Постанова № 98013707, 16.08.2019, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.08.2019
Номер справи
760/23315/19
Номер документу
98013707
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3/760/6912/19

в справі 760/23315/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 серпня 2019 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відносно громадянки України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 , фізична особа-підприємець, за ознаками порушення митних правил, передбаченого за ст. 471 МК України, -

В С Т А Н О В И В :

14 серпня 2019 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 за порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України.

З матеріалів справи вбачається, що 05.07.2019 приблизно о 06 годині 05 хвилин в зоні митного контролю "Приліт" терміналу "А" митного поста "Аеропорт "Київ" (Жуляни)" Київської міської митниці ДФС України, при здійсненнні митного контролю пасажирів та багажу рейсу АZ590 сполученням "Рим-Київ" для проведення вибіркового митного контролю було зупинено громадянку України ОСОБА_1 .

Для здійснення митних формальностей пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду ручної поклажі.

В ході проведення митного огляду було встановлено, що в ручній поклажі пасажирки знаходились особисті речі, що були у використанні та нові речі, що належать громадянці ОСОБА_1 , а саме: окуляри сонцезахисні торгівельної марки Fendi - 1 шт. (вартістю 305 Євро), сумка жіноча торгівельної марки Fendi - 1 шт. (вартістю 1270 Євро) та креми косметичні торгівельної марки La Mer - 2 шт. (загальною вартістю 208 Євро), на загальну суму - 1783 євро.

Товари переміщувались без ознак приховування.

З частини вартості, що перевищує еквівалент 1000 Євро на одну особу громадянка ОСОБА_1 самостійно забажала сплатитит митні платежі за квитанцією МД-1 КВА056799 від 05.07.2019.

З пояснень наданих громадянкою ОСОБА_1 , які містяться у справі, встановлено, що виявлені товари належать її особисто, злого умислу вона не мала, про те, що для переміщення через митний кордон України на дані речі необхідні дозвільні документи, не знала. Своє порушення громадянка ОСОБА_1 визнала, мотивуючи незнанням порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

В протоколі зазначено, що пасажирка ОСОБА_1 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування валютних цінностей до інспекторів митниці не зверталась, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.

Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Дії громадянки ОСОБА_1 як стверджує представник митного органу, мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.

Суд заслухавши пояснення представників митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про притягнення громадянина ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності з наступних підстав.

Згідно зі ст. 486 Митного кодексу України завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.

Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб`єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України встановлено, що обрання зеоеного коридору вважається щаявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Згідно з ч.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення, та товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених частиною другою цієї статті) та не є об`єктами оподаткування митними платежами

Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю «зеленим» коридором, з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення «зеленого» коридору.

Вина правопорушника, окрім особистого його визнання, як вчиненого з необережності та неумисно, підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами та встановлена судом.

Враховуючи характер скоєного, виходячи із ч. 3 ст. 462 МК України, матеріалів справи, встановлені судом обставини, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.) З цього приводу підстав для застосування додаткового покарання - конфіскації вилученої валюти у суду немає, яке вказане в санкції ст. 471 МК України.

Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 196, 197, 373,374, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною громадянку ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Накласти на громадянку ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Отримувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: Одержувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП платника), за ПМП 0488/10000/19 від 05.07.2019, згідно з ст. 471 МКУ та постанови суду від 16.08.2019; без конфіскації безпосередніх предметів правопорушення.

Стягнути з громадянки ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: УДК СУ Солом`янського району м. Києва, код одержувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок одержувача: 31212206700010, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку одержувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220301 01.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: