Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-3239/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.
при секретаріЗаїці О.В.
за участі представника позивача:Возборської І.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області <3-тя особа >до Міськкоопторга Красилівської райспоживспілки <3-тя особа >про примусове виконання рішення та стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Хмельницькій області звернулась до суду з адміністративним позовом до міськкоопторга Красилівської райспоживспілки про примусове виконання рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Хмельницькій області №042 від 15.03.2010 року та стягнення економічних санкцій в сумі 85128,27 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області проведено перевірку додержання відповідачем державної дисципліни цін про що складено акт перевірки №174 від 10.03.2010 року. Перевіркою встановлено необґрунтовано одержану виручку внаслідок надання торговельних площ ринку у користування субєктам підприємницької діяльності для торгівлі з контейнерів (кіосків, палаток) в період з 01.09.2009 року по 01.02.2010 року. Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення № 042 від 15.03.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 85128,27 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримує повністю та просить суд стягнути з міськкоопторга Красилівської райспоживспілки в дохід державного бюджету суму порушення 28376,09 грн., штраф в сумі 56752,18 грн., всього стягнути 85128,27 грн.
Відповідач в судове засідання не зявився. Про час та місце розгляду справи повідомлений ,про причини суд не повідомив, заперечень на позов та доказів, які б спростовували доводи позивача суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області проведено перевірку додержання відповідачем державної дисципліни цін про що складено акт перевірки №174 від 10.03.2010 року. Перевіркою встановлено необґрунтовано одержану виручку внаслідок надання торговельних площ ринку у користування субєктам підприємницької діяльності для торгівлі з контейнерів (кіосків, палаток) в період з 01.09.2009 року по 01.02.2010 року.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана виручка підлягає вилученню в дохід бюджету із штрафом у подвійному розмірі.
На підставі вищенаведеного, згідно п.4 Положення про основні вимоги до організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 року № 868 «Про деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків» підприємством не заключні договори оренди торговельного місця із субєктами господарювання, які сплатили ринковий збір за 30 і більше днів на одному ринку, згідно з Типовою формою, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 05 березня 2009 року № 278 «Про заходи щодо стабілізації цін надання послуг та оренду торгових приміщень (площ) у торговельних обєктах, на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів в умовах фінансово-економічної кризи».
При визначенні собівартості 1 кв.м. до розрахунку прийнято площу, яка фактично надається в користування (1516 кв.м.), замість загальної площі 12100 кв.м., чим порушено вимоги п.5 розділу ІІ Порядку розрахунку цін на послуги та оренду торгових приміщень (площ) та їх обслуговування на ринках з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, затвердженого наказом Міністерства економіки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 30.06.2009 року №638/109.
За результатами внесених коригувань до складу калькуляції відповідно до вимог чинного законодавства оренда плата повинна становити 0,16 грн. за 1 торгове місце, замість 1,00 гривні.
В результаті вказаного порушення за період з 1 вересня 2009 року по 1 лютого 2010 року підприємництвом необґрунтовано отримано 28376,09 грн. виручки.
Відповідно до «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», що затверджена спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України 03.12.2001 року № 298/519 (зареєстровано в Міністерстві юстиції 18.12.2001 року № 1047/6238), Державною інспекцією з контролю за цінами в Хмельницькій області прийнято рішення № 042 від 15.03.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін: сума порушення 28376,09 грн.; сума штрафу 28376,09 грн. х 2 = 56752,18 грн.
Таким чином, суд дійшов висновку, що позивачем правомірно (на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України) та в межах компетенції накладені штрафні (фінансові) санкції, які відповідачем не сплачені.
Дана заборгованість підтверджується актом перевірки №174 від 10.03.2010 року та рішенням № 042 від 15.03.2010 року про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, матеріалами справи відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 71, 86, 94, 158-163, 167, 254-259 КАС України, ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення», «Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з міськкоопторга Красилівської райспоживспілки, ідентифікаційний код 01786793 в дохід державного бюджету (код 21081100 р/р 31113106700279 в УДКУ у Хмельницький області, код 23565526 МФО 815013) 85128,27 грн. (вісімдесят пять тисяч сто двадцять вісім гривень 27 коп.), в тому числі :суму порушення - 28376,09 грн. та штраф в сумі - 56752,18 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 27 травня 2010 року
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >О.П. Шевчук
< для копії >< для копії >