
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ун. №759/19964/20
пр. №2/759/2083/21
08 червня 2021 року
Святошинський районний суд міста Києва у складі головуючого судді Горбенко Н.О., за участі секретаря - Савіцькій Л.Д., без участі сторін, розгянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,-
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на користь Київського міського центру зайнятості виплачену допомогу по безробіттю в розмірі 38405,60 грн. та судовий збір в розмірі 2102,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач послався на те, що відповідач ОСОБА_1 з 04.05.2016 по був зареєстрований як безробітний у Святошинському районному центрі зайнятості. Наказом Святошинського РЦЗ від 04.05.2016 з 04.05.2016 відповідачу наданий статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю.
Позивачем з`ясовано, що на момент звернення до центру зайнятості 04.05.2016 відповідач був зареєстрований як фізична особа-підприємець та не мав права на отримання статусу безробітного. Під час реєстрації як безробітного в Святошинському РЦЗ відповідач даний факт приховав. Відповідачу виплачена допомога по безробіттю в розмірі 38 405,60 грн., яку представник позивача просить стягнути з відповідача.
Представник позивача у судове засідання не з`явилась, надала заяву якою просила суд розглянути справу за її відсутності та задовольнити позов у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у спосіб, передбачений нормами ЦПК України, зокрема шляхом направлення ухвали суду про відкриття провадження у справі та призначення її до розгляду разом з позовною заявою та додатками до неї, в подальшому шляхом направлення судової повістки про виклик сторони у судове засідання за адресою реєстрації проживання відповідача. Надав відзив, в якому заперечував щодо задоволення позову з підстав, викладених у ньому.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» передбачено, що безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 з 04.05.2016 був зареєстрований як безробітний у Святошинському районному центрі зайнятості.
Згідно витягу з наказу Святошинського РЦЗ відповідно до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» від 04.05.2016 з 01.03.2016 відповідачу ОСОБА_1 призначено допомогу по безробіттю.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань встановлено, що на момент звернення до центру зайнятості та реєстрації як безробітного та одержання допомоги по безробіттю відповідач був зареєстрований як фізична особа-підприємець з 21.05.2003 року.
07.07.2020 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1 .
Наказом від 18.10.2017 відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю у зв`язку з встано вленням факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення.
Відповідно до довідки-розрахунку Київського міського центру зайнятості від 20.08.2020 №141 відповідачу виплачена допомога по безробіттю в розмірі 38 405,60 грн.
21.08.2020 року відповідачу надіслано лист повідомлення №275-5-3837/20 про необхідність повернення коштів в добровільному порядку,відповідач отримав даний лист, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, але на даний час кошти не повернув.
Статтею 7 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачені види забезпечення та соціальні послуги, до яких відноситься, зокрема, допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, у тому числі в закладах освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» зареєстровані безробітні зобов`язані:інформувати територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації, визначені у частині першій статті 45 цього Закону (зокрема. Зайнятості особи).
Згідно п.п. 2,3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ч. 3 ст. 44 Закону України «Про зайнятість населення» відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд має право стягувати відповідно до закону кошти Фонду, виплачені особам, зареєстрованим як безробітні, у вигляді матеріального забезпечення на випадок безробіття та витрачені на надання соціальних послуг безробітним у разі встановлення факту їх отримання на підставі недостовірних відомостей, поданих особою.
Відповідно до довідки-розрахунку Київського міського центру зайнятості від 20.08.2020 №141 розмір нарахованого та виплаченого матеріального забезпечення на випадок безробіття становить 38 405,60 грн.
Отже, виходячи з вищенаведеного, враховуючи конкретні обставини справи, а також виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та доведеними, а тому такими, що підлягають задоволенню.
Питання судових витрат суд вирішує на підставі ст.141 ЦПК України та вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Керуючись ст. ст. 1, 43, 44 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 7, 34, 36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», 76-81, 89, 141, 223, 259, 263-265,274, 279, 280-284, 351, 355 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м.Київ, вул.Жилянська, буд.47-Б) грошові кошти у розмірі 38 405,60 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 ) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м.Київ, вул.Жилянська, буд.47-Б) судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя: Н.О. Горбенко