
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2021 року справа №380/10874/20
Львівський окружний адміністративний суд:
в складі головуючої судді - Потабенко В.А.,
за участю секретаря судового засідання - Олійник Л.В.,
за участі:
представника позивача - Яциніної М.-М.С., згідно довіреності,
представника відповідача - Павліша О.Р., згідно наказу,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львова за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Опті - Ком" до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -
в с т а н о в и в :
товариство з обмеженою відповідальністю "Опті - Ком" (далі - ТзОВ "Опті - Ком", позивач) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Львівській області (далі - ГУ ДПС у Львівській області, відповідач), у якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "С" №0005340508 від 24.07.2020, прийняте Головним управління ДПС у Львівській області на суму 16800,00 грн.
При обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що не погоджується з висновками перевірки, на підставі якої було винесено оскаржуване податкове повідомлення - рішення. Наголошує, що відповідачем було зроблено хибні висновки про те, що підприємством проводилася реалізація паливно - мастильних матеріалів (далі - ПММ), які не обліковані в установлено порядку, оскільки в ході перевірки не виявлено фактів неповного відображення господарських операцій з реалізації пального через реєстратори розрахункових операцій, що використовуються у господарській діяльності підприємства. Позивач також звернув увагу на те, що контролюючим органом при здійсненні фактичної перевірки АЗС не було проведено жодних вимірювань, обрахунків фактичних залишків нафтопродуктів на вказаній АЗС, як і не було виявлено жодних відхилень наявних на АЗС нафтопродуктів від даних обліку позивача. Зазначив, що для встановлення факту реалізації необлікованого товару має бути встановлена розбіжність між даними обліку позивача та фактичними залишками товару на АЗК, однак контролюючим органом в ході проведення перевірки зазначеного зроблено не було, вказаних обставин не доведено.
Виходячи з наведеного, відповідачем не встановлено факту реалізації не облікованого товару, а саме розбіжності між даними обліку позивача та фактичними залишками на АЗС.
Отже висновок про порушення позивачем п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" не підтверджується доказами та є безпідставним. Таким чином, оскільки актом перевірки не встановлено жодних порушень ТзОВ "ОПТІ-КОМ" вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та інших нормативно - правових актів, позивач вважає оскаржуване податкове повідомлення - рішення протиправними та таким, що підлягає скасуванню. Враховуючи наведене, просить суд позовні вимоги задовольнити повністю.
Ухвалою від 27.11.2020 відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено проводити розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
21.12.2020 відповідач подав відзив на позовну заяву (вх. № 68887). Зазначив, що фактичною перевіркою встановлено реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку за місцем реалізації та зберігання на АЗС ТзОВ "Опті - Ком" за адресою: Львівська область, Кам`янка - Бузький район, с. Гайок, вул. Гайківська, 61), що підтверджується журналом обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП. Таким чином, встановлено надлишок нафтопродуктів (ПММ) відповідно до наданого журналу обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП за період з 31.05.2020 по 16.06.2020 на загальну суму 8400 грн., а саме: 15.05.2020 - 150 л., 29.05.2020 - 60 л., 31.05.2020 - 10 л., 16.06.2020 - 180 л., чим порушено вимоги п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Враховуючи наведене, вважає винесене у зв`язку з цим спірне податкове повідомлення - рішення правомірним та просить відмовити у задоволенні позову повністю.
19.05.2021 позивач подав заяву про долучення доказів (вх. № 35474).
16.06.2021 позивач подав заяву про долучення доказів (вх. № 43417).
Ухвалою судді від 25.05.2021 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, викладених в позовній заяві. Просила суд позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти задоволення позову заперечив з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву. Просив суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
З матеріалів справи вбачається, що працівниками ГУ ДПС у Львівській області відповідно до наказу від 18.06.2020 № 2262 та направлень від 18.06.2020 року № 3576, 3577 та від 20.06.2020 року № 3578 була проведена фактична перевірка господарської одиниці АЗС, що розташована за адресою: Львівська область, Кам`янка-Бузький район, с. Гайок, вул. Гайківська, 61 , суб`єкта господарської діяльності ТзОВ "Опті-Ком".
За результатом перевірки складено акт від 24.06.2020 № 0709/13/50/РРО/ 343307696 перевірки за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, у якому зафіксовано порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Позивач звертався до ГУ ДПС у Львівській області із запереченнями на акт фактичної перевірки від 09.07.2020.
Так, у запереченнях на акт перевірки позивач зазначав, що відповідно до акту інвентаризації на АЗС ТзОВ "ОПТІ-КОМ" №5 від 14.05.2020 встановлено надлишки нафтопродуктів (паливо дизельне), які перевищують похибку вимірювання у кількості 150 л. Протоколом від 15.05.2020 прийнято рішення оприбуткувати виявлені надлишки. Оприбуткування зазначених надлишків відображено у змінному звіті форма №17-НП за 15.05.2020 у графі "надійшло". Відображення цих надлишків у колонці "за ттн" замість колонки "за актами" це технічна помилка, яка не впливає на оприбуткування ПММ. Порушення визначеного вказаною Інструкцією порядку занесення вказаних даних до змінного звіту АЗС за формою №17-НП не спростовує факту обліку товару в порядку передбаченому Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та ст. 44 Податкового кодексу України (далі - ПК України) та, відповідно, не є свідченням реалізації товарів які не обліковані у встановленому порядку, за що контролюючим органом застосовано штрафну і фінансову) санкцію. Таким чином дизельне пальне у кількості 150 л. було обліковане. Відповідно до акту інвентаризації на АЗС ТзОВ "ОПТІ-КОМ" №5 від 26.05.2020 встановлено надлишки нафтопродуктів (паливо дизельне), які перевищують похибку вимірювання у кількості 60 л. Протоколом від 29.05.2020 прийнято рішення оприбуткувати виявлені надлишки. Оприбуткування зазначених надлишків відображено у змінному звіті Форма №17-НП за 29.05.2020 у графі "надійшло". Зазначені надлишки помилково були віднесені в колонку "за ттн", проте вони мали бути відображені у колонці "за актами". Однак, позивач наголошував, що відображення цих надлишків у конці "за ттн" замість колонки "за актами" це технічна помилка, яка не впливає на оприбуткування ПММ. Порушення визначеного вказаною Інструкцією порядку занесення вказаних даних до змінного звіту АЗС за формою №17-НП не спростовує факту обліку товару в порядку передбаченому Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та ст.44 ПК України та, відповідно, не є свідченням реалізації товарів які не обліковані у встановленому порядку, за що контролюючим органом застосовано штрафну (фінансову) санкцію. Таким чином дизельне пальне у кількості 60 л. було обліковане. Відповідно до акту інвентаризації на АЗС ТзОВ "ОПТІ-КОМ" №5 від 31.05.2020 встановлено надлишки нафтопродуктів (паливо дизельне), які перевищують похибку вимірювання у кількості 10 л. Протоколом від 31. 05. 2020 прийнято рішення оприбуткувати виявлені надлишки. Оприбуткування зазначених надлишків відображено у змінному звіті Форма №17-НП за 31.05.2020 у графі «надійшло». Зазначені надлишки помилково віднесені в колонку "за ттн", проте вони мали бути відображені у колонці «за актами». Однак, позивач наголошував, що відображення цих надлишків у конці "за ттн" замість колонки «за актами» це технічна помилка, яка не впливає на оприбуткування ПММ. Таким чином дизельне пальне у кількості 10 л. було обліковане. Відповідно до акту інвентаризації на АЗС ТзОВ "ОПТІ-КОМ" №5 від 14.06.2020 встановлено надлишки нафтопродуктів (паливо дизельне), які перевищують похибку вимірювання у кількості 180 л. Протоколом від 14.06.2020 прийнято рішення оприбуткувати виявлені надлишки. Оприбуткування зазначених надлишків відображено у змінному звіті Форма №17-НП за 16.06.2020 у графі «надійшло». Зазначені надлишки помилково віднесені в колонку "за ттн", проте вони мали бути відображені у колонці «за актами». Відображення цих надлишків у конці "за ттн" замість колонки «за актами» це технічна помилка, яка не впливає на оприбуткування ПММ. Порушення визначеного вказаною Інструкцією порядку занесення вказаних даних до змінного звіту АЗС за формою №17-НП не спростовує факту обліку товару в порядку передбаченому Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та ст.44 ПК України та, відповідно, не є свідченням реалізації товарів які не обліковані у встановленому порядку, за що контролюючим органом застосовано штрафну (фінансову) санкцію. Таким чином дизельне пальне у кількості 180 л. було обліковане.
За результатами проведеної комісії прийнято рішення, що аргументи наведені у запереченні не спростовують фактів порушень, відповідно висновки вказаного акта залишено без змін.
На підставі вказаних висновків ГУ ДПС у Львівській області винесло податкове повідомлення-рішення форми "С" №0005340508 від 24.07.2020, яким згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України (далі - ПК України) і ст. 20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" застосовано суму штрафних санкцій в сумі 16800,00 грн.
Не погоджуючись із вищевказаним податковими повідомленнями-рішеннями ГУ ДФС у Львівській області, позивач звернувся з цим позовом до суду.
При вирішенні спору, суд застосовує наступні норми права.
Згідно пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення;
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Види документальних перевірок, порядок планування, проведення та оформлення їх результатів, що проводяться контролюючим органом, визначеним пп. 41.1.2 п. 41.1 ст. 41 цього Кодексу, встановлюються Митним кодексом України.
Згідно пп. 75.1.3 п. 75.1 ст. 75 ПК України фактичною вважається перевірка, що здійснюється за місцем фактичного провадження платником податків діяльності, розташування господарських або інших об`єктів права власності такого платника. Така перевірка здійснюється контролюючим органом щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Порядок проведення фактичної перевірки визначений ст. 80 ПК України.
Умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок визначені ст. 81 ПК України.
Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначає Закон України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", дія якого поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Відповідно до п. 12 ст. 3 цього Закону суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або у безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов`язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку.
При цьому суб`єкт господарювання зобов`язаний надати контролюючим органам під час проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), які підтверджують облік та походження товарів, що на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об`єкті).
У свою чергу, порядок здійснення вимірювань об`єму та маси нафти і нафтопродуктів встановлено Інструкцією про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, яка затверджена наказом Міністерства палива та енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №281/171/578/155 від 20.05.2008 (далі - Інструкція №281/171/578/155).
Відповідно до п. 2.1 Інструкції №281/171/578/155 облік нафти і нафтопродуктів на НПЗ, підприємствах із забезпечення нафтопродуктами, підприємствах нафтопровідного і нафтопродуктопровідного транспорту, наливних пунктах ведеться в одиницях маси, а на АЗС- в одиницях об`єму.
Для визначення маси та об`єму нафти і нафтопродуктів можуть використовуватися об`ємно-масовий статичний, об`ємно-масовий динамічний, прямий масовий (статичне зважування та зважування під час руху) і об`ємний методи вимірювань відповідно до вимог ГОСТ 26976.
Суд зауважує, що в акті перевірки (та додатків до нього) не зазначено, який саме метод було застосовано при перевірці щодо повноти оприбуткування, реалізації та фактичних залишків запасів (ТМЦ) на автозаправній станції позивача.
Відповідно до пп. 4.2.2 п. 4.2 Інструкції №281/171/578/155 об`ємно-масовим статичним методом визначається маса нафти і нафтопродукту за їх об`ємом, густиною та температурою. Об`єм нафти і нафтопродуктів визначається за допомогою градуйованих резервуарів та засобів вимірювань рівня нафти і нафтопродуктів у резервуарах, залізничних цистернах, танках суден або за повною місткістю мір (автоцистернах, причепах - цистернах, напівпричепах-цистернах). Границі відносної похибки методу не мають перевищувати: ± 0,5% - під час вимірювання маси нетто нафти, нафтопродуктів від 100 т і більше; ± 0,8% - під час вимірювання маси нетто нафти, нафтопродуктів до 100 т і відпрацьованих нафтопродуктів. Значення відносної похибки методу в конкретних випадках його застосування мають визначатись відповідно до ГОСТ 26976.
Згідно з пп. 4.2.5 п. 4.2 Інструкції №281/171/578/155 об`ємним методом вимірюється лише об`єм нафтопродукту. Для вимірювань об`єму нафтопродуктів на АЗС використовуються паливороздавальні колонки (ПРК) і оливороздавальні колонки (ОРК), що мають відлікові пристрої для індикації ціни, об`єму та вартості виданої дози.
За умовами пп. 10.3.1.3 п. 10.3 Інструкції №281/171/578/155 облік реалізації нафтопродуктів ведеться через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений до фіскального режиму роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій кожною АЗС, яка здійснює розрахунки із споживачами готівкою. Відпуск нафтопродуктів за готівку відображається у Змінному звіті АЗС за формою №17-НП.
Згідно з п. 10.4 Інструкції №281/171/578/155 на АЗС здійснюється оперативне кількісне контролювання, результати якого використовуються для ведення обліку, звіряння кількості отриманих і відпущених нафтопродуктів. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС здійснюється за формою змінного звіту АЗС №17-НП. Під час приймання-передавання зміни оператори АЗС: визначають залишки нафтопродуктів на кінець зміни з урахуванням залишків на початок зміни (цей залишок переноситься з графи обліковий залишок попередньої зміни), надходження нафтопродуктів за зміну, які підтверджено відповідними документами, та кількості відпущених за зміну нафтопродуктів за сумарними показниками лічильників усіх ПРК, ОРК (обліковий залишок); вимірюють загальний рівень нафтопродуктів і рівень підтоварної води в кожному резервуарі та за результатами вимірювань визначають об`єм нафтопродуктів фактичний залишок); роздруковують на РРО фіскальний звітний чек і визначають обсяг зиконаних розрахункових операцій, що заносяться до фіскальної пам`яті; передають залишок готівки; перевіряють наявність та фіксацію у місцях, передбачених експлуатаційним документом, свинцевих пломб з відбитком повірочного тавра та відповідність відбитку цих тавр у формулярах на ПРК, ОРК.
У разі встановлення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі в границях відносної похибки методу вимірювання маси згідно з ГОСТ 26976 зміна передається і приймається за обліковим залишком нафтопродукту. Перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення фіксується у змінному звіті. У разі перевищення розбіжності фактичної і облікової кількості нафтопродуктів у резервуарі понад зазначених норм керівництво повинно вжити заходів щодо проведення позачергової інвентаризації. До встановлення обставин перевищення фактичного залишку на кінець зміни над обліковим залишком на кінець зміни понад допустиме граничне відхилення обліковий залишок не корегується.
Під час реалізації споживачам світлих нафтопродуктів та олив споживачам на АЗС мають застосовуватись лише паливороздавальні колонки з допустимою відносною похибкою в умовах експлуатації в усьому діапазоні температур не гіршою, ніж ± 0,5% та оливороздавальні колонки з допустимою основною відносною похибкою не гіршою, ніж ± 1,0% з реєстраторами розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995.
Об`єм нафтопродукту під час його відпуску власникам автомобільного транспорту вимірюється у режимах дистанційного і місцевого керування ПРК і ОРК. Для дистанційного керування ПРК і ОРК мають використовуватись технічні засоби, що належать до складу спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів, унесених до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів і комп`ютерних систем України для сфери застосування на АЗС. Зазначені засоби мають відповідати технічним вимогам до спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для сфери застосування на АЗС та забезпечувати реєстрацію грошових коштів і надання розрахункових документів у єдиному технологічному циклі з відпусканням нафтопродуктів. Місцеве керування ПРК і ОРК має передбачати можливість функціонування з РРО.
Обсяг реалізації нафтопродукту, що фіксується лічильником сумарного обліку ПРК і ОРК за певний проміжок часу, має збігатися з обсягом реалізації, відображеним у звітних документах касового апарата за всіма формами оплати за цей самий проміжок часу. При цьому розбіжність за добу між показами лічильника сумарного обліку і даними звітних документів касового апарата не повинна перевищувати 0,1% від об`єму відпущених пального або олив.
Сумарний об`єм нафтопродуктів, відпущених через ПРК та ОРК, не може використовуватись для обліку маси нафтопродуктів.
Після оприбуткування нафтопродуктів, дані лічильника сумарного обліку паливно-роздавальних колонок, система керування паливно-роздавальними колонками та реєстратори розрахункових операцій діють як одне ціле та не повинні мати розбіжностей даних більш ніж на 0,1 %. Як наслідок, дані про оприбутковане за даними бухгалтерського обліку пальне повинні відповідати даним реєстратора розрахункових операцій, який є носієм доказової інформації про обіг пального на АЗС.
Способом перевірки наявності неоприбуткованих нафтопродуктів є співставлення даних обліку звітів АЗС за формою №16-НП, №17-НП та даних РРО з фактичними вимірюваннями залишків пального в резервуарах, тобто визначення різниці між кількістю нафтопродуктів, які надійшли на АЗС та кількістю реалізованих нафтопродуктів.
Вимірювання рівня нафтопродуктів у резервуарах на АЗС має здійснюватись методами та з дотриманням всіх передбачених вимог щодо здійснення таких замірів, що визначені Інструкцією №281/171/578/155, яка є спеціальним нормативним актом, що встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів та є обов`язковою для всіх суб`єктів господарювання, що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.
Судом встановлено, що посадовими особами ГУ ДПС у Львівській була проведена фактична перевірка на АЗС ТзОВ "Опті - Ком" за адресою: Львівська область, Кам`янка - Бузький район, с.Гайок, вул. Гайківська, 61.
За результатами перевірки, а саме на підставі журналу обліку надходження нафтопродуктів на АЗС за формою № 13-НП було встановлено надлишок нафтопродуктів, а саме за період з 31.05.2020 по 16.06.2020 на загальну суму 8400 грн. (15.05.2020 150 л., 29.05.2020 - 60 л., 31.05.2020 - 10 л., 16.06.2020 - 180 л.), та, відповідно, встановлено порушення вимог п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Аналізуючи вказані висновки податкового органу, суд зазначає, що зазначені в акті перевірки надлишки нафтопродуктів встановлені без вимірювання рівня нафтопродуктів у резервуарах, що є порушенням вимог Інструкції №281/171/578/155.
Суд наголошує, що в акті перевірки не лише не зазначено інформації щодо методів, способів та обладнання, за допомогою яких здійснювалось зняття фактичних залишків паливно-мастильних матеріалів, як того вимагає вказана Інструкція №281/171/578/155, а взагалі жодних вимірювань під час проведення перевірки проведено не було. Висновки про надлишки нафтопродуктів зроблені виключно на підставі відомостей журналу обліку надходження нафтопродуктів на АЗС.
Суд також зазначає, що при проведенні перевірки відповідачем мали б братися до уваги такі показники, як густина та температурний режим, які змінюють фактичний об`єм нафтопродуктів (літри), проте маса (кілограми) таких продуктів залишаються без змін.
Однак, вказаних чинників до уваги взято не було.
З огляду на вищевикладене, інформація щодо фактичної кількості паливно-мастильних матеріалів, які зазначені в акті перевірки, не може вважатись достовірною, а відповідно, і твердження відповідача про те, що позивач реалізовував паливно-мастильні матеріали, які є не облікованими у встановленому законом порядку - недоведений.
Суд звертає увагу, що позивач звертався до ГУ ДПС у Львівській області із запереченнями на акт фактичної перевірки від 09.07.2020, у якому зокрема, зазначав про оприбуткування залишків нафтопродуктів.
Однак, як уже зазначалося вище, вказані обставини не були взяті відповідачем до уваги, у зв`язку з цим, висновки акта перевірки було залишено без змін.
Жодних інших доказів на підтвердження порушення позивачем п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", відповідачем суду не надано.
Водночас, суд наголошує, що позивач до матеріалів справи долучив докази, які підтверджують прихід палива, про яке йдеться в акті перевірки, а саме: товарно - матеріальні відомості за травень 2020 року та за червень 2020 року, копії договорів поставки нафтопродуктів №187/2/2118 від 31.01.2020 з додатками та№ ET06-0024 від 01.06.2020 з додатками, товарно - транспортні накладні з паспортами якості та сертифікатами відповідності.
Також позивач на підтвердження оприбуткування надлишків нафтопродуктів долучив до матеріалів справи копії чеків.
Враховуючи все вищевикладене, суд вважає безпідставними доводи відповідача про порушення позивачем п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а відтак, застосування до ТзОВ "Опті - Ком" штрафних санкцій відповідно до оскаржуваного податкового повідомлення-рішення є протиправним.
Таким чином, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "С" №0005340508 від 24.07.2020, прийняте Головним управління ДПС у Львівській області на суму 16800,00 грн.
Відповідно до до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); добросовісно; розсудливо.
Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, суд вважає, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи вищевикладене, з урахуванням приписів ч. 1 ст. 139 КАС України з ГУ ДПС у Львівській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Опті - Ком" слід стягнути судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст.ст. 2, 19-20, 22, 72-77, 132, 134, 139, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення форми "С" №0005340508 від 24.07.2020, прийняте Головним управління ДПС у Львівській області.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (код ЄДРПОУ 43143039, місцезнаходження: 79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) в користь товариства з обмеженою відповідальністю "Опті - Ком" (код ЄДРПОУ 43307696, місцезнаходження: 79049, м. Львів, проспект Червоної Калини, 62а) судові витрати у вигляді судового збору в розмірі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні рівно.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня складення його повного тексту. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 29.06.2021
Суддя Потабенко В.А.