
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 червня 2021 року м. Київ 320/7491/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Горобцова Я. В., перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України та Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення командування сил логістики Збройних Сил України про оскарження нормативно-правового акту,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України та Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення командування сил логістики Збройних Сил України, в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та нечинним наказ Міністерства оборони України від 18.01.2021 №12 «Про затвердження Змін до Порядку використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України», зареєстровано у Міністерстві юстиції України від 01.02.2021 №135/35758;
- зобов`язати Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника ОСОБА_2 невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт.
Відповідно до статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності та чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя дійшов висновку, що цей позов подано з порушенням правил підсудності, виходячи з такого.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб`єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, крім випадків, визначених цим Кодексом, адміністративні справи з приводу оскарження рішень Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель та рішень у сфері державної допомоги суб`єктам господарювання, адміністративні справи за позовом Антимонопольного комітету України у сфері державної допомоги суб`єктам господарювання, адміністративні справи, відповідачем у яких є дипломатичне представництво чи консульська установа України, їх посадова чи службова особа, а також адміністративні справи про оскарження актів, дій чи бездіяльності органу, що здійснює дисциплінарне провадження щодо прокурорів, та про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії, про заборону (примусовий розпуск, ліквідацію) політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суддею встановлено, що предметом позову є, зокрема, скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 18.01.2021 №21 «Про затвердження Змін до Порядку використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України», який є нормативно-правовим актом міністерства.
Отже, згідно з вимогами ч. 1 ст. 27 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами виключної підсудності ця справа має розглядатися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.
Таким судом є Окружний адміністративний суд міста Києва. Це означає, що дана позовна заява за правилами виключної підсудності не підсудна Київському окружному адміністративному суду та повинна вирішуватись Окружним адміністративним судом міста Києва.
Згідно з приписами п. 2 ч. 1 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до вимог ч. 6 та 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Із урахуванням наведеного, суддя вважає за необхідне передати адміністративну справу №320/7491/21 на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Керуючись п.6 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Адміністративну справу №320/7491/21 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Головнокомандувача Збройних Сил України та Центрального управління інженерно-інфраструктурного забезпечення командування сил логістики Збройних Сил України про оскарження нормативно-правового акту – передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду міста Києва.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги – після залишення її без задоволення.
Копію ухвали надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України до початку функціонування ЄСІТС апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Я. В. Горобцова