
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПЕРЕДАЧУ АДМІНІСТРАТИВНОЇ СПРАВИ З ОДНОГО АДМІНІСТРАТИВНОГО СУДУ ДО ІНШОГО
29 червня 2021 року Справа № 280/3279/21 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Запорізького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) до Міністерства оборони України (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України (далі - третя особа), про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії.
Справу призначено до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому посилається на те, що зазначена у позовній заяві адреса місця проживання позивача не є актуальною, оскільки відповідно до копії паспорта громадянина України, яка міститься в особовій справі ОСОБА_2 , останнім зареєстрованим місцем проживання позивача є м.Київ. Відповідач вважає, що у даному випадку наявні підстави для застосування пункту 3 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України).
Аналогічні доводи стосовно того, що дана справа територіально не підсудна Запорізькому окружному адміністративному суду, викладено й у поясненнях третьої особи.
У поданій до суду відповіді на відзив представник позивача зазначив, що позовна заява подана за місцем теперішнього проживання позивача.
Згідно з частиною 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до доданих до відзиву на позовну заяву та пояснень третьої особи письмових доказів: копій паспорту громадянина України ОСОБА_1 серія НОМЕР_1 , виданий Ленінським РВ ХМУ УМВС України в Запорізькій області 04.05.1999, останнім зареєстрованим місцем проживання позивача з 31.07.2012 є: АДРЕСА_1 .
У свою чергу, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача є: 03168, м.Київ, пр.Повітрофлотський, буд.6; код ЄДРПОУ 00034022.
Таким чином, жодна зі сторін у справі не перебуває за зареєстрованим місцем проживання (місцезнаходження) в межах територіальної юрисдикції Запорізького окружного адміністративного суду (Запорізька область), у зв`язку з чим даний спір не підсудний Запорізькому окружному адміністративному суду.
Враховуючи зареєстроване місце проживання позивача (м.Київ) та місцезнаходження відповідача (м.Київ), даний позов відноситься до територіальної юрисдикції (підсудності) окружного адміністративного суду, повноваження якого поширюються на м.Київ.
Посилання представника позивача на те, що позовна заява подана за місцем теперішнього проживання позивача судом відхиляються, оскільки до матеріалів справи не надано доказів того, що станом на теперішній час позивач має зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання за адресою, зазначеною в позові.
На підставі Указу Президента України Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі від 16.11.2004 №1417/2004 в системі адміністративних судів України утворено місцеві адміністративні суди, зокрема, Окружний адміністративний суд міста Києва. Додатком №1 до зазначеного Указу визначено, що територією, на яку поширюються повноваження Окружного адміністративного суду міста Києва, є місто Київ.
Отже, заявлений спір відноситься до територіальної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною 6 статті 29 КАС України визначено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для передачі адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії до Окружного адміністративного суду міста Києва за територіальною юрисдикцією (підсудністю).
Керуючись статтями 25, 29, 30, 248, 256 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №280/3279/21 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача: Департамент державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити дії, - передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва за територіальною підсудністю.
Роз`яснити, що відповідно до частини 8 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне судове рішення складено 29.06.2021.
Суддя М.О. Семененко