Постанова № 9795762, 13.04.2010, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.04.2010
Номер справи
2-а-1648/10/2270
Номер документу
9795762
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< для копії >

Справа № 2-а-1648/10/2270

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І.

при секретаріСтасюку В.В.

за участі:представника позивача Голобурди К.Є.,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до Приватне підприємство "Ілекта-Сервіс" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про стягнення до бюджету штрафних санкцій,

В С Т А Н О В И В:

03.03.2010 року позивач звернувся до суду з позовом в якому вказує, що за наслідками проведених перевірок виявлені порушення відповідачем Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і винесені рішення, про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001642303\0\1244 від 02.03.2009 року і №0000472303\0\1391 від 02.02.2010 року.

У позові просить стягнути з відповідача до бюджету штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2017,25 гривень.

В суді представник позивача позов підтримала, посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві. Додатково пояснила, що по рішенню №0001642303\0\1244 від 02.03.2009 року застосована фінансова санкція у розмірі 892 гривні, зважаючи на округлення, яке було автоматично проведено ком"ютером, хоч сума штрафу фактично становить 891,50 гривень.

Відповідач повторно до суду не з"явився і не повідомив суд про причину цього.

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.

Актами перевірки за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 17.02.2009 року і від 27.01.2010 року зафіксовані виявлені порушення у відповідача.

Згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій за результатами розгляду акту перевірки від 27.01.2010 року загальна сума штрафу складає 1125,25 гривень, а за розрахунком штрафних (фінансових) санкцій за результатами розгляду акту перевірки від 17.02.2009 року загальна сума штрафу становить 891,50 гривень.

Відповідно до корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" №0000472303\0\1391 від 02.02.2010 року загальна сума штрафної (фінансової) санкції визначена на підставі акту перевірки складає для відповідача 1125,25 гривень, а відповідно до корінця рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" №0001642303\0\1244 від 02.03.2009 року загальна сума штрафної (фінансової) санкції визначена на підставі акту перевірки становить для відповідача 892 гривні.

Суд не погоджується з представником позивача, який вважає, що податковий орган має право стягувати фінансові санкції у більшому розмірі, ніж передбачено Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", що було зроблено у рішенні №0001642303\0\1244 від 02.03.2009 року, адже підтверджена доказами (акт перевірки, розрахунок штрафних санкцій) сума штрафу з 891,50 гривень була округлена до 892 гривень, що на думку суду є незаконним, тому позов підлягає до часткового задоволення.

Згідно пунктів 1, 2, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Відповідно п.1 до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Згідно ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до пунктів 2, 11 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Згідно ч.1 ст.13 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Таким чином судом встановлено, що позивач суб»єкт владних повноважень частково довів позовні вимоги, адже він може застосовувати штрафні (фінансові) санкції тільки у розмірах визначених законодавством України, тобто діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тому поясненням представника позивача про автоматичне округлення суми штрафу суд дає критичну оцінку.

На підставі викладеного, керуючись Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства "Ілекта-Сервіс", ідентифікаційний код 32402247 на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому штрафні санкції у розмірі 2016,75 гривень (дві тисячі шістнадцять гривень сімдесят п"ять копійок).

В решті позовних вимог відмовити.

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 13.04.2010 року.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

<виготовлено ><Дата виготовлення >

<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя< для копії >А.І. Петричкович

< для копії >< для копії >