Рішення № 98071021, 08.06.2021, Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська

Дата ухвалення
08.06.2021
Номер справи
199/7143/20
Номер документу
98071021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 199/7143/20

2-а/199/3/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 червня 2021 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

головуючого судді Кіпчарського О.М.

секретаря судового засідання Кубрак К.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпро адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, інспектора Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Балкового Євгена Ігоровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення –

в с т а н о в и в :

22.10.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до інспектора Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Балкового Євгена Ігоровича, в якому просить скасувати постанову серії РАП № 273965772 від 22.09.2020 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП, згідно якої, на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 гривень. В обґрунтування позову вказує, що оскаржувана постанова є неправомірною, правил дорожнього руху він не порушував, він зупинив автомобіль на тротуарі, знаку у вказаному місці, який би забороняв зупинку, не має, а навіть якби і знак був, такий не поширює свою дію на тротуар.

Ухвалою Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 02.02.2021року справу за підсудністю передано до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська.

Ухвалою від 16.03.2021 року позовну заяву залишено без руху з підстав відсутності доказів оплати судового збору.

Ухвалою від 19.04.2021 року відкрито провадження у справі, постановлено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 17.05.2021 року Інспекцію з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради залучено у якості співвідповідача за позовом.

В судове засідання позивач не з`явився, причин неявки не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Інспекція з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради та інспектор подали відзив щодо заявленого позову, із доводами позивача не погоджуються, вказують, що автомобіль було припарковано із порушенням правил дорожнього, зокрема в зоні дії знаку, що забороняє зупинку.

Відповідач та/або його представник в судове засідання не з`явились

На підставі ч. 2 ст. 229 КАС України, фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Ознайомившись із доводами позову та відзиву на нього, дослідивши надані сторонами докази, здійснивши їх оцінку за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Згідно постанови серії РАП № 273965772 від 22.09.2020 року про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення до повідомлення серії ІД № 00184146, винесеної провідним спеціалістом-інспектором з паркування відділу контролю за паркуванням Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Балковим Є.І., на гр. ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 грн. за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП, зокрема за те, що 06.08.2021 року о 14 год. 13 хв. по вул. Воскресенська, 4 А, у м. Дніпро, транспортним засобом марки «Ауді», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснено зупинку, чим порушено п. 3.34 розділу 33 ПДР.

Автомобіль марки «Ауді», реєстраційний номер НОМЕР_1 , належить ПП «Техносервісінформ», а позивач є керівником вказаного підприємства.

Вирішуючи питання щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову, суд виходить з наступного.

Охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством є завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).

Відповідно до ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.

Частиною 1, 2 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Частина 1 статті 122 КУпАП, передбачає адміністративну відповідальність за, в тому числі, порушення вимог дорожніх знаків, а також правил зупинки та стоянки.

Пунктом 1.9. Правил дорожнього руху, передбачено, що особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Знак 3.34 Правил дорожнього руху, передбачає заборону зупинки і стоянки транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

Правовою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність складу вчиненого адміністративного правопорушення, що має підтверджуватися належними і допустимими доказами.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Із представлених фотографій вбачається, що 06.08.2020 року о 14 год. 13 хв. по вул. Воскресенська, 4 А у м. Дніпро, зупинено транспортний засіб марки «Ауді», реєстраційний номер НОМЕР_1 , частково такий стоїть на тротуарі.

На представлених фотографіях відсутній знак, передбачений п. 3.34 Правил дорожнього руху.

До відзиву відповідачем не надано та в матеріалах справи відсутній будь-який інший доказ того, що в місці зупинки (стоянки) автомобіля марки «Ауді», реєстраційний номер НОМЕР_1 , за адресою вул. Воскресенська, 4 А у м. Дніпро, встановлений чи поширював свою дію дорожній знак, передбачений п. 3.34 Правил дорожнього руху.

За положеннями ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Частиною 3ст.286 КАС України, передбачено, що за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: залишити рішення суб`єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

З врахуванням зазначеного, постанову серії РАП № 273965772 від 22.09.2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП,згідно якої на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255,00 гривень слід скасувати, а справу про адміністративне правопорушення відносно нього закрити.

Відповідно до ст. 139 КАС України,слід стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судовий збір у сумі 420,40 грн., сплачений ним за подання адміністративного позову уданій справі.

Керуючись ч. 1 ст.6,245-247,251,258,283,287,289 КУпАП, ст.2,8,9,72-77,78,139, 205,241-246,250,286,292,295 КАС України, суд –

у х в а л и в :

адміністративний позов ОСОБА_1 до Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради, інспектора Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради Балкового Євгена Ігоровича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 по справі про адміністративне правопорушення серії РАП № 273965772 від 22.09.2020 року за ч.1 ст. 122 КУпАП, а провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Інспекції з питань контролю за паркуванням Дніпровської міської ради на користь ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_2 , судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять гривень ) 20 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено та підписано 08 червня 2021 року.

Суддя О. М. Кіпчарський