Постанова № 9796437, 14.04.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2-а-200/10/2270
Номер документу
9796437
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-200/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБоровицького О.А.

при секретаріЛоборчук Л.М.

< за участі >< перелік сторін > розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Хмельницьке закрите акціонерне товариство "Втормет" <3-тя особа >до Державна податкова інспекція у м. Хмельницькому <3-тя особа >про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень, -

В С Т А Н О В И В:

Хмельницьке закрите акціонерне товариство "Втормет" звернулося в суд з позовом до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень. Позовні вимоги вмотивовані тим, що ДПІ у м. Хмельницькому на підставі висновків викладених в акті перевірки від 20.10.09 р. № 10321/23-4/00193157 прийнято відносно Хмельницького ЗАТ "Втормет" податкові повідомлення-рішення від 02.11.09 р. № 0003662301/0/8545, № 0003672310/0/8546. За результатами розгляду скарги позивача, відповідачем відносно позивача прийнято податкові повідомлення рішення від 31 грудня 2009 року № 0003662301/1/10130 та № 0003672301/1/10131. Позивач вважає, що акт перевірки, висновки викладені в ньому та податкових повідомленнях-рішеннях є неправомірними, податкові повідомлення - рішення є протиправними і підлягають скасуванню, оскільки суперечать вимогам ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість".

На підставі вищенаведеного, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003662301/0/8545 та 31 грудня 2009 року №0003662301/1/10130 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 2892359 грн., за штрафними санкціями 2854860 грн., всього 5747219 грн., визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003672301/0/8546 та 31 грудня 2009 року №0003672301/1/10131 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на додану вартість за основним платежем 715553 грн., за штрафними санкціями 357777 грн., всього 1073330 грн.

Представники позивача в судовому засіданні позов підтримали та підтвердили обставини на які посилається позивач у позовній заяві, просять суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали, подали суду письмові заперечення та додаткові письмові пояснення, пояснили, що відповідачем проведено документальну невиїзну перевірку Хмельницького ЗАТ "Втормет" з питань дослідження взаємовідносин із ТОВ "Голд Трейд Інвест" та ПП "Арон Трейд" за період з 01.01.2006 року по 31.03.2008 року. За результатами перевірки складено акт № 10321/23-4/00193157 від 20.10.09 р. Встановлено порушення позивачем вимог п.5.1. п.п.5.2.1, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, в сумі 3289066 грн. та п.п.7.2.6, п.7.2. п.п.7.4.1, п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" п.2, п.5, п.6.2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України, в результаті чого занижено податок на додану вартість за період з 01.01.2006р. по 31.03.2008 р. в сумі 1 391 254 грн. На підставі порушень виявлених перевіркою та за результатами розгляду скарги позивача відповідачем прийнято податкові повідомлення-рішення від 02 листопада 2009 року №0003662301/0/8545 та 31 грудня 2009 року №0003662301/1/10130 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 2892359 грн., за штрафними санкціями 2854860 грн., всього 5747219 грн., від 02 листопада 2009 року №0003672301/0/8546 та 31 грудня 2009 року №0003672301/1/10131 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на додану вартість за основним платежем 715553 грн., за штрафними санкціями 357777 грн., всього 1073330 грн. Представники відповідача вважають, що висновки викладені в акті перевірки відповідають дійсним обставинам справи, податкові повідомлення-рішення є законними та обґрунтованими.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що з 14 по 19 жовтня 2009 року ДПІ у м. Хмельницькому проведена документальна невиїзна перевірка Хмельницького ЗАТ "Втормет" з питань дослідження взаємовідносин із ТОВ "Голд Трейд Інвест" та ПП "Арон-Трейд" за період з 01.01.2006 р. по 31.03.2008 р. на підставі наказу № 1010/23-4/00193.157 від 14.10.2009р., виданого ДПІ у м. Хмельницькому на виконання постанови старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Хмельницькій області Кухара О.П. від 07.08.2009 року про призначення позапланової документальної перевірки Хмельницького ЗАТ "Втормет".

За результатами перевірки відповідачем складено акт від 20.10.09 р. № 10321/23-4/00193157, відповідно до висновків акту, перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п.5.1, п.п.5.2.1. п.5.2, п.п.5.3.9. п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 3289066 грн., порушення п.п. 7.2.6, п. 7.2 п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", п. 2, п. 5, п. 6.2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 1391254 грн.

На підставі акту перевірки та за результатами розгляду скарги позивача ДПІ у м. Хмельницькому прийнято податкові повідомлення-рішення від 02 листопада 2009 року №0003662301/0/8545 та від 31 грудня 2009 року №0003662301/1/10130 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 2892359 грн., за штрафними санкціями 2854860 грн., всього 5747219 грн., від 02 листопада 2009 року №0003672301/0/8546 та 31 грудня 2009 року №0003672301/1/10131 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на додану вартість за основним платежем 715553 грн., за штрафними санкціями 357777 грн., всього 1073330 грн.

В наказі № 1010/23-4/00193.157 від 14.10.2009р. про проведення документальної невиїзної перевірки Хмельницького ЗАТ "Втормет" підставою проведення перевірки зазначається розслідування кримінальної справи, порушеної стосовно службових осіб позивача по факту умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі).

Відповідно до п. 7 ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться, якщо стосовно платника податків (посадової особи платника податків) у порядку, встановленому законом, податковою міліцією заведено оперативно-розшукову справу, у зв'язку з чим є потреба у проведенні позапланової виїзної перевірки фінансово-господарської діяльності такого платника податків.

Враховуючи наведене суд приходить до переконання, що відповідач, на підставі постанови старшого слідчого СВ ПМ ДПА у Хмельницькій області Кухара О.П. від 07.08.2009 року про призначення позапланової документальної перевірки Хмельницького ЗАТ "Втормет", наділений повноваженнями проводити лише позапланову виїзну перевірку, та не наділений повноваженнями провести документальну невиїзну перевірку, оскільки відповідно до змісту акту перевірки від 20.10.09 р. № 10321/23-4/00193157 позивачем проведена документальна невиїзна перевірка не на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів).

Згідно наказу № 1010/23-4/00193.157 від 14.10.2009р. та Акту № 10321/23-4/00193157 від 20.10.09 р. перевірка мала б проводитись за період з 01.01.06 р. по 31.01.08 р., однак проведена з 01.01.06 р. по 31.03.08 р., що свідчить про те що перевіркою було охоплено більший період ніж зазначено в наказі про проведення перевірки та постанові старшого слідчого від 07.08.2009 року.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що документальну невиїзну перевірку Хмельницького ЗАТ "Втормет" з питань дослідження взаємовідносин із ТОВ "Голд Трейд Інвест" та ПП "Арон-Трейд" за період з 01.01.2006 р. по 31.03.2008 р. проведено з порушенням вимог ст. ст. 11, 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".

Судом не досліджувалось питання порушення позивачем п.5.1. п.п.5.2.1, п.п.5.3.9 п.5.3 ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 7.2.6, п. 7.2 п.п. 7.4.1, п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", п. 2, п. 5, п. 6.2 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України виявлених при проведені документальної невиїзної перевірки Хмельницького ЗАТ "Втормет" з питань дослідження взаємовідносин із ТОВ "Голд Трейд Інвест" та ПП "Арон-Трейд" за період з 01.01.2006 р. по 31.03.2008 р., оскільки судом встановлено, що вказана перевірка проведена протиправно.

Згідно змісту акту перевірки, під час її проведення посадовими особами відповідача в супереч вимогам ч.1 ст.124 Конституції України надавалась оцінка матеріалам кримінальної справи №41/0225, а саме показам свідків, висновкам експертів та інш., в той час як слідство у вказаній справі не завершено, справу до суду не передано, рішення в порядку передбаченому Кримінально-процесуальним кодексом України судом не прийнято.

Враховуючи вище наведене, суд дійшов висновку, що податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003662301/0/8545 та 31 грудня 2009 року №0003662301/1/10130 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 2892359 грн., за штрафними санкціями 2854860 грн., всього 5747219 грн., податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003672301/0/8546 та 31 грудня 2009 року №0003672301/1/10131 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на додану вартість за основним платежем 715553 грн., за штрафними санкціями 357777 грн., всього 1073330 грн. слід визнати протиправними та скасувати.

Керуючись ст.124 Конституції України, ст. ст. 11, 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ст.ст. 7,8, 9, 11, 71, 86, 99, 158, 159, 161, 162, 163, 167, КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов Хмельницького закритого акціонерного товариства "Втормет" до Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень рішень задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003662301/0/8545 та 31 грудня 2009 року №0003662301/1/10130 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 2892359 грн., за штрафними санкціями 2854860 грн., всього 5747219 грн.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у м. Хмельницькому від 02 листопада 2009 року №0003672301/0/8546 та 31 грудня 2009 року №0003672301/1/10131 про визначення суми податкового зобов'язання (з урахуванням штрафних (фінансових) санкцій) за платежем податок на додану вартість за основним платеж

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

<виготовлено ><Дата виготовлення >

Постанову складено в повному обсязі 19 квітня 2009 року. <Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >О.А. Боровицький

< для копії >< для копії >