Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-2229/10/2270\7
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 травня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І.
при секретаріВасільєву С.В.
за участі:представників позивача Замрієвої С.С.,
Баранової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області <3-тя особа >до Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства <3-тя особа >про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
23.03.2010 року позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що перевіркою проведеною у відповідача були встановлені порушення, які зафіксовані у акті перевірки №902 від 17.12.2009 року, а саме отримання необгрунтованої виручки в період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року. Прийняте ним рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін №181 від 21.12.2009, року про стягнення з відповідача суми порушення - 37313,26 гривень і штрафу у розмірі 74626,52 гривень відповідач добровільно не виконав.
Просить посилаючись на Закон України "Про ціни і ціноутворення" стягнути з відповідача 111939,78 в дохід державного бюджету.
У суді представники позивача позов підтримали посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві. Додатково пояснили, що підлягає до стягнення тільки сума порушення за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року з урахуванням вимог ст.250 ГК України у розмірі 37313,26 гривень, про що суду надають відповідну довідку. Також зазначили, що відповідач рішення про застосування економічних санкцій не оскаржував.
Відповідач повторно до суду не з”явися і не повідомив причину цього, хоча належно був повідомлений про час та місце розгляду справи.
Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, зважаючи на наступне.
Згідно посвідчення №0511 від 30.11.2009 року, виданого головному державному інспектору Барановій О.В. та старшому державному інспектору Стасюк О.В. їм доручалось провести перевірку відповідача.
Актом Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області №902 від 17.12.2009 року зафіксовані порушення відповідача, а саме порушено норми водопостачання та водовідведення визначені БНіП 2.04.01-85 "Норми витрати води споживачами" внаслідок чого з громадян було отримано безпідставну вирчку на суму 40319,32 гривень за період з 01.12.2008 року по 01.12.2009 року і за період з 01.04.2009 року по 01.12.2009 року при видачі технічних умов населенню на водопостачання та водовідведення зайво стягнуто 423,26 гривень, чим порушено постанову КМ України №2338 від 20.12.1999 року "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об"єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу".
Рішенням про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області №181 від 21.12.2009 року, прийнятим першим заступником начальника інспекції, вирішено вилучити у відповідача у дохід держбюджету 37313,26 гривень порушення і штраф у сумі 74626,52 гривень.
Відповідно до довідки за підписом представників позивача сума необгрунтованої виручки за період з 01.01.2009 року по 01.12.2009 року за водопостачання та водовідведення без врахування грудня 2008 року становить 37313,26 гривень, а сума необгрунтованої виручки в розмірі 777,80 гривень у рішенні №181 від 21.12.2009 року не врахована.
Листом Красилівської міської ради за №162\02-15 від 05.02.2010 року стверджено факт зміни після перевірки позивача, тарифів на водопостачання та водовідведення відповідно встановлених норм, тобто відповідач фактично погодився з виявленими порушеннями.
Відповідно до "Норм та вказівок по нормуванню витрат палива та електроеенергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні" КТМ 2004 України 244-94, затверджених Держкомунгоспом України 14.12.1993 року, БНіпП 2.04.01-85 визначається вартість послуг водопостачання та водовідведення для населення.
Згідно ст. 250 ГК України адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб"єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб"єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст.14 Закону України “Про ціни і ціноутворення” вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Згідно ст. 71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином суд вважає, що позивач довів законність свого рішення, про застосування санкцій до відповідача, адже діяв в межах Закону і повноважень, а позовна вимога доведена доказами, які перевірені судом.
На підставі викладеного, керуючись Законом України “Про ціни і ціноутворення” і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98, 99, 122, 158 163, 167, 181, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Красилівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства, ідентифікаційний код 14153813 в дохід Державного бюджету код 21081100 р\рахунок 31113106700279 в ГУДКУ у Хмельницькій області код 23565526, МФО 815013 суму порушення 37313,26 гривень і штраф у розмірі 74626,52 гривень, а всього 111939,78 гривень (сто одинадцять тисяч дев"ятсот тридцять дев"ять гривень сімдесят вісім копійок).
Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 28.05.2010 року.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
<виготовлено ><Дата виготовлення >
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >А.І. Петричкович
< для копії >< для копії >