Рішення № 97968890, 30.06.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.06.2021
Номер справи
160/8525/21
Номер документу
97968890
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2021 року Справа № 160/8525/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рябчук О.С. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

27.05.2021 року засобами поштового зв`язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), в якому позивач просить:

- визнати протиправною відмову відповідача - Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (ЄДРПОУ: 42961727), - внести зміни до актового запису про моє, ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 ), народження;

- зобов`язати відповідача - Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно - Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) (ЄДРПОУ: 42961727), - внести зміни до актового запису про моє, ОСОБА_1 ( РНОКПП НОМЕР_1 ), народження, змінивши дату народження з « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що Виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області 13.05.1954 року видане свідоцтво про народження позивача та складено актовий запис №14, проте при складанні актового запису була допущена помилка, а саме, вказано дату народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а не « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Позивач звернулась до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) з заявою установленого порядку та всіма документами, що може надати на підтвердження факту вірної дати народження, проте після розгляду заяви було винесено відмову у внесенні змін до акту реєстрації цивільного стану громадян. Вважаючи протиправною відмову Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) внести зміни до актового запису про народження позивач звернулася до суду з позовом. З огляду на викладене, просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями зазначена справа розподілена судді О.С. Рябчук.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 травня 2021 року відкрито провадження у адміністративній справі; справу №160/8525/21 призначено до розгляду за правилами спрощеного провадження без повідомлення сторін.

Цією ж ухвалою відповідачам було надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідачів.

08.06.2021 року відповідач надіслав письмовий відзив на позов. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) проти задоволення позову заперечує в повному обсязі, вважає, що відмову про внесення змін до актового запису про народження № 14 від 13 травня 1954 року винесено правомірно. Відповідач зазначає, що підтвердження дати народження дитини можливо лише на підставі первинного свідоцтва про народження, або відповіді медичної установи, що видала документ на підставі якого була проведена державна реєстрація народження. Відповідачем на підтвердження дати народження позивача зроблено запит до Комунального підприємства «Широківська лікарня» Широківської селищної ради, проте Комунальним підприємством надано відповідь, що термін зберігання «Карти розвитку новонароджених» та історії пологів 25 років, тому така довідка не може бути надана. Окрім наведених вище підстав зміни до актового запису можуть бути внесені на підставі рішення суду у якому зазначено про внесення конкретних змін в акті запису цивільного стану згідно з п. 2.13.1 розділу ІІ «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» затверджених Міністерством юстиції України від 14.01.2021 року № 55/18793. Також позивачем не зазначено номер актового запису, дати складення, назви органу, що склав актовий запис про народження до якого позивач просить внести зміни. Крім того, просить внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_1 , тобто вказує своє прізвище по шлюбу, тоді як актовий запис про народження складено на ОСОБА_2 . Отже відповідач вважає, що винесена відмова правомірна та відповідає вимогам чинного законодавства, а тому не підлягає скасуванню.

У відповідності до положень ч.6ст.162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно до ч.5ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Частиною 4статті 243 Кодексу адміністративного України встановлено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Згідно з ч.5ст.250 Кодексу адміністративного судочинства України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Відповідно до ч. 8 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

ОСОБА_1 звернулась до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно- Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Дніпро) з заявою про внесення змін до актового запису, а саме: про народження ОСОБА_1 № 14 від 13 травня 1954 року, складеного виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області.

На підтвердження дати народження позивачем до заяви надано та зібрано Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно- Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Дніпро) такі документи:

- копія паспорту заявника серії НОМЕР_2 виданий Інгулецьким РВ Криворізького УМВС України в Дніпропетровській області від 08.04.1999 року;

- оригінал та копія свідоцтва про народження заявника серії НОМЕР_3 та повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження заявника № 14 від 13 травня 1954 року складеного на ОСОБА_2 виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області;

- копія свідоцтва про шлюб заявника серії НОМЕР_4 та повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб заявника № 48 від 08 червня 1974 року складеного на ОСОБА_3 та ОСОБА_2 Широківським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції( м. Дніпро);

- відповідь Комунального підприємства «Широківська лікарня» Широківської селищної ради від 24.02.2021 року № 177/21.

Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно- Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції ( м. Дніпро) 20.03.2021 року надано висновок про відмову внесення змін до актового запису від 20.03.2021 р.

Відмова вмотивована тим, що в актових записах про народження заявника № 14 від 13 травня 1954 року складеного на ОСОБА_2 виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області вказана дата народження дитини « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в копії паспорта заявника серії НОМЕР_2 виданого Інгулецьким РВ Криворізького УМВС України в Дніпропетровській області від 08.04.1999 року вказана дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». На підтвердження вірної дати народження заявниці зроблено запит до Комунального підприємства «Широківська лікарня» Широківської селищної ради, проте запитувана інформація не була надана, оскільки термін зберігання «Карти розвитку новонароджених» та історії пологів 25 років. З огляду на наведене вірна дата народження не може бути встановлена та внесення змін до актового запису є неможливим.

Вважаючи відмову про внесення змін до актового запису протиправною та безпідставною позивач звернулась до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Спірні правовідносини врегульовано Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.10.2010 р. № 2398-VI (далі - Закон № 2398-VI), Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 р. № 96/5.

За змістом ст. 1 Закону № 2398-VІ, цей Закон визначає засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану та не поширюється на порядок проведення реєстрації громадянства України.

Частиною 1 ст. 6 Закону № 2398-VІ передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Відповідно до ч.ч. 1-3 ст. 9 Закону № 2398-VІ, державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Інформація, що міститься в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Порядок внесення змін до актових записів передбачений статтею 22 Закону № 2398-VІ та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 № 96/5 (далі - Правила).

За змістом ч. 1 ст. 22 Закону № 2398-VІ, внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Пунктом 2.1 Правил визначено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника.

Відповідно до пункту 2.6 Правил №96/5, разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються:

- свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;

- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Відповідно до п. 2.12 Правил, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Таким чином орган державної реєстрації актів цивільного стану зобов`язаний прийняти заяву про внесення змін до актового запису цивільного стану, розглянути її у спосіб та в порядку, визначеному законодавством, та за результатами такого розгляду скласти письмовий висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

Перелік підстав для внесення змін в актові записи цивільного стану визначений пунктом 2.13. Правил. Згідно з підпункту 2.13.3 пункту 2.13 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного, міжрайонного управління юстиції або дипломатичного представництва чи консульської установи України.

Пунктом 2.15 Правил встановлені випадки, коли висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається, зокрема, відповідно до підпункту 2.15.9 цього пункту, якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).

Абзац п`ятий пункту 1.5 Правил закріплює, зокрема, що працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником.

Таким чином, на відповідача покладається обов`язок детального вивчення документів, наданих позивачем для внесення змін до актового запису цивільного стану окремо та у їх сукупності.

Відповідно до п.п. 2.13.2 п. 2.13 Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.

Згідно п. 2.16 Правил, зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Підпунктом 2.16.7 п. 2.16 Правил зазначено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.

Відповідно до п. 2.18 Правил, зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації за місцем зберігання відповідного актового запису цивільного стану.

Висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичного представництва чи консульської установи України про внесення змін до актового запису цивільного стану складається у двох примірниках, з яких один разом із зібраними документами не пізніше наступного робочого дня надсилається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису цивільного стану, до якого вносяться зміни. Другий примірник залишається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичному представництві чи консульській установі України за місцем його складання. Якщо актовий запис цивільного стану, у який потрібно внести зміни, міститься в даному відділі державної реєстрації актів цивільного стану, висновок складається в одному примірнику (п. 2.19 Правил).

Отже, внесення змін до актового запису цивільного стану передбачає певний алгоритм дій, а саме: звернення особи з відповідною заявою (за місцем проживання) про внесення змін до актового запису цивільного стану особисто або через представника; прийняття відділом державної реєстрації актів цивільного стану вказаної заяви шляхом її формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян; складання відділом державної реєстрації актів цивільного стану обґрунтованого висновку про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. Зміни до актового запису вносяться також на підставі постанови адміністративного суду.

Відповідно до п. 2.22. Розділу ІІ Правил, після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану. На свідоцтві проставляється штамп "Повторно".

Системний аналіз вказаних положень дає підстави для висновку, що орган реєстрації актів цивільного стану вправі внести зміни до актового запису цивільного стану тільки у випадку, коли для цього наявні підстави та достатні докази.

Суд зазначає, що в даній справі перевіряється правомірність прийнятого відповідачем спірного висновку та його відповідність вимогам чинного законодавства.

Спірні правовідносини виникли внаслідок розбіжностей, що вказані у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_1 № 14 від 13.05.1954, складеного Виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області та паспорті громадянина України серії НОМЕР_2 ОСОБА_1 , а саме в свідоцтві про народження вказана дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а в паспорті громадянина України вказана дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Вказані обставини стали підставою для звернення до відповідача з заявою про внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_1 № 14 від 13.05.1954, складеного Виконавчим комітетом Новомалинівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області. Проте, відповідачем винесено відмову у внесенні змін до акту запису про народження, оскільки наданих заявником документів не вистачило для встановлення вірної дати народження позивача та можливість встановлення вірної дати відсутня через сплин строку зберігання «Карти розвитку новонароджених» та історії пологів.

Відповідно до частини п`ятої статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Вирішуючи даний спір, суд враховує правову позицію Великої Палати Верховного Суду, яка міститься у постановах від 14.11.2018 у справі № 425/2737/17 та від 23.01.2019 у справі № 807/45/17, згідно яких у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення. Адміністративний суд, розглядаючи такі справи, не вправі вийти за межі їх публічно-правових аспектів і встановлювати юридичні факти, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану.

Актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків. Актами цивільного стану є народження фізичної особи, встановлення її походження, набуття громадянства, вихід з громадянства та його втрата, досягнення відповідного віку, надання повної цивільної дієздатності, обмеження цивільної дієздатності, визнання особи недієздатною, шлюб, розірвання шлюбу, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, зміна імені, інвалідність, смерть тощо. Державній реєстрації підлягають народження фізичної особи та її походження, громадянство, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть (ч. 1, 2, 3 ст. 49 Цивільного кодексу).

Аналогічні за змістом приписи закріплені у статті 2 Закону № 2398-VI.

Суд також врахував висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 28 листопада 2018 року у справі №822/1064/17, згідно з якими «при розгляді справ, пов`язаних з відмовою органу державної реєстрації актів цивільного стану, неприпустимим є вихід адміністративного суду за межі публічно-правових аспектів справи і встановлення юридичних фактів, що мають значення для внесення змін до актових записів цивільного стану. Суд не уповноважений встановлювати достовірність обставин, засвідчених поданими документами, чи іншим способом встановлювати юридичні факти; такі справи належать до цивільної юрисдикції і вирішуються, зокрема, у порядку окремого провадження».

При вирішенні адміністративно-правового спору судом було досліджено матеріали справи та встановлено, що позивачем надано копію свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 13.05.1954 року ОСОБА_2 з зазначенням дати народження « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Зміна прізвища позивача з ОСОБА_2 на ОСОБА_1 підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_4 . Також в матеріалах справи наявний паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , виданий Інгулецьким РВ Криворізького УМВС України в Дніпропетровській області від 08.04.199року ОСОБА_1 , в якому зазначена дата народження « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Позивачем на підтвердження встановлення дати народження також надано повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження № 486 від 16.09.1983 року доньки позивача. У витязі зазначені відомості про матір дитини ОСОБА_1 , дата народження ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Вищезазначені докази було досліджено Відділом реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та викладено аналіз у вмотивованій відмові. Крім того відповідачем на виконання вимог «Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання» затверджених Міністерством юстиції України від 14.01.2021 року № 55/18793, досліджено відповідь на запит до Комунального підприємства «Широківська лікарня» Широківської селищної ради про неможливість встановлення вірної дати народження особи через сплин строку зберігання «Карти розвитку новонароджених» та історії пологів.

З огляду на вищевикладене судом не вбачається підстав для визнання протиправною відмови Відділу реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) у внесенні змін до актового запису про народження.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина 2 статті 77 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).

Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Згідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України в разі відмови в задоволенні позову судові витрати не присуджуються на користь сторони за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 2, 9, 73-78, 90, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Інгулецькому та Металургійному районах у місті Кривому Розі Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та у строки, встановлені статтями295та297 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст складений 30.06.2021 р.

Суддя О.С. Рябчук