
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/6194/21
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 червня 2021 року
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючої судді Братичак У.В. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання рішення неправомірним та зобов`язання вчинити ді, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) звернулася з позовом до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (місцезнаходження: пр.Червоної Калини, 66, м.Львів, 79049; ЄДРПОУ 26056848), в якому просить суд:
- визнати рішення Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про припинення виплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" з листопада 2020 року - неправомірним;
- зобов`язати Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_2 компенсацію послуги "муніципальна няня" на ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 з листопада 2020 року по березень 2021 року включно в розмірі 9327 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги посилається на те, що отримувала компенсацію послуги «муніципальна няня» з квітня 2020 року по жовтень 2020 року включно, що підтверджується випискою по картковому рахунку. В подальшому, Постановою Кабінету Міністрів України №897 внесено зміни та доповнення до Порядку №68. Вказана Постанова набрала чинності 02.10.2020, відповідно до якої протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», повинні були підтвердити своє право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м.Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін. Зазначає, що на виконання Постанови №897 28.10.2020 нею подано до відповідача заяву на підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня», до якої долучено копію трудової книжки, довідку з місця праці батька дитини, копію додаткової угоди до Договору про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років, Довідку форми ОК-7 на ОСОБА_1 станом на 25.10.2020. Проте, з листопада 2020 року відповідач припинив здійснювати виплату компенсації послуги «муніципальна няня», оскільки позивачем не підтверджено право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» та не долучено квитанції про сплати єдиного соціального внеску за поточний рік. Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним. При цьому, посилається на те, що невідображення у індивідуальних відомостях про застраховану особу (довідці ОК-7) сплати ЄСВ та неподання відповідачу квитанцій про сплату ЄСВ не може бути підставою для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня» як невідповідність умові зайнятості особи. Просить задовольнити позов.
Ухвалою судді від 21.04.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що позивачем подано не повний пакет документів для призначення компенсації послуги «муніципальна няня», тому Сихівський відділ соціального захисту прийняв рішення про відмову у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» від 05.11.2020. Разом з тим, зазначає, що в подальшому позивачем подано квитанції про плату послуги «муніципальної няні» від 27.01.2021 №0.0.1994900744.1 та від 26.02.2021 №0.0.2031874568.1, після чого Сихівський відділ соціального захисту здійснив відшкодування позивачу послуги «муніципальна няня» за січень, лютий, що підтверджується протоколами від 20.03.2021. Також зазначає, що в березні позивачем не подано підтверджуючих документів для відшкодування послуги «муніципальної няні» для подальшого їхнього відшкодування, відтак, просить відмовити у задоволенні позовних вимог.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
ОСОБА_1 та ОСОБА_4 є батьками ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується свідоцтвом про народження Серії НОМЕР_2 .
01 квітня 2020 року ОСОБА_1 уклала із фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 Договір про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна Няня» № НОМЕР_3 .
06 квітня 2020 року позивач подала до Сихівського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради документи на призначення компенсації послуги «муніципальна няня».
Відповідачем було призначено таку виплату компенсації послуги «муніципальна няня», яку позивач отримувала з квітня 2020 року по жовтень 2020 року включно, що підтверджується випискою по картковому рахунку.
В подальшому, Постановою Кабінету Міністрів України №897 від 30.09.2020 «Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» встановлено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій. виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються. Вказана постанова набрала чинності 02.10.2020.
28.10.2020 позивач звернулась до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявою на підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня», до якої долучила наступні документи: копію трудової книжки, довідку з місця праці батька дитини, копію додаткової угоди до Договору про надання послуг з догляду за дитиною до трьох років, довідку форми ОК-7 на ОСОБА_1 станом на 25.10.2020.
Листом №260308/794 від 01.12.2020 Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради відмовив позивачу у компенсації послуги «муніципальна няня», у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 подано не повний пакет документів.
Не погоджуючись з відмовою відповідача у призначенні відшкодування вартості послуги по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», за період з листопада 2020 року по березень 2021 року, позивач звернулась до суду з цим позовом.
Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.
При вирішенні спору суд керувався таким.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Порядком відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №68 від 30 січня 2019 року (далі - Порядок № 68, в редакції становм на момент виникнення спірних правовідносин), визначено механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
Згідно п. 2 Порядку № 68 послуга з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - послуга "муніципальна няня") - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років.
Отримувач послуги "муніципальна няня" - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини.
Муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)/юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
Відповідно до п. 3 Порядку № 68 відшкодування вартості послуги "муніципальна няня" є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги "муніципальна няня").
Призначення та виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюються згідно з рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об`єднаної територіальної громади (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).
За приписами п. 4 Порядку № 68 компенсація послуги "муніципальна няня" виплачується отримувачу послуги "муніципальна няня" у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.
Згідно п. 5 Порядку № 68 право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею
Компенсація послуги "муніципальна няня" не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 6 Порядку № 68 договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею.
У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
За приписами п. 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги "муніципальна няня" отримувач послуги "муніципальна няня" протягом місяця після укладення договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені у пунктах 8 і 9 цього Порядку.
Відповідно до п. 9 Порядку № 68 в електронній формі отримувач послуги "муніципальна няня" подає такі документи:
електронну заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";
електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку;
скановану копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею;
відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня" (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунка) в електронній формі.
До заяви додаються:
відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім`я, по батькові дитини, прізвище, ім`я, по батькові батьків);
сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
сканована копія рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).
Заява та відомості, що подаються в електронній формі підписуються електронним цифровим підписом отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" або електронним підписом, створеним шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків (BankID). Відомості про прізвище, ім`я, по батькові дитини отримувача компенсації послуги "муніципальна няня", його реєстраційний номер платника податків та паспортні дані отримуються з електронного цифрового підпису або бази клієнтських даних банків.
Відповідно до 11 Порядку № 68 місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
розглядають подані документи та у разі потреби уточнюють в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань інформацію про муніципальну няню, з якою укладено договір;
протягом десяти робочих днів із дати надходження документів приймають рішення про призначення компенсації послуги "муніципальна няня";
протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення письмово інформують отримувача послуги "муніципальна няня" про прийняте рішення.
Отримувачу послуги "муніципальна няня" може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги "муніципальна няня" у разі подання пакета документів, передбаченого пунктом 7 цього Порядку, не в повному обсязі, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно з пунктом 12 Порядку № 68 компенсація послуги "муніципальна няня" призначається на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею.
Виплата компенсації послуги "муніципальна няня" здійснюється щомісяця на підставі поданих отримувачем послуги "муніципальна няня" документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги "муніципальна няня".
Таким чином, суд вказує, що батьки (усиновлювачі), опікуни дитини мають право на механізм відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", за умови подання відповідної заяви до місцевих структурних підрозділів з питань соціального захисту населення із підтверджуючими документами.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 № 897 "Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 р. № 68 "Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня".
Установлено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - компенсація послуги "муніципальна няня"), повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються.
У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.
Суд вказує, що вказана постанова набрала чинності 02.10.2020, таким чином з 02.10.2020 протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" (далі - компенсація послуги "муніципальна няня"), повинні були підтвердити своє право на отримання компенсації послуги "муніципальна няня" шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5-7 змін, що додаються.
Відповідно до п.7 Порядку №68 в редакції зі змінами, внесеними Постановою №897 для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги «муніципальна няня» подає заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.
У паперовій формі (п.8 Порядку №68) отримувач послуги «муніципальна няня» подає такі документи:
заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги "муніципальна няня";
копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею;
документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем послуги "муніципальна няня" (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція).
До заяви додаються копії:
свідоцтва про народження дитини;
паспорта отримувача компенсації послуги "муніципальна няня" з даними про прізвище, ім`я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня" та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців);
В електронній формі (п.9 Порядку №68) отримувач послуги "муніципальна няня" подає такі документи:
електронну заяву про надання компенсації послуги "муніципальна няня";
електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги «муніципальна няня»;
скановану копію договору між отримувачем послуги "муніципальна няня" та муніципальною нянею;
відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня» (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, рахункова квитанція);
До заяви додаються:
відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ч і. по батькові дитини, прізвище, ім`я, по батькові батьків), номер актового запису в книзі державної реєстрації народження;
сканована копія трудової книжки отримувача послуги "муніципальна няня" та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців).
Таким чином, Порядок №68 містить вичерпний перелік документів, які необхідно подати отримувачам компенсації послуги «муніципальна няня» для підтвердження своєї зайнятості та права на виплату такої компенсації, зокрема, для фізичних осіб-підприємців - довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7).
Позивачем такі індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7 були подані відповідачу 28.10.2020 разом з заявою та іншими документами на підтвердження права на отримання компенсації послуги «муніципальна няня».
Суд звертає увагу на те, що невідображення у індивідуальних відомостях про застраховану особу (довідці ОК-7) сплати єдиного соціального внеску та неподання квитанції про таку сплату не може бути підставою для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня».
При цьому, суд зазначає, що відповідно до абзацу четвертого частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до податкового органу (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону (фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування та особи, які проводять незалежну професійну діяльність), для яких звітним періодом є календарний рік.
Отже, відомості про нарахування та сплату єдиного соціального внеску в Державному реєстрі застрахованих осіб відображаються після подання фізичними особами-підприємцями звіту про нарахований та сплачений єдиний соціальний внесок за календарний рік, тобто станом на жовтень 2020 року відомості про нарахування та сплату єдиного соціального внеску фізичною особою-підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування, за 2020 рік в довідці форми ОК 7, не відображаються.
Враховуючи наведене, відповідачем протиправно не нараховано компенсацію позивачу за послугу «муніципальна няня» за листопад-грудень 2020 року.
Відтак, належним способом захисту позивача є зобов`язання Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити та виплатити ОСОБА_1 компенсацію послуги "муніципальна няня", на ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з листопада 2020 року по грудень 2020 року включно в розмірі 3 558,00 грн.
Водночас, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог щодо призначення та виплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" за період з січня 2021 року по лютий 2021 року, оскільки така компенсація виплачена позивачу, що підтверджується протоколами від 20.03.2021.
Щодо вимоги про призначення та виплати компенсації за березень 2021 року така заявлена передчасно, оскільки позивачем не подано до Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради документи, що підтверджують витрати на оплату послуги "муніципальна няня".
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань необхідно стягнути судовий збір пропорційно до задоволених позовних вимог, а саме у розмірі 454,00 грн.
Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 291, підп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в и р і ш и в :
позов задовольнити частково.
Визнати протиправним рішення Сихівського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про припинення виплати ОСОБА_1 компенсації послуги "муніципальна няня" з листопада 2020 року по грудень 2020 року.
Зобов`язати Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (місцезнаходження: пр.Червоної Калини, 66, м.Львів, 79049; ЄДРПОУ 26056848) призначити та виплатити ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) компенсацію послуги "муніципальна няня", на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з листопада 2020 року по грудень 2020 року включно в розмірі 3 558 (три тисячі п`ятсот п`ятдесят вісім) грн 00 коп.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Сихівський відділ соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (місцезнаходження: пр.Червоної Калини, 66, м.Львів, 79049; ЄДРПОУ 26056848) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повний текст рішення виготовлено 29.06.2021
Суддя Братичак Уляна Володимирівна