Рішення № 98079888, 02.07.2021, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2021
Номер справи
200/5296/21
Номер документу
98079888
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2021 р. Справа№200/5296/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Христофорова А.Б., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

30 квітня 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області, в якому позивачка просить суд:

- визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області про відмову позивачці щодо призначення монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області призначити та виплатити позивачці монетизацію одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У позовній заяві свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що отримавши свідоцтво про народження дитини та зареєструвавшись з дитиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , як тимчасово переміщені особи у місті Бахмут, звернулась до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради щодо призначення їй монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 шляхом зарахування коштів на банківський рахунок відкритий в Акціонерному товаристві комерційний банк «Приватбанк». Також позивач зазначила, що на теперішній час ця виплата для її дитини є джерелом існування, однак відповідач відмовив їй у наданні цієї виплати повідомленням № 11 від 28.12.2020 року, мотивуючи посиланням на норму п. 8 Порядку та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках», затвердженого постановою КМУ №744 від 29.07.2020 року, у зв`язку з тим, що позивачем надано не повний пакет документів, а саме не надано відомостей про неотримання позивачем при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Однак, позивачем відповідачу було надано лист за вих. № 1588 від 17.03.2021 року Комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» в якому зазначено про те, що ОСОБА_1 при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 одноразової натуральної «пакунок малюка» не надавалось. З огляду на викладене, позивач вважає такі дії відповідача протиправними і такими, що порушують її конституційні права на соціальний захист її дитини.

У поданому до суду відзиві на адміністративний позов відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог у повному обсязі зазначивши, що постановою КМУ від 29.07.2020 року № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» затверджено Порядок та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках». Відповідно до п. 7 зазначеного порядку для призначення грошової компенсації отримувач подає заяву за формою згідно з додатком у паперовій або електронній формі із зазначенням реквізитів спеціального рахунка. Згідно з п. 8 даного Порядку зазначено, що до заяви у паперовій формі отримувач додає такі документи: 1) копію свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органом державної реєстрації актів цивільного стану України, копію свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави та легалізованого в установленому порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згоду на обов`язковість якого надано Верховною Радою України, разом з перекладом українською мовою. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально; 2) копію посвідки на постійне проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення Україні (для іноземця особи без громадянства)/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту; 3) копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті громадянина України); 4) копію рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); 5) копію рішення районної, районної у Києві Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини в сім`ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя); 6) копію рішення районної, районної у мм. Києві Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської ради про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім`ї; 7) довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини. Для отримання грошової компенсації відкривається спеціальний рахунок у АО КБ «Приватбанк» (відкриття рахунку в інших банках Постановою не передбачено).

08.12.2020 Позивачка звернулась до Управління з заявою про призначення допомоги при народженні своєї дитини: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 , видане Бахмутським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) ІНФОРМАЦІЯ_3 ) де містом народження зазначено м. Чистякове Донецької області, яке відповідно до розпорядження КМУ від 07.11.2014 року № 1085-р віднесено до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

11.12.2020 року позивач звернувся до Управління із заявою про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Зокрема до заяви позивач надав пояснення де вказує що довідку з пологового будинку надати не може у зв`язку з народженням дитини на тимчасово окупованій території. Також спеціалістом Управління позивачу було роз`яснено порядок та умови, які визначають механізм реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках», що передбачає перерахування грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Пунктом 13 Порядку визначено, що отримувачу може бути відмовлено у призначенні грошової компенсації у разі подання не у повному обсязі документів (відомостей), передбачених пунктами 7-9 цих Порядку та умов. Рішенням Управління від 28.12.2020 року позивачу було відмовлено у призначенні грошової компенсації на підставі п. 8 Порядку в зв`язку з тим, що останньою до заяви не було надано довідку з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Враховуючи викладене, відповідач просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Ухвалою суду від 05 травня 2021 року відстрочено позивачу сплату судового збору до ухвалення судового рішення по справі, позовну заяву прийнято до розгляду, провадження у справі відкрито, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження, без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. Відповідно до статті 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Будь-яких заяв щодо продовження процесуальних строків з підстав, встановлених Законом № 731-IX, або заяв про поновлення процесуальних строків, встановлених нормами КАС України, у зв`язку із їх пропуском з поважних причин, та таких, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином, або заяв про продовження процесуальних строків, встановлених судом, з причин неможливості вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк, що зумовлено обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином, - від учасників справи до суду не надходило.

Враховуючи вищезазначене, та зважаючи на те, що в матеріалах справи достатньо документів для розгляду справи по суті, суд проводить розгляд справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами. Саме по собі оголошення карантину не зупиняє роботи судів, та сторонами не повідомлено причин, які безпосередньо перешкоджають розгляду даної справи за наявними у ній доказами.

З`ясовуючи те чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 є громадянкою України, про що свідчить паспорт серії НОМЕР_2 . Згідно паспортних даних позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а. с. 6).

Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 13.09.2018 року № 1419121071 фактичне місце проживання/перебування ОСОБА_1 є: АДРЕСА_2 (а. с. 7).

Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 у позивача ІНФОРМАЦІЯ_4 в м. Чистякове Донецької області народився син ОСОБА_2 (а. с. 8).

Відповідно до довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 07.12.2020 року № 1419-5000328526 фактичне місце проживання/перебування ОСОБА_2 є: АДРЕСА_2 (а. с. 9).

ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області із заявою про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (а. с. 24).

Також позивачем ОСОБА_1 було надано до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області заяву в якій позивач зазначив, що за допомогою при народженні дитини в інше управління праці не зверталася. Звертається вперше. Довідку з пологового будинку з приводу народження надати не може у зв`язку з народженням на тимчасово окупованій території (а. с. 25).

Повідомленням № 11 від 28.12.2020 року, Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області сповістило позивача про прийнятті рішення про відмову позивачу у наданні монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках посилаючись на норму п. 8 Порядку та умови реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках», затвердженого постановою КМУ №744 від 29.07.2020 року, у зв`язку з тим, що позивачем надано не повний пакет документів (а. с. 10, 26).

Відповідно до листа від 17.03.2021 року за вих. № 1588 Комунального некомерційного підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» вбачається, що ОСОБА_1 при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» не надавалось. З огляду на викладене, позивач вважає такі дії відповідача протиправними і такими, що порушують її конституційні права на соціальний захист її дитини (а. с. 11).

Надану позивачем довідку комунального підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» від 17.03.2021 року за вих. № 1588 відповідачем не враховано.

Відтак, відповідач вважає, що позивач, народивши дитину на окупованій території не має прав на отримання монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 «Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

В силу положень частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи, зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 3 Конвенції про права дитини, ратифікованої постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27 лютого 1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.

Відповідно до положень статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» від 21 листопада 1992 року №2811-XII (далі - Закон № 2811) громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.

Статтею 2 цього Закону (зі змінами, внесеними Законом № 930-IX від 30.09.2020) передбачено, що одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» - одноразова натуральна допомога, що відноситься до допомоги при народженні дитини.

З метою забезпечення соціального захисту сімей з дітьми, підтримки розвитку відповідального батьківства постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2018 №427 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства» вирішено погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації пілотного проекту із соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства шляхом запровадження: зокрема, передбачено, що з 01 вересня 2018 року надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в межах державної допомоги сім`ям з дітьми, але не пізніше ніж через 30 днів з дня народження дитини.

20.06.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», якою затверджено Порядок надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» (далі - Порядок № 512) та Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» за рахунок субвенції з державного бюджету на виплату допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, компенсаційної виплати непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Вказана постанова втратила чинність на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 172 від 03.03.2020 року, проте дію Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», затвердженого пунктом 1 цієї постанови, відновлено згідно з постановою КМУ № 744 від 29.07.2020 року.

Вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України передбачено, що надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» за рахунок субвенції здійснюється відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Управлінням Організації Об`єднаних Націй з обслуговування проектів і Дитячим фондом Організації Об`єднаних Націй у сфері соціального захисту сімей з дітьми та підтримки розвитку відповідального батьківства та проектних угод, укладених між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій та Управлінням Організації Об`єднаних Націй з обслуговування проектів, на умовах співфінансування у межах та в строки реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні».

Згідно з пунктами 2-4 Порядку № 512 одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» - набір необхідних речей для новонародженої дитини; отримувач допомоги «пакунок малюка» - мати, батько, родичі, патронатний вихователь новонародженої дитини.

Право на отримання допомоги «пакунок малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину.

Допомога « пакунок малюка » надається на кожну новонароджену дитину.

Аналогічні положення містились також у пунктах 2-4 Порядку забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 року №172 «Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка», що діяла до 22.08.2020 року.

За приписами пункту 6 Порядку та умов реалізації пілотного проекту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках, затвердженого постановою КМУ № 744 від 29.07.2020 року призначення грошової компенсації здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських, міст обласного значення, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення) за місцем проживання або місцем перебування отримувача.

Пунктом 3 вказаного Порядку (в редакції від 29.07.2020 року) було встановлено, що розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить 5 тис. гривень.

Грошова компенсація призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.

Грошова компенсація за місцем перебування призначається за умови її неотримання за місцем проживання отримувача. Перевірка відомостей щодо неотримання грошової компенсації проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення з використанням інформаційних систем.

Грошова компенсація призначається в разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» з незалежних від отримувача причин (зокрема, народження дитини до 37-го повного тижня вагітності (154-259 діб), народження дитини за кордоном, обсервація, карантин, самоізоляція, відсутність «пакунка малюка» в закладі охорони здоров`я, структурному підрозділі з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі утворення) ради за місцем проживання/перебування новонародженої дитини).

Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про народження дитини серії НОМЕР_3 від 24.11.2020 року у позивача в м. Чистякове Донецької області народився син - ОСОБА_2 . Позивач звернувся до відповідача своєчасно - до спливу 12 місяців з дня народження дитини.

Оскільки син позивача народжений на тимчасово окупованій території, остання не отримувала жодних видів соціальної допомоги при народженні дитини за місцем проживання та не змогла скористатися можливістю отримати «пакунок малюка», що підтверджено листом комунального підприємства «Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування м. Бахмут» від 17.03.2021 року № 1588 (а. с. 11).

Соціальна матеріальна допомога, як легітимне очікування у відповідності до рішення від 26 червня 2014 року Європейського суду з прав людини у справі «Суханов та Ільченко проти України» (заяви № 68385/10 та 71378/10) становить право власності позивача, захист якого гарантується Протоколом 1 до статті 1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Виходячи з встановлених судом фактичних обставин позивач відповідала критеріям, визначеним необхідними пунктом 6 Порядку.

Таке може вважатися підставою для виникнення у позивача легітимних очікувань, а отже майном, право власності на яке підлягають захисту відповідно до статті 1 протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідачем, як суб`єктом владних повноважень, з урахуванням приписів ч. 2 ст. 2 КАС України, не доведено правомірності своїх дій у спірних правовідносинах, а тому, з урахуванням викладеного суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для задоволення адміністративного позову.

Відповідно до частини 2 статті 9 КАС України, суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до п. 10 ч. 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.

Суд зазначає, що під час розгляду справи було встановлено, що відповідачем було прийнято рішення від 28.12.2020 року № 84511, яким позивачу відмовлено у наданні монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках , а тому суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати зазначене рішення відповідача.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат між сторонами суд виходить з наступного.

Ухвалою суду від 05 травня 2021 року позивачці було відстрочено сплату судового збору за звернення до суду із даним позовом.

Нормами частини другої статті 133 КАС України встановлено, що якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо сплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.

Згідно із положеннями частини першої статті 139 КАС України, при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

У зв`язку із наведеним, суд приходить до висновку про необхідність покладення на відповідача судових витрат у повному обсязі, а саме в сумі - 908,00 грн., які слід стягнути за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Державного бюджету України.

З огляду на викладене, на підставі положень Конституції України, ст.ст. 2, 17, 77, 90, 139, 242-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ; місце фактичного проживання /перебування: АДРЕСА_4 ) до Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області (місцезнаходження:84511, Донецька область, м. Бахмут, вул. Перемоги, 53) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області які виразилися у відмові позивачу щодо призначення монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області від 28.12.2020 року № 84511 про відмову у наданні монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках.

Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області призначити та виплатити позивачці монетизацію одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках при народженні дитини - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради Донецької області (місцезнаходження:84511, Донецька область, м. Бахмут, вул. Перемоги, 53, ЄДРПОУ: 25953178) на користь Державного бюджету України судовий збір в сумі 908 (дев`ятсот вісім) грн. 00 коп.

Рішення складене у повному обсязі та підписане 02 липня 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.Б. Христофоров