
УХВАЛА
23 червня 2021 року
м.Харків
Справа № 639/3976/21
Провадження №2-а/639/67/21
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі головуючого судді Єрмоленко В.Б., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю Харківської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-
ВСТАНОВИВ:
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю Харківської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Ч.1 ст.25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
ОСОБА_1 в позовній заяві свою адресу проживання, у встановленому законом порядку, не зазначає, а вказує лише адресу для листування: АДРЕСА_1 . Отже, суд за відсутності таких відомостей позбавлений можливості визначити підсудність розгляду адміністративного позову.
Також, згідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
ОСОБА_1 в своїй позовній заяві просить суд скасувати постанову головного спеціаліста-інспектора Департаменту територіального контролю Харківської міської ради з паркування, але не надає суду ані оригіналу, ані її копії.
Відповідно до ч1. ст.160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
За приписами п.4, 5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а також докази, що підтверджують вказані обставини.
Всупереч вищезазначеним вимогам, у позовній заяві ОСОБА_1 не викладено обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги до Департаменту територіального контролю Харківської міської ради з посиланням на докази, що підтверджують вказані обставини.
Ч. 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 ст.3 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, поданого фізичною особою, розмір судового збору складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до правової позиції, викладеній у постанові по справі № 543/775/17 від 18.03.2020, Велика Палата Верховного Суду вирішила за необхідне відступити від висновку Верховного Суду України в постанові від 13 грудня 2016 року (провадження №21-1410а16), вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення. В контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовуватистатті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, у постанові № 543/775/17 від 18.03.2020 Великої Палати Верховного Суду зазначено, що з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" з 1 січня 2021 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі - 2270 гривень. Отже, з урахуванням положень законодавства, ставка судового збору за подання адміністративного позову в даному випадку становить 454,00 грн.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем квитанцію про сплату судового збору суду не надано.
Отже, позивачу необхідно надати докази на підтвердження зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження), викласти обставини, якими обґрунтовує свої позовні вимоги з посиланням на докази, сплатити судовий збір в сумі 454,00 грн. та надати до суду документ, що підтверджує його сплату у визначеному розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1,2 ст.169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Оскільки позовну заяву подано без додержання вимог, які передбачені нормами КАС України, суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю Харківської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення слід залишити без руху.
Керуючись ст.ст. 25, 160, 161, 169, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту територіального контролю Харківської міської ради про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху.
Надати строк для усунення вказаних недоліків, протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання ухвали у встановлений строк, заява буде йому повернута.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Єрмоленко В.Б.