Єдиний державний реєстр судових рішень < для копії >
Справа № 2-а-1784/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіШевчука О.П.
при секретаріЗаїці О.В.
за участі:представників позивача
представника відповідачаГулеватого І.А.
Терлича В.Г.
Курятник Є.С.
Польового В.А.
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Товариства з обмеженою відповідальністю фабрика штучних шкір "Еко-СКАІ" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень: № 0000082300/0 від 25.02.2010; № 0000092300/0 від 25.02.2010,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю фабрика штучних шкір "Еко-СКАІ", звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі Хмельницької області, в якому просить суд скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Ярмолинецькому районі від 25.02.2010 року за №0000082300/0 та №0000092300/0.
Представники позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримали та просили суд його задовольнити, мотивуючи позицію тим, що податкові повідомлення рішення від 25.02.2010р. за №0000082300/0 та №0000092300/0 прийняті з порушенням норм діючого законодавства України.
Представник відповідача в судовому засіданні адміністративний позов не визнав, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування зазначив, що Державною податковою інспекцією у Ярмолинецькому районі проведено виїзну планову перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008р. по 30.09.2009р., за результатами якої 04 лютого 2010 року складено акт перевірки №38.231.32601100. У зазначеному акті зафіксовано, що перевіркою встановлені порушення позивачем : 1) пп. 7.4.1 п.7.4 . пп. 7.5.1 п. 7.5. пп. 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.97р., із змінами та доповненнями, ТОВ ФШШ "Еко-СКАІ», в результаті чого занижено суму податку, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 21545,00 грн., у тому числі за травень місяць 2008 року в сумі 21094,00 грн., за жовтень місяць 2008 року в сумі 451,00 грн.;
2) пп. 7.4.1 п.7.4, пп. 7.5.1 п. 7.5., пп.7.7.2 »а» пп. 7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України " Про податок на додану вартість"" №168/97-ВР від 03.04.97 р. із змінами та доповненнями, в результаті чого завищено заявлену суму бюджетного відшкодування в травні 2008р. у сумі 8714,00 грн.
Тобто, в порушення пп. 7.5.1 п. 7.5. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" (далі - Закон): внаслідок включення до складу податкового кредиту податкових накладних, виписаних в попередніх податкових періодах: грудень 2007р., березень 2008р., квітень 2008р., червень 2008р., липень 2008р., - на загальну суму 30260,00 грн.,позивачем завищено суму податкового кредиту по деклараціях з податку на додану вартість : за квітень 2008 року у сумі 215,00 грн., за травень 2008 року в сумі 29593,00 грн., за липень 2008 року в сумі 337,00 грн., за серпень 2008 року в сумі 115,00 грн. На підставі акта перевірки 25.02.2010 р. прийняті два податкові повідомлення - рішення : № 0000082300/0, згідно з яким визначено суму податкового зобовязання у розмірі 32317,50 грн., в тому числі основний платіж - 21545,00 грн., фінансова (штрафна) санкція-10772,50 грн., №0000092300/0, згідно з яким визначено суму податкового зобовязання у розмірі 4357,00 грн.- фінансова (штрафна) санкція.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі за таких підстав.
При розгляді справи судом встановлено, що працівниками ДПІ у Ярмолинецькому районі була проведена виїзна планова перевірка дотримання вимог податкового та валютного законодавства ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008р. по 30.09.2009р., за результатами якої 04 лютого 2010 року складено акт перевірки №38.231.32601100.
Вищезазначеним актом встановлено порушення п.п.7.5.1 п.п.7.5 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість - завищення суми податкового кредиту по деклараціях з податку на додану вартість за квітень 2008 року у сумі 215,00 грн., за травень 2008 року в сумі 29593,00 грн., за липень 2008 року в сумі 337,00 грн., за серпень 2008 року в сумі 115,00 грн. - на загальну суму 30260,00 грн.
На підставі акту відповідачем 25.02.2010 року прийняті податкові повідомлення-рішення : № 0000082300/0, згідно з яким визначено суму податкового зобовязання у розмірі 32317,50 грн., в тому числі основний платіж - 21545,00 грн., фінансова (штрафна) санкція-10772,50 грн., №0000092300/0, згідно з яким визначено суму податкового зобовязання у розмірі 4357,00 грн.- фінансова (штрафна) санкція.
З матеріалів справи вбачається, що фактично податкові накладні, на підставі яких нарахований податковий кредит : в квітні 2008 року в сумі 215,00 грн., отримані позивачем у квітні 2008 р., що підтверджується реєстром отриманих та виданих податкових накладних№4 ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ", в травні 2008 року в сумі 29593,00 грн., отримані позивачем в травні 2008р., що підтверджується реєстром отриманих та виданих податкових накладних №5 ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ", в липні 2008року в сумі 337,00 грн., отримана позивачем в липні 2008 року, що підтверджується реєстром отриманих та виданих податкових накладних №7 ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ", в серпні 2008 року в сумі 115,00 грн., отримана позивачем у серпні 2008 року, що підтверджується реєстром отриманих та виданих податкових накладних №8 ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ" . Зазначені реєстри отриманих та виданих податкових накладних ТОВ ФШШ"Еко-СКАІ" оформлені у відповідності до вимог п.п.7.2.8 п.7.2 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" та наказу ДПА України від 30.06.2005 року №244 "Про порядок ведення реєстру отриманих та виданих податкових накладних", із змінами і доповненнями.
Згідно з п.1.7 ст. 1 Закону України “Про податок на додану вартість” (далі Закон) податковий кредит - це сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобовязання звітного періоду, визначена згідно з цим Законом.
Підпунктом 7.5.1 ст.7 зазначеного Закону передбачено, що датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається дата здійснення першої з подій:
або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), дата виписки відповідного рахунку (товарного чека) - в разі розрахунків з використанням кредитних дебетових карток або комерційних чеків;
або дата отримання податкової накладної, що засвідчує факт придбання платником податку товарів (робіт, послуг).
Проаналізувавши зазначені норми, суд приходить до висновку, що відповідно до положень пп. 7.5.1 ст. 7 Закону датою виникнення права позивача на податковий кредит є дата фактичного отримання ним податкових накладних. При цьому суд зазначає, що якщо на дату виникнення права на податковий кредит, позивач не скористався реалізацією свого права на отримання податкового кредиту він це право не втрачає. Тобто, позивач має право самостійно приймати рішення щодо реалізації свого права на податковий кредит у майбутніх періодах.
Судом встановлено, що вищевказані податкові накладні оформлені згідно з п.п. 7.2.1. п.7.2. ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", відповідно до якого платник податку зобовязаний надати покупцю податкову накладну, що має містити зазначені окремими рядками: а) порядковий номер податкової накладної; б) дату виписування податкової накладної; в) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; г) податковий номер платника податку (продавця та покупця); д) місце розташування юридичної особи або місце податкової адреси фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість; е) опис (номенклатуру) товарів (робіт, послуг) та їх кількість (обсяг, об'єм); є) повну або скорочену назву, зазначену у статутних документах отримувача; ж) ціну поставки без врахування податку; з) ставку податку та відповідну суму податку у цифровому значенні; и) загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку.
Враховуючи викладене вище, суд зазначає, що позивачем суми ПДВ включені до складу податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому були отримані податкові накладні, оскільки включення таких даних позивачем без наявності податкових накладних було би безпідставним, оскільки право на податковий кредит виникає у платника податків лише після одержання податкової накладної-єдиного документа первинного бухгалтерського та податкового обліку, що містить у собі суму ПДВ, яку можливо відобразити в податкових деклараціях з ПДВ.
Таким чином, суд доходить висновку про додержання позивачем вимог пп. 7.5.1 ст. 7 Закону.
Суд не приймає посилання відповідача на те, що позивач не звертався раніше з вимогою про надання податкових накладних до своїх постачальників, та не скористався правом передбаченим п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону, оскільки зазначеними абзацами встановлено право, а не обов'язок особи додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву зі скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум цього податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку внаслідок придбання таких товарів (послуг).
Отже, твердження відповідача, що позивачем в порушення п.п. 7.4.1 п.7.4. пп. 7.5.1 п. 7.5 ст.7 Закону України '"Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.97р., із змінами та доповненнями занижено суму податку, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 21545 грн., у тому числі за травень місяць 2008 року в сумі 21094 грн., за жовтень місяць 2008 року в сумі 451,00грн,. та в порушення пп. 7.4.1 п.7.4. пп.7.7.2"а" пп. 7.5.1 п. 7 5 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" №168/97-ВР від 03.04.97р., із змінами та доповненнями, його завищено всього у сумі 8714 грн., в т.ч. в травні 2008 р. в сумі 8714 грн. не відповідає дійсним обставинам справи.
Враховуючи викладене вище та беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів неправомірності включення до складу податкового кредиту по деклараціях за квітень 2008 року, травень 2008 року, липень 2008 року, серпень 2008 року податкових накладних минулих періодів на загальну суму 30260,00 грн., суд вважає вимоги позивача правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи, що рішення приймається на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд дійшов висновку про необхідність стягнення сплаченого судового збору з держбюджету на користь позивача.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 71, 94, 122, 160-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Ярмолинецькому районі № 0000082300/0 та №0000092300/0 від 25.02.2010 року.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю фабрика штучних шкір "Еко-СКАІ" витрати по оплаті судового збору в сумі 3 грн. 40 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 23 квітня 2010 року.
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >О.П. Шевчук
< для копії >< для копії >