Ухвала суду № 97970817, 24.06.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2021
Номер справи
826/4903/18
Номер документу
97970817
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№826/4903/18

У Х В А Л А

24 червня 2021 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Карп`як О.О.,

секретар судового засідання Шавель М.М.,

за участю:

представника позивача – Ремінської С.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові клопотання відповідача про зупинення провадження у справі за позовом Державної авіаційної служби України до Департаменту містобудування Львівської міської ради, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Технобуд», Товариства з обмеженою відповідальністю «Діексбі Інтернешнл», треті особи без самостійних вимог на предмет спору Державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького», Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

Державна авіаційна служба України звернулася до суду з позовом до Департаменту містобудування Львівської міської ради Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Товариства з обмеженою відповідальністю «Діексбі Інтернешнл», Товариства з обмеженою відповідальністю «ВБК Технобуд» за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача, Державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького», Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, в якому із урахуванням заяви про збільшення позовних вимог від 31.07.2019 просить суд:

- зобов`язати ТОВ «Діексбі Інтернешнл» виконати рішення Державіаслужби від 13.02.2018 №104;

- зобов`язати ТОВ «ВБК Технобуд» виконати рішення Державіаслужби від 16.02.2018 №118.

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту містобудування Львівської міської ради в частині непогодження об`єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_1 з Державіаслужбою та зобов`язати вчинити дії щодо погодження вищезазначеного будівництва;

- визнати протиправними дії Департаменту містобудування Львівської міської ради: щодо затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво багатоповерхових житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_2 , затверджених наказами департаменту містобудування від 11.11.2014 № 339; від 05.12.2014 № 381; від 26.12.2014 № 441; від 05.12.2014 № 381; від 26.12.2014 № 440; від 26.12.2014 № 439; від 26.12.2014 № 438; від 26.12.2014 №437; від 26.12.2014 № 436; від 26.12.2014 № 435; від 13.05.2015 № 156; від 13.05.2015 № 157; від 13.05.2015 № 158; від 13.05.2015 № 159; від 13.05.2015 № 160; від 13.05.2015 № 161; від 02.03.2015 № 56; від 13.10.2017 № 929;

- визнати протиправними дії Департаменту ДАБІ у Львівській області щодо видачі декларацій про готовність об`єктів до експлуатації № ЛВ 143143350111, № ЛВ 143151540325, № ЛВ 143152100756, № ЛВ 143153633721, № ЛВ 143153634351, № ЛВ 143153634390, № ЛВ 143153634428, № ЛВ 143153646578, № ЛВ 143153646668, № ЛВ 143160780605; сертифікатів готовності об`єктів до експлуатації: № ЛВ № 162183330545, JIB № 162182080790, JIB № 162181501719; дозволів на будівельні роботи: ЯВ № 112182890788, ЛВ № 112182532092 та скасувати їх;

- знести самочинне будівництво за адресою: АДРЕСА_1 та привести ділянку в попередній стан.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2019 року закрито провадження у справі в частині позовних вимог про зобов`язання ТОВ «Діексбі Інтернешнл» виконати рішення Державіаслужби від 13.02.2018 №104; зобов`язання ТОВ «ВБК Технобуд» виконати рішення Державіаслужби від 16.02.2018 №118; визнання протиправною бездіяльність Департаменту містобудування Львівської міської ради в частині непогодження об`єкта будівництва за адресою: АДРЕСА_1 з Державіаслужбою та зобов`язання вчинити дії щодо погодження вищезазначеного будівництва; визнання протиправними дії Департаменту містобудування Львівської міської ради: щодо затвердження містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки на будівництво багатоповерхових житлових будинків із вбудовано-прибудованими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_2 , затверджених наказами департаменту містобудування від 11.11.2014 № 339; від 05.12.2014 № 381; від 26.12.2014 № 441; від 05.12.2014 № 381; від 26.12.2014 № 440; від 26.12.2014 № 439; від 26.12.2014 № 438; від 26.12.2014 №437; від 26.12.2014 № 436; від 26.12.2014 № 435; від 13.05.2015 № 156; від 13.05.2015 № 157; від 13.05.2015 № 158; від 13.05.2015 № 159; від 13.05.2015 № 160; від 13.05.2015 № 161; від 02.03.2015 № 56; від 13.10.2017 № 929; визнання протиправними дій Департаменту ДАБІ у Львівській області щодо видачі декларацій про готовність об`єктів до експлуатації № ЛВ 143143350111, № ЛВ 143151540325, № ЛВ 143152100756, № ЛВ 143153633721, № ЛВ 143153634351, № ЛВ 143153634390, № ЛВ 143153634428, № ЛВ 143153646578, № ЛВ 143153646668, № ЛВ 143160780605; сертифікатів готовності об`єктів до експлуатації: № ЛВ № 162183330545, JIB № 162182080790, JIB № 162181501719; дозволів на будівельні роботи: ЯВ № 112182890788, ЛВ № 112182532092 та скасування їх.

Не погодившись з ухвалою суду першої інстанції представник позивача подала апеляційну скаргу.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28 січня 2020 року апеляційну скаргу Державної авіаційної служби України задоволено - ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 22.10.2019р. про закриття провадження (в частині вимог) в адміністративній справі № 826/4903/18 – скасована, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями визначено головуючого суддю Карп`як О.О.

Ухвалою від 26.11.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

22.09.2020 представником Державної архітектурно – будівельної інспекції України подано клопотання про зупинення провадження у справі до завершення ліквідаційної процедури Державної архітектурно – будівельної інспекції та встановлення її правонаступників.

Представник позивача в судовому засіданні проти клопотання заперечила, просить відмовити у його задоволенні.

Інші учасник справи явки повноважних представників в судове засідання ен забезпечили, причин неявки не повідомили, хоч були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

Розглянувши клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, судом встановлено наступне.

Вимоги клопотання відповідача аргументовані тим, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2020 №218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі - Постанова КМУ №218) постановлено ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію.

Окрім цього, абзацами першим, другим пункту 4 Постанови КМУ №218, установлено, що Державна архітектурно-будівельна інспекція продовжує здійснювати повноваження та функції до завершення здійснення заходів з утворення Державної сервісної служби містобудування.

За таких обставин, ДАБІ України вважає, що у зв`язку із створенням нового органу державної влади, який стане правонаступником прав та обов`язків ДАБІ України, і ліквідацією цього органу, необхідно зупинити провадження у даній справі на підставі положень пункту 1 частини першої статті 236 КАС України.

Згідно з приписами пункту 1 частини першої статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі смерті або оголошення в установленому законом порядку померлою фізичної особи, ліквідації суб`єкта владних повноважень, іншого органу, а також злиття, приєднання, поділу, перетворення юридичної особи, які були стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво, - до встановлення правонаступника.

В той же час, за правилами частин першої, п`ятої статті 104 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій визначено статтею 25 Закону України від 15.05.2003 №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон №755-IV), за змістом частин першої, другої якої державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі, зокрема, припинення юридичної особи, що не пов`язано з банкрутством юридичної особи. Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає, в тому числі, проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру.

Також, за приписами частин третьої, четвертої статті 105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.

До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

Аналіз вищенаведених положень законодавства дає підстави для висновку, що юридична особа, в тому числі та, що є суб`єктом владних повноважень, вважається ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення. До цього моменту юридична особа перебуває у процесі ліквідації, а повноваження щодо управління справами такої юридичної особи переходять до комісії з припинення юридичної особи з моменту призначення комісії. При цьому, голова комісії, її члени виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.

У даному випадку за наявною на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України інформацією ДАБІ України перебуває у стані припинення на підставі рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її ліквідації. У Єдиному державному реєстрі відсутній запис про державну реєстрацію припинення ДАБІ України в результаті ліквідації.

За таких обставин, станом на день подання та вирішення клопотання ДАБІ України про зупинення провадження у справі, цей орган не припинено в результаті ліквідації (не ліквідовано) у встановленому законодавством порядку, а повноваження щодо представництва інтересів цього органу в суді, в силу закону, можуть здійснювати голова ліквідаційної комісії, її члени.

Ураховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність у даному конкретному випадку підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 236 КАС України, для зупинення провадження у даній справі та, як наслідок, для задоволення поданого ДАБІ України клопотання.

Аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Верховного Суду від 08.09.2020 у справі №822/715/16.

Керуючись статтями 236, 248, 256 КАС України, суд-

ухвалив:

У задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі – відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на судове рішення, винесене за результатами розгляду справи.

Повне судове рішення складно 29.06.2021 року.

Суддя Карп`як Оксана Орестівна