
Провадження 3/557/693/2021
Справа 557/924/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2021 року смт Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., за участю прокурора Незнамова В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , секретар судового засідання Лисанець М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого комерційним директором ТОВ «Агро Устя», одруженого, на утриманні двоє неповнолітніх дітей, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 24 грудня 2013 року Гощанським РС УДМВС України в Рівненській області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Гощанської районної ради Рівненської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, порушив встановлені вимоги частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Місцем вчинення правопорушення є місце виконання депутатських повноважень ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, - Гощанська районна рада Рівненської області, за адресою: АДРЕСА_2 , часом вчинення - 17 година 43 хвилини 05 лютого 2021 року, коли ОСОБА_1 несвоєчасно подав до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав повністю та пояснив, що знав про необхідність подачі декларації типу «перед звільненням», його як депутата про це було повідомлено юристом селищної ради. Однак, останній, не розібравшись у типах декларацій, подав неправильну, вкзавши у такій інший тип декларації.
Прокурор у судовому засіданні підтримав обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, повно, всебічно та об`єктивно дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суддя дійшла висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом та інше.
Згідно диспозиції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як установлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, які відбулися 25 жовтня 2015 року, було обрано депутатом Гощанської районної ради Рівненської області сьомого скликання та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» останній є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
25 жовтня 2020 року відбулись чергові вибори депутатів Рівненської районної ради восьмого скликання.
03 грудня 2020 року на першій сесії Рівненської районної ради Рівненської області територіальною виборчою комісією оголошено підсумки голосування з виборів депутатів Рівненської районної ради від 25 жовтня 2020 року та визнання їх повноважень.
Відповідно до абзацу другого пункту 17 частини першої Постанови Верховної ради України «Про утворення та ліквідацію районів» №807-ІX від 17 липня 2020 року в Рівненській області утворено Рівненський район (з адміністративним центром у місті Рівне) у складі територій Бабинської сільської, Березнівської міської, Білокриницької сільської, Бугринської сільської, Великомежиріцької сільської, Великоомелянської сільської, Головинської сільської, Городоцької сільської, Гощанської селищної, Деражненської сільської, Дядьковицької сільської, Здовбицької сільської, Здолбунівської міської, Зорянської сільської, Клеванської селищної, Корецької міської, Корнинської сільської, Костопільської міської, Малинської сільської, Малолюбашанської сільської, Мізоцької селищної, Олександрійської сільської, Острозької міської, Рівненської міської, Соснівської селищної, Шпанівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Згідно положень частини першої пункту 6-2 Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій повноваження районних рад, які представляли спільні інтереси територіальних громад районів, ліквідованих Верховною Радою України (далі - ліквідовані райони), закінчуються в день набуття повноважень обраними на відповідних перших місцевих виборах районними радами районів, утворених Верховною Радою України.
За змістом частини другої статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.
Частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно рішення Національного агенства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 (зі змінами від 12 лютого 2019 року за №168/19) «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності - декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані відповідно до Закону.
Тобто, у ОСОБА_1 виник обов`язок подати до Національного агенства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме за період з 01 січня 2020 року по 03 грудня 2020 року, в термін до 00 год. 00 хв. 05 січня 2021 року.
Із відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування на веб-сайті «nazk.gov.ua», а також декларації «перед звільненням» суддею встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію яка охоплює період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями з 01 січня 2020 року по 14 грудня 2020 року лише 05 лютого 2021 року о 17 годині 43 хвилини.
Поважності причин несвоєчасного подання ОСОБА_1 означеного вище типу декларації у судовому засіданні не встановлено.
Сукупність досліджених у судовому засіданні доказів є переконливою та вказує на наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, враховую характер вчиненого правопорушеня, особу правопорушника, зокрема те, що останній має на утриманні двох неповнолітніх дітей та отримує мінімальний розмір заробітної плати, про що ОСОБА_1 ствердив у судовому засіданні, ступінь його вини та визнання ним такої, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, і приходжу переконання, що ОСОБА_1 слід призначити стягнення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у виді мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією зазначеної статті, що відповідатиме вимогам ст.ст. 23, 33 КУпАП і є співмірним скоєному.
Вирішуючи питання про стягнення судового збору, суддя виходить з наступного.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
Як установлено у судовому засіданні ОСОБА_1 до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору не відноситься, тому з останнього в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 454 гривні.
Керуючись ст.ст. 172-6, 283-284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні на рахунок №UА908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодом класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Гощанський районний суд Рівненської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Повний текст рішення складено 01 липня 2021 року.
Суддя Ю.В. Оленич