Ухвала суду № 98079571, 05.07.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2021
Номер справи
160/7674/21
Номер документу
98079571
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

У Х В А Л А

05 липня 2021 року Справа № 160/7674/21 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Відповідача-1: Комунального закладу "Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення" Дніпропетровської обласної ради, до Відповідача-2: Міністерства соціальної політики України, до Відповідача-3: Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та нечинними абз.6 Додатку до Порядку №325 від 08.04.2021р., абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020р. №112, абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019р. №237, абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р. №170, визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

11.05.2021р. (згідно штемпеля поштового зв`язку) ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Відповідача-1: Комунального закладу "Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення" Дніпропетровської обласної ради, до Відповідача-2: Міністерства соціальної політики України, до Відповідача-3: Кабінету Міністрів України та, з урахуванням виправленої позовної заяви, поданої до канцелярії суду 29.06.2021р., просить:

1) визнати протиправним та нечинним абзац 6 Додатку до Порядку №325 від 08.04.2021 року «РОЗМІРИ виплати у 2021 році разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"» Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 року №325 «Деякі питання виплати разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"» щодо виплати у 2021 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині осіб, які віднесені до учасників бойових дій;

2) визнати протиправним та нечинним абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112 «Деякі питання виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» щодо виплати у 2020 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині осіб, які віднесені до учасників бойових дій;

3) визнати протиправним та нечинним абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 року № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"» щодо виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині осіб, які віднесені до учасників бойових дій;

4) визнати протиправним та нечинним абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань"» щодо виплати у 2018 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» в частині осіб, які віднесені до учасників бойових дій;

5) визнати протиправною відмову Комунального закладу "Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення" Дніпропетровської обласної ради" щодо ненарахування та невиплати в повному обсязі учаснику бойових дій позивачеві щорічної разової грошової допомоги до 5 травня в 2020 році відповідно до вимог ч.5 ст.12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком;

6) зобов`язати Комунальний заклад "Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення" Дніпропетровської обласної ради" та Міністерство соціальної політики України нарахувати та виплати учаснику бойових дій позивачеві щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2020 та 2021 роки відповідно до вимог ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням виплачених сум відповідно в 2020 та 2021 роках;

7) зобов`язати Державу Україна відшкодувати шкоду нанесену позивачеві в наслідок застосування Відповідачами до нього протиправних та нечинних положень Кабінету міністрів України, що до визначення сум щорічної матеріальної допомоги, яка має відповідати вимогам ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком з урахуванням отриманих сум (5995 гривень за 2018 рік + 6190 гривень за 2019 рік), що разом становить 12185 гривень;

8) стягнути з Відповідачів на користь Позивача поштові витрати 37 гривень.

Вивчивши матеріали виправленої позовної заяви, поданої до канцелярії суду 29.06.2021р., проаналізувавши зміст викладених у ній позовних вимог, норми чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що зазначена вище позовна заява не належить до територіальної підсудності Дніпропетровського окружного адміністративного суду, виходячи з наступного.

Пунктом 18 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.

Відповідно до ст.27 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративні справи з приводу оскарження, зокрема, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, повноваження якого поширюються на всю територію України вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач, зокрема, просить визнати протиправними та нечинними абзац 6 Додатку до Порядку №325 від 08.04.2021 року Постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.2021 року №325, абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 року № 112, абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 року № 237, абзац 7 підпункту 1 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 170, які у розумінні п.18 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України є нормативно-правовими актами, дія яких поширюється на всю територію України.

З огляду на викладене та враховуючи, що позивачем, зокрема, оскажуються окремі положення нормативно-правових актів, дія яких поширюється на всю територію України, дана адміністративна справа підсудна адміністративному суду, територіальна підсудність якого розповсюджується на місто Київ.

Згідно п.2 ч.1 ст.29 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

За викладеного, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної адміністративної справи на розгляд Окружному адміністративному суду м. Київ (01051, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корп.1).

Керуючись п.2 ч.1 ст.29, ст.ст. 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відповідача-1: Комунального закладу "Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення" Дніпропетровської обласної ради, до Відповідача-2: Міністерства соціальної політики України, до Відповідача-3: Кабінету Міністрів України про визнання протиправними та нечинними абз.6 Додатку до Порядку №325 від 08.04.2021р., абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.2020р. №112, абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019р. №237, абз.7 пп.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р. №170, визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити певні дії передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Київ (01051, м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корп.1).

Дана адміністративна справа підлягає передачі до Окружного адміністративного суду м. Київ не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня складання ухвали відповідно до вимог ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України та у порядку, встановленому п.п.15.5 п.15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили у строки, визначені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва