Постанова № 97989319, 25.06.2021, Добровеличківський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
25.06.2021
Номер справи
387/343/21
Номер документу
97989319
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 387/343/21

Номер провадження по справі 3/387/166/21

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 червня 2021 року смт Добровеличківка

Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.

з участю секретаря судових засідань Поляруш С.Ю.

прокурора Пахомова В.В.

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Василівка Добровеличківського району Кіровоградської області, жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, депутат 7-го скликання Братолюбівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст. 172-6 КпАП України , -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_2 проживаючи в АДРЕСА_1 , будучи депутатом 7-го скликання Братолюбівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідно до пп. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону " Про запобігання корупції " та примітки до ст.172-6 КУпАП, на яку поширюється його дія, будучи уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік до 01.04.2019, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону "Про запобігання корупції ", пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», без поважних причин, несвоєчасно подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік, а саме, подала вказаний документ 22.07.2020 о 11 годині 24 хвилин .

ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину визнала частково та зазначила, що несвоєчасно подала декларацію у зв`язку із технічними проблемами роботи електронного ключа з яким не мала змоги подати декларацію своєчасно.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КпАП України та накласти стягнення у виді мінімального штрафу.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов до таких висновків.

Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з рішенням № 1 від 03.11.2015 першої сесії Братолюбівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області сьомого скликання "Про визнання повноважень новообраного складу депутатів сільської ради", було прийнято до відома факт початку повноважень депутата Братолюбівської сільської ради Добровеличківського району Кіровоградської області ОСОБА_2 ( а.с.20).

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством (НАЗК).

Згідно з Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті І, підпункті б пункту 2 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», упродовж періоду, коли такі особи здійснюють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, щороку у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, що охоплює попередній звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Відповідно до п.11, розділу І, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020, декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 цього закону подаються за минулий рік до 1 квітня у 2020 році, суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов`язок подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування за 2019 рік в термін з 01.01.2020 до 01.06.2020.

Отже суд вважає, що вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення доводиться такими доказами :

- протоколом № 108/21 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 29.04.2021 (а.с.1-8);

- поясненнями ОСОБА_2 в суді та її письмовими поясненнями;

- скриншотом декларації ОСОБА_2 з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с.25-26).

Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинила правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КпАП України, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Крім того суд не приймає до уваги доводи ОСОБА_2 щодо проблем роботи електронного ключа з яким не мала змоги подати декларацію, так як ці доводи не підтверджені. Також термін прострочення подачі декларації ОСОБА_2 є досить значним, а саме з 1 червня 2020 року по 22 липня 2020 року, що не може зводитися до поважних причин.

Датою вчинення адміністративного правопорушення є несвоєчасне подання декларації 22.07.2020.

Разом з тим суд не погоджується зі змістом протоколу, що датою виявлення правопорушення є час встановлення ознак складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та складання протоколу, а саме 29.04.2021, оскільки про факт виявлення працівниками поліції дати подачі декларації ОСОБА_2 є дата здійснення пошуку в реєстрі щодо Декларацій ОСОБА_1 , а саме 05.02.2021, що підтверджено долученими скриншотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

Частиною 4 ст.38 КпАП України, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Отже враховуючи, що порушення виявлено 05.02.2021, а тому шестимісячний термін притягнення ОСОБА_2 з дня його виявлення не сплив.

Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_2 у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування - доведена повністю. Отже дії ОСОБА_2 судом кваліфікуються за ч.1 ст. 172-6 КпАП України.

При накладенні на ОСОБА_2 стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь її вини, майновий стан.

Обставини, що пом`якшують або обтяжують відповідальність, судом не встановлено .

Враховуючи зазначене, а також те, що ОСОБА_2 до адміністративної або кримінальної відповідальності не притягувалась, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_2 стягнення у виді мінімального розміру штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КпАП України, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збір у розмірі, встановленому законом, тому з ОСОБА_2 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454 гривень 00 копійок.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 221, 276, 283-285, 294 КпАП України, -

П О С Т А Н О В И В :

Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п`ятдесят ) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: (отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106 , код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .

Строк пред`явлення постанови для виконання до 25.09.2021 .

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .

Суддя Добровеличківського районного суду

Кіровоградської області І. П. Майстер