Постанова № 98056746, 02.07.2021, Василівський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
02.07.2021
Номер справи
311/1314/21
Номер документу
98056746
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

311/1314/21

02.07.2021

Провадження № 3/311/658/2021

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2021 року місто Василівка

Суддя Василівського районного суду Запорізької області Задорожко Д.А., за участі захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, адвоката Мовчана О.Г., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серії ААБ № 161294 від 06 квітня 2021 року), що надійшов з Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

06 квітня 2021 року о 23 годині 06 хвилині на автошляху Харків-Сімферополь 343 км, ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем OPEL KADETT, державний реєстраційний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння проводився в КНП «Василівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ВРР ЗО. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху України.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

В судовому засіданні захисник просив провадження закрити, надавши суду відповідне письмове клопотання.

Додатково вказав, що органом, яким складено протокол про адміністративне правопорушення, не доведено факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом в місці, вказаному в протоколі про адміністративне правопорушення. Крім того, поліцейським порушено вимоги діючого законодавства щодо пропонування та проведення огляду на стан сп`яніння на місці зупинки. Час фіксації події проходження ОСОБА_1 медичного огляду для визначення стану сп`яніння в медичному закладі та керування транспортним засобом, не відповідає часу вчинення адміністративного правопорушення, вказаного в протоколі. Відеозапис з фіксацією обставин керування транспортним засобом ОСОБА_1 не є безперервним.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративних правопорушень, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено настання адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння.

Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі за текстом - Інструкція).

Відповідно до п.2,3 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками наркотичного сп`яніння є: наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп`яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота); звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло; сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови; почервоніння обличчя або неприродна блідість.

Пунктом 12 розділу IІ Інструкції встановлено, що в разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я.

Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного,наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 року N 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС (пункт 2).

Розділом III Інструкції визначений порядок проведення огляду на стан сп`яніння в закладах охорони здоров`я і оформлення його результатів.

Зокрема визначено, що перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду на стан сп`яніння водіїв, затверджується Міністерством охорони здоров`я України, Міністерством охорони здоров`я Автономної Республіки Крим, начальниками структурних підрозділів з питань охорони здоров`я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (пункт 1); огляд у закладах охорони здоров`я щодо виявлення стану сп`яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту), який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством (пункт 3); метою цього огляду є встановлення наявності чи відсутності стану сп`яніння в обстежуваної особи (пункт 4); за результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду (пункт 15) ; висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп`яніння), видається на підставі акта медичного огляду (пункт 16).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 161294 від 06 квітня 2021 року, складеному поліцейським СРПП Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області Багмут М.В., 06 квітня 2021 року о 23 годині 06 хвилині на автошляху Харків-Сімферополь 343 км, ОСОБА_1 керував транспортним засобом автомобілем OPEL KADETT, державний реєстраційний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння проводився в КНП «Василівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» ВРР ЗО.

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану сп`яніння №66 від 06 квітня 2021 року ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп`яніння, результат 0,68‰.

Факт керування ОСОБА_1 та обставини проходження ним медичного огляду на стан сп`яніння підтверджується дослідженим судом відеозаписом подій. Зокрема, судом встановлено керування ОСОБА_1 автомобілем OPEL KADETT, державний реєстраційний знак НОМЕР_1 та рух на вказаному транспортному засобу в напрямку міста Василівка, де він був зупинений поліцейськими.

З огляду на викладене, суд критично відноситься до посилань захисту на не доведеність факту керування ОСОБА_1 транспортним засобом в місці (343 км. а/д Харків-Сімферополь), вказаному в протоколі про адміністративне правопорушення.

Крім того, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що під час самого складення протоколу ОСОБА_1 визнавався, як факт вживання ним алкогольних напоїв так і керування транспортним засобом та не висловлювалося жодних заперечень щодо обставин вчинення адміністративного правопорушення, в тому числі, часу й місця його скоєння.

На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що вина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі та кваліфікує його дії за ч.1 ст.130 КУпАП, як, керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння.

Суд критично відноситься до інших заперечень захисника, виходячи з наступного.

З дослідженого судом відеозапису фіксації проходження ОСОБА_1 медичного огляду встановлено, що перед його проведенням поліцейським оголошено час початку фіксації, а саме, 23 год. 32 хв.

З висновку щодо результатів медичного огляду на стан сп`яніння встановлено, що ОСОБА_1 направлено на огляд 06 квітня 2021 року о 23 год. 30 хв., а точний час огляду – 23 год. 40 хв.

З протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що часом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення є 23 год. 06 хв., а часом складання протоколу – 23 год. 50 хв.

Суд вказує, що у своєму взаємозв`язку, вказаними належними доказами підтверджується факт вчинення ОСОБА_2 правопорушення саме о 23 год. 06 хв.

Додатково суд наголошує, що під час судового розгляду порушень порядку проведення медичного огляду ОСОБА_1 в медичному закладі не встановлено, останнім заперечень під час його проходження не виловлювалося, а в суді стороною захисту належних і допустимих доказів на спростування медичного висновку не надано.

Неспроможними є посилання захисника на те, що поліцейським порушено вимоги діючого законодавства щодо пропонування та проведення огляду на стан сп`яніння на місці зупинки, оскільки сам по собі вказаний факт не спростовує встановлених судом обставин щодо керування ОСОБА_1 транспортним засобом в стані сп`яніння.

При вирішенні питання про накладення стягнення на правопорушника, суд враховує особу ОСОБА_1 , наявність у нього посвідчення водія та вважає необхідним піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом строком на один рік.

Керуючись ст.ст.130 ч.1, 283, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17 000,00 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Одержувач: ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ/м.ЗАПОРІЖЖЯ ГУК у Запорізькій області/Запорізька область/21081300 код платежу Р/Р UA708999980313000149000008001, код платежу 21081300, код ЄДРПОУ: 37941997, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі – 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (судовий збір сплачувати на користь держави, розрахунковий рахунок № UА908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783 (п.5), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106).

Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.

Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Василівський районний суд.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Василівського районного суду

Запорізької області Д.А. Задорожко