Ухвала суду № 9798303, 04.06.2010, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.06.2010
Номер справи
2а-18672/09/0570
Номер документу
9798303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Могильницький М.С.

Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 червня 2010 року справа №2а-18672/09/0570

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Сухарька М.Г., суддів Гаврищук Т.Г., Білак С.В.,

при секретарі Тімченко М.Ю.,

за участю: від позивача Перешивайло О.О., від відповідача-1 Бєломєстова Л.В., відповідач-2 не з'явився, від прокурора Вартанова О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційні скарги Східної митниці на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2009 року по справі № 2а-18672/09/0570 за позовом закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” до Східної митниці, Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання протиправними дії Східної митниці у видачі карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарі і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсними карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсним рішення Східної митниці про визначення митної вартості товарів до ВМД № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 року, стягнення з Державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” суми надмірно сплаченого податку на додану вартість у загальному розмірі 735 107.18 грн. шляхом зарахування її на поточний рахунок закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ”, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом до Східної митниці, Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання протиправними дії Східної митниці у видачі карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарі і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсними карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсним рішення Східної митниці про визначення митної вартості товарів до ВМД № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 року, стягнення з Державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” суми надмірно сплаченого податку на додану вартість у загальному розмірі 735 107.18 грн. шляхом зарахування її на поточний рахунок закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ”.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2009 року позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Не погодившись з рішеннями суду першої інстанції відповідачем, Східною митницею подана апеляційна скарга, в якій відповідач просив скасувати судове рішення та прийняти нове, яким відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В обґрунтування апеляційної скарги зазначив, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права на підставі неправильного та неповного дослідження судом першої інстанції доказів і встановлення обставин у справі.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне в задоволенні вимог викладених в апеляційних скаргах позивача та відповідача відмовити, виходячи з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до ст. 12 Митного кодексу України митна служба України - це єдина загальнодержавна система, яка складається з митних органів та спеціалізованих митних установ і організацій.

Митними органами є спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи, регіональні митниці, митниці.

Закрите акціонерне товариство “Виробниче обєднання “КОНТІ” є юридичною особою, яка зареєстрована виконавчим комітетом Донецької міської ради 22.10.1997 року, ідентифікаційний код юридичної особи 25112243, включено до ЄДРПОУ.

1 березня 2007 року між закритим акціонерним товариством “Виробниче обєднання “КОНТІ” (Покупець) та компанією “Progida Tarim Urunleri San. Ve Ticaret A.S.” (Продавець) укладений контракт № PROG-03/2007-KON з відповідними Специфікаціями та додатковими угодами.

05.11.2008 року закрите акціонерне товариство “Виробниче обєднання “КОНТІ” через свого митного брокера закрите акціонерне товариство “УКРСЕРВІС” (Декларант) подало до Східної митниці наступні декларації митної вартості, якими було задекларовано товар, поставлений також Компанією “Progida Tarim Urunleri San. Ve Ticaret A.S.” на підставі контракту № PROG-03/2007-KON від 01.03.2007 року та Специфікації № 16 від 13.10.2008 року до нього: ДМВ № 700000005/8/014091 від 05.11.2008 року, ДМВ № 700000005/8/014260 від 05.11.2008 року.

07.11.2008 року закрите акціонерне товариство “Виробниче обєднання “КОНТІ” через свого митного брокера закрите акціонерне товариство “УКРСЕРВІС” (Декларант) подало до Східної митниці декларацію митної вартості № 700000005/8/014098, якою задекларувало імпорт товару з метою його оформлення в режимі “Імпорт-40” (випуск у вільний обіг) натурального фундуку очищеного для кондитерської промисловості, розмір 13-14 мм, 11-12 мм, врожаю 2008 р., походження Гірезун, Туреччина.

Судом першої інстанції встановлено певний перелік документів поданих позивачем до Східної митниці, що підтверджують митну вартість товару по ДМВ № 700000005/8/014091 від 05.11.2008 року, ДМВ № 700000005/8/014260 від 05.11.2008 року, ДМВ № 700000005/8/014085 від 05.11.2008 р., ДМВ № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 р.

Проте, у декларації митної вартості № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 року посадовою особою Східної митниці було зазначено, що декларанту необхідно надати додаткові документи відповідно до вимог “Порядку декларування МВ товарів, які переміщуються через митний кордон України, та подання відомостей для її підтвердження”, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2006 року № 1766, а саме: висновок спеціалізованої установи по вартості товару; експортна ВМД; калькуляція виробника товару; прайс-лист виробника товару; комерційна пропозиція та інформація з мережі Інтернет.

Позивачем на адресу митного органу була подані листи, що правильність та доведеність заявленої митної вартості товару.

Проте, Східна митниця відмовила в прийнятті декларацій митної вартості № 70000005/2008/014098, № 700000005/2008/014091, № 700000005/2008/014085, в підтвердження чого надав картки відмов в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України за №№ 700000024/2008/020691 від 07.11.2008 року /а.с. 87/, 700000005/2008/000102 від 07.11.2008 року /а.с. 107-108/ та 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року.

На підставі картки відмови № 700000024/2008/020691 від 07.11.2008 року було прийнято рішення про визначення митної вартості товарів від 07.11.2008 р. до ВМД № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 року.

Відповідно до ст. 259 Митного кодексу України, митна вартість товарів, які переміщуються через кордон України є їх ціна, що була фактично сплачена або підлягає сплаті. У відповідності до вимог частини 4 статті 260 цього Кодексу методи визначення митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України та умови їх застосування встановлюються цим Кодексом. На підставі статті 262 Кодексу митна вартість товару та метод її визначення заявляються митному органу декларантом шляхом подання митної декларації.

Порядок декларування митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України та подання відомостей для їх підтвердження, затверджений постановою КМУ від 20.12.2009 року № 1766, який затверджений відповідно до статей 262 і 264 Митного кодексу України.

Відповідно до п. 11 Порядку, для підтвердження митної вартості товарів на вимогу митного органу декларант зобов'язаний подати додаткові документи. Відповідно до абзацу другого даного пункту посадова особа митного органу у графі 2 “для відміток митниці” декларації митної вартості (що є окремим документом) робить запис про необхідність подання додаткових документів, що підтверджують митну вартість товарів, із складанням переліку, зазначає дату і прізвище та ставить свій підпис. Декларант ознайомлюється з таким записом, зазначає під ним дату, прізвище та ставить свій підпис.

Абзацом 3 зазначеного пункту передбачено, що посадова особа митного органу не має права вимагати від декларанта документи, не зазначені у графі “для відміток митного органу”.

З огляду на наведене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідачем, Східною митницею, не доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірних рішень та карток відмови, оскільки при визначенні митної вартості до ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті, не допускається включення ніяких інших витрат, крім тих, що передбачені у статті 267 Митного кодексу України.

Щодо питання про надмірну сплату позивачем платежів у вигляді податку на додану вартість та ввізного мита у сумі 735107, 18 грн. колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції, щодо правомірності повернення позивачу зазначеної суми з Державного бюджету України на підставі пункту 10 Порядку повернення платникам податків коштів, які обліковуються на відповідних рахунках митного органу як переплата, і митних та інших платежів помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, який затверджений наказом Державної митної служби України № 618 від 20 липня 2007 року (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2007 року за № 1097/14364).

Факт надання висновку ДП "Держзовнішінформ" від 21 жовтня 2008 року № 8/777 стосовно проведення цінової експертизи ввезеного позивачем товару, а також висновку щодо вартості товару ДП "Укрпромзовнішекспертиза" від 31 жовтня 2008 року № 954-03 та № 957 за цим же контрактом було встановлено в постанові Донецького окружного адміністративного суду від 11.12.2009 року по справі із цими ж сторонами, яка набрала законної сили.

Таким чином на час митного оформлення товару в позивача були в наявності вищезазначені висновки за цим контрактом, а тому твердження відповідача щодо ненадання йому вищезазначених документів при предявленні декларацій митної вартості є безпідставними.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія прийшла до висновку, що рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом ретельно перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, ухвалу суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого по справі судового рішення відсутні.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 2, 11, 21, 70, 71, 159, 160, 184, 195, 196, 198 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційні скарги Східної митниці на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2009 року по справі № 2а-18672/09/0570 за позовом закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” до Східної митниці, Головного управління Державного казначейства України у Донецькій області про визнання протиправними дії Східної митниці у видачі карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарі і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсними карток відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні чи пропуску товарів і транспортних засобів через митний кордон України № 700000024/2008/020691, № 700000005/2008/000102, № 700000024/2008/020692 від 07.11.2008 року, визнання недійсним рішення Східної митниці про визначення митної вартості товарів до ВМД № 700000005/8/014098 від 07.11.2008 року, стягнення з Державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” суми надмірно сплаченого податку на додану вартість у загальному розмірі 735 107.18 грн. шляхом зарахування її на поточний рахунок закритого акціонерного товариства “Виробниче обєднання “КОНТІ” - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 грудня 2009 року по справі № 2а-18672/09/0570 - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали постановлена та виготовлені у нарадчій кімнаті, проголошені у судовому засіданні 04 червня 2010 року, повний текст буде виготовлений 9 червня 2010 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Головуючий: Сухарьок М.Г.

Судді: Білак С.В.

Гаврищук Т.Г.