав. Наявність заборгованості підтверджується інформацією Ківерцівської МДПІ від 26.02.2010 № 580/8/32-110 (а.с.16).
Згідно із пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року № 790 (з наступними змінами і доповненнями), рішення про застосування фінансових санкцій приймаються керівником органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки). Відповідно до пункту10 цього ж Порядку, у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій №030535-32 від 02.11.2009 року прийнято з дотриманням вимог законодавства, у встановленому законодавством порядку відповідачем не оскаржене та не виконане протягом 30 днів після отримання копії рішення, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача фінансових санкцій у розмірі 1000 грн. 00 коп. підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст.160 ч. 3, 163 КАС України, на підставі Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Олицького споживчого товариства (ідентифікаційний код 01743588) в доход Державного бюджету України фінансову санкцію в сумі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 04 червня 2010 року, а відповідачем - з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ж.В. Каленюк