Рішення № 97957110, 14.06.2021, Приморський районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
14.06.2021
Номер справи
326/305/21
Номер документу
97957110
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 326/305/21

Провадження № 2/326/170/2021

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2021 року м. Приморськ

Приморський районний суд Запорізької області в складі:

головуючого судді Каряки Д.О.,

при секретарі Кузякіної К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач АТ «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз»», звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 вартість донарахованого (необлікованого) об`єму та обсягу природного газу у сумі 15 472,26 грн. та суму сплачених судових витрат.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що 21.11.2016 здійснено заміну монтажної пломби встановленої у місці приєднання лічильника до діючого газопроводу на номерну пломбу оператора ГРМ №R13624468, про що складено акт на встановлення (заміну) охоронної пломби на ПЛГ, який підписано представником оператора ГРМ та споживачем, встановлена пломба передана на відповідальне зберігання ОСОБА_1

21.08.2020 працівниками оператора АТ «Запоріжгаз» на об`єкті споживання відповідача, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено охоронну пломбу №R13624468, в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу. За даним фактом у присутності представника – ОСОБА_2 було складено акт про порушення № 2100, який було підписано працівниками АТ «Запоріжгаз» та ОСОБА_2 , жодних зауважень до акту внесено не було.

На виконання вимог п. 8 гл.5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо: 1) місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення – АДРЕСА_2 ; 2) дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений акт про порушення – 30.09.2020 з 10.00 до 15.00; 3) контактний телефон особи оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця засідання комісії) – НОМЕР_1 .

Копію акту направлено на адресу споживача листом від 01.09.2020, цим же листом його проінформовано про необхідність присутності на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.

За даним фактом комісією АТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення № 2100 від 21.08.2020.

Відповідно до абз.5 п. 3 Глави 4 Розділу ІХ Кодексу ГРС, якщо на певний період, зокрема в неопалювальний період, споживач не планує використовувати природний газ та бажає щоб за його об`єктом чи окремим газовим приладом не здійснювалося нарахування за нормами споживання, він має письмово звернутися із заявою до оператора ГРМ про припинення розподілу природного газу на об`єкт споживача шляхом закриття та опломбування в установленому законодавством порядку запірних пристроїв. Споживач не звертався до товариства з відповідною заявою, тому розрахунок вартості донарахованого об`єму в неопалювальний період здійснено з урахуванням 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період. Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням з 21.02.2020 по 20.08.2020 з урахуванням усіх газових приладів, зареєстрованих осіб та опалюваної площі. Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 15 472,26 грн. 26.11.2020 на адресу відповідача було направлено акт-розрахунок на оплату не облікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату, проте відповідачем борг в добровільному порядку не сплачено (а.с.2-8).

30.03.2021 представником відповідача ОСОБА_3 в порядку ст. 178 ЦПК України подано відзив на позовну заяву, вказуючи, що позовну заяву не визнають у повному обсязі з підстав її необґрунтованості та незаконності нарахування вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу. Акт про порушення відповідачем не підписаний, а підписаний його батьком ОСОБА_2 , який не був уповноважений у визначений Законом спосіб відповідачем на підписання подібних документів. ОСОБА_2 підписав даний документ, оскільки дійсно в ньому констатований факт: розірвання пломбувального матеріалу на якому встановлено охоронну пломбу, що відповідає дійсності з огляду на те, що у будинку син тривалий час не проживає, та взагалі у будинку ніхто не проживає з кінця 2019 року, а лічильник знаходиться на вулиці під впливом природних чинників, як то, дощу, морозу, вітру, а пломбувальний матеріал, на якому кріпилася пломба не відповідав нормам та стандартам ДСТУ, яким повинен відповідати матеріал, на якому кріпиться пломба. Тобто, мається на увазі, що пломбувальний матеріал повинен бути у вигляді кордової нитки, тобто матеріалу, який повинен бути не вразливий до зовнішніх природних чинників, а не звичайна залізна проволока, яка має властивість іржавіти та відламуватись, що й вийшло скоріш за все в даному випадку. Ніяких навмисних дій відповідач не вчиняв, які б могли привести до розірвання неякісного матеріалу, на якому кріпилась пломба. Власник будинку, відповідач ОСОБА_1 проживає тимчасово та працює в іншій країні, тому фізично у 2020 році та до сьогодні не міг бути присутнім у будинку та якимось чином впливати на матеріал, на якому кріпиться охоронна пломба. Особа, яка підписала акт про порушення - ОСОБА_2 вважав акт формальним складанням документу про пошкодження пломбувального матеріалу, крім того представники позивача чомусь навіть не переконались у повноваженнях особи, яка підписала акт та документів на представництво власника будинку. Таким чином ані відповідач ані його представник не були присутнім під час виявлення порушення та під час фіксації порушення, що є суттєвим порушенням правил складання актів. Відповідно, ніяких прав щодо проведення в тому числі за заявою власника будинку експертиз газового лічильника, що передбачено положеннями Кодексу відповідачу або його представнику робітниками позивача не роз`яснялося. В акті зазначено, що у визначену дату та час буде розгляд на комісії оператора ГРМ даного акту, але ані власник будинку ані його представник не були про час та місце засідання комісії належним чином повідомленні. Особа, яка підписала акт не є уповноваженою особою відповідачем на такі дії. Згідно акту про порушення лічильник на експертизу не направлялися, оскільки в акті відсутнє посилання на направлення для проходження експертизи. Однак згідно з вимогами Кодексу газорозподільних систем така експертиза може проводитися на вимогу споживача або постачальника, право на яке в обов`язковому порядку роз`ясниться при складання акту. Відповідачу і це право ніхто не роз`яснював. При підтвердженому факту розірвання пломбувального матеріалу акт про порушення взагалі не складається, оскільки в якості порушень в п. 7 пп. 2 зазначено - пошкодження пломби (а не пломбувального матеріалу). Відповідно з огляду на те, що в акті зазначене саме пошкодження пломбувального матеріалу, а не самої пломби, таке порушення не входить до вичерпного переліку порушень, за які складаються акти про порушення та на підставі яких потім донараховуються суми за не облікований об`єм газу. Тим більше, що факт відсутності чи розірвання пломбувального матеріалу окремо зазначений в п. 7, як виключення у випадку експертної перевірки. Такого поняття, як «несанкціоноване втручання у роботу лічильника шляхом розірвання пломбувального матеріалу» Кодекс газорозподільних систем взагалі не містить. Крім того, дане ствердження є абсурдним з огляду на те, що при пошкодженні пломби повинно бути досліджено сам лічильник, тобто проведено експертизу лічильника на предмет того самого втручання та що передбачено самим Кодексом газорозподільних систем, зроблено не було. Тому голослівні звинувачення на адресу споживача про нібито втручання у сам лічильник, а не в пломбу є між іншим намаганням позивача незаконно стягнути суму за нібито той газ, який споживач використовував без урахування лічильника. Тобто, зазначення в позові дій споживача, пов`язаних з втручанням у газовий лічильник спростовується самим актом про порушення, в якому такого формулювання не зазначено, а зазначено лише про пошкодження пломбувального матеріалу. Відсутність висновків експертизи на предмет втручання споживачем у роботу лічильника можуть підтверджуватися тільки належними доказами, а саме самою експертизою. Матеріали справи не містять такого документу, тому позовні вимоги ґрунтуються на припущеннях.

Нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, у випадках, пов`язаних з розірванням пломбувального матеріалу Кодексом не передбачено. Відповідно, нарахування 15 472,26 грн. є незаконним та таким що не ґрунтується на вимогах Кодексу газорозподільних систем. Вочевидь порушення, пов`язанні з ненавмисним природнім ізносом неналежного пломбувального матеріалу не тягнуть за собою відповідальності у вигляді нарахувань. Просить відмовити позивачу у задоволенні його позовних вимог у повному обсязі (а.с.34-35).

13.04.2021 представником позивача подано відповідь на відзив на позовну заяву в якій він зазначає, що зважаючи на те, що під час складання акту про порушення споживачем на ініційовано проведення експертизи пломб чи пломбувального матеріалу, експертиза не проводилась. Підписання без зауважень у акті про порушення вказує на те, що споживачем визнається факт розірвання пломбувального матеріалу, незалежно від причин пошкодження. Споживач несе відповідальність за збереження ЗВТ та пломб на ньому. Відтак виявлення оператором ГРМ факту порушення пломби, незалежно від способів та причин порушення, тягне за собою застосування регламентних процедур визначних Кодексом ГРМ в тому числі і донарахування необлікованих об`ємів природного газу. Отже, всі посилання відповідача щодо невжиття заходів стосовно проведення експертизи пломби не можуть братися судом до уваги. Сам факт пошкодження пломби є порушенням, наслідком якого є складання акту про порушення та донарахування необлікованих об`ємів природного газу і його вартості, при цьому фіксація такого порушення процедурно не пов`язана з проведенням позачергової перевірки чи експертизи засобу вимірювальної техніки. Відповідачем не надано жодних фактичних доказів, які б спростовували обставини викладені у позові, а заперечення проти позову ґрунтуються лише на припущеннях (а.с.45-47).

14.06.2021 представником відповідача – адвокатом Ліпаткіною Е.В. подано заперечення на відповідь на відзив позивача, в якому вказується, що позовні вимоги не ґрунтуються на законі та порушують право відповідача, як споживача послуг, а також незаконні дії відповідача не підтверджені жодним доказом, який доводить вину споживача у несанкціонованому втручанні в роботу газового лічильника (а.с.54-57).

В судове засідання сторони не з`явились, надіслали суду заяви про розгляд справи без їх участі, представник позивач позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.58), представник відповідача проти позову заперечує та просить суд відмовити в задоволенні позову з підстав, зазначених у відзиві (а.с.59).

За таких обставин суд розглядає справу без участі сторін і на підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України без технічної фіксації процесу.

Вивчивши докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно зі ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Згідно з положеннями ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що згідно з Статутом 01.07.2015 Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» є оператором газорозподільної системи (а.с.9).

Відповідачем здійснююється фактичне споживання природного газу та оплата його вартості діючому постачальнику, за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується Довідкою ТОВ «Запоріжгаз збут» в особі Бердянського відділу продажів (а.с.10).

У споживача ОСОБА_1 , за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до Акту №0600487123 від 21.11.2016 було проведено пере опломбування номерною охоронною пломбою побутовий лічильник газу в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу, заміна монтажної пломби на номерну № НОМЕР_2 . Встановлена на побутовому лічильнику газу охоронна пломба здана на відповідальне збереження споживачу ОСОБА_1 . В даному акті вказано, що у випадку пошкодження охоронної пломби негайно письмово повідомляти про це оператора ГРМ (а.с.11).

21.08.2020 працівниками АТ «Запоріжгаз» було складено акт про порушення № 2100 на об`єкті споживача, яким є приватний будинок за адресою: АДРЕСА_1 , яким виявлено порушення Кодексу газорозподільних систем: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, а саме: розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено охоронну пломбу №R13624468 в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу. На дату складання даного акту порушення усунуто шляхом пере опломбування ПЛГ. Комісія Оператора ГРМ з розгляду цього Акту буде проводити засідання 30.09.2020, за адресою: АДРЕСА_3 з 09.00 години до 15.00 години. Представник споживача ОСОБА_2 був ознайомлений з даним актом про порушення, та підписав його (а.с.12).

01.09.2020 на адресу відповідача позивачем було надіслано лист про запрошення на засідання комісії з розгляду акту про порушення № 2100 від 21.08.2020 (а.с.13).

Акт про порушення № 2100 від 21.08.2020 був розглянутий комісією з розгляду актів про порушення АТ «Запоріжгаз» та задоволений повністю. На засіданні комісії споживач був відсутнім (а.с.15). У зв`язку з чим були здійснені донарахування обсягу природного газу за період з 21.02.2020 по 20.08.2020 в сумі 15 472,26 грн., про що свідчать акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості (а.с.17).

Відповідно до розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості за виявлене порушення згідно п. 1 гл. 3 розділу Х1 Кодексу газорозподільних систем, за граничними об`ємами за період з 21.02.2020 по 20.08.2020 з урахуванням підключених газових приладів, опалювальної площі, кількості зареєстрованих осіб, нараховано необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу у сумі 15 472,26 грн. (а.с.20-21).

26.11.2020 на адресу проживання ОСОБА_1 АТ «Запоріжгаз» було направлено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу в сумі 15 472,26 грн., з обов`язком оплати протягом 10 днів з дати отримання даного повідомлення (а.с.16-19).

Відповідно до ч. 1 ст. 714 ЦК України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Правовідносини між газорозподільними підприємствами та споживачами природного газу (населенням) урегульовано Законом України «Про захист прав споживачів», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30 вересня 2015 року №2494, а також договорами про приєднання споживача до газорозподільної системи.

Положення п. 1 гл. 2 розділу ХІ Кодексу ГРС визначають види порушень споживача внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу, до яких зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Відповідно до п. 1 гл. 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, комерційний вузол обліку (комерційний ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, та пломбами заводу-виробника.

Місця пломбування та реквізити пломб заводу-виробника, а також місця пломбування пломбами органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт, вказуються в технічній документації (паспорті) на кожний ЗВТ або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.

Пунктом 2 гл. 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ під час введення комерційного ВОГ в експлуатацію або під час його експлуатації має право встановлювати власні охоронні пломби на елементах та складових комерційного ВОГ, а також на запірній арматурі обвідних ліній, фланцевих з`єднаннях перед комерційним ВОГ та після нього, а також на інших пристроях і місцях для унеможливлення несанкціонованого втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонованого відбору природного газу.

Пломбування комерційного ВОГ та його складових проводиться пломбами Оператора ГРМ в місцях, передбачених проектом, паспортами заводів виробників ЗВТ, та в місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу складових комерційного ВОГ або несанкціонований відбір природного газу.

За приписами п. 5 гл. 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб / магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.

Згідно з п. 4 гл. 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових відповідно до п. 2 Гл. 6 розділу Х Кодексу газорозподільних систем Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії: контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу); перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу, зокрема контрольний огляд вузла обліку; монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу та/або ремонт.

Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи - це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.

Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ / лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Пошкодження пломб - відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі - магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ /лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).

Згідно з п. 1 гл. 2 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).

Положеннями п. 1 гл. 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем передбачено, що у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у гл. 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.

Відповідно до п. 6 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі незгоди споживача (несанкціонованого споживача) із зафіксованим в акті про порушення, порушенням, яке стосується пошкодження пломб (крім факту їх відсутності або спрацювання магнітного індикатора), пошкодження ЗВТ /лічильника газу (крім явних ознак навмисного в них втручання, він може вимагати проведення їх експертизи чи позачергової або експертної повірки у порядку, визначеному цим Кодексом. У такому разі в акті про порушення робиться відповідний запис, при цьому представник Оператора ГРМ здійснює заходи щодо пакування пошкодженої пломби та/або лічильника газу (ЗВТ) та складає відповідний акт про направлення їх на експертизу чи позачергову або експертну повірку. До отримання їх результатів нарахування, передбачені цим Кодексом, не застосовуються.

Пунктом 1 гл. 10 розділу X Кодексу газорозподільних систем, визначено якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб /ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

Відповідно п. 1 гл. З розділу XI Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ санкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу рахунок об`єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об`ємами вживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Додатком 15 до Кодексу газорозподільних систем визначено якщо споживач (фізична особа) користувався в неопалювальний період опалювальними приладами, граничний обсяг споживання має становити 30 відсотків від граничного обсягу в опалювальний період.

Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За приписами до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч.ч. 1, 5, 6 ст. 81 ЦПК України).

Отже, судом встановлено, що оператором ГРМ 21.11.2016 за адресою споживача ОСОБА_1 було встановлено охоронну пломбу №R13624468, відповідно до акту, який було підписано контролером ОСОБА_4 , та споживачем ОСОБА_1 присутніми при пломбуванні. Встановлена на побутовому лічильнику газу охоронна пломба здана на відповідальне збереження споживачу ОСОБА_1 . Актом про порушення № 2100 від 21.08.2020 підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме розірвання пломбувального матеріалу, на якому встановлено охоронну пломбу в місці приєднання лічильника газу до діючого газопроводу. Акт про порушення № 2100 від 21.08.2020, протокол засідання комісії №1758 від 30.09.2020 про розгляд акту про порушення, акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу і його вартості на підставі акту про порушення є належними та допустимими доказами для покладення на споживача послуг АТ «Запоріжгаз» відповідальності за вчинені порушення та задоволення позову.

В зв`язку з задоволенням основної вимоги, на підставі ст. 141 ЦПК України, задоволенню підлягає вимога про стягнення судових витрат з відповідача, які сплачено позивачем при подачі позову в сумі 2 270 грн. (а.с.1).

Керуючись ст. ст. 509, 526 ЦК України, Кодексом газорозподільних систем, ст.ст. 9, 10, 12, 18, 141, 263-265, 353, 354 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об`єму природного газу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстровано місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 (ІПН НОМЕР_3 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз», місцезнаходження за адресою: м. Запоріжжя, вул. Заводська, буд. 7 (ЄДРПОУ 03345716) вартість донарахованого необлікованого об`єму та обсягу природного газу в сумі 15 472 (п`ятнадцять тисяч чотириста сімдесят дві) грн. 26 коп. та судові витрати в сумі 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн., зарахувавши на рахунок № НОМЕР_4 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.

Копію рішення направити сторонам в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України.

Рішення може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду протягом 30 днів з дня його підписання.

Суддя: Д.О. Каряка

Згідно з оригіналом: суддя Д.О. Каряка

14.06.21