Рішення № 98079936, 05.07.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
200/5107/21
Номер документу
98079936
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 липня 2021 р. Справа№200/5107/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шинкарьової І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 ІПН: НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 ) до Військова частина 3057 Національної Гвардії України (ЄДРПОУ 23313948, 87525. м. Маріуполь, пр-т. Нахімова, 186) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до Військової частини 3057 Національної гвардії України в якому просить суд:

- визнати протиправними дії військової частини 3057 Національної гвардії України щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп.

- зобов`язати військову частину 3057 Національної гвардії України, нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп. із застосуванням базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2008 року.

Позовні вимоги обґрунтовує наступним. На підставі наказу командира військової частини 3057 Національної гвардії України від 03.09.2018 № 101 о/с позивача було звільнено з військової служби в запас Збройних Сил України. На підставі наказу командира військової частини від 03.09.2018 № 187 (по стройовій частині) була виключена зі списків військової та всіх видів забезпечення.

З огляду на те, що під час проходження військової служби, нарахування грошового забезпечення проводилося не в повному обсязі, зокрема, без врахування індексації, позивач звернулася до військової частини 3057 НГ України, де просила надати інформацію про індексацію грошового забезпечення за період служби. Про що, начальником фінансового відділення (головним бухгалтером) військової частини 3057 НГ України, було надано розрахунок індексації грошового забезпечення за період проходження служби, у якому зазначено про те, що індексація належного грошового забезпечення у період з 25.02.2016 по 28.02.2018 проводилась не у повному обсязі, в наслідок чого виникла заборгованість з її виплати у розмірі 36230,61 грн. При цьому, розраховуючи вказану суму, військова частина 3057 виходила із базового місяця - березень 2014, що також, на думку позивача, є помилковим.

Відповідно до п. 242 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008, особа, на день виключення зі списків особового складу військової частини мас бути повністю забезпечена грошовим, продовольчим і речовим забезпеченням. У зв`язку з чим, вважає, що її права були порушені та вона вимушена звернутися до суду за їх захистом.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 05 травня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

За приписами частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Відповідачем було надано відзив, в якому зазначено, що із заявленою позовною заявою відповідач не погоджується та вважає її вимоги надуманими та незаконними. Свою правову позицію обґрунтовує посилаючись на листи Міністерства соціальної політики України від 09 червня 2016 року №252/10/136-16, від 04 липня 2017 року N9220/5140, від 08 серпня 2017 року N978/0/66-17 проведення індексації грошових доходів, зокрема, грошового забезпечення військовослужбовців, здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, тобто у межах коштів, передбачених на ці цілі. Порядок № 1078 не передбачає механізм нарахування та виплати індексації за попередні періоди.

Відповідно до вимог п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення» військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою, - у розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами згідно з додатками 1-23 і 30-32 за аналогічними посадами. Національна гвардія України відповідно до Закону України «Про Національну гвардію України», була створена 13.03.2014. Статтею 5 Закону України «Про Національну гвардію України», було визначено загальну структура та чисельність Національної гвардії України. Таким чином, базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення до лютого 2018 року є березень 2014 року.

Надалі, 01 березня 2018 року вступила в дію Постанова КМ України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб », якою було затверджено нові схемі тарифних розрядів військовослужбовців. Таким чином, у відповідності до п. 5 Порядку №1078 та п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704, базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення за період з лютого 2018 року по січень 2020 року є березень 2018 року.

Натомість, позивач у своєму позові просить суд зобов`язати військову частину нарахувати та виплатити їй індексацію грошового забезпечення у період з 23.02.2016 по 03.09.2018 із застосуванням базового місяця - січень 2008 року, але не вказує про те, що з лютого 2018 повинен застосовуватися базовий місяць березень 2018 року.

Нарахування індексації грошового забезпечення та визначення базового місяця належить виключно до дискреційних повноважень військової частини 3057 Національної гвардії України.

Відповідач зазначає, що спірні відносини пов`язані зі звільненням з публічної служби, тому під час обчислення строку звернення до суду із позовом цієї категорії застосуванню підлягають саме положення КАС України, як норм спеціального процесуального закону.

Розглянувши наявні заяви по суті справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються вимоги, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, суд встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 в період з 23.02.2016 по 03.09.2018 проходила військову службу у військовій частині 3057 Національної гвардії України.

На підставі наказу командира військової частини 3057 Національної гвардії України від 03.09.2018 № 101 о/с її було звільнено з військової служби в запас Збройних Сил України.

На підставі наказу командира військової частини від 03.09.2018 № 187 (по стройовій частині) її було виключено зі списків особового складу частини та всіх видів забезпечення.

Згідно з наданим розрахунком індексації грошового забезпечення позивача за період з 25.02.2016 по 28.02.2018., індексація розраховувалась за базовим місяцем березень 2014 року, мається заборгованість 36230,61 грн.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України регламентуються Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» (далі - Закон № 1282-XII).

В розумінні статті 1 Закону № 1282-XII, індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Положеннями статті 2 Закону № 1282-XII встановлено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.

Кабінет Міністрів України може встановлювати інші об`єкти індексації, що не передбачені частиною першою цієї статті.

Соціальні виплати, що мають цільовий і разовий характер (допомога при народженні дитини, допомога на поховання, матеріальна допомога, одноразова допомога при виході на пенсію тощо), а також допомога у зв`язку з вагітністю і пологами індексації не підлягають. Підтримка купівельної спроможності провадиться шляхом підвищення розміру зазначених виплат.

Підтримка купівельної спроможності соціальних виплат, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму, здійснюється шляхом перегляду їх розміру у зв`язку із зростанням прожиткового мінімуму відповідно до законодавства.

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Статтею 4 Закону № 1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка до 01.01.2016, а з 1 січня 2016 року в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 5 Закону № 1282-XII, підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів.

Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України.

Об`єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів.

Індексація пенсій, інших виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок Пенсійного фонду України, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, за рахунок коштів Державного бюджету України.

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування на відповідний рік.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення визначаються Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМУ від 17 липня 2003 р. № 1078 (далі Порядок №1078) і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.

Відповідно до пункту 1-1 Порядку №1078, підвищення грошових доходів громадян у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.

Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка до 1 січня 2016 року, а з 1 січня 2016 року в розмірі 103 відсотка.

Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 06 лютого 2003 р. № 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.

Згідно пункту 2 Порядку №1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Положеннями пункту 4 Порядку №1078 визначено, що індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Відповідно до пункту 6 Порядку №1078, виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів; підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв`язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету; об`єднання громадян підвищують розміри оплати праці за рахунок власних коштів; індексація пенсій, страхових виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, інших видів соціальної допомоги провадиться відповідно за рахунок Пенсійного фонду, фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування та коштів державного бюджету; індексація стипендій особам, які навчаються, провадиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються.

Так, нормами Закону України Про індексацію грошових доходів населення та Порядку № 1078 визначено і джерело коштів на проведення індексації. Пунктом 6 Порядку № 1078 безпосередньо не скасовано виплату індексації заробітної плати (грошового забезпечення) та не пов`язано індексацію з надходженням коштів до власника підприємства, установи, організації.

Із аналізу вище процитованих норм видно, що індексація грошових доходів населення в тому рахунку грошового забезпечення військовослужбовців проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється до 01.01.2016 в розмірі 101%, а з 01.01.2016 року в розмірі 103 відсотка.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до Закону.

Абзацом 2 частини 4 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" встановлено, що порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.

Матеріалами справи підтверджується, що відповідачем була нарахована та не частково виплачувалася індексація грошового забезпечення за період з 25.02.2016 по 28.02.2018, мається не виплачена заборгованість у сумі 36230,61 грн. відтак має місце протиправна бездіяльність, так як проведення індексації у зв`язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов`язковою для всіх роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.

Щодо базового місяця для нарахування індексації суд, зазначає наступне.

Згідно з Порядком № 1078, індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка (у 2016 році -103 відсотка, у 2017 році -103 відсотка, у 2018 році -103 відсотка).

Відповідно до п.2 зазначеного Порядку індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.

Згідно з п.4 вказаного Порядку індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Оплата праці, у тому числі працюючим пенсіонерам, грошове забезпечення, розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, допомога по безробіттю, що надається залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії індексуються у межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

За змістом п.5 цього Порядку у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначених у пункті 2 цього Порядку, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалася у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Таким чином, системний аналіз наведених норм вказує на те, що місяць, в якому відбулося підвищення оплати, є базовим при проведенні індексації.

Пунктом 3 постанови КМ України № 1294 від 07.11.2007р. затверджено схеми посадових окладів військовослужбовців (тарифних сіток), яка набрала чинності 01.01.2008р.

Звідси, січень 2008 року є місяцем підвищенням тарифних ставок (посадових окладів), а тому відповідно до Порядку № 1078, січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення військовослужбовців.

На підставі викладеного, суд не приймає довід відповідача, за період з 25.02.2016 по 28.02.2018, базовий місяць є березень 2014 року, тобто дата створення Національної гвардії України.

Відомостей щодо нарахування та виплати індексації за період з 28.02.2018 по 03.09.2018 відповідачем не надано, єдине, що зазначене з цього приводу у відзиві на позовну заяву, що з березня 2018 року, базовим місяцем є березень 2018 року, тобто дата коли вступила в дію Постанова КМ України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» якою було затверджено нові схеми тарифних розрядів військовослужбовців.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги, про визнання протиправними дії відповідача щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп. та зобов`язання, нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп. із застосуванням базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2008 року, підлягають частковому задоволенню. Суд зазначає, що не правомірними є дії щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця березень 2014 року, та не нарахування та не виплата індексації за період з 28.02.2018 по 03.09.2018.

Щодо наведеної у позовній заяві розміру на думку позивача належної до сплати індексації 78800 грн. 00 коп., то суд погоджується з доводом відповідача що це є дискреційні повноваження, тому суд вважає належним способом захисту порушеного права позивача, зобов`язати відповідача розрахувати та сплатити індексацію за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця січень 2008 року, з урахуванням сплачених сум.

Як встановлено судом, є період з приводу якого відсутня інформація щодо нарахування та виплати індексації, це період з 28.02.2018 по 03.09.2018, в цьому періоді базовий місяць для нарахування індексації змінився, як зазначає позивач, цей період було нею розраховано за базовим місяцем січень 2008 року, тому суд в даному випадку вважає необхідним, зобов`язати відповідача нарахувати та виплати індексацію, за яким базовим місяцем проводити нарахування, суд в даному випадку позбавлений права визначати, оскільки це буде втручання в дискреційні повноваження відповідача, та вирішення спору на майбутнє.

Таким чином, суд дійшов висновку про часткове задоволення вимог позивача, а саме.

Визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця березень 2014 року, та не нарахування та не виплати індексації за період з 28.02.2018 по 03.09.2018.

Зобов`язати відповідача нарахувати та сплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця січень 2008 та нарахувати та виплатити індексацію за період з 28.02.2018 по 03.09.2018, з врахуванням виплачених сум.

Також суд звертає увагу, що звільнення особи з військової служби жодним чином не позбавляє її права на отримання виплат, на які вона має право, проте не отримувала їх під час проходження служби за незалежних від неї обставин, та не приймає довід відповідача, що ця справа пов`язана зі звільненням позивача.

Щодо посилання відповідача на постанови Верховного Суду від 22.01.2020 по справі № 620/1982/19 та від 04.12.2019 по справі №815/2681/17, то суд зазначає, в зазначених справах розглядався спір про стягнення середнього заробітку за затримку розрахунку при звільненні, тобто відмінний від спору в даній справі.

Відповідно до норм Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання щодо розподілу судових витрат у даній справі не вирішується.

Керуючись статтями 2, 3, 5- 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 90, 94, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Військової частини 3057 Національної гвардії України про визнання протиправними дії,щодо не нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп. та зобов`язання, нарахувати та виплатити індексацію грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 03.09.2018 у розмірі 78800 грн. 00 коп. із застосуванням базового місяця для обчислення індексу споживчих цін для розрахунку індексації грошового забезпечення - січень 2008 року - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та невиплати індексації грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця березень 2014 року, та не нарахування та не виплати індексації за період з 28.02.2018 по 03.09.2018.

Зобов`язати відповідача нарахувати та сплатити позивачу індексацію грошового забезпечення за період з 23.02.2016 по 28.02.2018 з розрахунку базового місяця січень 2008 та нарахувати та виплатити індексацію за період з 28.02.2018 по 03.09.2018, з врахуванням виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення прийнято в порядку спрощеного позовного провадження. Повне судове рішення складено та підписано 05 липня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя І.В. Шинкарьова