
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
29 червня 2021 року Справа № 280/3152/21 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 44118663) до Державного підприємства «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№88)» (70550, Запорізька область, Оріхівський район, с. Мала Токмачка, вул. Привокзальна, 7, код ЄДРПОУ 08680098) про надання дозволу на погашення суми податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі – позивач) до Державного підприємства «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№88)» (далі – відповідач), відповідно до якого позивач просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу в розмірі 1520265,89 грн.
Ухвалою суду від 29.04.2021 відкрито провадження в справі та призначено розгляд в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 03.06.2021.
Протокольною ухвалою суду від 03.06.2021 підготовче засідання відкладено на 29.06.2021.
Представником позивача подано клопотання про закриття підготовчого провадження та подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представник відповідача у підготовчі засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заяв та клопотань до суду не надав.
Ухвалою суду від 29.06.2021 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду в порядку письмового провадження.
В обґрунтування позову вказано, що за підприємством рахується податковий борг, а саме: податок на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 291 111,87 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 1 229 154,02 грн., загальна сума 1 520 265,89 грн. Платнику податків ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) були сформовані податкові вимоги форми № 1/91 від 17.10.2001 р. та № 2/220 від 27.11.2001, які були вручені уповноваженим особам, про що свідчить підпис вищезазначених осіб. Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. Згідно з п. 131.2 ст. 131 ПКУ при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, насамперед зараховуються в рахунок податкового зобов`язання. При повному погашенні суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, зараховуються у рахунок погашення штрафів, і лише в останню чергу зараховуються в рахунок пені. Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює розподіл цієї суми у порядку, визначеному п. 131.2 ст. 131 ПКУ. Отже, відповідач має податковий борг у сумі 1 520 265,89 грн., який добровільно не погашається. Заходи стягнення, вжиті позивачем, не призвели до погашення відповідачем податкового боргу, а тому, позивач звертається до суду з вимогою про надання дозволу на погашення податкового боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Просить задовольнити вимоги в повному обсязі.
Відповідач відзив на адресу суду не надав, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Згідно частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з пунктом 10 частини першої статті 4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до частини четвертої статті 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд встановив наступне.
ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) (код ЄДРПОУ 08680098) зареєстровано як юридична особа 31.08.1995, та перебуває на обліку в ГУ ДПС у Запорізькій області.
За підприємством рахується податковий борг, а саме: податок на доходи фізичних осіб, що сплачені податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 291111,87 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 1 229 154,02 грн., загальна сума 1 520 265,89 грн.
Заборгованість Відповідача підтверджується наступним:
ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) має заборгованість з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 291 111,87 грн., яка виникла на підставі наступного:
Посадовими особами контролюючого органу було проведено позапланову документальну виїзну перевірку ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску за період з 08.10.2016 по 31.01.2018 за результатами якої складено акт від 04.10.2018 № 75/08-01-13-06/ та винесено податкові повідомлення-рішення: № 0030791306 від 19.10.2018,згідно якого збільшено податкове зобовязання на суму 197 949,24 грн. із яких сплачено 51530,16 грн. і до стягнення підлягає 146319,08 грн., нараховано штрафні санкції на суму 57333,17 грн. та пені на суму 66943,80 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, за результатами якої складено акт № 008567/08-01-53-05/8680098 від 21.11.2021.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0105235305 від 27.11.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 4000,00 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, за результатами якої складено акт № 001360/08-01-53-05/8680098 від 16.03.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0022565305 від 15.04.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 2000,00 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, за результатами якої складено акт № 001630/08-01-53-05/8680098 від 15.04.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0024505305 від 15.05.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 2000,00 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, за результатами якої складено акт № 001784/08-01-53-05/8680098 від 15.05.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0025655305 від 26.05.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 2000,00 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку своєчасності подання податкової звітності, повноти нарахування, своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, за результатами якої складено акт № 002519/08-01-04-28/8680098 від 26.10.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 654/04-28 від 05.11.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 238,54 грн.
Також Відповідачу нарахована пеня з податку на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у сумі 10277,28 грн. (1491,29грн., 2644,35 грн., 2780,09 грн., 2933,54 грн., 428,01 грн.) що підтверджується ІКП –інтегрованою карткою платника податків.
Заборгованість ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) з податку на додану вартість підтверджується наступним:
Заборгованість відповідачу з податку на додану вартість нарахована на підставі Податкових декларацій з податку на додану вартість у сумі 813 946,76 грн., із яких:
- № 9045908723 від 14.03.2019 на суму 48970,00 грн. із яких сплачено 10443,22 грн. і до стягнення підлягає 38526,78 грн.(термін сплати 30.03.2019);
- № 9074505878 від 15.04.2019 на суму 50050,00 грн. (термін сплати 30.04.2019);
- № 9103300333 від 17.05.2019 на суму 47584,00 грн. (термін сплати 30.05.2019);
- № 9129630200 від 18.06.2019 на суму 35103,00 грн. (термін сплати 30.06.2019);
- № 9154943541 від 16.07.2019 на суму 9383,00 грн. (термін сплати 30.07.2019);
- № 9184275044 від 16.08.2019 на суму 9180,00 грн. (термін сплати 30.08.2019);
- № 9211453302 від 16.09.2019 на суму 10832,00 грн. (термін сплати 30.09.2019);
- № 9241859528 від 16.10.2019 на суму 6152,00 грн. (термін сплати 30.10.2019);
- № 9274123377 від 18.11.2019 на суму 42080,00 грн. (термін сплати 30.11.2019);
- № 9303537674 від 17.12.2019 на суму 64040,00 грн. (термін сплати 30.12.2019);
- № 9331078293 від 16.01.2020 на суму 66934,00 грн. (термін сплати 30.01.2020);
- № 9026025186 від 14.02.2020 на суму 54244,00 грн. (термін сплати 01.03.2020);
- № 9054125557 від 16.03.2020 на суму 55018,00 грн. (термін сплати 30.03.2020);
- № 9075500664 від 10.04.2020 на суму 65737,00 грн. (термін сплати 30.04.2020);
- № 9109342833 від 18.05.2020 на суму 61645,00 грн. (термін сплати 01.06.2020);
- № 9135627956 від 15.06.2020 на суму 3504,00 грн. (термін сплати 30.06.2020);
- № 9169375972 від 16.07.2020 на суму 4727,00 грн. (термін сплати 30.07.2020);
- № 9202961760 від 17.08.2020 на суму 5128,00 грн.(термін сплати 31.08.2020);
- № 9234663294 від 16.09.2020 на суму 5058,00 грн.(термін сплати 30.09.2020);
- № 9260973800 від 12.10.2020 на суму 5762,00 грн.(термін сплати 30.10.2020);
- № 9306701305 від 20.11.2020 на суму 9216,00 грн. (термін сплати 30.11.2020);
- № 9337493464 від 17.12.2020 на суму 13715,00 грн.(термін сплати 30.12.2020).
Також Відповідачем надані уточнюючі розрахунки податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок: № 9204390956 за 10.09.2019 на суму 10,00 грн.(термін 10.09.2019); № 9254259357 за 30.10.2019 на суму 10,00 грн.(термін 30.10.2020); № 9274105331 за 18.11.2019 на суму 4,00 грн.(термін 18.11.2020)
Також ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) має борг за розстрочення/відстрочення платежу з 01.04.2019 по 31.12.2020 у сумі 150 303,98 грн. згідно рішень Запорізького окружного адміністративного суду від 06.01.2012 у справі №2а-0870/11563/11 та від 15.04.2015 у справі № 808/886/15) та нараховано штрафні санкції за несвоєчасну сплату розстроченого платежу у сумі 16102,12 грн. та 170,00 грн.
ГУ ДПС у Запорізькій області до Запорізького окружного адміністративного суду направлялись позовні заяви щодо стягнення податкового боргу з або ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88), які задоволені в повному обсязі (рішення від 09.12.2019 у справі № 280/4713/19 та від 22.03.2021 у справі № 280/68/21).
Ч. 4 ст. 78 КАС України передбачено, що обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 000821/08-01-53-06/0868009 від 27.03.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0015495306 від 11.04.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 14 647,23 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001266/08-01-53-06/08680098 від 07.05.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0026545306 від 17.05.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 14471,58грн.
Також контролюючим органом, проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 003859/08-01-53-06/08680098 від 02.07.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0055875306 від 12.07.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 346,35 грн.
Також контролюючим органом, проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 004583/08-01-53-06/08680098 від 23.07.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0064455306 від 13.08.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 6723,77грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 005081/08-01-53-06/08680098 від 13.08.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0071275306 від 06.09.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 838,60 грн.
Також контролюючим органом, проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 006837/08-01-53-04/08680098 від 02.10.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0090795304 від 18.10.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 3795,90 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 007973/08-01-53-04/08680098 від 08.11.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0104875304 від 26.11.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 1897,95 грн.
Контролюючим органом, проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 008633/08-01-53-04/8680098 від 29.11.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0108525304 від 13.12.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 4199,29 грн.
09.01.2020 контролюючим органом, проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 000027/08-01-53-04/8680098 від 09.01.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0002545304 від 16.01.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 9349,41 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001003/08-01-53-04/0868009 від 14.02.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0015185304 від 24.02.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 9028,05 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001300/08-01-53-04/8680098 від 03.03.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0017735304 від 12.03.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 8180,23 грн.
Посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001513/08-01-53-04/8680098 від 25.03.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0021285304 від 07.04.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 14688,48 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001715/08-01-53-04/8680098 від 04.05.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0024375304 від 13.05.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 10984,59 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001903/08-01-53-04/8680098 від 09.06.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0028455304 від 19.06.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 1908,07 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 002284/08-01-53-04/8680098 від 14.07.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0031555304 від 28.07.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 2797,95 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 002418/08-01-53-04/8680098 від 06.08.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0033415304 від 21.08.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 2297,95 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 002994/08-01-53-04/8680098 від 01.09.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкові повідомлення-рішення: № 0007180416 від 29.09.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 280,00 грн.; № 0007140416 від 29.09.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 1897,95 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 151/08-01-04-16/08680098 від 21.10.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0008060416 від 06.11.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 3341,90 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 000705/08-01-53-06/08680098 від 11.05.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0026855306 від 17.05.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 75,00 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 000890/08-01-53-06/08680098 від 04.07.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0055965306 від 12.07.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 309,00 грн.
Крім того, посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 001537/08-01-53-04/08680098 від 20.11.2019.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0104525304 від 20.11.2019, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 13,33 грн.
Також посадовими особами контролюючого органу було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності, своєчасності подання податкової звітності, сплати узгодженої суми податкового зобов`язання з податку на додану вартість, своєчасності реєстрації податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складено акт № 000313/08-01-53-04/08680098 від 03.03.2020.
На підставі вищезазначеного акту перевірки винесено податкове повідомлення-рішення № 0017775304 від 12.03.2020, за якими зобов`язано сплатити штраф у сумі 185,62 грн.
Також Відповідачу нарахована пеня з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 286 676,94 грн., яка в розрахунку складається із двох сум (265125,31 грн. та 21551,63 грн.), що підтверджується інтегрованою карткою платника податків.
У зв`язку з несплатою платником податків винесених та узгоджених сум податкових зобов`язань, ДПІ вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України, де визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Платнику податків ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) були сформовані податкові вимоги форми № 1/91 від 17.10.2001 та № 2/220 від 27.11.2001, які були вручені уповноваженим особам, про що свідчить підпис вищезазначених осіб.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу, у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
Таким чином. Кодексом не передбачено надіслання податкових вимог на кожну суму боргу, а тому податкові вимоги на борг, що утворився після надіслання вимоги не надсилались.
Згідно з п. 131.2 ст. 131 ПКУ при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, що сплачує такий платник податків, насамперед зараховуються в рахунок податкового зобов`язання. При повному погашенні суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, зараховуються у рахунок погашення штрафів, і лише в останню чергу зараховуються в рахунок пені.
Якщо платник податків не виконує встановленої цим пунктом черговості платежів або не визначає її у платіжному документі (чи визначає з порушенням зазначеного порядку), контролюючий орган самостійно здійснює розподіл цієї суми у порядку, визначеному п. 131.2 ст. 131 ПКУ.
Отже, відповідач має податковий борг у сумі 1 520 265,89 грн., який добровільно не погашається.
З метою погашення податкового боргу вжито наступних заходів:
Платнику податків ДП «ПІДПРИЄМСТВО ДКВС УКРАЇНИ (№88) були сформовані податкові вимоги форми № 1/91 від 17.10.2001 та № 2/220 від 27.11.2001, які були вручені уповноваженим особам, про що свідчить підпис вищезазначених осіб.
Винесено Рішення про опис майна у податкову заставу від 05.05.2017.
Актом опису майна № 1/15 від 17.10.2017 проведено заміну предмета податкової застави. Актом № 2/15 від 17.10.2017 проведено опис майна.
Винесено Рішення про опис майна у податкову заставу № 5/53 від 25.08.2020.
Актом № 5/53 від 25.08.2020 проведено опис майна.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 09.12.2019 у справі № 280/4713/19, стягнуто з відповідача податковий борг у сумі 1 183 573,93 грн.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 22.03.2021 року у справі № 280/68/21, стягнуто з відповідача податковий борг у сумі 952 780,51 грн.
Контролюючим органом здійснювались заходи на погашення заборгованості, а саме були виставленні інкасові доручення: № 350 853 від 16.12.2020, № 351 853 від 16.12.2020, № 355 853 від16.12.2020, № 44 853 від20.05.2020, № 43 853 від 20.05.2020, №94 853 від 23.07.2020, № 93 853 від 23.07.2020, № 95 853 від 23.07.2020, № 91 853 від 23.07.2020, № 90 853 від 23.07.2020, № 92 853 від 23.07.2020, № 96 853 від 23.07.2020, № 97 853 від 23.07.2020, № 353 853 від 16.12.2020, № 349 853 від16.12.2020, № 347 853 від16.12.2020, № 346 853 від16.12.2020, № 345 853 від16.12.2020, № 352 853 від16.12.2020, № 344 853 від16.12.2020, № 348 853 від16.12.2020, № 42 853 від 20.05.2020, № 41 853 від 20.05.2020, № 40 853 від 20.05.2020, № 39 853 від 20.05.2020, № 38 853 від 20.05.2020, № 37 853 від 20.05.2020. Зазначені інкасові доручення повернені без виконання.
Згідно Витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна у податковій заставі перебуває майно Відповідача згідно з актом опису майна № 5/53 від 25.08.2020.
Таким чином, заходи стягнення, вжиті позивачем, не призвели до погашення відповідачем податкового боргу, а тому, позивач звертається до суду з вимогою про надання дозволу на погашення податкового боргу відповідача за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Згідно з пунктом 87.2 статті 87 ПК України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пунктів 88.1 та 88.2 статті 88 ПК України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов`язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу. Право податкової застави виникає згідно з Податковим Кодексом та не потребує письмового оформлення.
За приписами статті 89 вказаного Кодексу, право податкової застави виникає: у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку; у разі несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми грошового зобов`язання, самостійно визначеної контролюючим органом, - з дня виникнення податкового боргу; у випадку, визначеному в пункті 100.11 статті 100 цього Кодексу, - з дня укладання договору про розстрочення, відстрочення грошових зобов`язань.
Згідно з пунктом 89.2 статті 89 ПК України з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому. У разі якщо балансова вартість майна, на яке поширюється податкова застава, є меншою ніж сума податкового боргу платника податків, право податкової застави поширюється на таке майно. У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні". У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Відповідно до пункту 89.3 статті 89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. До акта опису включається ліквідне майно, яке можливо використати як джерело погашення податкового боргу. Опис майна у податкову заставу здійснюється на підставі рішення керівника контролюючого органу, яке пред`являється платнику податків, що має податковий борг. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Пунктами 95.1 та 95.2 статті 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Податкові вимоги № 1/91 від 17.10.2001 та № 2/220 від 27.11.2001 були отримані представником Відповідача про що є відмітка на корінці податкових вимог.
За приписами пункту 95.3 цієї ж статті, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Рішення контролюючого органу підписується його керівником та скріплюється гербовою печаткою контролюючого органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
З аналізу зазначених норм чинного законодавства вбачається, що податковий борг платника податків може бути погашений за рахунок будь-якого майна такого платника, переданого у податкову заставу, при цьому рішення про погашення усієї суми податкового боргу шляхом продажу майна, яке перебуває у податковій заставі приймається на підставі рішення суду.
При цьому, обов`язковими умовами (обставинами), наявність яких в своїй сукупності зумовлює виникнення у податкового органу права на звернення до суду із даним позовом є:
наявність у платника податків боргу зі сплати податків (зборів, обов`язкових платежів);
сума заборгованості платника податків на момент звернення податкової служби до суду із позовом про надання дозволу на погашення боргу за рахунок майна платника має бути узгодженою у встановленому законодавством порядку;
відсутність коштів на рахунках платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків;
наявність майна платника податків - боржника у податковій заставі.
Лише сукупність вказаних обставин наділяє податковий орган правом на звернення до суду із позовом про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків.
Вказана позиція неодноразово підтримана Верховним Судом, зокрема, у постановах від 24.04.2020 у справі №822/1262/17, від 15.04.2020 у справі №1340/3692/18, від 22.01.2020 у справі №826/12587/17.
Всі вищезазначені умови виконані і тому є підстави позивачу для звернення до суду з даним позовом, а саме Відповідач має борг, сума заборгованості узгоджена у встановленому законодавством порядку, на рахунках боржника відсутні кошти про що свідчать інкасові доручення повернуті з банківських установ, та наявне майно в податковій заставі актами та витягом в Державного реєстру.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні (стаття 90 КАС України).
Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Позивачем доведено, що на час розгляду даної справи податковий борг відповідачем не сплачено, заборгованість перед бюджетом не погашена, що підтверджується матеріалами справи та не спростовано відповідачем.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до положень ст. 139 КАС України судові витрати з відповідача стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 44118663) до Державного підприємства «Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№88)» (70550, Запорізька область, Оріхівський район, с. Мала Токмачка, вул. Привокзальна, 7, код ЄДРПОУ 08680098) про надання дозволу на погашення суми податкового боргом-задовольнити повністю.
Надати дозвіл на погашення суми податкового боргу в розмірі: 1 520 265,89 грн. за рахунок майна ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПІДПРИЄМСТВО ДЕРЖАВНОЇ КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ» (№ 88) (Запорізька область, Оріхівський район, с. Мала Токмачка, вул. Привокзальна буд. 7 код ЄДРПОУ 08680098), що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення
Рішення у повному обсязі складено та підписано 29.06.2021.
Суддя О.О. Артоуз