Рішення № 98045065, 01.07.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2021
Номер справи
420/2230/21
Номер документу
98045065
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/2230/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2021 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Радчука А.А.,

розглянувши в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Військової частини А3955 Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Білгород-Дністровська квартирно-експлуатаційна частина району, Міністерство Оборони України в особі Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовцям Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з позовом до Військової частини А3955 Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону (вул. Миколаївська, 52, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701, код ЄДРПОУ 07954406), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Білгород-Дністровська квартирно-експлуатаційна частина району (вул. Лікарняна, 1, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701, код ЄДРПОУ 08124865), в якому, з урахуванням уточнень, просив про визнання протиправними дій житлової комісії щодо відмови позивачу у визначенні кандидатом на отримання позивачем грошової компенсації за належне для отримання жилого приміщення; визнання протиправним та скасування рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону викладене у протоколі № 1 від 19 червня 2020 року; зобов`язання Військової частини А3955 Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону повторно розглянути рапорт позивача про надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому житло від 03.06.2020 року за вх. № 2315, клопотання від військової частини А4217 від 05.06.2020 року № 1383 та у відповідності до абз. 2 п. 5 розділу VIII Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року № 380, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 вересня 2018 р. за № 1020/32472, прийняти відповідне рішення про надання грошової компенсації позивачу з урахуванням висновків суду по даній справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 02 червня 2020 року позивач подав рапорт за вх. №1653 від 02.06.2020 року на ім`я командира військової частини А4217 та голови житлової комісії військової частини А4217 про виділення йому грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення із відповідними додатками. Також, 22 липня 2020 року позивачем, з метою належного вирішення питання про виділення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення з урахуванням пільг наданих особам з інвалідністю внаслідок війни, до голови житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону подано звернення. У відповідь на дане звернення 10 вересня 2020 року відповідачем надано відповідь, в якій зокрема зазначено, що на підставі протокольного рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону від 19.06.2020 №1 та згідно наказу начальника Білгород-Дністровського гарнізону від 25.06.2020 №15 враховані пільги надані особам з інвалідністю внаслідок війни – військовослужбовців, які визнані у встановленому законодавством порядку інвалідами внаслідок поранення контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних із захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України із безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, житлова комісія гарнізону пропонує позачергово виділити грошову компенсацію (до 20%) для сімей військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, визнані в установленому порядку особами інвалідністю та визначити кандидатом, згідно вимог пункту 3 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року №1081 зі змінами, на отримання грошової компенсації в розмірі 20% від Б-Дністровського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковника ОСОБА_4 (інвалід II групи), вислуга 24 роки, на склад сім`ї 3 (три) особи (він, дружина, син) та клопотати щодо виділення додаткових коштів для повної виплати грошової компенсації підполковнику ОСОБА_4 . Разом з тим повідомлено, що кандидатура позивача від військової частини А4217 була теж розглянута на засіданні житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону та у зв`язку з вислугою років на військовій службі меншою ніж 20 років, житловою комісією гарнізону рішення не визначати позивача кандидатом на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, враховуючи вимоги пункту 2 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 року №728 зі змінами. Позивач зазначає, що вирішуючи питання надання грошової компенсації згідно вимог пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1081 від 03 серпня 2006 року із відповідними змінами відповідач надав перевагу військовослужбовцю у позачерговій черзі за № 11 визначив його кандидатом на отримання грошової компенсації у військовослужбовців, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, проте Позивача у позачерговій черзі за № 8 протиправно не визначено кандидатом на отримання грошової компенсації у військовослужбовців, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, що суперечить п. 22 цієї ж постанови. Позивач вважає, що відповідач своїми протиправними діями позбавив його законного права на отримання в порядку черговості грошової компенсації у військовослужбовців, які перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Ухвалою суду від 09.03.2021 року відкрито провадження по справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

08.04.2021 року від представника Військової частини А3955 Міністерства оборони України до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає, що ОСОБА_1 з 08.11.2017 року перебуває на обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання, згідно загальної черзі під № 120. Оскільки позивач є учасником бойових дій, то з 08.11.2017 року набув право та зарахований до першочергової черги отримання житла для постійного проживання (під № 55). 15 квітня 2019 року, після визнання його, в установленому законодавством порядку, особою з інвалідністю (3-ї групи) внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення ОСОБА_1 зарахований до позачергової черги отримання житла для постійного проживання (під № 9). Житлова комісія Білгород-Дністровського гарнізону 19 червня 2020 року розглядала питання щодо розподілу виділених лімітів між житловими комісіями військових частини Білгород-Дністровського гарнізону. У зв`язку з тим, що лейтенант юстиції ОСОБА_1 має 5 років вислуги на військовій службі, що є меншим ніж 20 років, житлова комісія гарнізону запропонувала не визначати його кандидатом на отримання ним грошової компенсацією за належте їм для отримання жиле приміщення. Відповідач вважає, що рішення житлової комісії Білгрод-Дністровського гарнізону від 19.06.2020 року про невизначення позивача кандидатом на отримання грошової компенсації їм для отримання жиле приміщення винесено з дотриманням вимог чинного законодавства України. Відповідач зазначає, що позивач має право на позачергове забезпечення жилим приміщенням для постійного проживання, а право на отримання грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення, він набуде після досягнення ним 20 і більше років вислуги на військовій службі або після звільнення з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та членів їх сімей. Крім того, відповідач звертає увагу суду, що скасування рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону №1 від 19 червня 2020 року потягне за собою настання негативних наслідків, таких як порушення прав інших військовослужбовців, які згідно законодавства України мають право і на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення і на розподіл житлової площі службових квартир з переоформленням особових рахунків.

хвалою суду від 15.04.2021 року відмовлено у задоволенні клопотання представника третьої особи про повернення позову ОСОБА_1 .

24.05.2021 року представником МОУ надано до суду пояснення, в яких останній заперечує стосовно задоволення позовних вимог та зазначає, що рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону від 19.06.2020 про не визначення позивача кандидатом на отримання грошової компенсації їм для отримання жиле приміщення винесено з дотриманням вимог чинного законодавства України. Представник переконаний, що позивач має право на позачергове забезпечення жилим приміщенням для постійного проживання, а право на отримання грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення, він набуде після досягнення ним 20 і більше років вислуги на військовій службі або після звільнення з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та членів їх сімей.

Ухвалою суду від 30.04.2021 року залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Міністерство Оборони України в особі Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовцям Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями та здійснено перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 18.05.2021 року, занесеною до протоколу судового засідання, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, оскільки рішення по справі може вплинути на їх права та обов`язки.

Ухвалою суду від 25.05.2021 року, занесеною до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

Ухвалою суду від 22.06.2021 року, занесеною до протоколу судового засідання, судом керуючись п.9 ст. 205 КАС України, у зв`язку з неявкою учасників справи до судового засідання, прийнято рішення продовжити розгляд справи в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується адміністративний позов, судом встановлено наступне.

Судом встановлено, ОСОБА_1 є особою з інвалідністю 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій – осіб з інвалідністю внаслідок війни, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_2 від 11.01.2020 року (а.с. 33, том 1).

02.06.2020 року ОСОБА_1 звернувся до голови житлової комісії Військової частини А4217 із рапортом, в якому просив виділити грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення повідомивши при уьому, що він є особою з інвалідністю внаслідок війни (ІІІ групи) і на квартирнорму обліку перебуває з 08.11.2017 року (а.с.18, том 1).

19.06.2020 року проведено засідання житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону на якому розглянуто питання:

- прийняття рішення житлової комісії гарнізону щодо розподілу виділених лімітів між житловими комісіями військових частин Білгород-Дністровського гарнізону;

- прийняття рішення щодо розподілу житлової площі службових квартир з переоформленням особового рахунку.

Зокрема, по першому питанню по розподілу виділеного ліміту на виплату грошової компенсації військовослужбовцям та членам їх сімей зі належне їм для отримання жиле приміщення у 2020 році. Представники військових частин подали своїх кандидатів, які відповідають вимогам для отримання виплати грошової компенсації у 2020 році, зокрема і лейтенанта юстиції ОСОБА_5 , що перебуває в першочерговій черзі під № 55 від 08.11.2017 року (з/б а.с.26, том).

За результатами проведеного засідання комісією прийнято рішення, яким, зокрема розглянувши рішення спільної наради начальників Білгород-Дністровського, Белградського гарнізонів та начальника Білгород-Дністровської КЕЧ району від 07.05.2020 року по розподілу виділеного ліміту згідно загальної та першочергової черг (орієнтовний розмір 1260,00 тис.грн.) на виплату грошової компенсації військовослужбовцям та членам їх сімей за належне їм для отримання жиле приміщення у 2020 році та враховуючи наявності військовослужбовців, які визнані у встановленому законодавством порядку інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних із захистом незалежносте суверенітету та територіальної цілісності України і безпосередньою участю а антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючі безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведений житлова комісія гарнізону пропонує позачергово виділити грошову компенсацію (до 20%) для сімей військовослужбовців, які захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю та визначити кандидатом, згідно вимог пункту 3 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 року №1081 зі змінами, на отримання грошової компенсації в розмірі 20% від Б-Дністровського об`єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримка підполковника ОСОБА_6 (інвалід II групи) на склад сім`ї 3 (три) особи (він, дружина, син) вислуга 24 роки та клопотання щодо виділення додаткових коштів для повної виплати грошової компенсації підполковнику ОСОБА_7 . У зв`язку з тим, що лейтенант юстиції ОСОБА_1 має 5 років вислуги на військовій службі, що є меншим ніж 20 років, житлова комісія гарнізону пропонує не визначати його кандидатом на отримання ним грошової компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення.

По решті кандидатів на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення житлова комісія не визначилася згідно з якої із черг здійснювати розподіл решти коштів, а також є зміни в складі сімей військовослужбовців, які не враховані в списках загальної, першочергової, позачергової черг військовослужбовців Білгород-Дністровського гарнізону, які перебувають на квартирному обліку станом на 01.01.2020 року та пропонує розглянути їх на наступному засіданні житлової комісії гарнізону за списками загальної, першочергової, позачергової черг військовослужбовців Білгород-Дністровського гарнізону, які перебувають на квартирному обліку станом на 01.07.2020 року (а.с.27, том 1).

28.07.2020 року позивач звернувся до Військової частини А3955 із заявою на яку 19.08.2020 року отримав відповідь про те, що кандидатура позивача від Військової частини А4217 теж була розглянута на засіданні житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону та у зв`язку з вислугою років на військовій службі меншою ніж 20 років, житловою комісією Білгород-Дністровського гарнізону прийнято рішення не визначати ОСОБА_1 кандидатом на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення враховуючи вимоги п. 2 Порядку визначення розміру та надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення № 728 від 02.09.2015 року (а.с.21, том 1).

21.08.2020 року позивач звернувся до Військової частини А2022 із заявою на яку 20.09.2020 року отримав відповідь про те, що вирішення питання виплати ОСОБА_1 , грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення не розглядається Білгород-Дністровською КЕЧ, через те, що він не має вислуги на військовій службі 20 і більше років. Відмова розгляду мотивована посиланням на пункт 2 Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 728. До переліку передбаченого зазначеним порядком не віднесено військовослужбовців, які визнані у встановленому законодавством порядку інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби. Разом із тим, цією ж Постановою Кабінету Міністрів України внесено зміни до Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 2006 р. № 1081, відповідно до яких “Військовослужбовці, які визнані у встановленому законодавством порядку інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних із захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і безпосередньою участю в антигерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, та члени сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, пов`язаного із захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, забезпечуються жилими приміщеннями для постійного проживання, що збудовані (придбані) за рахунок коштів державного бюджету та інших передбачених законодавством джерел, чи грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення з урахуванням пільг, установлених законами.”. Зазначена пільга закріплена пунктом 18 статті 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", а саме особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надаються серед інших надаються такі пільги, як позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. Таким чином, на думку командування військової частини А2022 ОСОБА_1 , дійсно набув право на грошову компенсацію за належне для отримання жиле приміщення в Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 728. Розгляд по суті та вирішення питання виплати позивачу грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення не перебуває у компетенції командування військової частини А2022 (а.с.23-24, том 1).

Позивач вважає що дії житлової комісії щодо відмови позивачу у визначенні кандидатом на отримання позивачем грошової компенсації за належне для отримання жилого приміщення є протиправними а оскаржуване рішення підлягає скасуванню, у зв`язку з чим позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Наведена норма означає, що суб`єкт владних повноважень зобов`язаний діяти лише на виконання закону, за умов і обставин, визначених ним, вчиняти дії, не виходячи за межі прав та обов`язків, дотримуватися встановленої законом процедури, обирати лише встановлені законодавством України способи правомірної поведінки під час реалізації своїх владних повноважень.

Частиною 2 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ від 22 жовтня 1993 року ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

Згідно положень ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків) чи пов`язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з`єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.

До осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також особи з інвалідністю з числа:

1) військовослужбовців, осіб вільнонайманого складу, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання інших обов`язків військової служби, пов`язаних з перебуванням на фронті в інші періоди, з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, з участю у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, іншим ураженням ядерними матеріалами;

2) осіб начальницького і рядового складу органів Міністерства внутрішніх справ і органів Комітету державної безпеки колишнього Союзу РСР, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України та інших військових формувань, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання службових обов`язків, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, ядерних аварій, ядерних випробувань, участі у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, інших уражень ядерними матеріалами;

4) осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров`я, одержаних:

у районах бойових дій у період Другої світової війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період;

від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях до 1 грудня 2014 року, а з 1 грудня 2014 року - на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, під час проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

під час виконання робіт, пов`язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання.

Постановою КМУ від 3 серпня 2006 року № 1081 затверджено Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями.

Відповідно до п. 3 вказаного порядку, військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надається житло для постійного проживання.

Військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнані в установленому законодавством порядку особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, та члени сімей військовослужбовців, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, та загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції в період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, забезпечуються житловими приміщеннями для постійного проживання, що збудовані (придбані) за рахунок коштів державного бюджету та інших передбачених законодавством джерел, чи грошовою компенсацією за належне їм для отримання житлове приміщення з урахуванням пільг установлених законами.

Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житлом для постійного проживання провадиться шляхом надання один раз протягом усього часу проходження військової служби житла новозбудованого, виключеного з числа службового, вивільненого або придбаного у фізичних чи юридичних осіб, надання кредиту для спорудження (купівлі) житла.

Житлові приміщення надаються військовослужбовцям у межах норм, встановлених законодавством.

Відповідно до п. 18 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» № 3551-ХІІ від 22 жовтня 1993 року, позачергове забезпечення житлом осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у тому числі за рахунок жилої площі, що передається міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, підприємствами та організаціями у розпорядження місцевих рад та державних адміністрацій. Особи, зазначені в цій статті, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік, а особи з інвалідністю I групи з числа учасників бойових дій на території інших країн - протягом року.

Відповідно до п. 4 порядку № 1081 центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво Збройними Силами, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, правоохоронні органи спеціального призначення, розвідувальні органи, Держспецтрансслужба та Держспецзв`язку, посади в яких комплектуються військовослужбовцями:

видають нормативно-правові акти з питань забезпечення військовослужбовців житлом, а також щороку визначають обсяги службового житла і житла, що надається військовослужбовцям для постійного проживання;

виділяють до 20 відсотків житла для забезпечення осіб, зазначених в абзаці другому пункту 3 цього Порядку, жилими приміщеннями для постійного проживання, що збудовані (придбані) за рахунок коштів державного бюджету та інших передбачених законодавством джерел і розташовані у населених пунктах, у яких вони перебувають на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, чи грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення в таких же обсягах.

Постановою КМУ від 2 вересня 2015 року № 728 затверджено Порядок визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі – Порядок № 728), який установлює механізм визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей, що перебувають разом з ними на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах (далі - військові частини), а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях), за їх бажанням грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення (далі - компенсація).

Дія цього Порядку поширюється на:

військовослужбовців, які мають вислугу на військовій службі 20 і більше років, та членів їх сімей;

осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів у разі неможливості використання на військовій службі, та членів їх сімей;

сім`ї військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;

сім`ї померлих осіб, звільнених з військової служби в запас або у відставку за віком, станом здоров`я та у зв`язку із скороченням штатів або проведенням інших організаційних заходів.

Пунктами 10-12 Порядку № 728 визначено, що житлові комісії військових частин, військових комісаріатів та квартирно-експлуатаційних установ (організацій) (далі - житлові комісії) письмово інформують військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання жилих приміщень у поточному році, про їх право на отримання компенсації та про її орієнтовний розмір.

Для отримання грошової компенсації та визначення її остаточного розміру житловій комісії подаються такі документи:

рапорт військовослужбовця (заява особи, звільненої з військової служби в запас або у відставку, або члена сім`ї, зазначеної в абзацах четвертому і п`ятому пункту 2 цього Порядку) та нотаріально посвідчена згода членів його сім`ї на отримання компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення;

довідки про реєстрацію місця проживання (перебування) військовослужбовця та членів його сім`ї;

копії паспорта військовослужбовця і повнолітніх членів сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

копія свідоцтва про шлюб (за наявності);

копія свідоцтва про народження дитини (за наявності);

копія облікової картки фізичної особи - платника податків (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

копія свідоцтва про право власності на житло за його наявності (військовослужбовця та членів його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов);

довідка про отримання (неотримання) житла військовослужбовцем з колишнього місця перебування його на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов;

документ, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду;

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про належне військовослужбовцю та членам його сім`ї, які перебувають з ним на обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, нерухоме майно;

дозвіл органу опіки і піклування на отримання неповнолітнім членом сім`ї компенсації у випадках, визначених законодавством.

Житлові комісії розглядають рапорти військовослужбовців (заяви, зазначені в пункті 11 цього Порядку) щодо надання компенсації та приймають рішення про її надання або відмову в наданні.

Рішення житлової комісії затверджується відповідно командирами військових частин, військовими комісарами та начальниками житлово-експлуатаційних установ (організацій), після чого в порядку, визначеному Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, Адміністрацією Держприкордонслужби, СБУ, ДСНС, розвідувальними органами, Національною гвардією, Управлінням державної охорони, ДКА, Адміністрацією Держспецзв`язку, списки осіб, щодо яких прийнято рішення про надання компенсації, подаються на затвердження відповідно Міністрові оборони, Міністрові внутрішніх справ, Міністрові інфраструктури, Голові Держприкордонслужби, Голові ДСНС, Голові СБУ, керівнику розвідувального органу, начальнику Управління державної охорони, командувачу Національної гвардії, Голові ДКА, Голові Держспецзв`язку.

Отже, з аналізу наведених норм законодавства та встановлених судом обставин вбачається, що позивач, як військовослужбовець, особа з інвалідністю внаслідок війни набув право на грошову компенсацію за належне для отримання житлове приміщення.

Спірним залишається питання надання пріоритету кандидатам на грошову компенсацію за належне для отримання житлове приміщення, через порядковий номер у списку.

Відповідно д п. 4 розділу І Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей № 380 від 31.07.2018 року, військовослужбовцям, які перебувають на обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, та які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються житлові приміщення для постійного проживання або за їх бажанням виплачується грошова компенсація за належне їм для отримання жиле приміщення.

Згідно положень п.1-4, 6 розділу VIIІ Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей № 380 від 31.07.2018 року військовослужбовці та члени їх сімей, які перебувають на обліку, мають право отримати грошову компенсацію за належне їм для отримання житлове приміщення (далі - грошова компенсація).

Визначення і надання розміру грошової компенсації здійснюються відповідно до Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 728 (далі - Порядок визначення розміру і надання грошової компенсації).

На підставі аналізу кількісного обліку військовослужбовців та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов у Збройних Силах України, ГКЕУ за пропозиціями КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів під час планування видатків на наступний бюджетний період визначає щорічну потребу в коштах для виплати грошової компенсації.

Протягом І кварталу після затвердження кошторису Міноборони ГКЕУ готує проект розподілу видатків між військовими частинами, військовими комісаріатами та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів, який подається на затвердження заступнику Міністра оборони України (згідно з розподілом обов`язків).

Після затвердження розподілу видатків ГКЕУ доводить обсяги виділених лімітів на виплату грошової компенсації на відповідний рік до військових частин, військових комісаріатів та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) районів для організації відповідної роботи щодо виплати грошової компенсації.

Житлові комісії військових частин (об`єднані житлові комісії) інформують листом з повідомленням військовослужбовців та членів їх сімей, у яких настала черга на отримання житлових приміщень, про їх право на отримання грошової компенсації, її орієнтовний розмір та перелік документів, необхідних для її отримання, або надають таке повідомлення особисто під підпис.

Військовослужбовці та члени їх сімей за бажанням можуть особисто звернутися до житлової комісії військової частини (об`єднаної житлової комісії) про отримання грошової компенсації та отримати інформацію про орієнтовний розмір компенсації і перелік документів, необхідних для її отримання.

На підставі отриманих документів у КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району розробляється список осіб, які мають право та надали згоду на отримання грошової компенсації за належне їм для отримання житлове приміщення у військовій частині (далі - Список виплати грошової компенсації) (додаток 24), разом із розрахунком виплати грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення (далі - Розрахунок) (додаток 25) окремо на кожного військовослужбовця.

Відповідно до п. 3 розділу VІ «Облік осіб які набули права та потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання» облік ведеться в житлових комісіях військових частин (об`єднаних житлових комісіях), військових комісаріатах та КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району.

Для зарахування на облік військовослужбовець подає командиру військової частини рапорт, який реєструється у службі діловодства військової частини (п. 4 розділу VI Інструкції № 380).

Відповідно до п. 22 розділу VІ КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району ведення обліку військовослужбовців здійснює на підставі даних книг обліку військових частин, списків осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, що користуються правом першочергового та позачергового одержання житла, витягів з відповідних наказів командирів військових частин та копій протоколів житлових комісій військових частин (об`єднаних житлових комісій).

З цією метою в КЕУ, КЕВ (КЕЧ) району ведуться:

книги обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання жилих приміщень для постійного проживання;

книги оперативного обліку службових житлових приміщень (по військових частинах у зоні відповідальності);

картки обліку житлових приміщень, наданих військовослужбовцю за час проходження військової служби (додаток 21);

загальний список осіб, які потребують поліпшення житлових умов шляхом надання житлових приміщень для постійного проживання, в тому числі із урахуванням пільг.

Як встановлено судом та не заперечується сторонами, позивач у першочерговій черзі на виплату грошової компенсації перебував під порядковим № 55 з 08.11.2017 року. Проте, відповідачем пріоритетність надана кандидату за порядковим № 78 – ОСОБА_8 , який в даний список внесений 31.07.2019 року, тобто значно пізніше ніж позивач (з/б а.с.26, том 1).

При цьому суд звертає увагу, що предметом рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону викладеного у протоколі № 1 від 19 червня 2020 року був розгляд рішення спільної наради начальників Білгород-Дністровського, Болградського гарнізонів та начальника Білгород-Дністровської КЕЧ району від 07.05.2020 року по розподілу виділеного ліміту згідно загальної та першочергової черги на виплату компенсації військовослужбовців та членам їх сімей за належне їм для отримання жиле приміщення у 2020 році та визначення кандидатів на отримання грошової компенсації (з/б а.с. 26 т. 1).

Відповідно до положень ст. 43 Житлового кодексу Української РСР, громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Порядок визначення черговості надання громадянам жилих приміщень встановлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР.

З числа громадян, взятих на облік потребуючих поліпшення житлових умов, складаються списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.

Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на облік (включення до списків осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень).

Тобто, позивач внесений до даного списку набагато раніше, що підтверджується датою внесення та порядковим номером, проте, відповідач протиправно, в порушення правил черговості, надав перевагу іншому кандидату.

При цьому суд звертає увагу, що вислуга років не є кваліфікуючою ознакою при вирішенні питання щодо визначення кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення в контексті положення п. 3 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями, затвердженого постановою КМУ від 3 серпня 2006 року № 1081, відповідно до якого військовослужбовці, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та визнані в установленому законодавством порядку особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків), пов`язаних з безпосередньою участю в антитерористичній операції …, забезпечуються житловими приміщеннями для постійного проживання, що збудовані (придбані) за рахунок коштів державного бюджету та інших передбачених законодавством джерел, чи грошовою компенсацією за належне їм для отримання житлове приміщення з урахуванням пільг установлених законами.

В даному випадку позивачу було протиправно відмовлено у визначенні кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення через те, що його вислуга років становить 5 років.

За встановлених обставин, суд дійшов висновку про протиправність дій житлової комісії щодо відмови позивачу у визначенні кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення та протиправність рішення житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону викладеного у протоколі № 1 від 19 червня 2020 року, яке для належного захисту прав позивача підлягає скасуванню.

Щодо вимоги про зобов`язання Військової частини А3955 Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону повторно розглянути рапорт позивача про надання згоди на отримання грошової компенсації за належне йому житло від 03.06.2020 року за вх. № 2315, клопотання від військової частини А4217 від 05.06.2020 року № 1383 та у відповідності до абз. 2 п. 5 розділу VIII Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31 липня 2018 року № 380, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06 вересня 2018 р. за № 1020/32472, прийняти відповідне рішення про надання грошової компенсації позивачу з урахуванням висновків суду по даній справі суд зазначає наступне.

Рішенням житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону викладеному у протоколі № 1 від 19 червня 2020 року не надавалась грошова компенсація за належне для отримання житлове приміщення.

Зазначеним рішенням визначались лише кандидати на отримання такої компенсації.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що вищезазначена вимога позивача належить до часткового задоволення шляхом зобов`язання Військову частину А3955 Головного управління оперативного забезпечення збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону повторно розглянути питання щодо визначення ОСОБА_1 кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення з урахуванням висновків суду по даній справі.

Суд вважає, що саме такий спосіб захисту порушеного права позивача з боку відповідача є належним та достатнім в даному випадку.

У контексті оцінки кожного аргументу (доводу), наданого стороною, суд звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах “Проніна проти України” (пункт 23) і “Серявін та інші проти України” (пункт 58): принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів і інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі “Бендерський проти України” від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов`язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.

В адміністративному судочинстві принцип верховенства права зобов`язує суд надавати законам та іншим нормативно-правовим актам тлумачення у спосіб, який забезпечує пріоритет прав людини при вирішенні справи. Тлумачення законів та нормативно-правових актів не може спричиняти несправедливих обмежень прав людини.

Згідно з статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на Відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов належить до часткового задоволення.

Керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 9, 72, 77, 90, 139, 205, 229, 242-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Військової частини А3955 Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону (вул. Миколаївська, 52, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701, код ЄДРПОУ 07954406), за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Білгород-Дністровська квартирно-експлуатаційна частина району (вул. Лікарняна, 1, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67701. код ЄДРПОУ 08124865) Міністерства Оборони України в особі Комісії з контролю за забезпеченням військовослужбовцям Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (Повітрофлотський проспект, 6, м. Київ, 03168, код ЄДРПОУ 00034022), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_3 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ), ОСОБА_4 ( АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_5 ) про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону щодо відмови ОСОБА_1 у визначенні кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання жиле приміщення.

Визнати протиправним та скасувати рішення житлової комісії Білгород Дністровського гарнізону викладене у протоколі № 1 від 19 червня 2020 року.

Зобов`язати Військову частину А3955 Головного управління оперативного забезпечення збройних Сил України Міністерства оборони України в особі житлової комісії Білгород-Дністровського гарнізону повторно розглянути питання щодо визначення ОСОБА_1 кандидатом на отримання грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення з урахуванням висновків суду по даній справі.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст. ст. 293, 295 КАС України.

Суддя А.А. Радчук