Рішення № 98079674, 05.07.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
215/2078/21
Номер документу
98079674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2021 рокуСправа № 215/2078/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про визнання протиправною бездіяльності,-

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 01.04.2021 ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про:

- визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, яка виявилась у неналежному застосуванні управлінської функції відповідно пунктів 18, 19 частини першої статті 4 КАС України та статей 3, 19 Конституції України, статті 7 Закону України «Про звернення громадян» при розгляді заяви (запиту) від 19.08.2020 вх. С-372 та постановлення окремої ухвали згідно статті 249 КАС України;

- визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, яка виявилась у непідкоренні статті 7 Закону України «Про звернення громадян» відповідно до звернення від 19.08.2020 вх. С-372;

- визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, яка виявилась у ненаданні штатного розкладу Управління праці та соціального населення із зазначенням тарифних окладів, копії належно завіреної заяви від 19.08.2020 вх. С-372 з реєстраційним номером після розгляду заяви;

- визнання протиправною бездіяльності Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, яка виявилась:

-- у порушенні права на свободу від шкоди, спричиненої неналежним функціонуванням системи місцевого самоврядування;

-- у невжитті заходів до усунення причин, що породжують подання заяви від 19.08.2020 вх. С-372 і зазначити закон, вимоги яких порушено згідно частини четвертої статті 249 КАС України.

2. Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14.04.2021 справу № 215/2078/21 (провадження № 2-а/215/271/21) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради передано до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю відповідно до положень статей 20, 29 КАС України.

3. Справа № 215/2078/21 надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 07.05.2021, та за результатами автоматизованого розподілу передана на розгляд судді Верба І.О.

4. Ухвалою суду від 13.05.2021 клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено, звільнено позивач від сплати судового збору за подання цього позову, прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження, призначення відеоконференції відмовлено, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, встановлено учасникам справи строки для надання заяв по суті спору, витребувано докази.

5. 25.06.2021 відповідачем надано відзив, докази по справі.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

6. Позивач вважає протиправною оскаржувану бездіяльність, оскільки відповідач неналежно розглянув заяву від 19.08.2020 вх. № 372 щодо повідомлення вихідного і вхідного номеру реєстрації заяви від 14.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК», направлення доданої заяви від 19.08.2020 до Управління Держпраці Харківської області для розгляду із додержанням вимог статті 7, 18 19 Закону України «Про звернення громадян» в надати її вихідний та вхідний реєстраційні номери, надати копії звернень до управління держпраці та їх відповіді, проте нормативно-правових актів відповідача в розумінні пунктів 18, 19 частини першої статті 4 КАС України не отримав.

7. Відповідач окремо не повідомив про дату, час та місце розгляду заяви від 19.08.2020 вх. № С-372.

8. Предметом позову є управлінська функція відповідача, акт управління (рішення) не наданий, так як не вжиті заходи для забезпечення гарантій держави для врегулювання питань надання адміністративних послуг.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

9. Відповідач проти позову заперечив, зазначивши, що заява (запит) позивача від 19.08.2020 за вх. № С-372 була розглянута відповідно до статі 7 Закону України «Про звернення громадян», відповідь надіслана поштою 02.09.2020 з вичерпними роз`ясненнями щодо порушених у зверненні питань.

10. Законом України «Про звернення громадян» не передбачено обов`язок суб`єктів владних повноважень надавати особам, які до них звертаються, відповіді саме того змісту та форми, якого зазначені особи прагнуть отримати, а також приймати позитивні рішення на кожну вимогу заявника, особливо якщо ця вимога суперечить нормам, встановленим законодавством України та виходить за межі повноважень суб`єкта владних повноважень.

11. На підставі пункту 19 протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 «...скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування», з метою запобігання поширенню коронавірусу прийом громадян у виконкомі районної у місті ради скасовано до закінчення карантину.

12. У зв`язку із чим головою Тернівської районної у місті ради прийнято розпорядження від 18.03.2020 № 52-р «Про запобігання поширенню корона вірусу COVID-19 на території Тернівського району міста Кривого Рогу».

13. Пунктом 4.1 вказаного розпорядження скасовано особистий прийом громадян виконкомом районної у місті ради, його структурними підрозділами, керівниками установ до особливого розпорядження. Приймаються лише електронні й телефонні звернення поштою, які розглядаються у встановленому порядку.

14. Враховуючи викладене надати запрошення позивачу не було можливості.

15. Заявнику підготовлена письмова відповідь, яка направлена засобами поштового зв`язку, у додатках було подано копію списку штатної чисельності працівників управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради із зазначенням посадових окладів та копію заяви від 19.082020 за вх. № С-372.

16. Позивач неодноразово звертався до подібними вимогами щодо надання вихідних реєстраційних номерів заяв до ТОВ «Скаді РК», Головного управління Держпраці у Харківській області, які повертались позивачу без реєстрації вхідного номера, оскільки вони не були адресовані управлінню.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

17. ОСОБА_1 19.08.2020 подав Голові Тернівської районної у місті ради Солода В.М. заяву, зареєстровану за вх. № С-372, у якій просив:

1) повідомити про вхідний номер Управління праці та соціального захисту населення і вихідний їх номер реєстрації заяви від 14.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК» з адресою 61052 м. Харків пров. Сімферопольський 6;

2) розпорядженням направити додану мою заяву від 19.08.2020 до управління Держпраці у Харківській області для розгляду її з додержанням вимог статей 7, 9, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», надати її вихідний та вхідний реєстраційні номери, як і заяви від 19.08.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК»;

3) надати копії звернень до управління Держпраці у Харківській області та їх відповіді згідно заяви від 15.01.2020, 25.05.2020, 19.08.2020;

4) з`ясувати і зазначити час, дату, місце, осіб, наказ відповідно до розгляду заяви від 15.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020 до управління Держпраці у Харківській області;

5) з`ясувати і зазначити які заходи впливу були прийняті управлінням Держпраці у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК»;

6) надати е-mail та ЄДРПОУ управління Держпраці у Харківській області і Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК»;

7) частково загладити мої моральні страждання сумою у 2000 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 2102 х 2000 = 4204000 грн;

8) надати запрошення для мене з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду моєї заяви від 19.08.2020, а після розгляду її висновки викласти в рішенні, постанові тобто індивідуальному правовому акті, якій надати мені;

9) дисциплінарного стягнення начальнику управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради ОСОБА_2 за порушення статей 3, 19, 22, 46, 92 Конституції України, статей 7, 9, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян»;

10) надати штатний розклад управління праці та соціального захисту населення із зазначенням тарифних окладів;

11) надати копії цієї моєї заяви з вашими реєстраційними номерами належно завірену.

18. Виконавчий комітет Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради за результатом розгляду звернення ОСОБА_1 від 19.08.2020 за вх. № С-372 повідомив:

- пункт 1: заяви від 14.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Скаді РК» та управління Держпраці у Харківській області, які Ви надали до управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради були повернуті управлінням на Вашу поштову адресу, без реєстрації вихідного номеру без реєстрації в журналі обліку вихідної кореспонденції, оскільки вони не були адресовані управлінню. Надавати відповіді на звернення, де управління не є адресатом, не входить до компетенції управління. Тому надати Вам вихідний та вхідний номери реєстрації, а також копії вищезазначених звернень не має можливості. Рекомендуємо Вам після отримання повернутих документів надіслати їх за належністю;

- пункт 2: працівники виконкому не мають законних повноважень від Вашого імені звертатись до вищезазначених організацій щодо вирішення будь-яких питань, жоден нормативно-правовий акт не зобов`язує виконком на здійснення подібних діянь, оскільки право на звернення є невід`ємним правом фізичної особи, яке може бути реалізоване особисто, або через уповноважених за довіреністю представників. Управління є структурним підрозділом виконкому Тернівської районної у місті ради. Повноваження управління закріплені Положенням про управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради, затвердженим рішенням Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради від 31.08.2018 № 281. Додатково повідомляємо, що надсилання за належністю звернень, не адресованих посадовим особам виконкому, не входить до компетенції виконкому;

- пункт 3, 4, 5: заяви від 14.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020 до ТОВ «Скаді РК» та управління Держпраці у Харківській області, які Ви надали до управління були повернуті управлінням на Вашу поштову адресу, тому у виконкому нема можливості надати Вам відповіді на звернення від 14.01.2020, 24.05.2020, 19.08.2020. Законодавством України не передбачено втручання у внутрішню діяльність підприємств з боку посадових осіб місцевого самоврядування;

- пункт 6: надання інформації про ЄДРПОУ та е-mail Головного управління Держпраці у Харківській області та ТОВ «Скаді РК» не входе до компетенції виконкому. Виконком не є розпорядником даної інформації. Тому рекомендуємо Вам для отримання даної інформації звернутись особисто до вищезазначених організації;

- пункт 7: щодо стягнення моральної шкоди з виконкому на Вашу користь зазначаємо наступне: статтею 23 ЦК України визначено, що моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з знищенням чи пошкодженням її майна. Відшкодовується моральна шкода лише на підставах, визначених законодавством України;

- пункт 8: щодо запрошення Вас до виконкому з метою присутності при розгляду Вашої заяви від 19.08.2020 повідомляємо наступне. Відповідно до Закону України «Про захист від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом Sars-CoV-2, враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, Кабінет Міністрів України постановив з 12.03.2020 по 01.11.2020 на всій території України встановити карантин. Відповідно до вищезазначених нормативних документів головою Тернівської районної у місті ради прийнято розпорядження від 18.03.2020 № 52-р «Про запобігання поширенню корона вірусу COVID-19 на території Тернівського району міста Кривого Рогу». Згідно з пунктом 4.1 вищевказаного розпорядження виконкому районної у місті ради, його структурними підрозділами, керівниками установ необхідно скасувати до особливого розпорядження особистий прийом громадян, приймати письмові звернення поштою, електронні та телефонні звернення, та розглядати їх у встановленому порядку. Виконком не є суб`єктом правотворчості та не має повноважень та не має повноважень приймати нормативно-правові акти за результатами розгляду звернень громадян;

- пункт 10: на Вашу Вимогу надсилаємо список штатної чисельності працівників управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради станом на 01.09.2020;

- пункт 11: на Вашу Вимогу надсилаємо належно завірену копію заяви (запиту) від 19.08.2020 за вх. № С-372.

19. До відповіді додані на 3 аркушах «Штатна чисельність працівників управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради» станом на 01.09.2020, у якому зазначено посадові оклади за штатними посадами та копія заяви (запиту) від 19.08.2020 за вх. № С-372.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

20. Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі - Закон № 393/96-ВР) звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

21. Вимоги до звернення встановлені статтею 5 Закону № 393/96-ВР.

22. Звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань (частина перша статті 5 Закону № 393/96-ВР).

23. Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства (частина шоста статті 5 Закону № 393/96-ВР).

24. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги (частина сьома статті 5 Закону № 393/96-ВР).

25. Згідно із частиною восьмої статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз`ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

26. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об`єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення (частина друга статті 7 Закону № 393/96-ВР).

27. Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки (частина третя статті 15 Закону № 393/96-ВР).

28. Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) виконавчі органи рад - це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.

29. Згідно частини другої статті 5 Закону № 280/97-ВР у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.

30. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами (стаття 10 Закону № 280/97-ВР).

31. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (стаття 11 Закону № 280/97-ВР).

32. Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах (частина третя статті 41 Закону № 280/97-ВР).

33. Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, врегульований Законом України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 № 2939-VI (далі - Закон № 2939-VI).

34. Згідно з частиною першою статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб`єктами владних повноважень своїх обов`язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

35. Доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію (пунктом 2 частини першої статті 5 Закону № 2939-VI).

36. Статтею 12 Закону № 2939-VI визначено, що суб`єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є:

1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об`єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб`єктів владних повноважень;

2) розпорядники інформації - суб`єкти, визначені у статті 13 цього Закону;

3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

37. Пунктом 1 частини 1 статті 13 Закону № 2939-VI визначено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються, зокрема, суб`єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб`єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов`язковими для виконання.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

38. Надаючи оцінку доводам сторін, суд виходить із того, що позивач у заяві від 19.08.2020 вх. С-372 поставив 11 питань, зокрема, щодо реєстраційних номерів заяв позивача, наданих відповідачу для направлення на адресу ТОВ «Скаді РК» та Головного управління Держпраці у Харківській області заяв позивача від 19.08.2020, щодо надання звернень відповідача до вказаних осіб, щодо з`ясування відповідачем для позивача відомостей щодо розгляду його заяв Головним управлінням Держпраці у Харківській області та вжитих останнім заходів щодо ТОВ «Скаді РК», надання е-mail та ЄДРПОУ ТОВ «Скаді РК» та управління держпраці, відшкодування моральної шкоди, надання запрошення для позивача на розгляд заяви від 19.08.2020, дисциплінарного стягнення посадової особи, надання штатного розкладу управління із зазначенням тарифних окладів та завіреної копії заяви від 19.08.2020 із реєстраційним номером.

39. Судом встановлено, що за результатами розгляду заяви від 19.08.2020 вх. С-372 заявникові направлено відповідь, із роз`ясненням відсутності підстав для направлення доданих заяв на адресу ТОВ «Скаді РК» та Головного управління Держпраці у Харківській області, повернення таких заяв заявникові, та відповідно неможливості надання вихідних реєстраційних номерів та звернень до вказаних осіб, неможливості органу місцевого самоврядування втручатись у діяльність вказаних осіб, неможливості надання запитуваних е-mail та ЄДРПОУ ТОВ «Скаді РК» та управління держпраці, оскільки відповідач не є розпорядником такої інформації, відсутності підстав для компенсації заявленої моральної шкоди, неможливість запрошення на розгляд заяви через карантинні заходи. Додатком до відповіді надано заявникові «Штатну чисельність працівників управління праці та соціального захисту населення виконкому Тернівської районної у місті ради» станом на 01.09.2020, у якому зазначено посадові оклади за штатними посадами та копія заяви (запиту) від 19.08.2020 за вх. № С-372.

40. У цій справі позивач оскаржує бездіяльність відповідача, яка полягає у не направленні адресатам доданих заяв від 19.08.2020 всупереч статті 7 Закону України «Про звернення громадян», ненадання штатного розкладу управління із зазначенням тарифних окладів та завіреної копії заяви від 19.08.2020 вх. С-372 із реєстраційним номером, невжитті відповідачем заходів, що породжують подання заяви від 19.08.2020 вх. С-372, у зв`язку із чим просить постановити окрему ухвалу у порядку статті 249 КАС України.

41. Спірним питанням у заявленому спорі є правомірність або протиправність бездіяльності відповідача щодо не направлення доданих заявником за належністю заяв, адресованих Головному управлінню Держпраці у Харківській області та ТОВ «Скаді РК».

42. Вирішуючи спір в цій частині, суд зазначає, що за правилом статті 16 Закону № 393/96-ВР скарга на дії чи рішення органу місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, посадової особи подається у порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі.

43. Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов`язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов`язки (частина третя статті 15 Закону № 393/96-ВР).

44. Мінімальними стандартами (вимогами) до звернення, встановленими статтею 5 Закону № 393/96-ВР, є, зокрема:

- звернення адресуються органам державної влади і органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності, об`єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань;

- у зверненні має бути викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги;

- письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу.

45. Згідно із частиною восьмою статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлене без дотримання вимог визначених вказаною статтею, повертається заявнику з відповідними роз`ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.

46. Відповідно до частини першої статті 7 Закону № 393/96-ВР звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов`язковому прийняттю та розгляду.

47. Згідно доводів позивача, наведених у позові та доданих до матеріалів справи доказів, адресатами заяв від 19.08.2020 є Головне управління Держпраці у Харківській області та ТОВ «Скаді РК», однак, як зазначив позивач, заява подана не адресату, а голові Тернівської районної у місті ради В. Солоду.

48. Суд дійшов висновку, що позивачем не додержано встановленого порядку подання звернень.

49. Наявність повноважень у голови Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради та відповідача на прийняття та фактично пересилання звернень громадян, адресованих іншим державним органам та юридичним особам, судом не встановлена.

50. При цьому, за правилом частини третьої статті 7 Закону № 393/96-ВР, якщо питання, порушені в одержаному органом місцевого самоврядування зверненні, не входять до його повноважень, воно в термін не більше п`яти днів пересилається ним за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.

51. Отже, наведеною нормою визначено, що у разі порушення перед адресатом питань, які не входять до його компетенції, у останнього виникає обов`язок передати таке звернення за належністю.

52. Оскільки заяви від 19.08.2020 подані заявником через голову Тернівської районної у місті Кривий Ріг ради, якому заяви не адресовані, та у таких заявах не порушувались перед виконкомом районної ради відповідні питання, згідно із частиною третьою статті 7 Закону № 393/96-ВР у останнього не виникав обов`язок по передачі таких заяв адресатам або іншим особам, до повноважень яких входить вирішення порушених питань.

53. Поряд із цим, по інших поставлених питаннях заяви позивачеві надана відповідь, у тому числі із наданням відомостей про штатну чисельність працівників управління праці та соціального захисту населення виконкому із зазначенням посадових окладів, копії заяви (запиту) від 19.08.2020 за вх. № С-372.

54. Незапрошенням позивача для розгляду питань, які відносяться до компетенції позивача, у тому числі через запроваджені карантинні обмежувальні заходи, не порушено прав позивача, у тому числі право на інформацію.

55. Розгляд заяви не передбачав прийняття за його результатами окремого рішення, як акта індивідуальної дії.

56. Таким чином, відповідач не допустив оскаржуваної бездіяльності, у зв`язку чим підстави для постановлення ухвали у порядку статті 249 КАС України відсутні.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

57. З аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

58. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

59. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради (код ЄДРПОУ 04052554; вул. Короленко, 1а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50083) про визнання протиправною бездіяльності - відмовити повністю.

60. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 КАС України.

Суддя І.О. Верба