
Справа № 175/2060/21
Провадження № 3/209/780/21
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 червня 2021 року м. Кам`янське
Суддя Дніпровського районного суду м. Дніпродзержинська Решетник Т.О., за участі особи, яка притягнута до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, що надійшов з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області ДПП НП України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.4 ст. 140 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, працюючого директором КП «Містшляхсервіс» КМР, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
28 березня 2021 року о 23 год. 20 хв. в м. Кам`янське, мостовий перехід через р. Дніпро, в районі АЗС «WOG» за напрямком руху з лівобережної частини на правобережну, директор КП «Містшляхсервіс» КМР ОСОБА_1 будучи посадовою особою, відповідальною за утримання вищевказаної ділянки допустив наявність ям та вибоїн на проїзній частині та не вжив своєчасних заходів з її ремонту, а за неможливості це зробити, не огородив ділянку тимчасовими огородженнями та не позначив її відповідними дорожніми знаками, в наслідок чого транспортний засіб «БМВ», д/н НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_2 отримав механічні пошкодження, чим порушив вимоги ДСТУ 3587-97 та Постанову КМУ № 198 від 30.03.1994, за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 140 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання з`явився, заперечував проти притягнення його до адміністративної відповідальності, оскільки він, будучи посадовою особою - директором КП «Містшляхсервіс» КМР, вжив усіх заходів задля повідомлення Департаменту ЖКГ та Кам`янської міської ради, які є розпорядниками коштів, шляхом надсилання відповідних листів про несправність доріг та терміновий їх ремонт.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши у судовому засіданні матеріали адміністративної справи: протокол серії ДПР18 № 109500 про адміністративне правопорушення від 19.05.2021 року, рапорт ст. інспектора відділу БДР УПП в Дніпропетровській області Департаменту ПП І. Яворського, схему до протоколу огляду місця ДТП, акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 29.03.2021 року, письмові пояснення свідків ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , фототаблицю до протоколу, копії документів потерпілого ОСОБА_2 , лист Директору департаменту ЖКГ КМР О.Калюжний, відповідь директора департаменту ЖКГ КМР Д. Губського, прийшов до наступних висновків.
Відповідно до ч.4 ст. 140 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, …. тощо.
Згідно з ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Вищенаведені судом докази в своїй сукупності та взаємозв`язку поза всяким розумним сумнівом достатньо доводять той факт, що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою, порушив вимоги ДСТУ 3587-97 та Постанову КМУ № 198 від 30.03.1994, якою затверджені Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 140 КУпАП.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставин, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, ступеня його вини, обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 , як на посадову особу, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в межах санкції ч.4 ст.140 КУпАП. Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною та достатньою для попередження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних стягнень.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягнути з правопорушника судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ч.4 ст. 140, 283, 284, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (Отримувач платежу: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області/21081300 Код отримувача (ЄДРПОУ): 37988155 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача (IBAN): UA758999980313020149000004001 Код класифікації доходів бюджету: 21081300 Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху)у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (EAП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача (IBAN): UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська.
Строк пред`явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя Т.О. Решетник