Постанова № 98035303, 01.07.2021, Лохвицький районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
01.07.2021
Номер справи
538/1062/21
Номер документу
98035303
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №538/1062/21

Провадження по справі №3/538/608/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 липня 2021 року м. Лохвиця

Лохвицький районний суд Полтавської області у складі судді Зуб Т.О.,

за участю: секретаря судового засідання Криворучко В.І.,

прокурора Фурса В.І.,

розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Млини, Лохвицького району, Полтавської області, працюючого в ТОВ «ДЗЕТА ЛТД», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи звільненим 29.08.2019 року за угодою сторін з посади директора комунального підприємства «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення І згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (не пізніше дня припинення трудової діяльності- 29.08.2019р.), а саме 18.06.2021 року о 13:49 годині подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , будучи звільненим 29.08.2019 року за угодою сторін з посади директора комунального підприємства «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради, являючись суб`єктом відповідальності за корупційне правопорушення і згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, підпункту «а» пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 вказаного Закону та пункту 2-1 розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020 р.), а саме 18.06.2021 року о 13:52 годині подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «після звільнення» за 2019 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

29.06.2021 року до Лохвицького районного суду Полтавської області надійшли адміністративні матеріали у відношенні ОСОБА_1 № 538/1068/21 (пр. № 3/538/612/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; № 538/1062/21 (пр. № 3/538/608/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАПу відношенні вищевказаної особи.

Оскільки ОСОБА_1 скоїв два адміністративних правопорушення, справи у відношенні останнього одночасно розглядаються одним і тим же органом (судом), суд приходить до висновку, що адмінматеріали № 538/1068/21 (пр. № 3/538/612/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; № 538/1062/21 (пр. № 3/538/608/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, слід об`єднати в одне провадження під загальним № 538/1062/21 (пр. № 3/538/608/21).

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП, визнав у повному обсязі та погодився з вищевикладеними обставинами вчинення правопорушень.

Прокурор, обставини викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1ст. 172-6 КУпАП та просив застосувати адміністративне стягнення, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Так, згідно абзацу 3 ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, а згідно абзацу 2 ч. 3 ст. 81 Цивільного кодексу порядок утворення та правовий статус юридичних осіб публічного права встановлюються Конституцією України та законом.

Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Посадові) особи таких підприємств є суб`єктами декларування.

Відповідно до пунктів 17, 18 розділу II Роз`яснення НАЗК щодо застосування окремих положень щодо застосування окремих положень ЗУ «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» № 1 від 03.02.2021 року, під посадовими особами права, насамперед комунальних та державних установ і підприємств, слід розуміти осіб, які мають повноваження здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.

Положенням частини 3 статті 65 Господарського кодексу України встановлено, що керівник підприємства, головний бухгалтер, члени наглядової ради (у разі її утворення), виконавчого органу та інших органів управління підприємства відповідно до статуту є посадовими особами цього підприємства.

Таким чином, директор комунального підприємства є посадовою особою юридичної особи публічного права, суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом правопорушень, передбачених статтею 172-6 КУпАП.

Відповідно до інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України (за посиланням https://usr.miniustgov.ua) 27.01.2016 року Лохвицькою міською радою Полтавської області (код за ЄДРПОУ 21048525) засновано Комунальне підприємство «Лохвиця-сервіс» (код за ЄДРПОУ 40236921, юридична адреса: Україна, 37200, Полтавська обл., м. Лохвиця, вул. Преображенська, буд. 32).

Згідно з пунктом 1.3 розділу 1 статуту Комунального підприємства «Лохвиця-сервіс» (далі - Статут), затвердженого рішенням 4 сесії Лохвицької міської ради 7 скликання від 21 січня 2016 року № 26, встановлено, що засновником підприємства КП «Лохвиця-сервіс» є Лохвицька міська рада. Відповідно до п. 1.4 розділу 1 Статуту КП «Лохвиця-сервіс» підпорядковується виключно міській раді. Положенням п. 1.6 розділу 1 Статуту встановлено, що права і обов`язки юридичної особи підприємство набуває з дня його державної реєстрації. Згідно з п. 2.1 розділу 2 Статуту, метою створення КП «Лохвиця-сервіс» є забезпечення збереження і правильної технічної експлуатації комунального майна, максимальне забезпечення потреб населення міста в комунальних послугах при високій якості і культурі обслуговування, більш ефективне і цілеспрямоване використання технічних засобів, людських ресурсів, передового досвіду, нових технологій на цій основі одержання прибутку для покращення матеріального добробуту працівників підприємства та зміцнення його бази. Положенням п. 4.3 розділу 4 Статуту встановлено, що майно підприємства перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Лохвиця і закріплюється за КП «Лохвиця-сервіс» на праві господарського відання.

Таким чином комунальне підприємство «Лохвиця-сервіс» з часу його державної реєстрації є юридичною особою публічного права.

Розпорядженням Лохвицького міського голови № 21-О від 27.01.2016р. «Про призначення ОСОБА_1 директором КП «Лохвиця-сервіс» з 27.01.2016 року ОСОБА_1 призначено директором КП «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради та уповноважено на здійснення будь-яких дій в державних органах та установах, з питань пов`язаних з реєстрацією юридичної особи, з правом підпису.

02.01.2019 року Лохвицькою міською радою з ОСОБА_1 , який наймається за сумісництвом на посаду директора КП «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради укладено контракт терміном дії з 02.01.2019 року до 28.02.2019 року. Відповідно до п. 6 розділу «Права та обов`язки контракту керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань підприємства, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим контрактом.

28.02.2019 року Лохвицькою міською радою з ОСОБА_1 , який наймається за сумісництвом на посаду директора КП «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради, укладено аналогічний за змістом контракт терміном дії з 01.03.2019 року до 31.12.2019 року.

Розпорядженням Лохвицького міського голови № 107-О від 29.08.2019р. «Про звільнення з посади ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з посади директора КП «Лохвиця-сервіс» Лохвицької міської ради з 29.08.2019 року, за угодою сторін.

Згідно з пунктом 2 частини 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016р. № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016р. за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення, якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Таким чином ОСОБА_1 як посадова особа юридичної особи публічного права, припиняючи діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, повинен був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня припинення трудової діяльності, а саме 29.08.2019 року.

Наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 року «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3», до Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, внесено зміни, що вступили у дію з 01.01.2020р., згідно з якими декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларування (не пізніше дня припинення трудової діяльності), а саме, 18.06.2021 року (13:49) подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 3 частини 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 168/19 від 12.12.2019р., який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2019 р. за № 1300/34271, декларація після звільнення - декларація, яка подається відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 11 розділу І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19)» від 17.03.2020 року розділ ХІП «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 2-1, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Тобто, ОСОБА_1 як посадова особа юридичної особи публічного права, був зобов`язаний подати декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3, наступного року після припинення діяльності в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку за минулий рік, а саме: декларацію «після звільнення» за 2019 рік до 01.06.2020 року.

Відповідно до інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто після встановленого періоду декларував (до 01.06.2020р.), а саме, 18.06.2021 року (13:52) подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припинила діяльність.

Таким чином, дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, зокрема, письмовими матеріалами (том № 1 - № 2), особистими поясненнями останнього, наданими в судовому засіданні, відповідно до яких останній визнав свою вину у скоєнні порушення, та якими встановлено факт вчинення порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Враховуючи характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , який визнав свою провину та розкаявся у скоєному, що суд визнає пом`якшуючою відповідальність обставиною, відсутність обтяжуючих обставин, суд вважає доцільним, з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП, застосувати адміністративне стягнення щодо особи у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.

Згідно Закону України «Про державний бюджет України на 2021 рік», розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 1 січня становить 2270 гривень, тобто, розмір судового збору складає 454,00 грн.

На підставі вищевикладеного, керуючисьст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 251, 252, 245, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

Об`єднати в одне провадження справи про адміністративне правопорушення № 538/1068/21 (пр. № 3/538/612/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП; № 538/1062/21 (пр. № 3/538/608/21) за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в одне провадження під загальним № 538/1062/21 (пр. № 3/538/608/21).

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850,00 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Штраф стягнути до держбюджету на розрахунковий рахунок (IBAN): UA298999980313060106000016610, отримувач ГУК Полтавська обл./тг м. Лохвиця/21081100, ЄДРПОУ 37959255, банк отримувача- Казначейство України.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (одержувач платежу: ГУК у м. Києві (м. Київ) 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, п. 5 таблиці ставок, ПІБ платника судового збору) судовий збір у розмірі 454,00 (чотириста п`ятдесят чотири) грн.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення до Полтавського апеляційного суду через Лохвицький районний суд Полтавської області.

Повний текст постанови виготовлений 02.07.2021 року.

Суддя: Т.О. Зуб