Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-2490/10/2270/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріКовалю В.В.
за участі:
представника позивача:
представника відповідача:Боярського О.В.,
Лукіянчук О.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Прокурора Красилівського району в інтересах держави в особі Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції <3-тя особа >до Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський край" <3-тя особа >про стягнення заборгованості по податку з доходів фізичних осіб, -
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Красилівського району звернувся в інтересах держави в особі Красилівської МДПІ до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Подільський край», в якому просить у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу», Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» стягнути заборгованості по податку з доходів фізичних осіб в сумі 144179,64 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав частково та просив суд задоволити позов лише в частині стягнення заборгованості.
Відповідач в судовому засіданні надав клопотання про зменшення суми позовних вимог на 4360 грн. та просив суд зупинити провадження по справі до усунення перешкод, які заважають добровільно сплатити податковий борг, тобто з моменту зняття виконавчою службою арешту з рахунків.
Вислухавши представника позивача, заперечення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд знаходить позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач, ТОВ «Подільський край» реєстраційний номер юридичної особи ЄДРПОУ 33279762, зареєстроване Красилівською районною державною адміністрацією 17.05.2007 року, взяте на податковий облік в інспекції та являється платником податків, зборів та інших обовязкових платежів.
На підставі ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», ТОВ «Подільський край» є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством. Однак платником в порушення діючого законодавства допущено заборгованість.
Працівниками державної податкової інспекції у Красилівському районі проведено виїзну планову перевірку ТОВ «Подільський край» дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за результатами якої складено акт №84/23/33279762 від 24.02.2010 року про результати виїзної планової перевірки.
Станом на дату складання акта перевірки сума заборгованості по податку з доходів фізичних осіб становила 144179,64 грн. Вказана заборгованість виникла внаслідок порушення вимог пп. 8.1.2, пп. 8.1.4 п 8.1 ст. 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
Відповідно до п.1.15. ст.1 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. №889-IV податковий агент юридична особа, яка незалежно від свого організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобовязана нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» ТОВ «Подільський край» являється резидентом України та являється платником податку, який згідно пп. 8.1.4. п.8.1. ст. 8 вищевказаного закону зобовязаний нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок протягом банківського дня, наступного за днем такої виплати, якщо оподатковуваний дохід виплачується у не грошовій формі чи готівкою з каси резидента.
Підпунктом 8.1.2 п.8.1 ст.8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» передбачено, що податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Відповідно до пп. 16.3.2. вищевказаного Закону вказано, що юридична особа за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням своїх підрозділів, одночасно з поданням документів на отримання коштів для виплати належних платникам податку доходів, сплачує (перераховує) суми утриманого податку на відповідні розподільчі рахунки, відкриті в територіальних управліннях Державного казначейства України.
Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації. У разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу) належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідальність за погашення суми податкового зобовязання або податкового боргу, що виникає внаслідок, коли податковий агент виплачує дохід на користь платника податку, відповідно до пп. 20.3.2 п. 20.3 ст. 20 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», покладається на такого податкового агента.
Відповідно до п.п.5.1, 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання платника податків самостійно визначене платником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації, та нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення
Проте, відповідач не дотримався вимог діючого законодавства, про що свідчить сума податкової заборгованості в розмірі 144179,64 грн., тому у звязку із несплатою боргу по податку з доходів фізичних осіб в добровільному порядку, позивачем подано позов до суду з вимогою стягнення з відповідача даної заборгованості.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Клопотання відповідача щодо зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню, так як воно належним чином не обґрунтоване та вказана причина в клопотанні не передбачена ст. 156 КАС України.
Також судом приймається до уваги те, що податкові вимоги в адміністративному та судовому порядку не оскаржувались та не скасовані, доказів про сплату заборгованості не подано.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 254-259 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський край" (місце знаходження: Хмельницька обл. Красилівський р-н, с. Дружне, код ЄДРПОУ №33279762) на користь Красилівської міжрайонної державної податкової інспекції (місце знаходження. Хмельницька обл. м. Красилів, вул. Центральна, 38) заборгованість по податку з доходів фізичних осіб в сумі 139 819 грн. 64 коп. (сто тридцять дев"ять тисяч вісімсот дев"ятнадцять грн. 64 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 28 травня 2010 року
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк