Рішення № 97980743, 29.06.2021, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
219/3869/21
Номер документу
97980743
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 219/3869/21

Провадження № 2/219/1938/2021

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

23 червня 2021 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі головуючого судді Фролової Н.М., за участю секретаря судового засідання Припростої-Черняк О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бахмуті в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів адресної грошової допомоги,-

В С Т А Н О В И В:

Департамент соціальної політики Черкаської міської ради звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів адресної грошової допомоги.

В обґрунтування пред`явлених позовних вимог позивачем вказано, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , перебував на обліку в департаменті соціальної політики Черкаської міської ради з 17.05.2016 по 09.09.2019 як внутрішньо переміщена особа відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_2 .

З 09.09.2019 по даний час відповідач перебуває як внутрішньо переміщена особа на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за фактичним місцем проживання: АДРЕСА_3 .

Згідно із заявами ОСОБА_1 від 26.08.2016 та 26.02.2017 відповідно до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, в редакції на час виникнення спірних правовідносин (далі - Порядок), заявнику призначена в департаменті адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога) на сім`ю у складі: ОСОБА_2 (заявник, пенсіонер), ОСОБА_3 (дружина заявника, пенсіонер) на період з 26.08.2016 по 25.02.2017 та з 26.02.2017 по 25.08.2017.

Відповідно до пункту 3 Порядку, грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї); для інвалідів-прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність; для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).

Загальна сума допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Відповідно до пункту 10 Порядку, уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

На підставі листа Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України від 02.11.2017 № 0.64-3532/0/15-17 та листа Мінфіну від 11.12.2017 департаментом перевірено та встановлено факт тривалої відсутності (понад 60 днів) заявника та його дружини за місцем фактичного проживання ( АДРЕСА_2 ) з 22.10.2016 та з 22.02.2017.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 9 Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), внутрішньо переміщена особа зобов`язана повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів.

Згідно із пунктом 12 Порядку, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі, зокрема, виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Таким чином, неповідомлення відповідачем про свою тривалу відсутність (понад 60 днів) за місцем фактичного проживання, призвело до зайвого нарахування та виплати щомісячної адресної грошової допомоги за рахунок коштів державного бюджету за період з 01.11.2016 по 25.02.2017 та з 01.03.2017 по 31.03.2017 на загальну суму 8650,57 грн.

Відповідно до пункту 11 Порядку, уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Відповідачу неодноразово направлялись листи за адресою фактичного місця проживання про необхідність повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги.

Станом на 25.06.2020 року ОСОБА_1 сплачено лише частину, 1700 грн. Залишок суми, що підлягає поверненню до бюджету становить 6950,57 грн.

Враховуючи викладене, просять суд стягнути з ОСОБА_1 на користь департаменту соціальної політики Черкаської міської ради надміру виплачені кошти у вигляді адресної грошової допомоги у розмірі 6950,57 грн. та понесені судові витрати у розмірі 2270 грн.

Представник позивача в судове засідання не з`явився, подавши заяву про розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи. Відповідно до ч.1 ст.280 Цивільного процесуального кодексу України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не надав заперечень проти такого вирішення справи.

На підставі ч.2 ст.247 Цивільного процесуального кодексу України, в разі неявки всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 17.05.2016 року ОСОБА_1 звертався до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради із заявою від 17.05.2016 року про взяття його на облік як особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення (а.с.54). 26.08.2016 року з відповідною заявою до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради зверталась дружина відповідача ОСОБА_3 (а.с.50). 17.05.2016 року було взято ОСОБА_1 на облік як внутрішньо переміщену особу (а.с.51). 26.08.2016 року на облік було взято ОСОБА_3 як внутрішньо переміщену особу (а.с.48).

Згідно з заявою ОСОБА_3 від 26.08.2016 року, остання надала згоду про виплату щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, втому числі на оплату житлово - комунальних послуг, уповноваженому представнику сім`ї - чоловікові ОСОБА_1 (а.с.46).

Рішенням Управління соціального захисту населення Придніпровського району Черкаської міської ради від 17.01.2017 року, ОСОБА_1 призначено допомогу з 26.08.2016 року по 25.02.2017 року в розмірі 1768 грн (а.с.45).

24.02.2017 року ОСОБА_1 подано до управління соціального захисту населення Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради заяву про призначення грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на сім`ю у складі однієї особи ОСОБА_3 (а.с. 44).

Рішенням Управління соціального захисту населення Придніпровського району Черкаської міської ради від 02.03.2017 року, ОСОБА_1 призначено допомогу з 26.02.2017 року по 25.08.2017 року в розмірі 1768 грн. (а.с.43).

Згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов № 2096 від 23.03.2017 року, 23.03.2017 року інспектором відвідано адресу - АДРЕСА_2 за якою мешкає ОСОБА_1 , двері не відчинили, залишено запрошення, проте заявник протягом трьох робочих днів не відреагував. 30.03.2017 року надіслано запрошення рекомендованим листом, станом на 05.04.2017 року підтвердити факт проживання не можливо (а.с.42).

Згідно з витягом з протоколу № 18/439 від 07.04.2017 року засідання комісії виконавчого комітету Черкаської міської ради для розгляду питань щодо призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям, надання населенню пільг та житлових субсидій в управлінні соціального захисту Придніпровського району департаменту соціальної політики, вирішено за наявності обставин передбачених у постанові КМУ від 01.10.2014 року та № 505 та постанови від 08.06.2016 року № 365 припинити виплату щомісячну адресну допомогу переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг гр. ОСОБА_1 , який зареєстрований як ВПО за адресою: АДРЕСА_2 . Особова справа № 614970 (а.с.40).

Згідно з актом № 14152 від 22.08.2017 року обстеження матеріально-побутових умов сім`ї, встановлено, що 22.08.2017 року інспектором було відвідано адресу: АДРЕСА_2 , за якою проживає ОСОБА_1 , двері не відчинили, залишено запрошення, проте заявник протягом трьох робочих днів не відреагував. 04.09.2017 року надіслано запрошення рекомендованим листом та зроблено запит до держприкордонної служби (а.с.34).

Згідно з протоколом рішення Управління соціальної допомоги та компенсації виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 11.04.2017 року, особову справу № 614970 гр. ОСОБА_1 припинити виплату призначеної допомоги. Виставити переплату соціальної допомоги призначеної на гр. ОСОБА_3 з 01.11.2016 року. Підстава: акт обстеження матеріально-побутових умов сім`ї; інформація СБУ щодо відсутності ОСОБА_3 (а.с.39).

12.04.2017 року за № 183 Департаментом соціальної політики Черкаської міської складено повідомлення про припинення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі гр. ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 . Припинено виплату допомоги переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Припинено соціальну допомогу з таких підстав: відповідно до підпункту 2 пункту 12 постанови Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 встановлено факт відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування згідно з актом обстеження матеріально-побутових умов сім`ї (а.с.38).

З інформації наданої Головним центром обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, наданої на запит Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради, вбачається, що ОСОБА_1 та його дружина ОСОБА_3 неодноразово перетинали державний кордон України через ППр Гоптівка, а саме: 30.05.2016 року - виїзд через ППр Гоптівка, 25.08.2016 року - в`їзд через ППр Гоптівка; 06.10.2016 року - виїзд через ППр Гоптівка, 16.10.2016 року - в`їзд через ППр Мілове; 22.10.2016 року - виїзд через ППр Гоптівка, 06.01.2017 року - в`їзд через ППр Гоптівка; 18.01.2017 року - виїзд через ППр Гоптівка, 22.02.2017 року - в`їзд через ППр Гоптівка; 26.02.2017 року - виїзд через ППр Гоптівка, 14.07.2017 року - в`їзд через ППр Гоптівка; 22.08.2017 року - виїзд через ППр Гоптівка (а.с.31, 37).

Рішенням департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 29.11.2017 року, було скасовано довідку від 17.05.2016 року № 7101002516, яка видана ОСОБА_1 , довідку скасовано відповідно до абзаці 4 ч.1 ст.12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (повернувся до покинутого місця постійного проживання) (а.с.29). Також, з таким самих підстав було скасовано довідку № 0000267567 від 17.07.2017 року, яка була видана ОСОБА_3 (а.с.30).

15.12.2017 року ОСОБА_1 як внутрішньо переміщена особа повторно звертався до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради із заявою від 15.12.2017 року про взяття його на облік як особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення (а.с.27-28). 24.01.2017 року та 17.07.2017 року повторно з відповідною заявою до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради зверталась дружина відповідача ОСОБА_3 (а.с.22-23, 36).

Згідно з довідкою від 17.07.2017 року за № 0000267567 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.35).

Згідно з довідкою від 15.12.2017 року за № 0000441184 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.26).

Згідно з довідкою від 24.01.2018 року за № 0000463439 про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 (а.с.21).

Рішенням управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 12.12.2019 року, по особовій справі № 614970 гр. ОСОБА_1 1) скорегувати суму переплати на ОСОБА_3 за період з 01.11.2016 року по 25.02.2017 року та 01.03.2017 року по 31.03.2017 року; 2) визначити суму надміру виплачених коштів на ОСОБА_1 за період з 01.11.2016 року по 25.02.2017 року та з 01.03.2017 року по 31.03.2017 року. Підстава: дані з Державної прикордонної служби від 06.11.2017 року та Мінфіну від 14.12.2017 року (а.с.18).

16.12.2019 року Департаментом соціального захисту населення Черкаської міської ради складено повідомлення про переплату ОСОБА_1 , допомога переміщеним особам, особова справа № 614970, адреса АДРЕСА_2 ; сума переплати 8650,57 грн., за період з 01.11.2016 року - 25.02.2017 року, з 01.03.2017 року - 31.03.2017 року. Причина переплати: перетин кордону (дані ДПС від 06.11.2017 та 14.12.2017, залишок на 01.01.2020 - 7050,57 грн (а.с.17).

Листом начальника Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради за № 01-4068-5 від 21.12.2019 року Департамент соціального захисту населення Черкаської міської ради повідомлено про те, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Управлінні як внутрішньо переміщена особа з 09.09.2019 р. по теперішній час за адресою: АДРЕСА_3 . За призначенням державних допомог та соціальних виплат, в тому числі щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, ОСОБА_1 до Управління не звертався (а.с.14).

Згідно з довідкою Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 16.06.2020 року, ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 та знаходиться на обліку в Департаменті соціальної політики та отримує допомогу переміщеним особам на проживання: березень 2017 року - 1768 грн. (а.с.6).

Згідно з довідкою Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради від 16.06.2020 року, ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 та знаходиться на обліку в Департаменті соціальної політики та отримує допомогу переміщеним особам на проживання: листопад 2016 року - 1768 грн., грудень 2016 року - 1768 грн., січень 2017 року - 1768 грн., лютий 2017 року - 1578,57 грн. (а.с.7).

Неповідомлення Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради відповідачем ОСОБА_1 інформації про зміну обставин, що впливають на виплату щомісячної адресної допомоги, призвело до надмірної виплати бюджетних коштів.

Згідно повідомлення про переплату від 16 грудня 2019 року сума надміру виплачених коштів ОСОБА_1 за період з 01.11.2016 року по 25.02.2017 року та за 01.03.2017 року по 31.03.2017 року становить 8650,57 грн.

При цьому, згідно даних позовної заяви, станом на 25.06.2020 року відповідачем було повернуто лише частину 1700 грн. в рахунок погашення заборгованості.

Відповідачу неодноразово надсилалися повідомлення, в яких пропонувалося у добровільному порядку повернути всю суму боргу, однак кошти в добровільному порядку повернуто не було (а.с.9, 10, 11, 12, 13, 15, 16).

Відтак, залишок суми надміру виплачених коштів ОСОБА_1 складає 6950,57 грн.

На даний час державні кошти у сумі 6950,57 грн. боржником на рахунок управління не повернуті.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 01.10.2014 року № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Порядок ведення обліку осіб, які переміщуються, встановлюється Кабінетом Міністрів України. Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім`ї.

Відповідно до абзацу восьмого частини першої статті 12 Закону, у разі неповідомлення внутрішньо переміщеною особою про її повернення до покинутого місця постійного проживання згідно з абзацом другим пункту 3 частини другої статті 9 цього Закону рішення про скасування дії довідки відповідно до пункту 3 частини першої цієї статті приймається на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обґрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

Відповідно до пункту 3 частини другої статті 9 Закону (в редакції на час виникнення спірних правовідносин), внутрішньо переміщена особа зобов`язана повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів.

Суд виходить з того, що положеннями п.11 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ №505 від 01.10.2014 передбачено обов`язок одержувача допомоги повідомляти уповноважений орган про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин, а п.10 Порядку - право уповноваженого органу перевіряти достовірність відомостей, поданих одержувачем допомоги.

З системного аналізу вказаних положень Порядку слідує, що одержувач грошової допомоги має імперативний обов`язок ставити до відома орган, що її виплачує, про виникнення обставин, які є підставою для припинення виплат (у даному випадку це наявність у члена сім`ї одержувача допомоги права власності на житлове приміщення).

Згідно із пунктом 12 Порядку, виплата грошової допомоги припиняється з наступного місяця у разі, зокрема, виявлення уповноваженим органом факту подання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги.

Статтею 1212 ЦК України передбачено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.

Відповідно ч.1 ст.1215 ЦК України, не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Відповідно до ст.12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Отже, діючи недобросовісно та отримавши державну допомогу у вигляді житлової субсидії, відповідач набув право власності на неї безпідставно, та йому як власникові цих грошових коштів належить правомочності щодо володіння, користування та розпорядження вказаним майном, а отже і обов`язок повернути вказані кошти, як безпідставно отримані.

Відповідно до ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених статтею 82 цього Кодексу. Докази подаються суду сторонами та іншими учасниками справи.

Таким чином, оскільки ОСОБА_1 в добровільному порядку не повернув надмірно виплачені кошти, то суд приходить до переконання, що відповідно до норм чинного законодавства, ОСОБА_1 повинен повернути державі надмірно виплачену щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, на загальну суму 6950,57 грн., отриману за період за період з 01.11.2016 по 25.02.2017 та з 01.03.2017 по 31.03.2017 на загальну суму 6950,57 грн., оскільки дана допомога була безпідставно призначена Департаментом соціальної політики Черкаської міської ради внаслідок не надання ОСОБА_1 інформації щодо його тривалої відсутності (понад 60 днів) за місцем фактичного проживання.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, приймаючи до уваги підтвердження факту того, що відповідачу була неправомірно виплачена щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, тому вона підлягає примусовому стягненню із набувача за умови недобросовісності останнього, зокрема не повідомлення уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, тому суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, а з відповідача на користь позивача підлягає стягненню сума в розмірі 6950,57 грн..

Згідно до ст.141 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Департаменту соціальної політики Черкаської міської ради суму надміру виплачених коштів адресної грошової допомоги у розмірі 6950 (шість тисяч дев`ятсот п`ятдесят) грн. 57 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь департаменту соціальної політики Черкаської міської ради суму сплаченого судового збору в розмірі 2270 /дві тисячі двісті сімдесят/ грн. 00 коп.

Повний текст рішення суду буде виготовлено 29 червня 2021 року.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області протягом тридцяти днів з дня його ухвалення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відомості про учасників справи:

Позивач: Департамент соціальної політики Черкаської міської ради, Код ЄДРПОУ 37853109, місцезнаходження за адресою: м.Черкаси, бульвар Шевченка, 307.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та за адресою: АДРЕСА_1 ; адреса згідно довідки ВПО: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя Н.М.Фролова