Рішення № 97969665, 29.06.2021, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.06.2021
Номер справи
260/1502/21
Номер документу
97969665
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

29 червня 2021 рокум. Ужгород№ 260/1502/21 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Луцович М.М. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Закарпатській області до Приватного підприємства "Віадук Текстильпродукція" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом до Приватного підприємства "Віадук Текстильпродукція" про стягнення податкового боргу в розмірі 341 832,66 грн., в тому числі пеня в сумі 43286,90 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується не погашений податковий борг у розмірі 43286,90 грн., в тому числі пеня в сумі 43286,90 грн. Однак, вказана заборгованість не була погашена відповідачем у добровільному порядку.

Відповідач у строки визначені судом відзив на позов не надіслав.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до статті 16 ПК України платники податків зобов`язані вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та (або) сплатити суму податку та збору в порядку та строки, визначені цим Кодексом. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків передбачених законом

Відповідач перебуває на обліку у податковому органі та таким було самостійно подано до позивача:

- податкову декларацію №9097787075 від 21.05.2018 за квітень 2018 року із самостійно задекларованою сумою ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 566,00грн.;

- податкову декларацію №9175452009 від 20.08.2018 за липень 2018 року із самостійно задекларованою сумою ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 2286,00грн.;

- податкову декларацію №9201339101 від 19.09.2018 за серпень 2018 року із самостійно задекларованою сумою ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 4439,00грн.;

- уточнюючий розрахунок №9000414597 від 01.05.2018 за травень 2018 року із самостійно задекларованою сумою ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 124033,00грн. (податкове зобов`язання - 120413,00грн., сума штрафу - 3620,00грн.);

Згідно п. 56.11 ст. 56 ПК України, із змінами та доповненнями, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до п. 54.1 ст. 54 ПК України платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Позивачем було проведено документальну планову виїзну перевірку з питань щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб. За результатами проведеної перевірки складено Акт перевірки №192/07-16-33-07/33128590 від 23.03.2020 (а.с. 64-87) та винесено податкове повідомлення-рішення №0002943307 від 09.04.2020 про збільшення грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 167579,64грн. (основне зобов`язання - 75067,53 грн., штрафна санкція - 65394.49 грн., пеня - 27217,62грн. (а.с. 55) та податкове повідомлення - рішення №0002953307 від 09.04.2020 про збільшення грошового зобов`язання з військового збору у розмірі 14059,68 грн. (основне зобов`язання - 6144,70грн., штрафна санкція - 5219,12грн., пеня - 2695,86грн.) (а.с. 47).

Також, позивачем було проведено:

- камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт перевірки №885/12-01/33128590 від 21.06.2018 (а.с. 89) та винесено податкове повідомлення-рішення №0024611201 від 04.07.2018 про зобов`язання сплатити штраф з ПДВ у розмірі 1797,45грн. (а.с. 88).

- камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт перевірки № 1102/07-16-52-12/33128590 від 14.05.2019 (а.с. 91) та винесено податкове повідомлення-рішення №0022445212 від 17.05.2019 про зобов`язання сплатити штраф з ПДВ у розмірі 11148,47грн. (а.с.90).

- камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт перевірки №2322/12-01/702/33128590 від 15.08.2019 (а.с. 94) та винесено податкове повідомлення-рішення №0041925212 від 27.08.2019 про зобов`язання сплатити штраф з ПДВ у розмірі 510,00грн. (а.с. 92).

- камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт перевірки №984/04-01/702/33128590 від 07.11.2019 (а.с. 97) та винесено податкове повідомлення-рішення №0073445204 від 22.11.2019 про зобов`язання сплатити штраф з ПДВ у розмірі 1020,00грн. (а.с. 96).

- камеральну перевірку щодо своєчасності сплати податку на додану вартість, за результатами якої складено Акт перевірки №1771/04-01/702/33128590 від 30.06.2020 (а.с. 99) та винесено податкове повідомлення-рішення №0034225204 від 15.07.2020 про зобов`язання сплатити штраф з ПДВ у розмірі 2040,00грн. (а.с. 98).

Однак, відповідачем не погашено вищевказані суми боргу. Доказів протилежного відповідач до суду не надав.

Вище вказані податкові повідомлення-рішення не були оскаржені відповідачем ані в адміністративному, ані в судовому порядку, а тому податковий борг є узгодженим.

Відповідно до п. 57.3 ст.57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до ст. 129 ПК України, відповідачеві проведено нарахування пені у розмірі 612,03 грн. по платежу 85 11021000 «Податок на прибуток приватних підприємств» та пені в сумі 12761,39грн. по платежу 30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)». Вказана сума пені відповідачем не була сплачена.

Згідно пп. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 ПК України передбачено, що одним із обов`язків платника податків є обов`язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Положенням пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України передбачено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У зв`язку з несплатою узгоджених сум відповідачеві на підставі Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», було виставлено першу податкову вимогу №1/1119 від 23.11.2010 р. про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов`язаннями та другу податкову вимогу №2/1244 від 31.11.2010 р. (а.с. 100). У зв`язку з неможливістю вручення дані податкові вимоги були виставлені на дошці податкових оголошень (а.с. 101).

Відповідно до абз. 2 п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно ч.1, ч.2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, провівши правовий аналіз законодавчих норм, що регулюють спірні правовідносини крізь призму встановлених обставин даної адміністративної справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позов.

Керуючись ст. 139, 241, ч. 3 ст. 243, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

1.Позов Головного управління ДПС у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52, Ужгород, Закарпатська область, 88000, код ЄДРПОУ ВП 44106694) до Приватного підприємства "Віадук Текстильпродукція" (вул. Пряшівська, буд. 3, м. Мукачево, Мукачівський район, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 33128590) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

2.Стягнути з Приватного підприємства «Віадук Текстильпродукція» податковий борг у розмірі 341 832,66 (триста сорок одну тисячу вісімсот тридцять дві гривні шістдесят шість копійок) грн. в т.ч. пеня в сумі 43 286,90 (сорок три тисячі двісті вісімдесят шість гривень дев`яносто копійок) грн. по платежам:

-30 11011000 «Військовий збір» у розмірі 14 059,68 (чотирнадцять тисяч п`ятдесят дев`ять гривень шістдесят вісім копійок) грн. у т.ч. пені в сумі 2 695,86 (дві тисячі шістсот дев`яносто п`ять гривень вісімдесят шість копійок) грн.;

-85 11011000 «Податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються податковими агентами із доходів платника податків у вигляді заробітної плати» у розмірі 167 579,64 (сто шістдесят сім тисяч п`ятсот сімдесят дев`ять гривень шістдесят чотири копійки) грн. в т.ч. пеня в сумі 27 217,62 (двадцять сім тисяч двісті сімнадцять гривень шістдесят дві копійки) грн.;

-85 1 1021000 «Податок на прибуток приватних підприємств» у розмірі 612,03 (шістсот дванадцять гривень три копійки) грн. в т.ч. пеня в сумі 612,03 (шістсот дванадцять гривень три копійки) грн.;

-30 14010100 «Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» у розмірі 159 581,31 (сто п`ятдесят дев`ять тисяч п`ятсот вісімдесят одна гривня тридцять одна копійка) грн., в тому числі пеня у розмірі 12 761,39 (дванадцять тисяч сімсот шістдесят одна гривня тридцять дев`ять копійок) грн. за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

3.Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяМ.М. Луцович