
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2021 р. Справа№200/3136/21-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Абдукадирової К.Е., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” (ЄДРПОУ: 42495453, 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69; поштова адреса 61040, м. Харків, вул. Беркоса-86а)
до Одеської митниці Держмитслужби (ЄДРПОУ: 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, буд. 21а)
про визнання протиправними і скасування рішень та карток відмови,
У С Т А Н О В И В:
У березні 2021 року до Донецького окружного адміністративного суду подана позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” до Одеської митниці Держмитслужби, в якій позивач просить визнати протиправними та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000050/2 від 07 лютого 2021року; № UA500500/2021/000051/2 від 07 лютого 2021 року; № UA500500/2021/000053/2 від 08 лютого 2021 року; № UA500500/2021/000072/2 від 03 березня 2021 року; № UA500500/2021/000074/2 від 05 березня 2021 року; № UA500500/2021/000075/2 від 05 березня 2021 року; № UA500500/2021/000076/2 від 05 березня 2021 року; № UA500500/2021/000077/2 від 05 березня 2021 року; № UA500130/2021/000016/2 від 05 березня 2021 року.
Також позивач просить стягнути з Одеської митниці держмитслужби України за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" судові витрати на правову професійну правничу допомогу у розмірі 5000,00 гривень.
В обґрунтування позовних вимог товариство вказує, що наведені відповідачем недоліки в документах позивача, які надавалися до митного оформлення, за відсутності розбіжностей у числових значеннях не можуть бути підставою для коригування митної вартості товарів.
В рішеннях про коригування митної вартості товарів не наведено обґрунтувань неможливості застосування основного першого методу визначення митної вартості товарів (за ціною договору), не наведено обґрунтувань щодо не застосування відповідачем послідовно інших методів, не зазначено якої саме інформації не вистачало, чому був застосований лише останній - шостий метод визначення вартості товарів. Митний орган не навів пояснення щодо зроблених коригувань на обсяг партії ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, умов поставки, комерційних умов, тощо та не зазначив докладну інформацію і джерела, які використовувалися ним при визначенні митної вартості оцінюваних товарів із застосуванням резервного методу. Вважає, що зазначення в рішеннях про коригування митної вартості товарів лише номера, дати митної декларації, на підставі якої здійснено коригування митної вартості, та вартості за одиницю товару не дає підстав вважати такі рішення обґрунтованими та мотивованими у контексті норм п.п. 2, 4 ч. 2 ст. 55 Митного кодексу України.
Таким чином, оскаржувані рішення про коригування митної вартості товарів та, прийняті на їх підставі, Картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення, які є індивідуальними актами суб`єкта владних повноважень порушують права та законні інтереси позивача. Просить задовольнити позовні вимоги.
Відповідач надав відзив на адміністративний позов, в якому просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Зазначає, що в поданих до митного оформлення документах позивача містяться розбіжності, документи не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів та всіх відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25 березня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Ухвалою суду від 28 травня 2021 року розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” (ЄДРПОУ: 42495453, 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69; поштова адреса 61040, м. Харків, вул. Беркоса-86а) до Одеської митниці Держмитслужби (ЄДРПОУ: 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, буд. 21а) про визнання протиправними і скасування рішень та карток відмови вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження та підготовче засідання призначено на 09 червня 2021 року.
09 червня 2021 року закрито підготовче провадження та розгляд справи по суті призначено на 01 липня 2021 року.
Представники сторін надали суду заяви про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали адміністративної справи, суд встановив наступні фактичні обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” зареєстроване як юридична особа (ідентифікаційний код 42495453), що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27 вересня 2018 року.
04.10.2018 року між позивачем (як покупцем) та MORE CREATION TRADING COMPANY LIMITED (Китай) (як продавцем) укладений зовнішньоекономічний контракт № ІТС-001.
Згідно із п. 2.1, п.2.2, п. 2.3 контракту ціни на товар встановлюються у доларах США і вказується в специфікаціях, які оформлюються на кожну поставку; в ціну товару включається вартість тари, упаковки, маркування, завантаження в транспортний засіб, відповідно до умов поставки FOB Нингбо (КНР) або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до цього контракту і є його невід`ємною частиною.
Відповідно до п. 3.1 контракту, загальна кількість товару в розрізі найменувань вказується в специфікаціях на кожну поставку, які є невід`ємною частиною цього контракту.
Згідно із п. 5.1, пп. 5.5.6 п. 5.5 розд. 5 контракту, продавець постачає товар покупцеві на умовах FOВ Нингбо (КНР) відповідно до умов “Інкотермс-2010” або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до цього контракту і є його невід`ємною частиною. При тлумаченні цього контракту мають силу Міжнародні правила тлумачення комерційних термінів “Інкотермс-2010” у діючій редакції.
Відповідно до п.7.3 контракту тара, в яку упакований товар - разова, безповоротна, входить у вартість товару.
01.11.2018 року між позивачем (як покупцем) та Ruian Wanrun Auto &Parts Co., LTD (Китай) (як продавцем) укладений зовнішньоекономічний контракт № ІТС-007.
Згідно із п.2.1, п.2.2, п. 2.3 контракту ціни на товар встановлюються у доларах США і вказується в специфікаціях, які оформлюються на кожну поставку; в ціну товару включається вартість тари, упаковки, маркування, завантаження в транспортний засіб, відповідно до умов поставки FOB Нингбо (Китай) або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до цього контракту і є його невід`ємною частиною.
Відповідно до п. 3.1 контракту, загальна кількість товару в розрізі найменувань вказується в специфікаціях на кожну поставку, які є невід`ємною частиною цього контракту.
Згідно із п. 5.1, пп. 5.5.6 п. 5.5 розд. 5 контракту, продавець постачає товар покупцеві на умовах FOВ Нингбо (Китай) відповідно до умов “Інкотермс-2010” або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до цього контракту і є його невід`ємною частиною. При тлумаченні цього контракту мають силу Міжнародні правила тлумачення комерційних термінів “Інкотермс-2010”.
Відповідно до п.7.3 контракту тара, в яку упакований товар - разова, безповоротна, входить у вартість товару.
18.03.2019 року між позивачем (як покупцем) та TKS TERMINAL KONNEKTOR KALIP SAN. VE TIC. A.S. (Туреччина) (як продавцем) укладений зовнішньоекономічний контракт № ІТС-030.
07.01.2019 року між позивачем (як покупцем) та WUHU HEFENG CLUTCH Co., LTD (Китай) (як продавцем) укладений зовнішньоекономічний контракт № ІТС-023.
08.10.2018 року між позивачем (як покупцем) та Ruian Ruishen Import & Export Trading Co., LTD (Китай) (як продавцем) укладений зовнішньоекономічний контракт № ІТС-003.
Наведені зовнішньоекономічні контракти № ІТС-003, № ІТС-023, № ІТС-030 містять аналогічні викладеним вище приписи щодо ціни товару та умов постачання.
Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000050/2 від 07.02.2021р. та картки відмови № UA500500/2021/00079 від 07.02.2021р. та ЕМД UA500500/2021/004874 від 07.02.2021р.
Декларантом, Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004830 від 06.02.2021р.
Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист –б/н від 15.12.2020р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 20201215-1 від 15.12.2020р.
3. Коносамент – WMS20116334В від 24.12.2020р.
4. Декларація про походження товару – 20201215-1 від 15.12.2020р.
5. Акт проведення огляду (перогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу № UA500040/2021/0364 від 05.02.2021р.
6. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 293 від 16.01.2021р.
7. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 8750.2 від 16.01.2020р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 01.10.2019р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 27.12.2019р.
10. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специфікація № 7 від 15.12.2020р.
11. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-018 від 30.12.2018р.
12. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021р.
13. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018р.
14. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-30609051 від 04.02.2019р.
15. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021р.
16. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 06.02.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 06.02.2021р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного зі змісту якого вбачається: «…Так, у поданих до митного оформлення документах містяться розбіжності, ознаки підробки та не подані всі документи, які підтверджують митну вартість товарів, зокрема: 1) відповідно до пп.в) п.1 ч.10 ст.58 МКУ при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, додається вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Проте, у наданих до митного оформлення документах відсутня інформація щодо включення/не включення даних складових митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самих товарів; Враховуючи спрацювання профілю ризику автоматизованої системи аналізу та управління ризиками щодо можливого заниження митної та враховуючи вищезазначене, відповідно до п.3 ст.53 МКУ для підтвердження заявленої митної вартості декларант або уповноважена ним особа зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: 1) виписку з бухгалтерської документації; 2) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару; 3) копію митної декларації країни відправлення(з перекладом на Українську мову); 4) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №07/02 від 07.02.20210 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/004830 від 06.02.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000050/2 від 07.02.2021 р. за підписом Октябрського Віталія Миколайовича.
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом».
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим – 4,42 дол США/кг (МД від 27.01.2021 № UA 500490/2021/001009, МД від 12.01.2021 № UA 500020/2021/000810) …»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500500/2021/00079 від 07.02.2021 р. за підписом Октябрського Віталія Миколайовича.
У відповідній картці відмови зазначено, що митний орган повідомляє про відмову у прийнятті митної декларації або документа, що її замінює з причин: «…Митним органом прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів№ UA500500/2021/00050/2 від 07.02.2021 р. …».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004874 07.02.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим позивач додатково сплатив 60846,13 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 6116108000 було додатково сплачено 16444,90 грн. мита та 44401,23 грн. ПДВ.
1.2. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000051/2 від 07.02.2021р. та картки відмови № UA500500/2021/00080 від 07.02.2021р. та ЕМД UA500500/2021/004837 від 06.02.2021р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004837 від 06.02.2021р.
Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист – 114 від 15.12.2020р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 114 від 15.12.2020р.
3. Коносамент – WMS20116334С від 24.12.2020р.
4. Автотранспортна накладна – 8750/1 від 04.02.2021р.
5. Декларація про походження товару – 114 від 15.12.2020р.
6. Акт проведення огляду (перогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу UA500040/2021/0364 від 05.02.2021р.
7. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 293 від 16.01.2021р.
8. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 8750.3 від 16.01.2020р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 09.12.2019р.
10. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 114 від 15.12.2020р.
11. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-001 від 04.10.2018р.
12. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021р.
13. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018р.
14. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-30609051 від 04.02.2019р.
15. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021р.
16. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 06.02.2021р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 06.02.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп. В) п. 2 ч.10 ст. 58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначення митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінюванні товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, додається вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. У зовнішньоекономічному договірі (контракт) купівлі-продажу, стороною якого є виробник товарів, що декларуються, та подання якого для митного оформлення від від 04.01.2021 № 04/01-21 в розділі 2 п.2.3 зазначено що упаковка є складової частиною вартості товару, але не зазначено скільки саме становить дана складова у вартості товару; Додатково інформуємо, що відповідно до статті 254 МКУ (Закон України від 13.03.2012 № 4495-VІ «ПРО МИТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ»), органи доходів і зборів мають право вимагати переклад українською мовою документів, складених іншою мовою, ніж офіційна мова митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування, у разі, якщо дані, які містяться в них, є необхідними для перевірки або підтвердження відомостей, зазначених у митній декларації. З огляду на вищевикладене, а також враховуючи спрацювання автоматизованою системою аналізу та управління ризиками відповідних форм митного контролю щодо вжиття заходів з метою перевірки числових значень складових митної вартості товарів, митниця відповідно до п.3 ст.53 МКУ декларанту поставлено вимогу протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: - виписку з бухгалтерської документації; - висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; - каталоги, специфікації фірми - виробника товару; - копію митної декларації країни відправлення (переклад) Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару.…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №07/02 від 07.02.20210р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/004837 від 06.02.2021р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000051/2 від 07.02.2021р. за підписом ОСОБА_1 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим – (МД від 20.01.2021 № UA 500080/2021/000853, МД від 03.02.2021 № UA 100130/2021/520431) та становить 10,01 дол США/кг …»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500500/2021/00080 від 07.02.2021 р. за підписом ОСОБА_1 .
У відповідній картці відмови зазначено, що митний орган повідомляє про відмову у прийнятті митної декларації або документа, що її замінює з причин: «…Митним органом прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів№ UA500500/2021/00051/2 від 07.02.2021 р. …».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004880 07.02.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим позивач додатково сплатив 71526,67 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 9004901000 було додатково сплачено 71526,67 грн. ПДВ.
1.3. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000053/2 від 08.02.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00082 від 08.02.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/004833 від 06.02.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004833 від 06.02.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист –RS-PL-15122020 від 15.12.2020 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – RS-ІТС-15122020 від 15.12.2020 р.
3. Коносамент – WMS20116334А від 24.12.2020 р.
4. Автотранспортна накладна – 8750/2 від 04.02.2021 р.
5. Декларація про походження товару – RS-ІТС-15122020 від 15.12.2020 р.
6. Акт проведення огляду (перогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу UA500040/2021/0364 від 05.02.2021р.
7. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 293 від 16.01.2021р.
8. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 8750.1 від 16.01.2020р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 27.12.2019р.
10. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 31 від 15.12.2020р.
11. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-003 від 08.10.2018р.
12. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
13. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
14. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-30609051 від 04.02.2019 р.
15. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
16. Інші некласифіковані документи Тех.опис товару від 06.02.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 07.02.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 08.10.2018 № ITC-003 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) За умовами Договору транспортного експедирування від 07.10.2018 № 07.10.2018/257ОД згідно п.1.1 щодо послуг для доставки вантажу декларантом не надано відомості щодо підтвердження витрат, які є складовою митної вартості заявлених товарів. 3) рахунок на оплату фрахту від 16.01.2021 № 293 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; 4) листом ТОВ «Таніт Груп» від 16.01.2021 № 8750.3 повідомлено про вартість морського перевезення вантажу, водночас в цьому ж листі повідомлено, що транспортно-експедиторські послуги за межами України не здійснювалися. Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару..…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №07/02 від 07.02.20210 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/004833 від 06.02.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000053/2 від 07.02.2021 р. за підписом ОСОБА_2 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення та об`єм партії товару є більшим по товару №1 – МД від 06.02.2021 № UA 807210/2021/329 становить 6,279 дол США/кг (ніж заявлено декларантом 3,75 дол США/кг), по товару №2 є більшим-- МД від 07.02.2021 № UA 500020/2021/3977 а становить 7,15 дол США/кг (ніж заявлено декларантом 3,75 дол США/кг)…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500500/2021/00082 від 08.02.2021 р. за підписом ОСОБА_2 .
У відповідній картці відмови зазначено, що митний орган повідомляє про відмову у прийнятті митної декларації або документа, що її замінює з причин: «…Митним органом прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів№ UA500500/2021/00053/2 від 08.02.2021 р. …».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/004904 08.02.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 232300,62 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 8511400098 було додатково сплачено 39778,41 грн. мита та 167069,32 грн. ПДВ, по товарам код УКТЗЕД 8511400098 було додатково сплачено 4894,79 грн. мита та 20558,10 грн. ПДВ .
1.4. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000072/2 від 03.03.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00131 від 03.03.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/008579 від 02.03.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008579 від 02.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист – 122 від 10.01.2021 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 122 від 10.01.2021 р.
3. Коносамент – WMS20125883 від 17.01.2021 р.
4. Автотранспортна накладна – 48 від 01.03.2021 р.
5. Декларація про походження товару – 122 від 10.01.2021 р.
6. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 503 від 02.02.2021р.
7. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 48 від 02.02.2020 р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 09.12.2019р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 122 від 10.01.2021р.
10. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-001 від 04.10.2018 р.
11. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
12. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
13. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-31052830 від 27.02.2021 р.
14. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
15. Інші некласифіковані документи Інформаційний лист №02/03 від 02.03.2021 р.
16. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 03.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 02.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 04.10.2018 № ITC-001 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) За умовами Договору транспортного експедирування від 07.10.2018 № 07.10.2018/257 ОД згідно п.1.1 щодо послуг для доставки вантажу декларантом не надано відомості щодо підтвердження витрат, які є складовою митної вартості заявлених товарів. 3) рахунок на оплату фрахту від 02.02.2021 № 503 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; 4) листом ТОВ «Таніт Груп» від 02.02.2021 № 48 повідомлено про вартість морського перевезення вантажу, водночас в цьому ж листі повідомлено, що транспортно-експедиторські послуги за межами України не здійснювалися. Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару. …»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №03/03 від 03.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/008579 від 02.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000072/2 від 03.03.2021 р. за підписом ОСОБА_3 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості товарів є більшим товар 1 – МД від 03.06.2020 № UA700060/2020/005584 становить 6.29 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 3.22 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 2 – МД від 19.01.2021 № UA500020/2021/001777 становить 4.02 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 3.55 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 3 – МД від 09.02.2021 № UA500050/2021/001860 становить 1.41 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 1.32 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 4 – МД від 08.02.2021 № UA500150/2021/001266 становить 1.93 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 1.54 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 5 – МД від 17.12.2020 № UA500110/2020/18894 становить 2.01 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 1.51 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 6 – МД від 20.12.2020 № UA500020/2020/239206 становить 3.58 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 2.50 дол. США/кг);
товарів є більшим товар 8 – МД від 17.12.2020 № UA500110/2020/18894 становить 7.16 дол. США/кг (ніж заявлено декларантом 3.75 дол. США/кг); …»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500500/2021/00131 від 03.03.2021 р. за підписом ОСОБА_3 ..
У відповідній картці відмови зазначено, що митний орган повідомляє про відмову у прийнятті митної декларації або документа, що її замінює з причин: «…Митним органом прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів№ UA500500/2021/00072/2 від 03.03.2021 р. …».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008818 03.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 71991,29 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 7613000000 було додатково сплачено 28558,77 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8481807900 було додатково сплачено 245,73 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 7326909890 було додатково сплачено 586,02 грн. мита та 2461,26 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 7318190090 було додатково сплачено 279,58 грн. мита та 1174,23 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8513100000 було додатково сплачено 238,74 грн. мита та 525,23 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8203400000 було додатково сплачено 632,76 грн. мита та 6454,17 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8511300098 було додатково сплачено 5929,77 грн. мита та 24905,03 грн. ПДВ;
1.5. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000074/2 від 05.03.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00137 від 05.03.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/008975 від 04.03.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008975 від 04.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист – 123 від 18.01.2021 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 123 від 18.01.2021 р.
3. Коносамент – WMS2011151С від 25.01.2021 р.
4. Декларація про походження товару – 123 від 18.01.2021 р.
5. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 699 від 19.02.2021р.
6. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 310.3 від 19.02.2020р.
7. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 09.12.2019р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 123 від 18.01.2021р.
9. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-001 від 04.10.2018 р.
10. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
11. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
12. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-31083298 від 01.03.2021 р.
13. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
14. Інші некласифіковані документи Інформаційний лист №02/03 від 02.03.2021 р.
15. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 06.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 04.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 04.10.2018 № ITC-001 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) За умовами Договору транспортного експедирування від 07.10.2018 № 07.10.2018/257 ОД згідно п.1.1 щодо послуг для доставки вантажу декларантом не надано відомості щодо підтвердження витрат, які є складовою митної вартості заявлених товарів. 3) рахунок на оплату фрахту від 19.02.2021 № 699 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; 4) листом ТОВ «Таніт Груп» від 19.02.2021 № 310.3 повідомлено про вартість морського перевезення вантажу, водночас в цьому ж листі повідомлено, що транспортно-експедиторські послуги за межами України не здійснювалися. Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; експортну митну декларацію; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №05/03 від 05.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/008975 від 04.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000074/2 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_4 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості по товару №1 є більшим – МД від 18.02.2021 № UA500070/2021/1533 становить 7,32 дол. США/кг(ніж заявлено декларантом 3,75 дол. США/кг).
по товару №2 є більшим – МД від 10.02..2021 № UA500110/2021/3182 становить 7,01 дол. США/кг(ніж заявлено декларантом 3,75 дол. США/кг).
По товару №17 МД від 16.12.2020 № UA500070/2020/504517 становить 2,01 дол. США/кг(ніж заявлено декларантом 1,56 дол. США/кг).
по товару №18 МД від 09.02..2021 № UA500150/2021/1309 становить 4,01 дол. США/кг(ніж заявлено декларантом 3,572 дол. США/кг
Декларанту роз`яснено права викладені у п.3 ст.52 МКУ на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються у разі згоди…».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/009305 06.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 41856,28 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 8536101090 було додатково сплачено 5730,98 грн. мита та 24070,13 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8536105090 було додатково сплачено 1080,78 грн. мита та 4539,28 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 9032108000 було додатково сплачено 5238,74 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 9032108000 було додатково сплачено 1196,37 грн. ПДВ;
1.6. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000075/2 від 05.03.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00139 від 05.03.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/009091 від 05.03.2021р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/009091 від 05.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист –б/н від 08.02.2021 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 08022021 від 08.02.2021 р.
3. Коносамент – MCL.21-S-E-0000581 від 14.02.2021 р.
4. Автотранспортна накладна – А№394795 від 03.03.2021 р.
5. Декларація про походження товару – 08022021 від 08.02.2021 р.
6. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 675 від 18.02.2021р.
7. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 413 від 18.02.2020 р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 01.10.2019р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 10 від 08.02.2021р.
10. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-030 від 18.03.2019 р.
11. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
12. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
13. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
14. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 05.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 05.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 18.03.2019 № ITC-030 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) для підтвердження витрат на транспортування декларантом відповідно до ч. 2 ст. 53 МКУ подаються транспортні (перевізні) документи, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів. Згідно наказу МФУ від 24.05.2012 № 599 до зазначених документів можуть належати: - рахунок-фактура (акт виконаних робіт (наданих послуг)) від виконавця договору (контракту) про надання транспортно-експедиційних послуг, що містить реквізити сторін, суму та умови платежу, інші відомості, відповідно до яких встановлюється належність послуг до товарів; - банківські та платіжні документи, що підтверджують факт оплати транспортно-експедиційних послуг відповідно до виставленого рахунка-фактури; - калькуляція транспортних витрат (якщо перевезення товарів здійснюється з використанням власного транспортного засобу), що містить відомості про маршрут перевезення, його протяжність у кілометрах до місця ввезення на митну територію України та по митній території України, розмір тарифної ставки на перевезення за одиницю виміру (вагу) товару за 1 кілометр маршруту. Проте, у поданому до митного оформлення рахунку від 18.02.2021 № 675 відсутня інформація щодо умов поставки. 3) рахунок на оплату фрахту від 18.02.2021 № 675 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; експортну митну декларацію; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару.…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №05/03 від 05.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/009091 від 05.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000075/2 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_5 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості по товару №1 є більшим – МД від 27.01.2021 № UA807200/2021/1031 та від 13.12.2020 №500490/2020/507113 становить 8,02 дол. США/кг(ніж заявлено декларантом 3,75 дол. США/кг).…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA500500/2021/00139 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_5 .
У відповідній картці відмови зазначено, що митний орган повідомляє про відмову у прийнятті митної декларації або документа, що її замінює з причин: «…Митним органом прийнято Рішення про коригування митної вартості товарів№ UA500500/2021/00075/2 від 05.03.2021 р. …».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008818 03.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 23921,13 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 8536901000 було додатково сплачено 23921,13 грн. ПДВ.
1.7. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000076/2 від 05.03.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00140 від 05.03.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/008941 від 04.03.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008941 від 04.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист – 180121 від 18.01.2021 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – 180121 від 18.01.2021 р.
3. Коносамент – WMS2011151В від 25.01.2021 р.
4. Автотранспортна накладна – 310/2 від 02.03.2021 р.
5. Декларація про походження товару – 180121 від 18.01.2021 р.
6. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 699 від 19.02.2021р.
7. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 310.2від 19.02.2020р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 27.12.2019р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 4 від 18.01.2021р.
10. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-016 від 26.11.2018 р.
11. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
12. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
13. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-31083298 від 01.03.2021 р.
14. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
15. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 04.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 04.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 26.11.2018 № ITC-016 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) За умовами Договору транспортного експедирування від 07.10.2018 № 07.10.2018/257 ОД згідно п.1.1 щодо послуг для доставки вантажу декларантом не надано відомості щодо підтвердження витрат, які є складовою митної вартості заявлених товарів. 3) рахунок на оплату фрахту від 19.02.2021 № 699 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; 4)листом ТОВ «Таніт Груп» від 19.02.2021 № 310.2 повідомлено про вартість морського перевезення вантажу, водночас в цьому ж листі повідомлено, що транспортно-експедиторські послуги за межами України не здійснювалися. Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; експортну митну декларацію; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №05/03 від 05.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/008941 від 04.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000076/2 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_6 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних ПІК «Інспектор-2006» та ЄАІС Держмитслужби та встановлено, що: по товару №2 рівень митної вартості за товарами, митне оформлення яких вже здійснено є більшим – 3,58 дол. США за кг ваги нетто (МД від 09.02.2021 №UA807170/2021/006984).…».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/009301 06.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 5855,13 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 8203300000 було додатково сплачено 522,78 грн. мита та 5332,35 грн. ПДВ;
1.8. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500500/2021/000077/2 від 05.03.2021 р. та картки відмови № UA500500/2021/00141 від 05.03.2021 р. та ЕМД UA500500/2021/008947 від 04.03.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/008941 від 04.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист –б/н від 17.01.2021 р.
2. Рахунок-фактура (інвойс) – XT-17Y021 від 17.01.2021 р.
3. Коносамент – WMS2011151А від 25.01.2021 р.
4. Автотранспортна накладна – 310/1 від 02.03.2021 р.
5. Декларація про походження товару – XT-17Y021 від 17.01.2021 р.
6. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 699 від 19.02.2021р.
7. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 310.1 від 19.02.2020р.
8. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту—дод. Угода б/н 27.12.2019р.
9. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 3 від 17.01.2021р.
10. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-020 від 20.12.2018 р.
11. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
12. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
13. Інші некласифіковані документи Вагова №РК-31083298 від 01.03.2021 р.
14. Інші некласифіковані документи Довіреність №01/01 від 01.01.2021 р.
15. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 04.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 04.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…У зв`язку із тим, що подані документи містять розбіжності та не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, які підтверджують митну вартість товарів, а саме: 1) відповідно до пп.в) п.2 ч.10 ст.58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 20.12.2018 № ITC-020 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах (контракті, інвойсі, пакувальному листі тощо) відсутні дані щодо даної складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2) За умовами Договору транспортного експедирування від 07.10.2018 № 07.10.2018/257 ОД згідно п.1.1 щодо послуг для доставки вантажу декларантом не надано відомості щодо підтвердження витрат, які є складовою митної вартості заявлених товарів. 3) рахунок на оплату фрахту від 19.02.2021 № 699 не містить відомостей щодо укладеного договору про надання послуг та калькуляції витрат із включенням до складових митної вартості товарів; 4) листом ТОВ «Таніт Груп» від 19.02.2021 № 310.1 повідомлено про вартість морського перевезення вантажу, водночас в цьому ж листі повідомлено, що транспортно-експедиторські послуги за межами України не здійснювалися. Враховуючи вищезазначене, відповідно до частини 3 статті 53 МКУ декларанту було запропоновано протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи: -виписку з бухгалтерської документації; -висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями; експортну митну декларацію; - каталоги, специфікації фірми, прайс-листи виробника товару. Декларант або уповноважена ним особа за власним бажанням може подати додаткові наявні у них документи для підтвердження заявленої ними митної вартості товару…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №2 Митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №05/03 від 05.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500500/2021/008941 від 04.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000077/2 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_6 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних ПІК «Інспектор-2006» та ЄАІС Держмитслужби та встановлено, що: по товару №1 рівень митної вартості за товарами, митне оформлення яких вже здійснено є більшим – 2,71 дол. США за кг ваги нетто (МД від 10.02.2021 №UA807200/2021/001849);
по товару №2 рівень митної вартості за товарами, митне оформлення яких вже здійснено є більшим – 3,58 дол. США за кг ваги нетто (МД від 08.02.2021 №UA500002/2021/004180).…».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500500/2021/009303 06.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 23606,78 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 8205598090 було додатково сплачено 1112,16 грн. мита та 3002,83 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 205598090 було додатково сплачено 1112,16 грн. мита та 3002,83 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 8207909900 було додатково сплачено 1740,34 грн. мита та 17751,45 грн. ПДВ;
1.9. Щодо Рішення про коригування митної вартості товарів UA500130/2021/000016/2 від 05.03.2021 р. та картки відмови № UA500130/2021/00096 від 05.03.2021 р. та ЕМД UA500130/2021/007514 від 05.03.2021 р.
Декларантом Товариство з обмеженою відповідальністю «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ", на підставі договору про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р., було подано до ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500130/2021/007514 від 05.03.2021 р. Разом із митною декларацією, позивачем до митного оформлення подані наступні документи:
1. Пакувальний лист –QH2021/1 від 02.01.2021 р.
2. Пакувальний лист –QH2021/2 від 02.01.2021 р.
3. Пакувальний лист –QH2021/3 від 02.01.2021 р.
4. Рахунок-фактура (інвойс) – QH2021 від 02.01.2021 р.
5. Коносамент – LSSZEC201221411 від 09.01.2021 р.
6. Навантажувальний документ – наряд №20210353 від 01.03.2021 р.
7. Декларація про походження товару – QH2021 від 02.01.2021 р.
8. Уніфікована квитанція МД-1 – 50013Р№0101567 від 01.03.2021 р.
9. Рахунок-фактура про надання транспортно-експедиційних послуг від виконавця договору (контракту) про транспортно-експедиційні послуги № 758 від 25.02.2021р.
10. Документ, що підтверджує вартість перевезення товару № 46 від 25.02.2020 р.
11. Доповнення до зовнішньоекономічного контракту - Специф № 5 від 02.01.2021р.
12. Зовнішньоекономічний договір (контракт) купівлі-продажу подання якого для митного оформлення не супроводжується - ITC-035 від 15.07.2019 р.
13. Договір про надання послуг митного брокера №04/01-21 від 04.01.2021 р.
14. Договір (контракт) на перевезення 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 р.
15. Інші некласифіковані документи Акт зважування №60375 від 03.03.2021 р.
16. Інші некласифіковані документи Акт зважування №60378 від 03.03.2021 р.
17. Інші некласифіковані документи Акт зважування №60393 від 03.03.2021 р.
18. Інші некласифіковані документи Інформаційний лист №05/03 від 05.03.2021 р.
19. Інші некласифіковані документи Інформаційний лист №05/03 від 05.03.2021 р
20. Інші некласифіковані документи Тех.опис(фото)товару від 05.03.2021 р.
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" 05.03.2021 р. було отримано електронне повідомлення (запит) митного органу наступного змісту: «…подані декларантом документи містять наступні розбіжності: 1)відповідно до пп. в) п. 1 ч. 10 ст. 58 Митного кодексу України (далі – МКУ) при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за оцінювані товари, якщо вони не включалися до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті додається така складова митної вартості, як вартість упаковки або вартість пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням; витрати на навантаження оцінюваних товарів, пов`язані з їх транспортуванням до місця ввезення на митну територію України. Згідно п.2.3 зовнішньоекономічного договору (контракту) від 15.07.2019 № ITC-035 витрати на тару та пакування, завантаження на транспортний засіб включені у вартість товару. Проте, у наданих до митного оформлення документах відсутні дані щодо даних складової митної вартості товару, внаслідок чого неможливо перевірити правильність визначення митної вартості самого товару; 2)відповідно до Методичних рекомендацій з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 05.02.2001 № 65, собівартість перевезень – це виражені в грошовій формі поточні витрати підприємств, безпосередньо пов`язані з підготовкою та здійсненням процесу перевезень вантажів і пасажирів, а також виконанням робіт і послуг, що забезпечують перевезення. Підпунктом 8 пункту 29 даних Методичних рекомендацій зазначено, що до собівартості перевезень включаються також витрати, пов`язані з реалізацією перевезень (робіт, послуг), зокрема, оплата послуг (транспортно-експедиційних, страхових та посередницьких організацій (включаючи комісійну винагороду). Враховуючи, що експедитор згідно п.2.2. договору ТЕ № 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018, надає послуги на всій протяжності маршруту, витрати на транспортно-експедиційні послуги можуть бути розподілені до кордону та після безпосередньо експедитором, документально підтверджуватись і піддаватись обчисленню. У наданому до митного оформлення рахунку на оплату від 25.02.2021 № 758 зазначено вартість морського перевезення та не виділені його складові компоненти, що унеможливлює перевірити наявність витрат на організацію транспортно-експедиційного обслуговування за межами митної території України та включення їх до митної вартості. Також, заява у Довідці про транспортні витрати від 25.02.2021 № 46, що транспортно-експедиційні послуги за межами території України не надавались, йде у супереч з обов`язками Експедитора визначеними п.2.2. договору ТЕО№ 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018. 3) Відповідно п.3 договору ТЕ № 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 зазначено, що клієнт оплачує рахунки Експедитора протягом 14 (чотирнадцати) календарних днів з дати виставлення цих рахунків, проте жоден документ, підтверджуючий здійснення оплати фрахту, відсутній. Для підтвердження заявленої митної вартості декларант або уповноважена ним особа зобов`язана протягом 10-ти календарних днів надати такі додаткові документи: - копію митної декларації країни відправлення;- виписку з бухгалтерської документації;- каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;- висновок про вартісні характеристики товару, підготовлений спеціалізованою експертною організацією, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини…»
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на адресу начальника ВМО №1 Митного поста «Південний» Одеської митниці держмитслужби було направлено лист Вих. №05/03 від 05.03.2021 р. в якому було зазначено наступне: «У зв`язку з неможливістю надання додаткових документів по МД UA500130/2021/007514 від 05.03.2021 р., прошу прийняти рішення згідно тих документів, які були надіслані до МД».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК» в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" було отримано рішення про коригування митної вартості товарів № UA500130/2021/000016/2 від 05.03.2021 р. за підписом ОСОБА_7 .
В зазначеному рішенні митним органом, зокрема, зазначено наступне: «…митна вартість оцінюваних товарів буде визначена, з використанням способів, які не суперечать законам України і є сумісними з відповідними принципами і положеннями Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (GAТТ) – за резервним методом.
За результатом проведеної консультації між органом доходів і зборів та декларантом було обрано другорядний метод визначення митної вартості – резервний. З метою забезпечення повноти оподаткування було проведено аналіз баз даних АСМО «Інспектор» та ЄАІС Держмитслужби України та встановлено, що рівень митної вартості оформлених товарів у максимально наближений до митного оформлення час та об`єм партії товару є більшим та становить:
товар №1 – 1,4100 дол.США/кг (МД від 17.02.2021 №UA500050/2021/002183);
товар №2 – 2,3500 дол.США/кг (МД від 15.01.2021 №UA100070/2021/310631);
товар №3 – 1,9582 дол.США/кг (МД від 04.01.2021 №UA110020/2021/000016);
товар №4 – 1,9418 дол.США/кг (МД від 21.01.2021 №UA100310/2021/401220). Враховуючи вищезазначене, митну вартість товару №1 скориговано 1,4100 дол.США/кг , товар №2 скориговано до рівня 2,3500 дол.СШA /кг, товар №3 скориговано до рівня 1,9582 дол.США/кг, товар №4 скориговано до рівня 1,9418 дол.США/кг.…».
Декларантом ТОВ «ХОРС БРОК ЛОГІСТИК`в інтересах позивача ТОВ "ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ" на підставі договору про надання послуг митного брокера було подано до ВМО№2 митного поста «Одеса-вантажний» Одеської митниці держмитслужби ЕМД UA500130/2021/007581 05.03.2021 р. у зв`язку з незгодою з отриманою карткою відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення.
У зв`язку з чим Позивач додатково сплатив 48910,52 грн. в рахунок оплати встановлених Законом платежів у зв`язку з відкоригованою відповідачем митною вартістю товарів, а товар було випущено у вільний обіг. Зокрема по товарам код УКТЗЕД 7326909890 було додатково сплачено 5779,08 грн. мита та 24272,14 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 7315820000 було додатково сплачено 1272,22 грн. мита та 5343,33 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 7318159590 було додатково сплачено 415,22 грн. мита та 1743,95 грн. ПДВ; по товарам код УКТЗЕД 7318169290 було додатково сплачено 1939,34 грн. мита та 8145,24 грн. ПДВ.
Спірні правовідносини виникли з приводу правильності визначення митної вартості товару.
Засади державної митної справи, зокрема, процедури митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, умови та порядок справляння митних платежів, визначаються Митним кодексом України №4495-VІ від 13.03.2012 року.
Відповідно до статті 248 Митного кодексу України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію.
Декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи (частина перша статті 257 Митного кодексу України).
Статтею 49 Митного кодексу України передбачено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Згідно з пунктом 1 частини четвертої статті 54 Митного кодексу України митний орган під час здійснення контролю за правильністю визначення митної вартості товарів зобов`язаний здійснювати контроль заявленої декларантом або уповноваженою ним особою митної вартості товарів шляхом перевірки числового значення заявленої митної вартості, наявності в поданих зазначеними особами документах усіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.
Відповідно до частини першої статті 53 Митного кодексу України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає органу доходів і зборів документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.
Тобто, документальне підтвердження в аспекті відповідних митних процедур має своїм завданням підтвердити: а) заявлену митну вартість товарів; б) обраний суб`єктом господарювання метод визначення такої вартості.
Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:
1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;
2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;
3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу);
4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;
5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;
7) копія імпортної ліцензії, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;
8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування (частина друга статті 53 Митного кодексу України).
Частиною третьою статті 53 Митного кодексу України встановлено, що у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу органу доходів і зборів зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:
1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;
2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);
3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);
4) виписку з бухгалтерської документації;
5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;
6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;
7) копію митної декларації країни відправлення;
8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.
Відповідно до частини п`ятої статті 53 Митного кодексу України забороняється вимагати від декларанта або уповноваженої ним особи будь-які інші документи, відмінні від тих, що зазначені в цій статті.
Статтею 57 Митного кодексу України визначення митної вартості товарів, які ввозяться в Україну відповідно до митного режиму імпорту, здійснюється за такими методами: 1) основний - за ціною договору (контракту) щодо товарів, які імпортуються (вартість операції); 2) другорядні: а) за ціною договору щодо ідентичних товарів; б) за ціною договору щодо подібних (аналогічних) товарів; в) на основі віднімання вартості; г) на основі додавання вартості (обчислена вартість); ґ) резервний.
Основним методом визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є перший метод - за ціною договору (вартість операції). Кожний наступний метод застосовується лише у разі, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу відповідно до норм цього Кодексу. Застосуванню другорядних методів передує процедура консультацій між митним органом та декларантом з метою визначення основи вартості згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу. Під час таких консультацій митний орган та декларант можуть здійснити обмін наявною у кожного з них інформацією за умови додержання вимог щодо її конфіденційності. У разі неможливості визначення митної вартості товарів згідно з положеннями статей 59 і 60 цього Кодексу за основу для її визначення може братися або ціна, за якою ідентичні або подібні (аналогічні) товари були продані в Україні не пов`язаному із продавцем покупцю відповідно до статті 62 цього Кодексу, або вартість товарів, обчислена відповідно до статті 63 цього Кодексу. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщо митна вартість товарів не може бути визначена шляхом застосування попереднього методу. У разі якщо неможливо застосувати жоден із зазначених методів, митна вартість визначається за резервним методом відповідно до вимог, встановлених статтею 64 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 58 Митного кодексу України метод визначення митної вартості за ціною договору (контракту) щодо товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, застосовується у разі, якщо: 1) немає жодних обмежень щодо прав покупця (імпортера) на використання оцінюваних товарів, за винятком тих, що: а) встановлюються законом чи запроваджуються органами державної влади в Україні; б) обмежують географічний регіон, у якому товари можуть бути перепродані (відчужені повторно); в) не впливають значною мірою на вартість товару; 2) щодо продажу оцінюваних товарів або їх ціни відсутні будь-які умови або застереження, які унеможливлюють визначення вартості цих товарів; 3) жодна частина виручки від будь-якого подальшого перепродажу, розпорядження або використання товарів покупцем не надійде прямо чи опосередковано продавцеві, якщо тільки не буде зроблено відповідне коригування з урахуванням положень частини десятої цієї статті; 4) покупець і продавець не пов`язані між собою особи або хоч і пов`язані між собою особи, однак ці відносини не вплинули на ціну товарів.
При цьому, основний метод, не застосовується у наступних випадках: а) якщо використані декларантом або уповноваженою ним особою відомості не підтверджені документально або не визначені кількісно і достовірні; б) відсутня хоча б одна із складових митної вартості, яка є обов`язковою при її обчисленні (частина друга статті 58 Митного кодексу України).
За правилами частини третьої статті 58 Митного кодексу України у разі, якщо митна вартість не може бути визначена за основним методом, застосовуються другорядні методи, зазначені у пункті 2 частини першої статті 57 цього Кодексу.
Митною вартістю товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту, є ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за товари, якщо вони продаються на експорт в Україну, скоригована в разі потреби з урахуванням положень частини десятої цієї статті. При цьому ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, - це загальна сума всіх платежів, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов`язаних із продавцем осіб для виконання зобов`язань продавця (частини четверта та п`ята статті 58 Митного кодексу України).
За результатами здійснення контролю правильності визначення митної вартості товарів митний орган визнає заявлену декларантом або уповноваженою ним особою митну вартість чи приймає письмове рішення про її коригування відповідно до положень статті 55 цього Кодексу (частина 3 статті 54 Митного кодексу України).
Митний орган може відмовити у митному оформленні товарів за заявленою декларантом або уповноваженою ним особою митною вартістю виключно за наявності обґрунтованих підстав вважати, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, у разі:
1) невірно проведеного декларантом або уповноваженою ним особою розрахунку митної вартості;
2) неподання декларантом або уповноваженою ним особою документів згідно з переліком та відповідно до умов, зазначених у частинах другій - четвертій статті 53 цього Кодексу, або відсутності у цих документах всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари;
3) невідповідності обраного декларантом або уповноваженою ним особою методу визначення митної вартості товару умовам, наведеним у главі 9 цього Кодексу;
4) надходження до митного органу документально підтвердженої офіційної інформації митних органів інших країн щодо недостовірності заявленої митної вартості.
У разі якщо під час проведення митного контролю митний орган не може аргументовано довести, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів, заявлена декларантом або уповноваженою ним особою митна вартість вважається визнаною автоматично.
Згідно ст. 55 Митного кодексу України рішення про коригування заявленої митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України з поміщенням у митний режим імпорту, приймається митним органом у письмовій формі під час здійснення контролю правильності визначення митної вартості цих товарів як до, так і після їх випуску, якщо митним органом у випадках, передбачених частиною шостою статті 54 цього Кодексу, виявлено, що заявлено неповні та/або недостовірні відомості про митну вартість товарів, у тому числі невірно визначено митну вартість товарів.
Прийняте митним органом письмове рішення про коригування заявленої митної вартості товарів має містити: 1) обґрунтування причин, через які заявлену декларантом митну вартість не може бути визнано; 2) наявну в митного органу інформацію (у тому числі щодо числових значень складових митної вартості, митної вартості ідентичних або подібних (аналогічних) товарів, інших умов, що могли вплинути на ціну товарів), яка призвела до виникнення сумнівів у правильності визначення митної вартості та до прийняття рішення про коригування митної вартості, заявленої декларантом; 3) вичерпний перелік вимог щодо надання додаткових документів, передбачених частиною третьою статті 53 цього Кодексу, за умови надання яких митна вартість може бути визнана митним органом; 4) обґрунтування числового значення митної вартості товарів, скоригованої митним органом, та фактів, які вплинули на таке коригування; 5) інформацію про: а) право декларанта або уповноваженої ним особи на випуск у вільний обіг товарів, що декларуються: у разі згоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю, визначеною митним органом; у разі незгоди декларанта або уповноваженої ним особи з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів - за умови сплати митних платежів згідно із заявленою митною вартістю товарів та надання гарантій відповідно до розділу Х цього Кодексу в розмірі, визначеному митним органом відповідно до частини сьомої цієї статті; б) право декларанта або уповноваженої ним особи оскаржити рішення про коригування заявленої митної вартості до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.
Відмовою у митному оформленні є письмове вмотивоване рішення митного органу про неможливість здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через невиконання декларантом або уповноваженою ним особою умов, визначених цим Кодексом. У рішенні про відмову у митному оформленні повинні бути зазначені причини відмови та наведені вичерпні роз`яснення вимог, виконання яких забезпечує можливість митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення. Зазначене рішення повинно також містити інформацію про порядок його оскарження (ст. 256 Митного кодексу України).
З метою забезпечення єдиного підходу органів доходів і зборів до роботи з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів під час митного контролю та митного оформлення (далі - аналіз, виявлення та оцінка ризиків), розроблені Методичні рекомендації щодо роботи посадових осіб органів доходів і зборів з аналізу, виявлення та оцінки ризиків при здійсненні контролю за правильністю визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, затверджені Наказом Державної фіскальної служби України від 11 вересня 2015 року № 689.
Розділом 2 зазначених Методичних рекомендацій № 689 від 11 вересня 2015 року, визначена послідовність дій посадових осіб при роботі з аналізу, виявлення та оцінки ризиків.
Згідно із п. 6 та 7 Розділу 2 Методичних рекомендацій № 689 від 11 вересня 2015 року, при перевірці розрахунку, здійсненого декларантом або уповноваженою ним особою при визначенні митної вартості товарів за основним методом, та чисельного значення заявленої митної вартості, зокрема, аналізується: включення всіх витрат (складових митної вартості), зазначених у частині десятій статті 58 Кодексу; включення всіх платежів, які відповідають вимогам, встановленим частинами п`ятою - восьмою статті 58 Кодексу, до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті; наявність помилок при перенесенні відомостей з документів, які підтверджують митну вартість товарів, до митної декларації та/або до декларації митної вартості (далі - ДМВ); наявність арифметичних помилок у митній декларації, ДМВ або документах, які підтверджують митну вартість товарів; наявність помилок при перерахунку сум в іноземній та/або національній валютах; наявність помилок при здійсненні нарахувань (наприклад, знижок); наявність помилок при перерахуванні одиниць виміру оцінюваного товару на одиниці виміру товару відповідно до Митного тарифу України.
При перевірці розрахунку та числового значення заявленої митної вартості товарів здійснюється перевірка наявності у підтверджуючих документах всіх відомостей в кількісному виразі, використаних при обчисленні митної вартості, а саме: ДМВ (якщо ДМВ подається); митній декларації графи 12, 20, 22, 31 (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень митної вартості), 42, 43, 44 (в частині наявності реквізитів документів, які підтверджують митну вартість товарів), 45, 46; документах, поданих для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, для декларування яких не застосовується митна декларація (в частині зазначення характеристик товару, які впливають виключно на рівень його митної вартості); рахунку-фактурі або іншому документі, який визначає вартість товару.
Верховний Суд у постанові від 14 травня 2019 року в справі №820/2474/16 зазначив, що наявність у митного органу обґрунтованого сумніву в правильності визначення митної вартості є обов`язковою, оскільки з цією обставиною закон пов`язує можливість витребування додаткових документів у декларанта та надає органу доходів і зборів право вчиняти наступні дії, спрямовані на визначення дійсної митної вартості товарів.
Разом з тим витребувати необхідно ті документи, які дають можливість пересвідчитися у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 Митного кодексу України. Ненадання повного переліку витребуваних документів може бути підставою для визначення митної вартості не за першим методом лише тоді, коли подані документи є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності не спростовують сумнів у достовірності наданої інформації.
Верховний Суд також звернув увагу на те, що вимоги законодавства зобов`язують митний орган зазначити конкретні обставини, які викликали відповідні сумніви, причини неможливості їх перевірки на підставі наданих декларантом документів, а також обґрунтувати необхідність перевірки спірних відомостей та зазначити документи, надання яких може усунути сумніви у їх достовірності. Встановивши відсутність достатніх відомостей, що підтверджують задекларовану митну вартість товарів, митниця повинна вказати, які саме складові митної вартості товарів є непідтвердженими, чому з поданих документів неможливо встановити дані її складові, та які саме документи необхідні для підтвердження того чи іншого показника.
Суд вважає безпідставними посилання митного органу на необхідність надання декларантом позивача додаткових документів з огляду на наступне.
Щодо доводів відповідача про необхідність надання такого додаткового документа як переклад копії митної декларації країни відправлення, суд зазначає, що відповідно до ст. 254 Митного кодексу України, документи, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, подаються митному органу українською мовою, офіційною мовою митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування. Митні органи вимагають переклад українською мовою документів, складених іншою мовою, ніж офіційна мова митних союзів, членом яких є Україна, або іншою іноземною мовою міжнародного спілкування, тільки у разі, якщо дані, які містяться в них, є необхідними для перевірки або підтвердження відомостей, зазначених у митній декларації. У такому разі декларант забезпечує переклад зазначених документів за власний рахунок.
Отже, відповідно до вказаної статті Кодексу митні органи вимагають переклад документів українською мовою лише у випадку необхідності перевірки або підтвердження відомостей, що зазначені у митній декларації.
Разом з тим, ч. 2 ст. 53 Митного кодексу України містить перелік обов`язкових документів, які повинні надаватися на підтвердження митної вартості товарів.
Митна декларація країни відправлення в такий перелік не включена, отже вимагання такого документа у декларанта позивача було безпідставним.
Щодо доводів відповідача про те, що причиною для витребування митним органом додаткових документів від декларанта стало відсутність у наданих до митного оформлення документах відомостей окремо щодо вартості упаковки або вартості пакувальних матеріалів та робіт, пов`язаних із пакуванням, то суд вважає їх неприйнятними з огляду на наступне.
Як зазначав позивач, у зовнішньоекономічній діяльності він користується власним типовим контрактом на придбання товарів. По кожному з оскаржуваних рішень про коригування та карток відмов до розмитнення ним надаються копії цих контрактів, і всі вони відрізняються лише реквізитами продавця та номером і датою їх укладення. Умови оплати, що зазначені в контрактах, є типовими, і тільки в специфікаціях, в залежності від домовленостей сторін, умови оплати можуть змінюватися.
Судом установлено, що відповідно до зовнішньоекономічних контрактів, які подавалися декларантом позивача до митного органу, продавець зобов`язався продати продукцію, далі іменовану “товари”, а покупець (позивач) зобов`язався приймати і оплачувати товари відповідно до умов контракту; найменування, асортимент та кількість товарів, що постачаються, на кожну поставку вказуються в специфікаціях, які є невід`ємною частиною дійсного Контракту (п. 1.1, 1.2 Контрактів).
Пунктом 2.1 контрактів визначено, що ціни на товар встановлюються у доларах США - USD ($) - і вказуються в специфікаціях, які оформляються на кожну поставку.
Згідно із п.п. 2.2, 2.3, 3.1 контрактів, загальна сума контракту становить суму усіх специфікацій, підписаних сторонами в рамках контракту; в ціну товару включається вартість тари, упаковки, маркування, завантаження в транспортний засіб, відповідно до умов поставки FOB Нингбо (Китай) / FOB EVYAR (Туреччина), або на інших умовах, зазначених в специфікаціях до контракту, які і є його невід`ємною частиною; загальна кількість товару в розрізі найменувань вказується в специфікаціях на кожну поставку, які є невід`ємною частиною контракту.
Відповідно до п.п. 5.1, 5.6 розд. 5 контрактів, продавець постачає товар покупцеві на умовах FOB Нингбо (КНР; Китай) / FOB EVYAR (Туреччина), відповідно до умов “Інкотермс-2010” або на інших умовах зазначених в специфікаціях до контракту і є його невід`ємною частиною. При тлумаченні контракту мають силу Міжнародні комерційних термінів “Інкотермс-2010” в чинній редакції.
Згідно з п. 7.3 контракту, тара, в яку упакований товар - разова, безповоротна, входить у вартість товару.
Отже, відповідно до умов контрактів позивача, вартість тари, пакування, маркування, завантаження в транспортний засіб входить до вартості товару. Умовами контрактів не передбачено, що всі його положення повинні дублюватися у специфікаціях або інвойсі.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 3 Цивільного кодексу України закріплено таку загальну засаду цивільного законодавства, як свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом. Із наведеної засади випливає свобода способів ініціювання підприємницьких цивільних правовідносин, у тому числі свобода форми викладення та укладення угод.
Положення контрактів, які подавався декларантом позивача при розмитненні товарів, залишилися поза увагою митного органу, що призвело до неправомірного витребування митним органом додаткових документів.
Щодо доводів відповідача про недодання до митної вартості товарів вартості транспортно-експедиційних послуг. При цьому у своєму відзиві відповідач посилається на пп. 8 п. 29 Методичних рекомендацій з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті, що затверджені наказом Міністерства транспорту України від 05.02.2001 № 65.
Пунктом 2 Методичних рекомендацій визначено, що рекомендації можуть застосовуватися для цілей планування, ведення обліку і калькулювання собівартості перевезень вантажів і пасажирів, робіт і послуг, пов`язаних з транспортним процесом, як на транспортних підприємствах, так і на інших підприємствах, що виконують зазначені роботи (послуги), незалежно від форм власності і підпорядкування, але з врахуванням технологічних і організаційних особливостей кожного підприємства. Конкретний перелік і склад статей калькулювання собівартості перевезень визначається підприємством.
Згідно з п. 8 Методичних рекомендацій, метою обліку витрат і визначення собівартості перевезень (робіт, послуг) є своєчасне, повне та достовірне визначення фактичних витрат на їх виконання, обчислення фактичної собівартості окремих видів перевезень (робіт, послуг), здійснення контролю за використанням матеріальних, трудових та грошових ресурсів. Дані обліку витрат використовуються для оцінки фінансово-господарської діяльності підприємств та їх структурних підрозділів, визначення фактичної ефективності проведених організаційно-технічних заходів, виявлення резервів скорочення витрат, виконання аналітичних розрахунків.
Застосування Методичних рекомендацій для цілей визначення митної вартості товарів законодавством не передбачено.
Вказані Методичні рекомендації не зареєстровані в Міністерстві юстиції України як нормативно-правовий акт, і, відповідно, не носять обов`язковий характер, з огляду на що посилання відповідача на них є неприйнятними.
Щодо посилань на ненадання до митного оформлення документів щодо вартості витрат на перевезення товару, суд вважає їх неприйнятними з огляду на наступне.
Відповідно до п.п. 5 та 6 ч. 2. ст. 53 Митного кодексу України для підтвердження митної вартості товарів подаються:
- за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;
- транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів.
Отже, платіжні та/або бухгалтерські документи подаються за наявності.
При цьому законодавством не передбачено обов`язкового надання платіжних доручень щодо оплати перевезення.
Згідно із Порядком розрахунків, який був узгоджений між ТОВ “Імпорт Траст-Компані”, як клієнтом, та ТОВ “Таніт Груп”, як експедитором, відповідно до укладеного між ними договору транспортного експедирування № 07.10.2018/257ОД від 07.10.2018 року, послуги експедитора, а також витрати та інші платежі, здійснені експедитором на користь клієнта та пов`язані з виконанням даного договору, оплачуються клієнтом на підставі виставленого експедитором рахунку в термін, передбачений п. 3.2. цього договору.
Згідно із п. 3.2 договору, клієнт оплачує рахунки експедитора протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з дати його виставлення шляхом переказу зазначених у рахунку сум на розрахунковий рахунок експедитора. Клієнт погоджується, що експедитор має право направити клієнту рахунок з використанням засобів факсимільного і електронного зв`язку. Вартість послуг експедитора, а також розмір додаткових витрат, витрат, інших платежів, які необхідно провести експедитору для виконання своїх обов`язків за договором в інтересах клієнта, узгоджуються сторонами або в додатках до договору або шляхом обміну оригінальними листами, факсимільними чи електронними повідомленнями, які мають силу оригіналу (п. 3.3 договору). Згідно із п. 3.6 договору, по закінченню надання послуг експедитор оформляє в двох примірниках акт прийому-здачі наданих послуг (виконаних робіт), далі за текстом - “Акт”. Сторони погодилися, що Акт, підписаний уповноваженими представниками сторін є документом, що підтверджує факт належного надання послуг (виконання робіт) експедитором.
Наданими рахунками передбачено, що вони підлягають оплаті протягом 3 банківських днів. У разі не сплати рахунку у зазначений термін експедитор залишає за собою право анулювати цей рахунок та виставити новий з урахуванням зміни вартості наданих послуг. Як вбачається з платіжних доручень, які подавалися декларантом позивача, та актами про надання транспортно-експедиційних послуг, оплата експедитору послуг, як правило, здійснюється після митного оформлення.
Суд зазначає, що взаємовідносини щодо оплати між експедитором та замовником регулюються нормами цивільного та господарського законодавства. Факт оплати або не оплати за послуги перевезення свідчить про належне/неналежне виконання умов договору, і не може впливати на обрання методу визначення митної вартості товарів.
Крім того, вимагаючи у декларанта позивача інші додаткові документи, митним органом не враховано те, що витребувати необхідно лише ті документи, які дають можливість пересвідчитися у правильності чи помилковості задекларованої митної вартості, а не всі, які передбачені статтею 53 Митного кодексу України.
Всі наведені обставини митним органом враховані не були.
З огляду на наведене, посилання відповідача у рішеннях про коригування митної вартості товарів на відсутність у нього інформації про вартість ідентичних та аналогічних товарів, є неприйнятними.
З огляду на вищевикладене, відповідачем не доведено та не надано жодних аргументів та доказів того, що документи, подані позивачем до митного оформлення, є недостатніми чи такими, що у своїй сукупності викликають сумнів у достовірності наданої інформації, що в свою чергу свідчить про не доведення відповідачем підстав незастосування основного методу визначення митної вартості.
Згідно з ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких підстав, суд вважає, що відповідачем не доведена законність та правомірність прийняття спірних рішень.
З урахуванням вищевикладеного заявлені позивачем вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 8 712,22 гривень.
Також при звернені до суду із даним позовом, позивачем просив стягнути з відповідача судові витрати на правову професійну правничу допомогу у розмірі 5000 грн.
Відповідно до ч. 7 ст. 139 КАС України, розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
За змістом пункту першого частини третьої статті 134 КАС України, розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.
Згідно із ч. 4 ст. 134 КАС України, для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Також позивачем надано суду розрахунок витрат на професійну правничу допомогу.
Відповідно до додаткової угоди №47 від 10.03.2021р. до договору № 01 від 11.02.2019 р. про надання адвокатським бюро правової допомоги сторони визначили наступні умови та вартість надання правової допомоги: «Виконавець зобов`язується здійснити наступні дії щодо оскарження актів індивідуальної дії рішень про коригування митної вартості товарів, прийнятих Одеською митницею Державної митної служби України:
UA500500/2021/000050/2 від 07.02.2021
UA500500/2021/000051/2 від 07.02.2021
UA500500/2021/000053/2 від 08.02.2021
UA500500/2021/000072/2 від 03.03.2021
UA500500/2021/000075/2 від 05.03.2021
UA500500/2021/000076/2 від 05.03.2021
UA500500/2021/000077/2 від 05.03.2021
UA500500/2021/000074/2 від 05.03.2021
UA500130/2021/000016/2 від 05.03.2021
1.1. Складання позовної заяви 5000,00 грн.
1.2. Складання інших необхідних процесуальних документів в ході розгляду справи в суді (заяв, клопотань, відповіді на відзив, заперечення, т.і.) в рамках доручення – 1000,00 грн.(в разі наявності);
1.3. Участь у судових засіданнях по справі з розрахунку 1000,00 грн. за 1 судове засідання (в разі наявності).
2. Вартість послуг становить 5000,00 (п`ять тисяч) гривень.
У випадку виникнення у Виконавця додаткових витрат, пов`язаних з складанням інших необхідних процесуальних документів в ході розгляду справи в суді (заяв, клопотань, відповіді на відзив, заперечення) та додаткових послуг, передбачених п.1.2-1.3 цієї додаткової угоди, Замовник зобов`язується компенсувати Виконавцю такі витрати на підставі окремого Акту приймання-передачі наданих послуг.
3. Оплата буде здійснюватися в наступному порядку: - оплата в сумі 5000,00 грн. до 15 квітня 2021 р.»
На виконання зазначеної угоди суду наданий Акт приймання-передачі наданих послуг та відповідні докази оплати.
Враховуючи, що позов задоволено в повному обсязі, суд вважає за необхідне присудити на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати на правову професійну правничу допомогу на суму 5000,00 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 243 КАС України у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - п`ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Керуючись статтями 2-17, 19-20, 42-47, 55-60, 72-77, 90, 94-99, 122, 124-125, 132, 139, 143, 159-165, 168, 171, 173, 192-196, 224-230, 241, 243, 245, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” (ЄДРПОУ: 42495453, 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69; поштова адреса 61040, м. Харків, вул. Беркоса-86а) до Одеської митниці Держмитслужби (ЄДРПОУ: 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, буд. 21а) про визнання протиправними і скасування рішень – задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000050/2 від 07 лютого 2021року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000051/2 від 07 лютого 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000053/2 від 08 лютого 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000072/2 від 03 березня 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000074/2 від 05 березня 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000075/2 від 05 березня 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000076/2 від 05 березня 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500500/2021/000077/2 від 05 березня 2021 року.
Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської митниці Держмитслужби України про коригування митної вартості товарів № UA500130/2021/000016/2 від 05 березня 2021 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Одеської митниці Держмитслужби (ЄДРПОУ: 43333459, 65078, м. Одеса, вул. Лип Івана та Юрія, буд. 21а) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ІМПОРТ ТРАСТ-КОМПАНІ” (ЄДРПОУ: 42495453, 87548, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Громової, буд. 69; поштова адреса 61040, м. Харків, вул. Беркоса-86а) судові витрати в сумі 13 712,22 грн. (судовий збір 8 712,22 грн. та витрати на правову професійну правничу допомогу 5000,00 грн.).
Повний текст судового рішення виготовлено та підписано 01 липня 2021 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя К.Е. Абдукадирова