
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2021 р. Справа№200/4808/21
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шувалової Т.О., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про зобов`язання вичинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (далі – ГУ ДСНС України у Донецькій області), Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі – ГУ ПФУ в Донецькій області), в якому просить суд:
- визнати протиправними дії ГУ ДСНС України у Донецькій області щодо відмови позивачу у підготовці і наданні ГУ ПФУ в Донецькій області оновленої довідки із зазначенням щомісячних додаткових складових грошового забезпечення для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії з 01.04.2019 року;
- зобов`язати ГУ ДСНС України у Донецькій області підготувати та надати ГУ ПФУ у Донецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року для проведення з 01.04.2019 року перерахунку розміру його пенсії;
- зобов`язати ГУ ПФУ у Донецькій області у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», статті 23 Постанови Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року провести з 01.04.2019 року перерахунок основного розміру пенсії позивачу із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що з 16.04.2010 року він був звільнений з ГУ ДСНС України у Донецькій області та з 16.04.2010 року йому призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. № 2262-ХІІ. Зазначає, що 17.03.2021 року позивач звернувся до ГУ ДСНС України у Донецькій області із заявою про надання довідки про грошове забезпечення до ГУ ПФУ в Донецькій області. 23.03.2021 року позивачу було відмовлено у підготуванні та наданні до ГУ ПФУ в Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії з врахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 05.03.2019 року. Позивач вказує, що у зв`язку із набранням законної сили 05.03.2019 рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 за №45, у нього виникло право на перерахунок та виплату пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, визначених станом на 05.03.2019 року. Крім того, зазначає, що
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23 квітня 2021 відкрито спрощене провадження у справі, розгляд якої вирішено здійснювати без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами, запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 07 травня 2021 року заяву представника ГУ ДСНС України у Донецькій області про закриття провадження в частині задоволено. Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 в частині позовних вимог до ГУ ДСНС України у Донецькій області про:
- визнання протиправними дії ГУ ДСНС України у Донецькій області щодо відмови позивачу у підготовці і наданні ГУ ПФУ в Донецькій області оновленої довідки із зазначенням щомісячних додаткових складових грошового забезпечення для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії з 01.04.2019 року;
- зобов`язання ГУ ДСНС України у Донецькій області підготувати та надати ГУ ПФУ у Донецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 року для проведення з 01.04.2019 року перерахунку розміру його пенсії – закрито.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 травня 2021 року у задоволенні заяви ГУ ПФУ в Донецькій області про розгляд справи в порядку загального позовного провадження відмовлено.
У період з 07.06.2021 року по 29.06.2021 року включно головуючий суддя Шувалова Т.О. перебувала у щорічній відпустці.
Відповідач ГУ ПФУ в Донецькій області надав відзив на позов, в якому зазначає про відсутність підстав для задоволення заявлених позивачем вимог, обґрунтовуючи тим, що позивач є одержувачем пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992р. № 2262-ХІІ з 17.04.2010 року. Відповідач зазначає, що до моменту отримання належної довідки від органу, з якого звільнився позивач, у пенсійного органу не виникає обов`язку з перерахунку пенсії позивача. Аналогічна правова позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 24.06.2020 року у справі № 160/8324/19. Органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу. Так як нову довідку про грошове забезпечення позивача до ГУ ПФУ в Донецькій області не подано, вимоги позивача сформовані в пункті 3 позовної заяви є передчасними, оскільки без отримання належної довідки, виданої відповідним органом – ГУ ДСНС України у Донецькій області, з урахуванням вимог Порядку № 45, у пенсійного органу відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії позивачу. На підставі викладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі (а.с.43-44).
Позивач надав відповідь на відзив, в якому позовні вимоги підтримав, просив їх заволинити, навів аналогічні обставини, викладеним у позовній заяві (а.с.80-87).
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , є громадянином України, що підтверджується копією паспорту громадянина України серії НОМЕР_2 (а.с.10-12).
З матеріалів справи встановлено та не заперечується сторонами, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Донецькій області (а.с.13).
17 березня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до ГУ ПФУ в Донецькій області із заявою про надання йому протоколів призначення (перерахунку) пенсії (а.с.18).
17 березня 2021 року позивач звернувся до начальника ГУ ДСНС України в Донецькій області із заявою про підготовку та надання довідки до ГУ ПФУ в Донецькій області станом на 05 березня 2019 року про розмір грошового забезпечення відповідної посади діючого військовослужбовця відповідно до статей 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії для надання до Пенсійного фонду України для перерахунку його пенсії з 01 квітня 2019 року (а.с.14).
23 березня 2021 року ГУ ДСНС України у Донецькій області листом за № 5001-1763/5014 повідомило позивача про те, що підстави для надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії відсутні (а.с.16-17).
29 березня 2021 року ГУ ПФУ в Донецькій області надало позивачу копії документів, наявних в його пенсійній справі (а.с.19).
Згідно протоколу ГУ ПФУ в Донецькій області від 13.04.2018 року ОСОБА_1 призначено пенсію у розмірі 58% грошового забезпечення, яке складається з: посадовий оклад - 1050,00 грн, оклад за військове звання - 125,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 35% - 411,25 грн, середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці – 1108,04 грн, всього 2694,29 грн. Розмір пенсії складає – 2109,63 грн (а.с.20).
Відповідно до протоколу ГУ ПФУ в Донецькій області від 13.04.2018 року ОСОБА_1 після перерахунку згідно постанови КМУ № 103 від 21.02.2018 року пенсія позивача обчислювалась з грошового забезпечення: посадовий оклад – 5070,00 грн, оклад за військове звання – 1340,00 грн, процентна надбавка за вислугу років 45% - 2884,50 грн, всього – 9294,50 грн. Розмір пенсії складає 3750,22 грн (а.с.21).
Як убачається з протоколу ГУ ПФУ в Донецькій області від 13.05.2019 року позивачу зроблено перерахунок та його загальний розмір пенсії складає 4984,77 грн (а.с.22).
Згідно протоколу ГУ ПФУ в Донецькій області від 29.03.2021 року загальний розмір пенсії позивача складає 5873,06 грн (а.с.23).
22 квітня 2021 року ГУ ДСНС України у Донецькій області виготовило довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 05.03.2019 року ОСОБА_1 № 1252, яке складається з: посадового окладу – 5070,00 грн, оклад за військовим (спеціальним) званням – 1340,00 грн, надбавка за вислугу років (45%) – 2884,50 грн, надбавка за особливості проходження служби (50%) – 4647,25 грн, премія (40%) посадового окладу – 2028,00 грн, всього – 15969,75 грн. У примітці вказано, що довідку оформлено з урахуванням рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року у справі № 826/3858/18 (набуло чинності 05.03.2019 року) та постанови Великої Палати Верховного Суду України від 17.12.2019 року у зразковій справі № 160/8324/19 (а.с.38).
Листом від 22 квітня 2021 року за вихідним номером 504-2550/5014 ГУ ДСНС України у Донецькій області направило ГУ ПФУ в Донецькій області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року (а.с.39).
05 травня 2021 року ГУ ДСНС України у Донецькій області повідомив Донецький окружний адміністративний суд про добровільне виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 та надіслання її до ГУ ПФУ в Донецькій області (а.с.35-36).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходив з наступного.
За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262 (далі - Закон № 2262).
Відповідно до частини третьої статті 51 Закону № 2262 перерахунок пенсій у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 (далі - Порядок № 45), повідомляють орган ПФУ.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у зразковій справі № 160/8324/19 та у справах: № 21-484а136, № 553/3619/16-а.
Пунктом 1 Порядку № 45 передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Додаток 2 до Порядку № 45 містить форму довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, яку Постановою № 103 було викладено в новій редакції, у якій відсутні такі складові грошового забезпечення, як щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Окружний адміністративний суд міста Києва рішенням від 12 грудня 2018 року, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 5 березня 2019 року, в адміністративній справі № 826/3858/18 визнав протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45.
Оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до внесення зазначених змін.
При цьому порядок дій, який повинні вчинити, зокрема, відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок № 3-1.
Відповідно до пункту 24 Порядку 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток № 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Тотожні за змістом положення щодо процедури перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовців у разі зміни розміру їх грошового забезпечення містяться у пунктах 2, 3 Порядку № 45.
Отже, з набранням чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 (05.03.2019) виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, тому саме у зв`язку з набранням законної сили вказаним рішенням суду позивач отримав право на перерахунок пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою № 704 відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону № 2262-ХІІ та статті 9 Закону № 2011-ХІІ.
Таким чином, оскільки зміни, внесені Постановою № 103, зокрема, до додатку 2 Порядку № 45, у якому визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, були визнані судом протиправними та нечинними, то з дня набрання законної сили рішенням у справі № 826/3858/18 діє редакція додатку 2 до Порядку № 45, яка діяла до зазначених змін.
При цьому порядок дій, який повинен вчинити відповідач у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 Постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, не змінився.
Як убачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду із позовною заявою 21 квітня 2021 року.
Оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05.03.2019 року ГУ ДСНС України у Донецькій області виготовило та надіслало до ГУ ПФУ в Донецькій області 22 квітня 2021 року в період розгляду в суді даної справи (а.с.38-39).
Таким чином, довідка не була предметом розгляду ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідно, рішення за результатом ГУ ПФУ в Донецькій області ще не приймалось.
Згідно частини першої статті 5 КАС кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Здійснюючи передбачене статтею 55 Конституції України право на судовий захист, звертаючись до суду, особа вказує у позові власне суб`єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.
З аналізу вищезазначених положень слідує, що судовому захисту підлягають лише порушені права, свободи і інтереси фізичних або права і інтереси юридичних осіб, а не можливість їх порушення в майбутньому. Судом у конкретній справі вирішується спір, предмет якого існує на час розгляду справи, однак суд не може розглядати вимоги на майбутнє у зв`язку із вірогідним настанням певних наслідків.
Після направлення ГУ ДСНС у Донецькій області до ГУ ПФУ в Донецькій області оновленої довідки від 22 квітня 2021 року № 1252 позивач ще не звертався до ГУ ПФУ в Донецькій області із заявою здійснити перерахунок основного розміру пенсії із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Таким чином, на час звернення позивача до суду з даним позовом не існувало спору між позивачем та ГУ ПФУ в Донецькій області щодо перерахунку пенсії із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення).
Таким чином, обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду, тому суд вважає, що позовні вимоги щодо зобов`язання ГУ ПФУ у Донецькій області у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», статті 9 Закону України від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та з врахуванням положень постанов Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», статті 23 Постанови Пенсійного фонду України № 3-1 від 30.01.2007 року провести з 01.04.2019 року перерахунок основного розміру пенсії позивачу із обов`язковим урахуванням розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) є передчасними, тому задоволенню не підлягають.
Аналогічна правова позиція неодноразово висловлювалась Верховним Судом, зокрема, у постановах від 26.11.2020 у справі №300/2464/19 та від 08.10.2020 у справі №520/4705/19.
Згідно з частиною першої та другої статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до частини першої та другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про відсутність правових підстав для задоволення адміністративного позову.
Оскільки судом відмовлено у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, а відповідачем не подано доказів понесення судових витрат, питання їх розподілу не вирішується (частина п`ята статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України).
Керуючись статтями 2, 5-11, 14, 72-78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, 295, п.п. 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010, місцезнаходження: 84121, Донецька область, м. Слов`янськ, пл. Соборна, 3) про зобов`язання вичинити певні дії - відмовити.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повне судове рішення складено та підписано 01 липня 2021 року.
Суддя Т.О. Шувалова