Постанова № 9796569, 22.04.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.04.2010
Номер справи
2-а-2620/10/2270/8
Номер документу
9796569
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-2620/10/2270/8

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіСвятецького В.В.

при секретаріРозумняк О.В.

за участі:прокурора Ільчука Ю.Ф.,

відповідача ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом Прокурор м. Кам'янець-Подільського <в чиїх інтересах >Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 <3-тя особа >про стягнення фінансової санкції, -

В С Т А Н О В И В:

В обґрунтування своїх позовних вимог прокурор посилається на те, що 12.10.2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова, якою за порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: перевезення пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн.. Відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив, а тому прокурор просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 510 грн.

В судовому засідання прокурор підтримав позовні вимоги в повному обсязі і просить їх задовольнити.

Відповідач позовні вимоги не визнав, просить відмовити у позові. При цьому пояснив, що наступного після перевірки дня він привів у відповідність всі документи, а тому на час розгляду його справи він усунув виявлені під час перевірки порушення.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області під час перевірки 03.09.2009 року автотранспортного засобу », який належить відповідачу, встановлено порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт", із змінами, внесеними Законом України від 23.02.2006 року, а саме: перевезення пасажирів на таксі за відсутності ліцензійної картки.

По даному факту державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області 03.09.2009 року складено акт про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Згідно з ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" в редакції Закону від 23.02.2006 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до суб'єкта підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції, зокрема, за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян

12.10.2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Хмельницькій області винесена постанова, якою відповідно до ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн. які він мав сплатити на р/р 31113106700235 ВДК у м. Кам'янці-Подільському код ЄДРГІОУ 23565590. банк - УДК у Хмельницькій області. МФО 815013, код платежу 21081100.

Копію постанови відповідачем було отримано, та не оскаржено у встановленому Законом порядку.

Відповідно п.28 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно положення ч.2 ст.124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Оскільки відповідач у встановлений строк вищевказану суму добровільне не сплатив, вона піддягає стягненню в судовому порядку.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7, 8, 9, 11, 71, 86, 99, 158- 163, 167, КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідент. номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету фінансові санкції в сумі 510 грн.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено 27 квітня 2010 року

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >В.В. Святецький

< для копії >< для копії >